anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasím aby Piráty v Senátu zastupoval Tomáš Tožička

Pro
96
40%
Proti
130
54%
Zdržuji se (nevím ...)
16
7%
 
Celkem hlasujících: 242 - Celkem hlasů: 242

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Petr.Kubik píše: 02 bře 2020, 11:34 Omluva za staženou grafiku s antisemitským vyzněním, hlasování. End of story.
A on se někde omluvil? Spíš mi přijde že viní židozednářské spiklence, že to na něj vytáhli.

Ad X výroků TT které on myslel dobře, jen to skoro nikdo nepochopil: pardon, ale člověk jehož názory pochopí 99% populace jako urážlivé, antisemitské, lživé, demagogické atd. - takový člověk nemůže být politikem. Takový by nadělal právě svou formou projevu víc škody, než užitku. Furt by se jen řešilo co jak myslel, jestli je TT antisemita, jestli chce zničit kapitalismus a jestli k tomu chce přibrat i zničení demokracie, jestli je Stalin dobrej, atd. - fakt chceme, aby nás zastupoval člověk, jemuž musíme furt řešit damage control? Kolik energie jsme na to vyplýtvali, aniž by teprve proběhly volby?

Ono to není (jen) o tom, zda obrázek je či není antisemitský nebo jestli Tožička chce konec kapitalismu. Není to o tom, jestli má ve své kritice pravdu. Je to o nevhodné formě - takové, kterou skoro každý adresát TT pochopí jako prezentaci "hodně za čárou". A takoví lidé NEBUDOU řešit faktickou rovinu zda má TT pravdu či zda kritizuje oprávněně. Ti lidi budou řešit, že TT je antisemita atd. I kdyby měl TT pravdu, tímto přístupem prokazuje svým postojům medvědí službu.

Roman.Kucera píše: 02 bře 2020, 11:34 Volba Tožičky mohla něco změnit. Proto jsme ji nedovolili.
Lepší naplnění jeho citátu nemohlo nastat: "Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali"
Jsi mimo. Zkus radši fakticky argumentovat a nějak TT obhajovat. Tímto jen brečíš jako správný konspirátor. A zvlášť pro tebe, pokud s názory TT souhlasíš, platí poslední věta s medvědí službou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 8):
Michal.Lupecka, Jan.Zavadil, Jakub.Backa, Petr.Lysek, Jan.Prokop, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal, vashek
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1348
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1568 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jakub.Backa »

Petr.Kubik píše: 02 bře 2020, 10:38
Petr.Lysek píše: 02 bře 2020, 09:36 Můj poslední komentář k tomu, dle mého názoru, omylu, co by měl za nás kandidovat do senátu.
Já ti děkuji, že ani dva stejné dotazy ti nestojí za odpověď na dotaz. Už to za tebe stejně napsali jiní.

Jediný problém na příspěvcích Tomáše Tožičky je ta někde stažená grafika s tím hákáčem. To spojení dvou symbolů je fakt nešťastné a kontext bezhlavého vraždění v Gaze to přirovnání neomlouvá.

Kritizuj tedy co je problém a nevymýšlej si omáčku okolo!

Čistě na textu nic závadného není, je psán v kontextu a kvůli odlišnému názoru si Tomáš od nikoho nálepky a čočku nezaslouží. OFFTOPICNa otázce Izraele a Palestiny se asi neshodnete. Ale ani podle mě okupant s moderní armádou a jadernými zbraněmi "nebojuje o život".

Abych parafrázoval tvůj příspěvek, některé komentáře zde jsou "čirá hysterie". A to je škoda se na této vlně vézt.
Genocida je právní pojem definovaný mezinárodními smlouvami a judikaturou mezinárodních soudů, jednání Izraele jej nikdy nenaplňovalo (podobně jako jednání Britů v Indii, další evergreen extrémní levice). Každý má nárok na jiný názor, ale nikoli na jiná fakta. Tožička máchá pojmy, který mají nějaký emotivní obsah (genocida, zločin, demokracie, komunitarismus), ale zároveň i definovaný obsah. To je zásadní problém, nikoli ta antisemitská malůvka.

Pro přiblížení je to stejný nesmysl, jako kdybych začal označovat návrh Pirátů na omezení AirBnB za zločin proti lidskosti a genocidu slušných Čechů. A až mi někdo napíše, že je to mimo, tak se budu bránit, že je zjevně uplacen lobby Kremlu. Fakt tady nikdo nevidí, jak je ta obhajoba komunisty Tožičky na vlas stejná s obhajobou fašisty Konvičky?
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Administrativní odbor
Příspěvky: 2114
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: I. P. Pavlova, Olomouc
Dal poděkování: 8960 poděkování
Dostal poděkování: 4157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

...protože slušní Češi začnou hromadně umírat, až nebudou moct pronajímat byty. Wut?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 2):
Petros.Michailidis, Vojtech.Pikal

namachrovaná pani a samozvaná vůdkyně inkvizice --- 6o7 876 737 --- správce FB MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1671
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: VŠ lektor & manažer
Dal poděkování: 1914 poděkování
Dostal poděkování: 2263 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Antonino.Milicia »

OFFTOPICNejsem zastánce/odpůrce TT, jen se snažím to vše pochopit a nenechat někoho hrát na moje pocity.

Tak jsem teď doposlouchal jeho hodinu starou diskusi na aktuálně: https://video.aktualne.cz/dvtv/tozicka- ... f6b220ee8/

Ten člověk mluví o spoustě věcí, která jsou, jestli jsem pochopil správně, mnoha Pirátům blízká (řekl bych, že jeho postoje jsou dokonce blíže názorovému těžišti Pirátů než ty pravicové postoje Petra Vilety a jehož názory nejsou většinou v opozici s TT). Jen je o těch věcech třeba opravdu přemýšlet a nenechat se zaslepit obrázky tweetů. Kdo v životě něco dokázal a nikdy neřekl či neudělal blbost, ať hodí kamenem. Ta téma jsou nesmírně závažná a zaslouží si diskusi. Pokud ji v kampani či senátu otevře on, bude to pro společnost užitečné. Nemusíme se vším souhlasit, ale diskuse nám (Pirátům, společnosti) o nich prospěje.

PS: Naštěstí Piráti neměli strach si do čela zvolit současného předsedu s jeho "feťáckými dredy", "vlajkou Antify" i "antisemitismem".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 6):
Kornelia.Gottmannova, Ladislav.Stalmach, Dusan.Hanus, Ivo.Vasicek, Vaclav_Mraz, Dominika.Michailidu
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"
Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1154 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Nevím, jestli hlavním tématem je obrázek s pletencem svastiky uvnitř Davidovy hvězdy. Ani netuším, jestli je Tožička autorem, nebo pouze sdílitelem. Ale za mne tato zkratka cílí na to, jakým způsobem se stát Izrael zpronevěřuje kořenům, na kterých byl vytvořen. Společenství, které bylo zatracováno po věky, získalo rozhodnutím vlastní území, na kterém vytvořilo stát Izrael a jehož místo na slunci obhajuje metodami, které vedly k jeho strašné genocidní nedávné historii.
To zrcadlo nastavené do tváře státu Izrael má být varováním, že se ubírá cestami, které nejen Izraelité, ale většina světa odsoudila.
Mnozí se rozčilují, protože použít spojení Davidova hvězda-svastika je přece chucpe. Zlaté tele je přece nedotknutelné. A říkat veřejně, že král je nahý, mnohým také přijde nactiutrhačské.
Tožička není sám, kdo vnímá politiku Izraele nerozostřenou stigmatem válečného běsnění, které vedlo ke genocidám národů, v kterých mezi mnohými byli Židé.

Pokud se i my Piráti (dovolím si stále být součástí, byť dnes již nečlen) přikloníme k uctívání kultu bez omezení, pak opravdu Tožička nemůže být našim kandidátem kamkoliv. Vzal do úst jméno boží nadarmo a to se neodpouští.
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1348
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1568 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jakub.Backa »

Petros.Michailidis píše: 02 bře 2020, 12:39 Nevím, jestli hlavním tématem je obrázek s pletencem svastiky uvnitř Davidovy hvězdy. Ani netuším, jestli je Tožička autorem, nebo pouze sdílitelem. Ale za mne tato zkratka cílí na to, jakým způsobem se stát Izrael zpronevěřuje kořenům, na kterých byl vytvořen. Společenství, které bylo zatracováno po věky, získalo rozhodnutím vlastní území, na kterém vytvořilo stát Izrael a jehož místo na slunci obhajuje metodami, které vedly k jeho strašné genocidní nedávné historii.
To zrcadlo nastavené do tváře státu Izrael má být varováním, že se ubírá cestami, které nejen Izraelité, ale většina světa odsoudila.
Mnozí se rozčilují, protože použít spojení Davidova hvězda-svastika je přece chucpe. Zlaté tele je přece nedotknutelné. A říkat veřejně, že král je nahý, mnohým také přijde nactiutrhačské.
Tožička není sám, kdo vnímá politiku Izraele nerozostřenou stigmatem válečného běsnění, které vedlo ke genocidám národů, v kterých mezi mnohými byli Židé.

Pokud se i my Piráti (dovolím si stále být součástí, byť dnes již nečlen) přikloníme k uctívání kultu bez omezení, pak opravdu Tožička nemůže být našim kandidátem kamkoliv. Vzal do úst jméno boží nadarmo a to se neodpouští.
Já mám pocit, že i kdyby Tožička rozmazal výkaly po Václaváku, tak tu z toho jeho obhájci začnou dovozovat hlubokou angažovanou kontextuální kritiku konzumní společnosti a imperialismu. Tolik k tomu, kdo obhajuje kult.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Jan.Zavadil
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 1348
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 1151 poděkování
Dostal poděkování: 1568 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jakub.Backa »

Michaela.Skokanova píše: 02 bře 2020, 12:35 ...protože slušní Češi začnou hromadně umírat, až nebudou moct pronajímat byty. Wut?
... protože hromadné umírání lidí má ke genocidě podobně blízko jako nucené odečty elektroměrů.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 2956
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2200 poděkování
Dostal poděkování: 3994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Yossi píše: 02 bře 2020, 12:33 Tožička máchá pojmy, který mají nějaký emotivní obsah (genocida, zločin, demokracie, komunitarismus), ale zároveň i definovaný obsah. To je zásadní problém, nikoli ta antisemitská malůvka.
Druhym zakladnim problemem vidim to, ze tozicka nalepkuje jako vztekly, ale jeho obranci apeluji na to abychom ho nenalepkovali :fet:
Z druhe strany je to logicky - proc by nejaci imbecilni otce fasizmu nekoho nalepkovali, kdyz jsou sami jenom nalepky? :ugeek:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 6):
David.Wagner, Michal.Lupecka, Jakub.Backa, Jiri.Belsan, Jakub.Dedek, Pavel.Moravec
0x8DE5F4739D2A2F0B | Cēterum cēnseō Facebook esse dēlendam
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 389 poděkování

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Jan.Adam »

Jan.Adam píše: 02 bře 2020, 10:50
Michaela.Skokanova píše: 02 bře 2020, 09:54 Nebudu se vyjadřovat k Tomáši Tožičkovi ani k jeho názorům - ale vážně se nikdo ani nepozastaví nad tím, že měl někdo tenhle screenshot roky v počítači, aby ho mohl jednou použít? OFFTOPICKolik screenshotů k použití na jiné lidi tam asi tak dotyčný má?
Tak co jsem vysledoval já: Ke screenshotu se přihlásila pod statusem MK nějaká paní Věra Tydlitátová. Prý má ještě jeden.

Po twitteru ho začal šířit Jan Klusáček, člen ODS. Podle jeho vyjádření na otázku kde k němu přišel, odpověděl, že se prý není čemu divit, že si "někteří lidé" dělají sbírku obzvláště hnusných antisemitských výroků.

Jak se dostal od paní k tomu ODSákovi, nevím. Ale je klidně možné, že přes nějakou Lumpenkavárnu nebo něco podobného. Paní jsem se neptal.
MIssing link found.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvek:
Michal.Lupecka
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 440
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: anketa - bojovník proti kapitalismu Tožička

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Jedné věci stále nerozumím, to je nějaké pravidlo, že se v tomto vláknu Tomáš Tožička nesmí objevit, nebo o něm neví?
Tady se hodně věcí řeší "o něm" co kdy řekl na kterém médiu, které sociální síti teď se tu spekuluje proč to řekl a jak to myslel a vymýšlejí se nejrůznější scénáře co by to mohlo znamenat.

Ale není možné komunikovat prostě "s ním", nebylo by to lepší? Kde to vázne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Backa, Martin.Valasek
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“