Můžu palcovat?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Můžu palcovat?

Palcuj
52
57%
Nepalcuj
14
15%
Je mi to jedno
20
22%
Mám jiný názor, napíšu do vlákna
5
5%
 
Celkem hlasujících: 72 - Celkem hlasů: 91

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Nejlepší se "palcovat" tajně?

Osobně raději přiznaná preference nějakého názoru, než nepřiznaná.

Pokud pochybuješ o nezaujatém chování členů KK, je lepší, aby palcovali a ty případně prokaž, že se někdy chovali tendenčně ... stejně jako se třeba policisté nesmí stávat členy pol. stran a co to řeší? Že je mezi nimi nemálo pravicově extrémních asi víme všichni? Předstíraná neutralita není neutralita. Pokud se prokáže tentenční rozhodnutí, tak ať se řeší ten dotyčný člen KK, ale předem omezovat práva členů KK je podle mne nesmysl, nejsou roboti - něco si myslet budou tak, jako tak. Důležité jestli dokáží rozhodnout podle faktů nebo podle názorů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 7):
Sarka.Vaclavikova, Milan.Dadourek, Jan.Bednarik, Frantisek.Navrkal, Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Jan.Zavadil

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Přijde mi milé, že se i o tomto přemýšlí. Kultivační, řekl bych.

Jen prosím všechny kolemjdoucí, zejména budoucí členy RV, ať je ani nenapadne vymyslet na to nějaký předpis. :lol: OFFTOPICTo se pak kultivace mění v byrokracii.

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Chybí mi v anketě možnost "Palcátuj"

anyways.. řeším podobné, ale vlastně jiné morální dilema. jako garant mám možnost palcovat tam, kde celé CF palcovat nemůže (např. jednání RV), i když se téma netýká mého programového bodu. Přiznám se, že mi to párkrát ujelo, ale došlo mi, že tím nespravedlivě využívám svého přístupu do těch vláken, takže se to snažím spíše nedělat..

jak tohle řešíte vy, pokud máte podobný problém?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Jan.Novak, Jana.Skopalikova, Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Janka.Michailidu píše: 11 lis 2019, 11:40 Chybí mi v anketě možnost "Palcátuj"

anyways.. řeším podobné, ale vlastně jiné morální dilema. jako garant mám možnost palcovat tam, kde celé CF palcovat nemůže (např. jednání RV), i když se téma netýká mého programového bodu. Přiznám se, že mi to párkrát ujelo, ale došlo mi, že tím nespravedlivě využívám svého přístupu do těch vláken, takže se to snažím spíše nedělat..

jak tohle řešíte vy, pokud máte podobný problém?
Možná by bylo dobré, kdyby všichni mohli palcovat všude.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Jan.Novak »

Okoukal jsem, že můžu palcovat jen tam kde můžu psát, asi je to přímo propojené.
Nicméně nezapomínej, že to může trochu dělat problém, třeba u RV - tam se běžně palcují návrhy postupu a tímhle bys to předsedajícímu asi trochu znepřijemnil.
K tomu co píše Janka - měl jsem před pár lety spor na tohle téma s Rosťou (nelíbilo se mi, že si vesele diskutoval v RV jako předseda KK, k tématu, které IMHO šlo mimo KK), takže se snažím maximálně nezasahovat do jednání RV, ale občas mi ten paleček taky ulítne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Petr.Springinsfeld

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Bednarik píše: 11 lis 2019, 11:45
Janka.Michailidu píše: 11 lis 2019, 11:40 Chybí mi v anketě možnost "Palcátuj"

anyways.. řeším podobné, ale vlastně jiné morální dilema. jako garant mám možnost palcovat tam, kde celé CF palcovat nemůže (např. jednání RV), i když se téma netýká mého programového bodu. Přiznám se, že mi to párkrát ujelo, ale došlo mi, že tím nespravedlivě využívám svého přístupu do těch vláken, takže se to snažím spíše nedělat..

jak tohle řešíte vy, pokud máte podobný problém?
Možná by bylo dobré, kdyby všichni mohli palcovat všude.
Bohužel nastavitelnost palcovani je dost omezená a některé věci jsou asi napevno sdratovane v kódu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Vaclav.Zidek píše: 11 lis 2019, 08:38 Osobně raději přiznaná preference nějakého názoru, než nepřiznaná.

Pokud pochybuješ o nezaujatém chování členů KK, je lepší, aby palcovali a ty případně prokaž, že se někdy chovali tendenčně ... stejně jako se třeba policisté nesmí stávat členy pol. stran a co to řeší? Že je mezi nimi nemálo pravicově extrémních asi víme všichni? Předstíraná neutralita není neutralita. Pokud se prokáže tentenční rozhodnutí, tak ať se řeší ten dotyčný člen KK, ale předem omezovat práva členů KK je podle mne nesmysl, nejsou roboti - něco si myslet budou tak, jako tak. Důležité jestli dokáží rozhodnout podle faktů nebo podle názorů.
Přesně tak, děkuju.
Samotné je mi mnohem příjemnější, když na rovinu vím, že mě někdo nemá rád, než když se to dozvídám z druhé nebo třetí ruky. Proto je mi daleko bližší se projevovat přirozeně než přemýšlet nad tím, s kým můžu nebo nemůžu souhlasit, aby to nehodilo špatné světlo na mou nestrannost. S někým se tu neshodnu na ničem, s někým skoro na všem, většina lidí je na Gaussove křivce někde mezi, ale to hraje roli, když je mám někam volit, ne, když mám řešit případ nebo oddělovat offtopic z jednání. ;)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Michaela.Skokanova píše: 11 lis 2019, 12:56
Vaclav.Zidek píše: 11 lis 2019, 08:38 Osobně raději přiznaná preference nějakého názoru, než nepřiznaná.

Pokud pochybuješ o nezaujatém chování členů KK, je lepší, aby palcovali a ty případně prokaž, že se někdy chovali tendenčně ... stejně jako se třeba policisté nesmí stávat členy pol. stran a co to řeší? Že je mezi nimi nemálo pravicově extrémních asi víme všichni? Předstíraná neutralita není neutralita. Pokud se prokáže tentenční rozhodnutí, tak ať se řeší ten dotyčný člen KK, ale předem omezovat práva členů KK je podle mne nesmysl, nejsou roboti - něco si myslet budou tak, jako tak. Důležité jestli dokáží rozhodnout podle faktů nebo podle názorů.
Přesně tak, děkuju.
Samotné je mi mnohem příjemnější, když na rovinu vím, že mě někdo nemá rád, než když se to dozvídám z druhé nebo třetí ruky. Proto je mi daleko bližší se projevovat přirozeně než přemýšlet nad tím, s kým můžu nebo nemůžu souhlasit, aby to nehodilo špatné světlo na mou nestrannost. S někým se tu neshodnu na ničem, s někým skoro na všem, většina lidí je na Gaussove křivce někde mezi, ale to hraje roli, když je mám někam volit, ne, když mám řešit případ nebo oddělovat offtopic z jednání. ;)
Ono to je těžké pro někoho pochopit. Stejně tak jako KoDo jsem byl nejednou "peskován", za projevený názor. Oni nekteří lidé prostě nechápou, že "práce" a názor jsou oddělitelné. Tedy, že pokud mne požádá o splnění nějakého úkolu člověk, s kterým názorově zcela nesouzním, tak ten úkol udělám stejně kvalitně jako kdybych souznil. Jedno je úkol (funkce), druhé je má svobodná mysl a to co mezi tím přepíná je vědomí a rozum. Možná to někdo neumí, a tak se mu to hůř chápe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Jan.Bednarik, Ondrej.Kalis

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Zidek píše: 11 lis 2019, 13:00 "práce" a názor jsou oddělitelné
Přílohy
babis-ano.jpg

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Můžu palcovat?

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Jsi člen, a proto máš právo projevit jakýkoliv svůj názor, funkcí podle mě nemohou být omezována práva, která máš jako běžný člen. Vyjádřit svůj osobní názor a chovat se v rámci funkce nestranně, jsou dvě zásadně odlišné věci. Tvrzení, že nestranný člověk by neměl mít osobní názor, je absurdní (takový člověk snad ani nemůže existovat, a pokud existuje, tak bych ho k žádné funkci nepustil, protože mě představa takového člověka docela děsí), a tvrzení, že nemá svůj osobní názor projevovat, mi přijde ještě absurdnější.

Nestranný člověk musí být zejména schopen za všech okolností oddělovat svůj osobní názor od rozhodování při výkonu funkce.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Kalis dne 12 lis 2019, 11:46, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“