Anketa o roli vedoucích odborů

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Považujete vedoucí odborů za úředníky, nebo za politiky?

Úředníky
90
53%
Politiky
43
25%
Nemám jasný názor
36
21%
 
Celkem hlasujících: 169 - Celkem hlasů: 169

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj,

rád bych znal názor členské základny na to, zda považuje vedoucí odborů za funkce úřednické, nebo politické. Ptám se proto, protože považuju vyjasnění rolí mezi RP a vedoucími odborů za jedno z pozitiv, které by současný konflikt ve vedení strany mohl v důsledku přinést.

díky za váš čas

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

Odpovědnost a volbou vzniklý mandát k řízení strany ven i dovnitř má předsednictvo. Vedoucí odborů nemají být politickou protiváhou k předsednictvu - to má mandát a odpovědnost rozseknout stagnaci strany a zamrznutí, kterého jsme poslední rok svědky.
Na korekci případných vybočení RP z mantinelů máme funkční a silné nástroje v podobě mimořádných přezkumů a členských podnětů CF, případně KK a RK.
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Považuji je za úředníky - aparát strany.
Tyto funkce by neměly být volené.
To, co se dnes skrývá pod výlučnými pravomocemi by mohla držet ve svých kompetencích například kontrolní komise, případně nějaký speciální výbor (např. dohlížející na root u IT systémů a pod.)
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

To má bejt jako pokus o nějakej protiútok?

- časová koordinace - příliš nápadná
- obsazení - příliš průhledné
- nápad - příliš triviální

Takže chlapci, seřadit, čelém vzad, na cvičiště pochodem vchod a příště znovu a lépe. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 679
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 1542 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Jan.Mares »

Tak jestli nemají být volené, tak by ale bylo dobré co nejpřesněji říct, kdo by je měl určovat a jak? Už takhle se na ty posty občas hlásí jen jeden člověk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 2):
anonym18401, Hana.Chalusova
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A na anketu sere pes.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jan.Mares

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše: 29 říj 2019, 20:18 rád bych znal názor členské základny na to, zda považuje vedoucí odborů za funkce úřednické, nebo politické.
Zkus k těm pojmům "úředník" a "politik" přiřadit nějaké definice vztažené k vnitrostranickému působení.
Jiri.Hoskovec píše: 29 říj 2019, 20:25 Na korekci případných vybočení RP z mantinelů máme funkční a silné nástroje v podobě mimořádných přezkumů a členských podnětů CF, případně KK a RK.
Mimořádný přezkum řeší průšvihy již vzniklé, podobně KK+RK (vyjma předběžného opatření). Vedoucí odboru (s mandátem od CF) může průšvihu zabránit.
Jan.Lipavsky píše: 29 říj 2019, 20:26 To, co se dnes skrývá pod výlučnými pravomocemi by mohla držet ve svých kompetencích například kontrolní komise, případně nějaký speciální výbor (např. dohlížející na root u IT systémů a pod.)
Kontrolní komise na to nemá kapacitu. A ten speciální výbor by tím pádem musel být volený, že? takže bys nahradil jednu skupinu volených lidí jinou skupinou volených lidí.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Dalibor.Zahora píše: 29 říj 2019, 20:29 To má bejt jako pokus o nějakej protiútok?

- časová koordinace - příliš nápadná
- obsazení - příliš průhledné
- nápad - příliš triviální

Takže chlapci, seřadit, čelém vzad, na cvičiště pochodem vchod a příště znovu a lépe. :)
Já akorát na fórum napsal dotaz, co mi dva dny vrtá hlavou, hodil jsem to do vlákna úlevného a do největší FB Pirátské skupiny, co znám, dál jsem to nijak neřešil. Že je potřeba systém RP a vedoucích revidovat, o tom jsem přesvědčen, jakým směrem nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Hoskovec, anonym18401, Petr.Benes, Frantisek.Kopriva, Isa, Michaela.Krupickova, Milan.Krch, Michal.Ertl

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše: 29 říj 2019, 20:32 Já akorát na fórum napsal dotaz, co mi dva dny vrtá hlavou, hodil jsem to do vlákna úlevného a do největší FB Pirátské skupiny, co znám, dál jsem to nijak neřešil. Že je potřeba systém RP a vedoucích revidovat, o tom jsem přesvědčen, jakým směrem nevím.
Nojo, akorát že podobné myšlenky a tendence se vynořují opakovaně, AFAIK zpravidla tehdy, když nějaký vedoucí odboru neskáče přesně tak, jak RP (a co si budeme povídat, hlavně Jakub) píská.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Pavel.Knezik, Jaroslav.Nemec, Jan.Zavadil

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Anketa o roli vedoucích odborů

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Dalibor.Zahora píše: 29 říj 2019, 20:29 To má bejt jako pokus o nějakej protiútok?

- časová koordinace - příliš nápadná
- obsazení - příliš průhledné
- nápad - příliš triviální

Takže chlapci, seřadit, čelém vzad, na cvičiště pochodem vchod a příště znovu a lépe. :)
Nešlo by si tyhle útoky nechat někam do hospody k pivu a začít trochu respektovat postoje jiných lidí? Sorry, ale tohle je k zblití. Ony tyhle otázky napadají daleko víc lidí než si myslíš, ale vzhledem k tomu shitstormu co se rozjel se málokdo odhodlá zeptat. Navíc tato otázka vychází jasně a logicky z toho, že se často apeluje na to, že to do se stalo nesmí být nazýváno bossingem. Protože předsednictvo není fakticky vedoucím nadřazeno. Jenže ona je praxe evidentně někde jinde.

A upřímně. Mě osobně, to co tvrdí Jana a jiní, že se stalo přijde daleko méně závažné (a to to nechci zlehčovat a vím, že tohle je velký průser), než to, že se ukázalo, že velka část pirátů s s nějakými hodnotami, které se hlásají a za které se piráti schovávají vytírá zadek.

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“