Anketa: Jihomoravský kraj do krajských voleb v předvolební koalici?

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.

Preferuji

A varianta aby KF pověřilo PKS jednáním (bianco šek)
0
Žádná hlasování
B samostatnou pirátskou kandidátku s otevřenými primárkami
21
72%
C zdržuji se
8
28%

Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 29

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22463 poděkování
Dostal poděkování: 10610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Anketa: Jihomoravský kraj do krajských voleb v předvolební koalici?

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 srp 2019, 09:52

V Jihomoravském kraji právě probíhá hlasování, zda budou Piráti preferovat pokus o předvolební koalici pověření PKS jednáním o pevných místech na kandidátkách i možnosti uzavřít předvolební koaliční smlouvu (se nejpravděpodobněji STAN a TOP09 doplněno Žít Brno) nebo půjdou samostatně. V současné době je hlasování půl na půl 20 hlasů pro koalici (A), 20 hlasů pro samostatnou kandidátku. Rozhodne ale druhé kolo, v prvním se hlasuje o postup obou návrhů. První hlasování končí zítra ráno.

Samostatnou kandidátku prosazuje zakladatel Pirátů Jiří Kadeřávek. Koaliční kandidátku preferuje brněnský předseda Tomáš Koláčný.

Zajímá mě názor celé členské základny na tuto věc, takže anketa.

Odkazy:
[Hlasování] KF JmK 10/2019 - Postup v rámci krajských voleb - 1. kolo
viewtopic.php?p=630431#p630431

Rozprava
viewtopic.php?p=625815#p625815

Závěrečná řeč navrhovatele Jiřího Kadeřávka (Tomáš Koláčny závěrečnou řeč nedodal)
viewtopic.php?p=630236#p630236
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 10 srp 2019, 16:19, celkem upraveno 3 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Vit.Jurasek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8363 poděkování
Dostal poděkování: 5659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Jihomoravský kraj do krajských voleb v předvolební koalici?

Příspěvek od Marek.Necada » 10 srp 2019, 10:10

Za mne jednoznačně koalice s ODS, TOP09 a ANO.
OFFTOPICOmlouvám se obětem Poeho zákona.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Ondrej.Kalis
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 10 srp 2019, 10:18

Dalibore já ti rozumím a taky bych v aktuální situaci nic než samostatnou kandidátku nevolil.
Ale opravdu se máme vlivově motat do kraje 200km daleko, když nemůžeme znát všechny souvislosti?
Situace v jednotlivých krajích není identická, někde budeš s 10% vítaný partner a můžeš svůj zisk přetavit v účast v radě kraje, jinde ti 20% stačit nebude a riskuješ, že tě obejdou a budeš svoji energii trávit v opozici. Nijak nemluvím o situaci v Brně, ale netroufnul bych si to úplně posuzovat, i když tady jde spíš o ten bianco šek k jednání PK.
Není nic horšího, než opoziční krajský zastupitel, jseš desítky kilometrů mimo své bydliště, nemáš tu komunální možnost být viděn, neprosadíš vůbec nic, nemáš k dispozici lokální média, dění na kraji lidi nezajímá. A to vše za symbolickou odměnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 7):
Milan.Dadourek, Tomas.Kolacny, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Zbynek.Janoska, Jiri.Ulip

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17826 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 srp 2019, 11:23

Marek.Rebicek píše:
10 srp 2019, 10:18
Ale opravdu se máme vlivově motat do kraje 200km daleko, když nemůžeme znát všechny souvislosti?
Jen bych připomněl, že úmysl jít do předvolební koalice je nutné předem hlásit RV a ten to může zakázat. Takže určité celostátní vlivové motání do krajů máme přímo zakotveno v předpisech. Krom toho též https://wiki.pirati.cz/rules/vr#samosta ... ni_listina

A jít do krajské koalice s Topkou, která se nás v Praze snaží odstřelit?
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 263 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 10 srp 2019, 11:35

Martin.Kucera píše:
10 srp 2019, 11:23
Marek.Rebicek píše:
10 srp 2019, 10:18
Jen bych připomněl, že úmysl jít do předvolební koalice je nutné předem hlásit RV a ten to může zakázat. Takže určité celostátní vlivové motání do krajů máme přímo zakotveno v předpisech. Krom toho též https://wiki.pirati.cz/rules/vr#samosta ... ni_listina

A jít do krajské koalice s Topkou, která se nás v Praze snaží odstřelit?

Já to myslel z pohledu STČ KS :-)

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17826 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 srp 2019, 12:01

Marek.Rebicek píše:
10 srp 2019, 11:35
Já to myslel z pohledu STČ KS :-)
I toto KS má své zástupce v RV a ti se tím dost možná budou muset zabývat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Marek.Necada
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Petr.Springinsfeld
Rozhodčí komise
Profese: Student práva
Dal poděkování: 627 poděkování
Dostal poděkování: 590 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 10 srp 2019, 14:47

Ta otázka tak přece vůbec nestojí. Varianta A pouze ukládá PKS s nějakými subjekty jednat. Nezmiňuje žádné konkrétní subjekty OFFTOPIC(rozhodně ne TOP 09, proboha) a její schválení by nutně neznamenalo, že nějaká koalice vznikne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Tomas.Kolacny, Milan.Dadourek, Zbynek.Janoska, Lukas.Dolezal, Monika.Spilkova
Petr Springinsfeld
3. místopředseda KS JmK a člen rozhodčí komise
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1149 poděkování
Dostal poděkování: 2801 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 10 srp 2019, 15:25

Dalibore, seš manipulátor, nebo jen nerozumíš psanému textu?

Můj návrh výslovně NEZNAMENÁ koaliční kandidátku. V rozpravě jsem to opakoval několikrát.

Můj návrh znamená na Pirátskou kandidátku hledat osobnosti, které jsou názorově kompatibilní, mají zkušenosti a čas a jejichž účast na kandidátce by nám mohla pomoci k výhře. Není vyloučeno, že to mohou být osobnosti i z jiných stran, ale není ani nařízeno, že musí. Od toho existuje PKS, aby posoudilo, jestli konkrétní spolupráce dává smysl a je dostatečně výhodná, aby ji předložilo krajskému fóru ke schválení. Stejně tak nikde není vyloučeno, že návrh spolupráce bude směřovat pouze na nestranické osobnosti, nebo že PKS ve stanovené době nepředloží žádný návrh spolupráce.

Jednoduše řešeno, Jirka navrhuje "nikoho nehledejte, počkejte, jestli někdo příjde" já říkám "hledejte aktivně tam, kde vám to dává smysl".

Považuju za krajně nekorektní, že tu ve vnitrostranické diskusi manipulativním popisem podsouváš lidem něco o koalici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Milan.Dadourek, Lukas.Dolezal
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 srp 2019, 16:19

Upravil jsme přesněji první otázku anktety (takto "A varianta aby KF pověřilo jednáním (bianco šek)"). I úvodní text ankety.

Nemyslím, že bych nějak extra manipuloval, spíš jsem se vyzdvihl možná tu nejproblematičtější variantu, která je ve vzduchu. Tvůj návrh omezuje primární volby a dává PKS pravomoc vyjednat pevná místa na kandidátce pro osoby z jiných stran i vyjednat předvolební koaliční smlouvu.
zahájit jednání ve věci otevřené primární volby pirátských kandidátů pro krajské volby 2020, určující pořadí pirátských kandidátů,
...

předložit případný písemný návrh smlouvy o spolupráci
Jak správně napsal Jirka Kadeřávek - bianco šek pro PKS, který omezuje rozhodování členské základny v primárkách.

STAN a TOP09 (a ještě Žít Brno) jsou v diskuzi zmiňovány jako nejpravděpodobnější subjekty. I tebou:
Tomas.Kolacny píše:
10 črc 2019, 20:02
...
STAN i TOP se v komunale v Brne nedostali prave proto, ze se s nami tahali o volice, bylo by z jejich strany iracionalini, pokud by se o moznosti sjednoceni pod nejsilnejsi znacku nechteli vubec bavit. Vysledek pak uz je samozrejme na vyjednavacich tymech.
viewtopic.php?p=626521#p626521
Tvoje verze usnesení znamená i možnost předvolební koalice a pokud by si o ni nechtěl usilovat, nebyl by důvod takové usnesení vůbec navrhovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Sarka.Vaclavikova, Milan.Dadourek
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 10 srp 2019, 16:30

Co se týče subsidiarity, samozřejmě vůbec nezpochybňuji právo KF si rozhodnout, jak se mu zamane.
Nesouhlasím ale s tím,, že by členové nepatřící do Jihomoravského KS, neměli možnost se k věci vyjádřit. Taková představa, že jsme jen nějaké oddělené územní celky a každý si řeší jen ten svůj regionální pašalík, by byla pro celou stranu smrtící.

Dalším důvodem pro celostátní debatu je absence takové debaty, vše zatím jede jen na krajích, což nepovažuji za šťastné. Brněnské hlasování je docela podstatné, nezaznamenal jsem, že by jinde v kraji vážně uvažovali o předvolební koalici (možná mi něco uteklo, doplňujte).
Vím, že malé pozdvižení vzbudila zcela mylná informace, že ve Středočeském kraji chystáme koalici se Zelenými, což se od počátku nezakládalo na faktech.
Konečně RP pravilo, že považuje za nejvhodnější jít všude samostatně, tento názor sdílím.

I pro JMK může být cenná zpětná vazba celé členské základny.

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“