Zveřejňování hlasování zastupitelů

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

Má se stát Česká pirátská strana po volbách do EP opět transparentní stranou?

ANO
24
39%
NE
3
5%
ZDRŽUJI SE
35
56%

Celkem hlasujících: 62 - Celkem hlasů: 62

Tomas.Gottwald
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Siemens Sales & QC Rep., Scientist
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: Má se stát Česká pirátská strana po volbách do EP opět transparentní stranou?

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 27 kvě 2019, 13:31

@Milan.Dadourek já osobně bych právě začal od spodu :) Má to pak podle mě trvalou sílu #PEACE
pay ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> ><(((°> pay » 25 říj 2019, 10:07

Zbynek.Janoska
Místní předsednictvo
Profese: programátor
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 853 poděkování

Re: Má se stát Česká pirátská strana po volbách do EP opět transparentní stranou?

Příspěvek od Zbynek.Janoska » 27 kvě 2019, 13:49

Nemyslím si, že chtít po zastupitelích report je tolik práce navíc. V případě menších obcí zasedá zastupitelstvo 4x do roka, zastupitel pak dostance zápis, kde jsou všechny body napsané a stačí ke každému napsat dvouřádkový komentář.

A není to info jen pro voliče, ale i pro ostatní členy strany. Mě zajímá, co dělají naši zastupitelé minimálně ve zbytku okresu, nepoužívám fb a proto mám smůlu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, B_Pat

Georgia.Hejduk
Profese: Studentka, Vedoucí neziskové organizace
Dal poděkování: 139 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 27 kvě 2019, 14:18

Zdrzuji se, myslím že toto by měla být věc zastupitelů, byla by to hezká praxe, ale vymáhat to po nich takto nechci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejduk za příspěvek:
Tomas.Gottwald
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Správkyně sociálních médií Praha 6
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 27 kvě 2019, 14:28

Jasan nevymáhat. Člen i volič se takto může u zastupitele doprošovat stejně jako zastupitele ODSsesáka nebo kohokoliv jiného. Navíc se takto bude dát s vyprosenými informaci lépe obchodovat. Vivat ODS. Že pirát není víc než volič, vysílač a především občan vám neřekli ...

Martin.Stanek
Místní předsednictvo
Profese: geolog
Dal poděkování: 591 poděkování
Dostal poděkování: 230 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek » 27 kvě 2019, 14:35

@Tomas.Gottwald Souzním s duchem návrhu, OFFTOPICv souvislosti s opačnou praxí (nezveřejnění jmenovitých hlasování) jsem doposud měl, asi stejně jako ty, pocit diskreditace pirátských hesel o transparentnosti, několikrát se to týkalo mediálně propíraných kauz a možnost odkázat na zápis se jmenovitým hlasováním by tenkrát bývala byla učinila přitrž fake news ze strany oponentů a dodala důvěry lidem v Piráty.
Částečně souhlasím s @Jan.Hora: začínat odshora, taková Rada a uvolnění zastupitelé Hl. M. Prahy je obdobně nahoře jako poslanci parlamentu a tuším, že se to konečně hýbe ve smyslu tohoto podnětu. Zároveň si myslím, že můžeme těm nahoře pomoc zespoda, když půjdeme příkladem. Postih bych v tuto chvíli neřešil, pro začátek by bylo skvělé, kdyby pravidlo existovalo a šlo na něj odkázat s tím, že vůči dobrovolníkům (komunální neuvolnění zastupitelé co mají stěží pár tisíc hrubého) by se přistupovalo velmi shovívavě, nicméně s tím odkazem na usnesení...
Škoda, že ta anketní otázka není konkrétní ve smyslu úvodního příspěvku: můj pokus o obsahový posun otázky:
"Mají mít pirátští zastupitelé povinnost zajistit zveřejnění na fóru svých jmenovitých hlasování z jednání zastupitelstva?"
"Zajistit zveřejnění" místo "zveřejnit" je tam proto, aby nemuseli něco dělat, když už ten zápis vč. jmenovitého hlasování zveřejní úřad, viz níže.
OFFTOPICA šel bych v tom dál, prosím o shovívavost co do formulací, nejsem ještě zcela zběhlý:
- místo "jednání zastupitelstva" bych dal "jednání všech veřejných orgánů, jichž jsou členy za Piráty" - nejen zastupitelstva v úzkém slova smyslu ale i komisí Rady, výborů zastupitelstva, ..., ???
- místo "zastupitelé" dát "členové veřejných orgánů" pač máme v komisích i nezastupitele i nelčeny Pirátů, nicméně vyslané (nominované) za Piráty.
- pokud by se fórum někdy přestalo používat tak zásadně jak se používá dnes, lze formulaci "na fóru" změnit, do té doby bych to tam nechal, aby se ta zveřejnění nerozptylovala na různé (osobní) weby, FB apod.

Není požadavek zastupitele o záznam toho, jak hlasoval, neodmítnutelný? @Ivo.Slavka ty v tom budeš mít jasno... ;) prosím koment víš-li.
Naplnění esence podnětu může být otázka několika minut (desítek minut u body hodně nabitých jednání), např. tady:
a) na jednání nejdříve žádost o záznam jmenovitého hlasování (tuším, že tím celá práce s vyznačením jmenovitého hlasování jde za tajemníkem, čili ne za naším dobrovolníkem, že @Ivo.Slavka?)
b) do souboru zápisu (word od tajemníka) přidat svoje jméno a správnou možnost PRO/PROTI/ZDRŽEL SE a pro sichr to žlutě zvýraznit. Případně stáhnout ten zápis v .pdf z webu úřadu a do něj v Readeru zažlutit a přidat koment...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Vojtech.Pikal

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 27 kvě 2019, 14:58

Na městech, kde je prosazený video záznam ze zastupitelstva, ale zápis s jmenným hlasováním ne, i toto není dostatečný pirátský servis a pirátský zastupitel by měl psát zápis.
Já chci sledovat 20 měst, co v nich s Piráty konkrétně prosazujeme. Abych se to dozvěděl z video záznamu potřebuji na to odhadem 60 hodin watch-timu a to je 2,5 dne beze spánku.
Z reportu pirátských zastupitelů někde u nás na webu si jsem schopný udělat přehled z 20 měst během hodiny. Chceme svobodnou informovanou a technologicky propojenou společnost. Tak těm lidem musíme ty informace dát. Takto za chvíli bude mít více informovaných voličů SPD.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23878 poděkování
Dostal poděkování: 20050 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 kvě 2019, 15:09

U nás se hlasuje pomocí hlasovacího zařízení, tedy digitální záznam po jménech existuje. Poptám se, jestli by to šlo přidávat do zápisů. Jsme v opozici, tak těžko udělám víc. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Vit.Jurasek, Marek.Necada, Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4102 poděkování
Dostal poděkování: 15470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 27 kvě 2019, 15:23

Prosím pro příště o netendenční název podnětu, který nepracuje s manipulací a paušalizací a adresuje konkrétně specificky popsaný problém a obsahuje konkrétní návrh a zdůvodnění viz https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#navrh
Zároveň zde prosím autora, aby s tímto podnětem, navíc skutečně s "anketou", na kterou nelze smysluplnně odpovědět, protože já rozhodně nesouhlasím s tezí, že by Piráti nebyli transparentní stranou, nespamoval facebookové skupiny a nesouvisející příspěvky, což jsem tedy zaznamenal i u mě na facebooku pod příspěvkem, ve které děkuji za výsledky voleb. Nevím co tím autor sleduje, členy pro které ja anketa určena může oslovit jinak bez attention w..., ale tenhle styl se mi jeví dosti mimozní. Tímto zároveň prosím o smazání příspěvku u mě.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Tomas.Gottwald

Příspěvek od Tomas.Gottwald » 27 kvě 2019, 15:58

Smazáno. Nechci působit zle, proto, když bude od někoho vlastní návrh, který lépe splní technikálie členského podmětu a bude řešit problém, svůj návrh stáhnu. Svůj členský podmět jsem založil dle svého nejlěpšího vědomí a svědomí. Kaji se a kráčím do Canossy.
Tvrdit ale že strana je transparentní, když v ní nejde dohledat hlasování pirátského zastupitele na zastupitelstvu a my pro to nic neudělali, když to máme ve vlastních rukou je za hranou slušnosti.
#MIMOZA
#SLEDUJITIMABYNEUHNILYKORENYBYLABYTOSKODA
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Gottwald za příspěvek:
Robert.Magni

Josef.Spak
Krajské předsednictvo
Profese: Programátor
Dal poděkování: 1394 poděkování
Dostal poděkování: 815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josef.Spak » 27 kvě 2019, 16:44

@Tomas.Gottwald možná lepší to založit někde jinde a dopracovat se k hlasovatelnému návrhu usnesení? Třeba Pracovní prostor pro členské iniciativy nebo Členské ankety
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 4):
Martin.Stanek, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Vit.Jurasek

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“