Stránka 15 z 24
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 02 čer 2019, 20:22
od Ondra.kl
... místní mají zřejmě jasný názor. Případné nasazení "zákaz vjezdu cyklistů" by evidentně bylo promptní, neb na celém 1,5 Km dlouhém úseku je cyklista nepředjetelný.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 02 čer 2019, 20:25
od Ondra.kl
David.Novak píše: ↑01 čer 2019, 22:44Ale nelze v liberální společnosti pokutovat uživatele za to, že volí pro něj příhodnější cestu.
Nikoliv ... a je to úplně normální. Například když jede protisměrem jednosměrkou o šířce 2,5 metru.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 02 čer 2019, 20:45
od Petr.Kubik
Ondra.kl píše: ↑02 čer 2019, 20:22
... místní mají zřejmě jasný názor. Případné nasazení "zákaz vjezdu cyklistů" by evidentně bylo promptní, neb na celém 1,5 Km dlouhém úseku je cyklista nepředjetelný.
Pokud to je na můj odkaz, tak přidávám problém číslo 2 (kolem toho místa jsem nejel):
https://mapy.cz/zakladni?x=14.6142407&y ... itch=0.143
Problém (ne)údržby cyklostezek je taky zarážející, bereme-li v úvahu legislativní vynucování jejich použití. A to se netýká jen zimní údržby v tomto případě. Jezdím po cyklostezkách ještě jiným přibližovadlem, a údržba se na některých místech moc často asi neprovádí (podélné díry na Branické cyklostezce, splavené bahno, štěrk, hromady listí = klouže zejména za mokra apod.). To by chtělo paragraf
"je-li souběžná stezka nesjízdná, nebo jsou-li o stavu pochyby, cyklista není povinen ji použít", ne?
A termín "nepředjetelný" je IMHO spekulativní.
Dnes 110km kolem Prahy a všichni předjeli...
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 02 čer 2019, 21:55
od David.Novak
Ondra.kl píše: ↑02 čer 2019, 20:25
David.Novak píše: ↑01 čer 2019, 22:44Ale nelze v liberální společnosti pokutovat uživatele za to, že volí pro něj příhodnější cestu.
Nikoliv ... a je to úplně normální. Například když jede protisměrem jednosměrkou o šířce 2,5 metru.
A už jsme zase u příkladu, kdy dochází k porušení dopravních předpisů zcela jiným, závažným, způsobem a kdy by za tuto činnost byl pokutován i jakýkoliv jiný účastník provozu, ale díky tomu si hned uděláme obrázek o všech cyklistech a zdůvodníme si jejich zákaz na silnicích...
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 02 čer 2019, 22:19
od Petr.Vileta
Petr.Kubik píše: ↑02 čer 2019, 20:16
Dnes jsem objevil opravdový unikát. Dvě štěrkované bahnostezky označené značkou Stezka pro chodce a cyklisty společná (současný stav je horší než na snímku). Jedna se nachází zde:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.6170723&y ... itch=0.078
Zde již dochází doslovně k úklidu cyklistů do škarpy...
Tak jsem si ten tvůj obrázek otočil proti směru jízdy.
Opravdu jsi přesvědčený o tom, že sem se
bezpečně vejdou i cyklisté?

Kdybys ty byl zodpovědný za dopravní řešení na téhle komunikaci, jak bys zajistil bezpečnost chodců a cyklistů? Omezením rychlosti na 30, 20, 15 km/h? To mě fakt hodně zajímá.
Mimochodem, cyklisté a chodci jsou odklizeni až
za škarpu.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 03 čer 2019, 00:39
od Petr.Kubik
Petr.Vileta píše: ↑02 čer 2019, 22:19
Opravdu jsi přesvědčený o tom, že sem se
bezpečně vejdou i cyklisté?

Kdybys ty byl zodpovědný za dopravní řešení na téhle komunikaci, jak bys zajistil bezpečnost chodců a cyklistů? Omezením rychlosti na 30, 20, 15 km/h? To mě fakt hodně zajímá.
Proč by se tam neměli vejít?
Včera jsem tam jel a dobrý...
Jinak v obci viz.:
Projektování místních komunikací - ČSN 73 6110, mimo jiné klidně i snížením rychlosti, různými pásy apod.
http://www.unmz.cz/files/normalizace/%C ... /74506.pdf
10.4.1 Charakteristika cyklistické dopravy
10.4.1.1 Cyklistická doprava přispívá ke zlepšení životního prostředí i k upevnění zdraví obyvatel a je přínosnou alternativou dopravy automobilové. Proto má být v návrzích dopravní soustavy obcí a v návrzích uspořádání místních komunikací její rozvoj podporován.
(kdyby se projektovalo podle příslušné ČSN, nebylo by potřeba povinnost použít cyklostezku tolik řešit)
Mimo obec nejsou od věci krajnice.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 03 čer 2019, 07:26
od Ondra.kl
Petr.Kubik píše: ↑03 čer 2019, 00:39Proč by se tam neměli vejít?
Protože tam není místo ani na dva plnohodnotné pruhy (to by byla uprostřed namalovaná čára), o cyklistovi a mezeře pro jeho bezpečné předjetí nemluvě.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 03 čer 2019, 09:46
od Ondrej.Kalis
Lenka.Kozlova píše: ↑01 čer 2019, 11:46
Petr.Kubik píše: ↑01 čer 2019, 10:47
Petr.Vileta
Cyklista tě nezdržuje, žádný účastník provozu nemá na silnici "větší" právo.
Všem doporučuji nakouknout do příslušné ČSN:
https://prahounakole.cz/2019/04/cyklist ... n-73-6110/
Motoristé v zásadě znepříjemňují život všem. Jenom ten seznam externalit lokálních i globálních je dlouhý...
S tím trollením jsi si trochu spletl politickou stranu. Nazdar.
Pleteš se ty a to nejsi v žádné (a nebo v jiné) straně, snažíš se tady získat podporu pro svá osobní přání a děláš to přesně tím způsobem, který rozděluje lidi na nesmiřitelné tábory

což rozhodně nekoresponduje s cíli Pirátů.
PS: Jinde by tě už dávno vyhnali, takže, važ si otevřenosti, nemáš ani nejmenší nárok někoho tady vychovávat. Nazdar!
Až na to, že anketa zatím vychází půl na půl, takže je poněkud unfair říkat, že jeden z těch názorů je extrémní.
Extrémní je pouze Viletova absurdní argumentace přehnaná do extrému, a navíc převážně o něčem, o čem není řeč.
Mimochodem se skutečně bavíme o něčem, co v zahraničí funguje a nevidam tam hektometry zakazovych značek ani pomalé cyklisty mezi auty vedle cyklostezky.
Nemluvíme o ničem jiném než o možnosti si vybrat a o tom, že rychlý cyklista, který Herr Viletu tolik nezdržuje zvolí bezpečnější a rychlejší cestu po silnici. Cíl oddělit pomalý segment provozu je i nadále splněn.
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 03 čer 2019, 10:11
od Petr.Kubik
Ondra.kl píše: ↑03 čer 2019, 07:26
Petr.Kubik píše: ↑03 čer 2019, 00:39Proč by se tam neměli vejít?
Protože tam není místo ani na dva plnohodnotné pruhy (to by byla uprostřed namalovaná čára), o cyklistovi a mezeře pro jeho bezpečné předjetí nemluvě.
Kde je uvedeno, co se na komunikaci vejde nebo nevejde?
Typicky komunikace nejnižších tříd (vesnické okresky), kde se bezpečně nevejdou 2 auta jedoucí proti sobě - jedno musí při vyhýbání zastavit nebo couvat, by tedy podle této logiky měly být bez provozu dvoustopých motorových vozidel, ne?
Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku
Napsal: 03 čer 2019, 11:48
od Ondra.kl
Petr.Kubik píše: ↑03 čer 2019, 10:11Kde je uvedeno, co se na komunikaci vejde nebo nevejde?
Kdo říká že je to někde uvedeno?
Petr.Kubik píše: ↑03 čer 2019, 10:11Typicky komunikace nejnižších tříd (vesnické okresky), kde se bezpečně nevejdou 2 auta jedoucí proti sobě - jedno musí při vyhýbání zastavit nebo couvat, by tedy podle této logiky měly být bez provozu dvoustopých motorových vozidel, ne?
Nevím o jaké logice to mluvíš, ale já nic takového netvrdím.