Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasíte se zrušením povinnosti cyklistů použít souběžnou stezku pro cyklisty?

ano
33
45%
ne
35
48%
je mi to jedno
5
7%
 
Celkem hlasujících: 73 - Celkem hlasů: 73

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Ondra.kl »

David.Novak píše: 31 kvě 2019, 16:06Zakázání vjezdu cyklisty místní úpravou je v pořádku.
Pak by ovšem vjezd motorových vozidel na cyklostezku také měl být zakázán místní úpravou a nikoli obecným nařízení, ne? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Petr.Vileta
David.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 497
Registrován: 12 kvě 2010, 20:03
Profese: Analytik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 824 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od David.Novak »

Ondra.kl píše: 31 kvě 2019, 16:10
David.Novak píše: 31 kvě 2019, 16:06Zakázání vjezdu cyklisty místní úpravou je v pořádku.
Pak by ovšem vjezd motorových vozidel na cyklostezku také měl být zakázán místní úpravou a nikoli obecným nařízení, ne? ;)
Cyklostezka je účelová komunikace, která už svými technickými parametry, jako šířka, únosnost, poloměry, atd., nesplňuje podmínky pro provoz motorových vozidel. Stejně tak je jistá speciální skupina komunikací, dálnice a SMV, kde nesmí cyklista nebo traktor. Ano, na těchto komunikacích je legislativní omezení provozu logické. Mimochodem, proto jsou také místně specielně oznakovány modrou DZ - tj. ta místní úprava tam prakticky také je. Splňuje to tedy tu podmínku o právní jistotě uživatele komunikace - řidič auta má možnost díky DZ zjistit, že někam prostě jet nemůže.

My se tu bavíme ovšem o běžné komunikaci se smíšeným provozem. Komunikaci, která od dob císařpána slouží všem - od chodců, přes koňské povozy a cyklisty, po nákladní auta.

Dál už se tímto hnidopišským argumentováním pomocí extrémů nehodlám zabývat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Novak za příspěvek:
Ondrej.Kalis
Pirát od září 2018, MS Olomouc, komise dopravní Olomoucký kraj, komise pro architekturu (etc.) Olomouc, komise MČ Povel.
"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)
“Every lie we tell incurs a debt to the truth. Sooner or later that debt is paid.” (Chernobyl)


Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Ondra.kl »

David.Novak píše: 31 kvě 2019, 16:23Cyklostezka je účelová komunikace, která už svými technickými parametry, jako šířka, únosnost, poloměry, atd., nesplňuje podmínky pro provoz motorových vozidel.
Jak kterých motorových vozidel. Pro takový malý motocykl nebo elektrokolo bez omezovače rychlosti jsou IMHO parametry cyklostezek plně vyhovující. Tak proč by tam takováto vozidla neměla jezdit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Petr.Vileta »

Asi jsem to napsal nesrozumitelně, protože to evidentně více lidí nepochopilo. :roll: Dát do zákona jednu větu je velmi laciná záležitost, kdežto umístění svislých dopravních značek je mnohem nákladnější, pokud to má mít přibližně stejnou účinnost pro celou ČR. A já prorokuji, že s každou nově otevřenou cyklostezkou by takové značky byly umísťovány a to na všech možných místech, kudy by cyklista mohl na silnici vjet. Nebude to tedy jen značka na tyči se značkou "Konec obce", ale také na všech vjezdech z míst mimo komunikaci, křižovatkách silnic, atd.

Znáte tohle? https://goo.gl/maps/h2KwdfiojXUgAnpv7 Normální kruhák, že jo. Jenže kdysi u nás platilo pravidlo, že vozidla jedoucí uvnitř kruháku mají přednost před těmi, kdo na něj teprve vjíždí. Ovšem to platilo u nás, ale v Evropě ne, tak jsme se museli přizpůsobit. Jenže evropské pravidlo je hloupé a vede k ucpávání kruháků, tak jsme to vyřešili sice v souladu s právem, ale sakra draho. Značka "Kruhový objezd" znamená "dej přednost zprava" a proto jsme ji téměř všude doplnili značkou "Dej přednost v jízdě". Místo jedné věty v zákoně miliony korun vyhozených za dopravní značení. No schválně, kde to máte "po evropsku"? ;)

https://www.cspsd.cz/481-prednost-v-jiz ... em-objezdu
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Profese: strojvedoucí
Bydliště: Břežany II
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 330 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Petr.Kubik »

@Petr.Vileta

Chápeš to špatně, zákazová značka by se neumisťovala na silnici u každé nové cyklostezky. Značka existuje a používá se v odůvodněných případech. Těch moc není.
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Kubik píše: 31 kvě 2019, 23:13 Petr.Vileta

Chápeš to špatně, zákazová značka by se neumisťovala na silnici u každé nové cyklostezky. Značka existuje a používá se v odůvodněných případech. Těch moc není.
Já to chápu správně. Návrh na změnu dopravního značení může podat kdokoliv https://frankbold.org/poradna/kategorie ... ho-znaceni a pochybuji, že to obce nezačnou dělat. Vybudují cyklostezku vedle okresky (silnice 3. třídy) a cyklisté stejně dál budou jezdit po silnici a znepříjemňovat život motoristům, nebo přímo ohrožovat vlastní bezpečnost. No tak starosta navrhne tam dát značky a bude to. Policie jistě vydá kladný posudek všude, kde například bude plná čára, nepřehledné zatáčky s křovím nebo stromy, atd. Na co by se ty cyklostezky měly stavět, když ne pro cyklisty a jejich oddělení od "plechové" dopravy?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Profese: strojvedoucí
Bydliště: Břežany II
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 330 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Petr.Kubik »

@Petr.Vileta

Cyklista tě nezdržuje, žádný účastník provozu nemá na silnici "větší" právo.

Všem doporučuji nakouknout do příslušné ČSN:
https://prahounakole.cz/2019/04/cyklist ... n-73-6110/

Motoristé v zásadě znepříjemňují život všem. Jenom ten seznam externalit lokálních i globálních je dlouhý...

S tím trollením jsi si trochu spletl politickou stranu. Nazdar.
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 3117
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8636 poděkování
Dostal poděkování: 3262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Petr.Kubik píše: 01 čer 2019, 10:47 @Petr.Vileta

Cyklista tě nezdržuje, žádný účastník provozu nemá na silnici "větší" právo.

Všem doporučuji nakouknout do příslušné ČSN:
https://prahounakole.cz/2019/04/cyklist ... n-73-6110/

Motoristé v zásadě znepříjemňují život všem. Jenom ten seznam externalit lokálních i globálních je dlouhý...

S tím trollením jsi si trochu spletl politickou stranu. Nazdar.
Pleteš se ty a to nejsi v žádné (a nebo v jiné) straně, snažíš se tady získat podporu pro svá osobní přání a děláš to přesně tím způsobem, který rozděluje lidi na nesmiřitelné tábory :roll: což rozhodně nekoresponduje s cíli Pirátů.
PS: Jinde by tě už dávno vyhnali, takže, važ si otevřenosti, nemáš ani nejmenší nárok někoho tady vychovávat. Nazdar!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Kubik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 09 říj 2018, 12:52
Profese: strojvedoucí
Bydliště: Břežany II
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 330 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Petr.Kubik »

Lenka.Kozlova píše: 01 čer 2019, 11:46
Petr.Kubik píše: 01 čer 2019, 10:47 @Petr.Vileta

Cyklista tě nezdržuje, žádný účastník provozu nemá na silnici "větší" právo.

Všem doporučuji nakouknout do příslušné ČSN:
https://prahounakole.cz/2019/04/cyklist ... n-73-6110/

Motoristé v zásadě znepříjemňují život všem. Jenom ten seznam externalit lokálních i globálních je dlouhý...

S tím trollením jsi si trochu spletl politickou stranu. Nazdar.
Pleteš se ty a to nejsi v žádné (a nebo v jiné) straně, snažíš se tady získat podporu pro svá osobní přání a děláš to přesně tím způsobem, který rozděluje lidi na nesmiřitelné tábory :roll: což rozhodně nekoresponduje s cíli Pirátů.
PS: Jinde by tě už dávno vyhnali, takže, važ si otevřenosti, nemáš ani nejmenší nárok někoho tady vychovávat. Nazdar!
Projdi si prosím všechno Viletovo expresivní výrazivo vůči cyklistům, procházet to za tebe nebudu, a nepoučuj mě prosím tímto způsobem. Děkuji.
Tvoje "stručné" příspěvky argumentačně taky nepřispěly. Což si dovolím nekomentovat, to je každému k zamyšlení. Hezký den.
"I am chaos. I am hell. I am on two wheels, and you are on four, and that makes me different, and that makes me an asshole. I am not in a car. I am an enemy."

I Am A Cyclist, And I Am Here To Fuck You Up - Kelly Catchpole, July 27th 2015, link.
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 624
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 1574 poděkování
Dostal poděkování: 1871 poděkování

Re: Zrušení povinnosti cyklistů použít souběžnou cyklostezku

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Lenka.Kozlova píše: 01 čer 2019, 11:46
Petr.Kubik píše: 01 čer 2019, 10:47 @Petr.Vileta

Cyklista tě nezdržuje, žádný účastník provozu nemá na silnici "větší" právo.

Všem doporučuji nakouknout do příslušné ČSN:
https://prahounakole.cz/2019/04/cyklist ... n-73-6110/

Motoristé v zásadě znepříjemňují život všem. Jenom ten seznam externalit lokálních i globálních je dlouhý...

S tím trollením jsi si trochu spletl politickou stranu. Nazdar.
Pleteš se ty a to nejsi v žádné (a nebo v jiné) straně, snažíš se tady získat podporu pro svá osobní přání a děláš to přesně tím způsobem, který rozděluje lidi na nesmiřitelné tábory :roll: což rozhodně nekoresponduje s cíli Pirátů.
PS: Jinde by tě už dávno vyhnali, takže, važ si otevřenosti, nemáš ani nejmenší nárok někoho tady vychovávat.
Ked si prejdem historiu vlakna od zaciatku az sem, nadobudol som naopak pocit ze sa Petr Kubik snazi osobnym konfliktom vyhnut. Neodhadol ze Vileta je grafoman, a ze snaha o racionalnu argumentaciu s nim nebude korunovana uspechom. Celkove mam ale pocit ze diskutuje k veci, a bola by skoda ho vyhanat za iny nazor na problematiku, nez mas ty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kubik, Ondrej.Kalis
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“