Tady je zavřené všechno, takže nevím o čem mluvíš.Martin.Kucera píše: ↑12 úno 2019, 20:33Jak už tu naťukl Ondra.kl, k těmto druhům povolání zajisté nepatří ani např. personál zoo (tedy ta část která se věnuje návštěvníkům), zábavních parků, plováren, kin apod. A zakazuje snad zákon jejich otevření ve vybraných svátcích?Petr.Tkadlec píše: ↑12 úno 2019, 13:44 *samozřejmě že jsou povolání životně nezbytná, které si nemůžou dovolit, jestli jít či nejít, ale určitě se shodneme na tom, že prodavačky k těmto druhům povolání nepatří
Anketa - otvírací doba ve svátcích
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Petr.Tkadlec
- Člen KS Zlínský kraj
- Příspěvky: 4396
- Registrován: 30 říj 2013, 07:37
- Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
- Bydliště: Vsetín
- Dal poděkování: 3772 poděkování
- Dostal poděkování: 3438 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28464 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Chceš mi tvrdit, že zoo mají o svátcích zavřeno? Ani ta ve vašem kraji ne - https://www.zoozlin.eu/otviraci-doba/
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
- Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Petr.Tkadlec
- Člen KS Zlínský kraj
- Příspěvky: 4396
- Registrován: 30 říj 2013, 07:37
- Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
- Bydliště: Vsetín
- Dal poděkování: 3772 poděkování
- Dostal poděkování: 3438 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Tak to je snad jak v obchodech, ne?Martin.Kucera píše: ↑12 úno 2019, 20:54 Chceš mi tvrdit, že zoo mají o svátcích zavřeno? Ani ta ve vašem kraji ne - https://www.zoozlin.eu/otviraci-doba/
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28464 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Jak v obchodech? Namátkově jsem mrknul na tři zoo a mají otevřeno denně včetně všech státních svátků, nanejvýš mají zkráceno 24. 12.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Petr.Vileta, Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Já mít porád otevřená. Ty chtít něco koupit, já prodat. Nguen van Trang.Mikulas.Ferjencik píše: ↑12 úno 2019, 12:00 Konkurence. To že mají všichni zavřeno je fakticky kartel
Jednoduše, ale pssst.Martin.Kucera píše: ↑12 úno 2019, 12:14 Jak se vlastně obhájci zavírání velkých obchodů o státních svátcích vypořádávají s faktem, že existuje hromada dalších zaměstnání, v nichž se musí pracovat svátek nesvátek? Proč by zrovna tohle odvětví mělo být takto regulováno?
"3. Pomni, abys den sváteční světil."
A nemohou ti nejzranitelnější místo pokladní v supermarketu dělat stejně mizerně placenou práci na přepážce České pošty? Tam je zavřeno.pavel_sanda píše: ↑12 úno 2019, 13:01 Protože zaměstnanci v tomto odvětví patří historicky mezi nejzranitelnější skupiny zaměstnanců z hlediska možnosti obrany svých zájmů.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- pavel_sanda
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 137
- Registrován: 19 črc 2018, 13:33
- Profese: učitel
- Dal poděkování: 88 poděkování
- Dostal poděkování: 164 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
1. Je specifická tím, že bez toho zákazu nemá garantovaný jediný volný den v roce, o kterém předem ví, že bude volný.Ondra.kl píše: ↑12 úno 2019, 18:08 1. kdo jsou to "tito lidé" ... to nějaké speciální skupina, která je specifická tím, že dělá jen v obchodech nad 200 m2 a nikde jinde? Asi ne, že?
2. chceš li zajistit aby v té době měli lidé volno, tak prostě zakažme v té době pracovat ... ale pak se nedivme že nepřijedou hasiši, policajti ani záchranka![]()
2. To je demagogie, nehodná reakce.
Týká se zaměstnanců obecně, některých více než méně. A?
- pavel_sanda
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 137
- Registrován: 19 črc 2018, 13:33
- Profese: učitel
- Dal poděkování: 88 poděkování
- Dostal poděkování: 164 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
To není dobrý nápad, řečeno eufemisticky. Právě proto, že zde hrají roli osobní vztahy. Bylo by to zneužíváno neustále. Podobně jako předvolební nápad STANu, že by o sociálních dávkách rozhodovali starostové obcí, to přibližuje společenské poměry starověkému Římu s jeho senátory poskytujícími patronát (v jisté formě). Čili regres zhruba 2000 let.Honza.Hora píše: ↑12 úno 2019, 18:49 Doplňuji, že podle mě adekvátní řešení je svěřit pravomoc obcím (pokud už ji nemají), aby ve státní svátky mohly omezit pracovní dobu obchodů. Kdo jiný má vědět, jak to u nich funguje a jestli mají v rajonu novodobého otrokáře nebo naopak zaměstnavatele, jehož zaměstnanci chtějí dělat i ve svátek.
Když to zastupitelstvo zneužije (nechá se koupit či začne zbrkle nařizovat jen proto že může), občané vědí celkem jasně, komu to v příštích volbách spočítat.
- pavel_sanda
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 137
- Registrován: 19 črc 2018, 13:33
- Profese: učitel
- Dal poděkování: 88 poděkování
- Dostal poděkování: 164 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Tak zrovna tyto instituce jsou primárně využívány ve dnech volna, tak logicky jsou otevřené. To není případ obchodů nad 200 m2.Martin.Kucera píše: ↑12 úno 2019, 20:33Jak už tu naťukl Ondra.kl, k těmto druhům povolání zajisté nepatří ani např. personál zoo (tedy ta část která se věnuje návštěvníkům), zábavních parků, plováren, kin apod. A zakazuje snad zákon jejich otevření ve vybraných svátcích?Petr.Tkadlec píše: ↑12 úno 2019, 13:44 *samozřejmě že jsou povolání životně nezbytná, které si nemůžou dovolit, jestli jít či nejít, ale určitě se shodneme na tom, že prodavačky k těmto druhům povolání nepatří
Jinak argumentovat proti zlepšení podmínek jedněch zaměstnanců podmínkami jiných zaměstnanců je argument pro závod ke dnu - čili pro úplně nejhorší možné pracovní podmínky, co mohou existovat.
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28464 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
Jednak tu už zaznělo, že i když má obchod zavřeno, neznamená to že se v něm nepracuje. Takže garance není ani se zákazem.pavel_sanda píše: ↑12 úno 2019, 22:31 1. Je specifická tím, že bez toho zákazu nemá garantovaný jediný volný den v roce, o kterém předem ví, že bude volný.
Druhak
ho nemají garantovaný ani další profese viz pár příspěvků výše. Tak proč ho mají mít garantovaný zrovna (někteří) zaměstnanci obchodů nad 200 m2?Jak jsem už doložil, zoo mají otevřeno denně.pavel_sanda píše: ↑12 úno 2019, 22:39 Tak zrovna tyto instituce jsou primárně využívány ve dnech volna, tak logicky jsou otevřené.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Pavel.Moravec, Vit.Jurasek
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- pavel_sanda
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 137
- Registrován: 19 črc 2018, 13:33
- Profese: učitel
- Dal poděkování: 88 poděkování
- Dostal poděkování: 164 poděkování
Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích
1) Zaměstnanci těchto obchodů evidentně tento zákaz ve velké většině podporují, jak jsem doložil třeba i tou peticí OS obchodu, u které to lze z počtu podpisů vydedukovat. Čili jim to smysl dává.Martin.Kucera píše: ↑12 úno 2019, 22:41Jednak tu už zaznělo, že i když má obchod zavřeno, neznamená to že se v něm nepracuje. Takže garance není ani se zákazem.pavel_sanda píše: ↑12 úno 2019, 22:31 1. Je specifická tím, že bez toho zákazu nemá garantovaný jediný volný den v roce, o kterém předem ví, že bude volný.
Druhakho nemají garantovaný ani další profese viz pár příspěvků výše. Tak proč ho mají mít garantovaný zrovna (někteří) zaměstnanci obchodů nad 200 m2?
Jak jsem už doložil, zoo mají otevřeno denně.pavel_sanda píše: ↑12 úno 2019, 22:39 Tak zrovna tyto instituce jsou primárně využívány ve dnech volna, tak logicky jsou otevřené.
2) Opět argumentace typu: soused má kozu, tak chci, aby mu chcípla. No tak mají otevřeno denně, tak navrhni nějakou úpravu týkající se ZOO, pokud pro ni získáš podporu zaměstnanců ZOO, tak ať se prosazuje. Ale tady je řeč o obchodech, ne o ZOO.