Stránka 6 z 20

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:22
od Petr.Tkadlec
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:18 Petr, Pavel: Nejsem si jist jestli vás chápu - jste tedy pro zachování regulace (zavřeno o svátcích), protože argument zaměstnanci vám přijde lichý?

Protože argument zaměstnanci je důvod vzniku té regulace (a já kritizuju, že v tom případě ta regulace nedává smysl protože neřeší zmíněnou situaci), tak mě to trochu mate...
Mě přijde lichý kontraargument, že si zaměstnanci nemůžou vydělat. Jinak argument zaměstnanci je pro mě zásadní. Nulový argument mi přijde ten, že máš právo si jít nakoupit, byť to všelijak zaonanuješ (nemyslím teď tebe konkrétně).

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:26
od Martin.Kucera
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:04Člověk ale prostě nemá žádné právo na to, aby si mohl jít nakoupit ve státní svátek a neměl by si ho vynucovat. Maximálně prodavači/ky by měli mít právo na to, že mu budou chtít něco prodat.
Jenže zákazem prodeje ve svátek bereš i to právo prodavačům/kám. (Třeba by i chtěli prodávat, ale nemůžou.)

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:29
od Jan.Hora
Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:32
od Petr.Tkadlec
Martin.Kucera píše: 12 úno 2019, 14:26
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:04Člověk ale prostě nemá žádné právo na to, aby si mohl jít nakoupit ve státní svátek a neměl by si ho vynucovat. Maximálně prodavači/ky by měli mít právo na to, že mu budou chtít něco prodat.
Jenže zákazem prodeje ve svátek bereš i to právo prodavačům/kám. (Třeba by i chtěli prodávat, ale nemůžou.)
To už bylo vyvráceno tím, že se doplňuje/inventuruje i o svátcích, takže jít můžou. Jinak ukažte mi někoho, kdo během toho měsíce nemohl jít chudák na přesčas a opakuji, že jít dělat přesčas v době Vánoc žádné bonusové výhody o proti jiným dnům nepřináší.

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:35
od Vit.Jurasek
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:20 Trh tady vůbec nezafungoval, proto musel přijít posun z hora.
Tvrzení se kterými nesouhlasím:
- "Trh tady vůbec nezafungoval" - jakto? podle mě zafungoval dost dobře - zaměstnanci se předhání kdo bude makat na svátky kvůli příplatkům a kdo nechce díky nim nemusí. Výsledek je, že se skoro vždycky najde někdo kdo v tom obchodě pracuje a vždycky se najde někdo kdo chce nakupovat, aby tu elektřinu a zaměstnance zaplatil. Kde vidíš nefunkčnost trhu?
- "Musel přijít posun shora" - nemusel. Kdyby nepřišel, nic hrozného by se nestalo.
- "posun" - mně to jako posun nepřijde, spíš krok zpět a ústupek náboženství, který si nezaslouží

Předpoklad, že ve svátek musí mít všichni volno mi přijde zbytečný zásah do toho jak ho chci strávit. Proč bych nemohl během velikonoc makat, když mi velikonoce nic neříkají? Nebo během vánoc? Kvůli odpočinku existuje institut placené dovolené.

Otázkou je jestli jsou příplatky dost velké, aby vykompenzovaly přesun volna ze svátku na jiný den, a jak vyřešit, že obchody v OC nemají kontrolou nad svou otvírací dobou.

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:35
od Petr.Tkadlec
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:37
od Petr.Tkadlec
Vit.Jurasek píše: 12 úno 2019, 14:35
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:20 Trh tady vůbec nezafungoval, proto musel přijít posun z hora.
Tvrzení se kterými nesouhlasím:
- "Trh tady vůbec nezafungoval" - jakto? podle mě zafungoval dost dobře - zaměstnanci se předhání kdo bude makat na svátky kvůli příplatkům a kdo nechce díky nim nemusí. Výsledek je, že se skoro vždycky najde někdo kdo v tom obchodě pracuje a vždycky se najde někdo kdo chce nakupovat, aby tu elektřinu a zaměstnance zaplatil. Kde vidíš nefunkčnost trhu?
- "Musel přijít posun shora" - nemusel. Kdyby nepřišel, nic hrozného by se nestalo.
- "posun" - mně to jako posun nepřijde, spíš krok zpět a ústupek náboženství, který si nezaslouží

Předpoklad, že ve svátek musí mít všichni volno mi přijde zbytečný zásah do toho jak ho chci strávit. Proč bych nemohl během velikonoc makat, když mi velikonoce nic neříkají? Nebo během vánoc? Kvůli odpočinku existuje institut placené dovolené.

Otázkou je jestli jsou příplatky dost velké, aby vykompenzovaly přesun volna ze svátku na jiný den, a jak vyřešit, že obchody v OC nemají kontrolou nad svou otvírací dobou.
Neznám zaměstnance, kteří by se předháněli. Znám pouze zaměstnance, kteří tam museli a ještě je ojebali, že jim dali třeba náhradní volno jiný den atd., protože když dělali přesčas o tom svátku, tak aby jim nemuseli platit ještě příplatky.

TRH nezafungoval.

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:39
od Petr.Tkadlec
Že se v Praze či někde v jiném koncentrátu lidí předhání brigádníci, kdo narube víc přesčasů, tak nevykresluje většinový zbytek republiky. To je třeba si uvědomit. ;-)

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:39
od Vit.Jurasek
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:35
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.
V tom případě navrhuji jiné "řešení":
Otvíračku ve svátek musí schválit zaměstnanci třeba přes odbory. (Kde nejsou odbory se ve svátek se nepracuje.)

Re: Anketa - otvírací doba ve svátcích

Napsal: 12 úno 2019, 14:41
od Petr.Tkadlec
Vit.Jurasek píše: 12 úno 2019, 14:39
Petr.Tkadlec píše: 12 úno 2019, 14:35
Honza.Hora píše: 12 úno 2019, 14:29 Petr: Já se snažím dobrat toho, jestli jste teda pro zachování omezení nebo jeho zrušení, někde nastal komunikační šum (poctivě uznávám že může být mezi mou židlí a klávesnicí)...
Většina zaměstnanců (všichni, které znám osobně), o kterých jsem slyšel, nechce aby byly povinné svátky, jak tomu bylo a jinak než regulací to prostě vyřešit nešlo a já stojím za jejich volbou a regulaci o těch 7 svátcích podporuji a asi bych neměl problém ani s tím, aby se to rozšířilo na 10 svátků.
V tom případě navrhuji jiné "řešení":
Otvíračku ve svátek musí schválit zaměstnanci třeba přes odbory. (Kde nejsou odbory se ve svátek se nepracuje.)
To je jistě moudré řešení, ale když to třeba vezmu pouze z pohledu mého města, kde lidem prakticky vyhrožují za vstup do odborů vyhazovem, tak by to dopadlo tak, že si vedení do odborů akorát dosadí své lidi a nic se nezmění.