Stránka 8 z 17

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 02 lis 2018, 13:28
od Martin.Shanil
nojo když už se tak to "sociální" soucítění s trpícími tvory rozmohlo (kam ten svět spěje se všemi těmi korektnostmi a vegany a zákazy sladkých nápojů a mýtů (me too) ?), tak bych zvážil raději než zákaz zákonem třeba místní referenda, jestli cirkus do města pustit. Radnice přece mohou nepronajmout plac. Takže ti ochránci by měli zamířit na svoje zastupitelstvo a agitovat až se z nich bude kouřit. jestli to tedy myslí vážně.

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 02 lis 2018, 22:35
od Petr.Vileta
Zbynek.Janoska píše: 02 lis 2018, 10:15 Slon není domestikované zvíře.
Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná. ;)

Lama je u nás v ZOO a cirkusech, ale v Peru je to domácí užitkové zvíře (srst, mléko, maso, někdy i tažné či dopravní zvíře).

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 09:13
od Zbynek.Janoska
Petr.Vileta píše: 02 lis 2018, 22:35
Zbynek.Janoska píše: 02 lis 2018, 10:15 Slon není domestikované zvíře.
Slon indický je domestikované zvíře ... v Indii. Naopak kráva je tam volně žijící zvíře, neboť je posvátná. ;)
Domestikace není jen o tom, že zvíře žije s lidmi - domestikace je postupné šlechtění. A to u slonů moc nejde, protože se v zajetí špatně rozmnožují. Velká část domestikovaných slonů v Indii jsou ve skutečnosti ve volné přírodě chycená zvířata, která pak v zajetí zemřou a budou nahrazena jinými z volné přírody chycenými zvířaty. Kvůli tomu slony nejde šlechtit.

Jinak v rusku si můžeš koupit třeba i domestikovanou lišku ;)

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 13:10
od Matej.Sandor
Zákaz dle mého nedává moc smysl. Ty zvířata by se dostaly ještě do horšího stavu, než jsou teď (přesunulo by se to mimo legální rámec – něco jako tajné kohoutí zápasy v Asii). Naopak, rozumnou regulaci, která zlepší podmínky, v jakých ty zvířata žijí, podporuji. Tedy úpravu regulace podmínek držení zvířat v cirkusech s náležitou kontrolou a sankcemi za nedodržování.

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 14:12
od Robert.Magni
Martin.Kucera píše: 02 lis 2018, 10:42 No vida, začínáme se někam dostávat, IMHO se z téhle diskuse ukazuje, že v skutečnosti není potřeba plošný zákaz nedomestikovaných zvířat v cirkusech, nýbrž stačí:
- Zákaz mít v cirkusech zvířata odchycená z přírody (tj. ta narozená v zajetí problém nejsou).
- Stanovení minimálních standardů životních podmínek pro jednotlivé druhy a důsledná kontrola jejich dodržování. (Třeba by se velmi rychle ukázalo, že např. u slonů či velkých šelem je pro cirkusy nemožné tyto standardy dodržovat, a výsledek by byl týž, ovšem nikoli postupem "zakazujeme vám to", nýbrž postupem "nedokážete ta zvířata držet tak, aby jim to neubližovalo". Což je výrazný rozdíl, protože pro plošný zákaz se mnohem hůře hledají relevantní argumenty.)
Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 15:05
od Ondra.kl
Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 15:36
od Robert.Magni
Ondra.kl píše: 03 lis 2018, 15:05
Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)
Nečlene,strč si svoje doporučení do prdele :D

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 03 lis 2018, 22:12
od Petr.Vileta
Ondra.kl píše: 03 lis 2018, 15:05
Robert.Magni píše: 03 lis 2018, 14:12 Přesně tak.
Jenže dobroseři jsou teroristé.Ti nikdy nemají dost.
:roll: Proto doporučuji opustit dobroserskou stranu a přesunout se do nějaké, která prosazuje tradiční hodnoty - třeba nevolnictví a otroctví - ale samozřejmě za přísně regulovaných podmínek. :fet:

Krom toho doporučuji nastudovat si význam slova "terorismus" ;)
Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelených :D , ale jistě se tu najde i něco ještě razantnějšího, i když zatím to třeba není strana. Někde určitě bude nějaká neomarxistická buňka, kde ví nejlépe, co bychom měli a neměli dělat, jak bychom se měli a neměli chovat. A když se podíváš do Brusele, je to tam každý druhý ekologista, marxista, maoista, přinejhorším alespoň socialista.

A pokud jde o terorismus, opravdu je dobré si nastudovat, že nemá jen jednu formu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Terorismus
"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."

a nepřeskočit odkaz na teror ;)
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman ... 590604f2e/ ;)

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 04 lis 2018, 16:39
od Ondra.kl
Petr.Vileta píše: 03 lis 2018, 22:12Ondro, ono by se to dalo říci i opačně, s tím přesunem. Pro dobrosery se jistě dá najít více přijatelných stran. Jen tak na první dobrou mě napadá Strana zelených :D
To by se jistě dalo. Říci se dá kde co ... třeba že slunce svítí černě, nebo že slunce obíhá okolo země. Nicméně zásadní je, že "Poslání a programové cíle" tak jak jsou napsané ve stanovách, jsou samý dobroserský věci. A není tam žádná nedobroserská nebo protidobroserská. Takže, sorry, tady jsou dobroseři správně. Dovolím si říci, že není žádná lepší dobroserská strana.
Petr.Vileta píše: 03 lis 2018, 22:12"Někdy má terorismus podobu vydírání s cílem dosáhnout splnění konkrétních politických požadavků."
On tě někdo vydírá? A čím? Unesl ti manželku, psa? Nebo se ti naboural do počítače a má nějaké zajímavé fotky? Pokud ano, kontaktuj policii.

Re: Drezura v cirkusech

Napsal: 04 lis 2018, 21:59
od Martin Opata
Pavel.Moravec píše: 27 říj 2018, 12:36 Podle mne jde o dobrý úmysl (já také nechci týrat zvířata), ale špatné provedení. I když pominu argumenty typu:
  • Většina zvířat se naučí vystupovat a vystupují JEN s pozitivní motivací. Kdyby byly při drezuře týrány, tak asi těžko udělají to co po nich cirkusák chce. Naopak pokud ví, že dostanou pamlsek když udělají co je požadováno, pak pro něj budou panáčkovat.
  • Už dnes jsou zvířata pod pravidelnou kontrolou veteriny a jánevímjakýchdalších úředníků. V čem je tato ochrana nedostatečná?
  • Týrání zvířat obecně je zakázano. Pokud někdo dnes týrá zvíře v cirkuse, nestačí jej zažalovat dle příslušného zákona? (paragraf ani zákon neznám, ale existuje přece, ne?)
Tedy když pominu takovéto argumenty, je zde jeden klíčový: Plošný zákaz by postihl i ty "hodné" cirkusáky, co se ke svým zvířatům chovají hezky. Proboha proč? Proč vylívat s vaničkou i dítě? To je jako zakázat automobily (i elektromobily), protože přece znečišťují ovzduší a to my nechceme.
Prominte, ale zakaz automobilu a zakaz chovu zvirat v cirkusech stavite na stejnou uroven? Myslite, ze by to melo stejny dopad pro cloveka? Z pouzivani automobilu je snad trochu jiny uzitek, nez z drezurovani zvirat v cirkusech...