Drezura v cirkusech

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Vystupování zvířat v cirkusech

Podporuji zákaz
61
51%
Nepodporuji zákaz
43
36%
zdržuji se
16
13%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Robert.Magni píše: 16 led 2020, 07:23 Nic o ničom,jen politický pindy nějakýho kokota.
Kráva je taky divokej druh,protože pár jich ve volný přírodě žije. ...
Roberte tady ti vkládám odkaz na velmi dobře napsaný článek na téma domestifikace, https://www.selmy.cz/vlci-a-lide/domestikace/ , která trvá bratru staletí...ono divoké zvíře není divoké tím, že žije v přírodě, ale tím, že takové zvíře má zakodované instinkty, které se neodstraní aní výchovou, ani časem, to se odstraňuje leta a trvá to desítky pokolení, než se v zajetí chovaná divoká zvířata zbaví plachosti, nervozity z hluku atd. !!!!
Jsem už smířená s tím, že pro některé Piráty je zvíře jen biftek na pánvi, ale i snad s půlkou mozku je snadné si představit, že krásné a ušlechtilé zvíře, které potřebuje ke svému životu teritorium několik kilometrů, zvíře pro které je ve volné přírodě běžné si třeba zaplavat, které je po většinu roku samotářské, kromě období páření, které zabije gazelu máchnutím tlapy, které se, i když je vychované na dudlíku člověkem, nikdy nezbaví paniky z ohně a hluku, a ve stresové situaci zabíjí i vlastní pány, rozhodně neprožije spokojený život v kleci, bez možnosti základního pohybu, v neustálém hluku, obklopeno jinými zvířaty. Je to tak snadné. Osobně trpím i při pohledu, jak se občas chováme třeba ke slepicím, nebo k prasatům, a to stále mluvím o základní potřebě obživy, ale čirkusy a zábava??? V 21.století??? Opravdu je nám to putna??? Mě ne!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Sykorova za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Robert.Magni, Martin.Valasek
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vladimira.Sykorova píše: 16 led 2020, 13:13 Opravdu je nám to putna??? Mě ne!
Opravdu jsi přesvědčená, že tygr, jehož matka, babička i prababička byly narozené v cirkusu, je pořád divoké zvíře? Viděla jsi třeba Chaloupkovy medvědy? Po několika letech v Krumlově na ně jednou zavolal a pádili "ke své mámě" až hlína létala a olizovali mu "čumák". No a na vlastní oči jsem viděl divočáka, odchovaného na vsi v domku, jak chodí za svou lidskou "mámou" jako pejsek a poslouchá příkazy. Dokonce si s většinou lidí chtěl hrát, jen ti lidé pro to neměli moc pochopení. Já také moc nevěřil tvrzení jeho majitele "dejte mu očuchat ruku, jako psovi, on vám nic neudělá, ale nezná vás.". Divoké zvíře je divoké pouze ve dvou případech: má u tlamy žrádlo, nebo se chce pářit. Jinak je to více či méně nebezpečný mazlíček, co si chce hrát. Trochu problém je, že takový lev při hře dokáže jednou ranou packou člověku zlomit vaz. To kočka neudělá. Nicméně, kočka domácí je možná víc divoká, než ten tygr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Kamil.Podlas

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Vladimira.Sykorova píše: 16 led 2020, 13:13
Robert.Magni píše: 16 led 2020, 07:23 Nic o ničom,jen politický pindy nějakýho kokota.
Kráva je taky divokej druh,protože pár jich ve volný přírodě žije. ...
Roberte tady ti vkládám odkaz na velmi dobře napsaný článek na téma domestifikace, https://www.selmy.cz/vlci-a-lide/domestikace/ , která trvá bratru staletí...ono divoké zvíře není divoké tím, že žije v přírodě, ale tím, že takové zvíře má zakodované instinkty, které se neodstraní aní výchovou, ani časem, to se odstraňuje leta a trvá to desítky pokolení, než se v zajetí chovaná divoká zvířata zbaví plachosti, nervozity z hluku atd. !!!!
Jsem už smířená s tím, že pro některé Piráty je zvíře jen biftek na pánvi, ale i snad s půlkou mozku je snadné si představit, že krásné a ušlechtilé zvíře, které potřebuje ke svému životu teritorium několik kilometrů, zvíře pro které je ve volné přírodě běžné si třeba zaplavat, které je po většinu roku samotářské, kromě období páření, které zabije gazelu máchnutím tlapy, které se, i když je vychované na dudlíku člověkem, nikdy nezbaví paniky z ohně a hluku, a ve stresové situaci zabíjí i vlastní pány, rozhodně neprožije spokojený život v kleci, bez možnosti základního pohybu, v neustálém hluku, obklopeno jinými zvířaty. Je to tak snadné. Osobně trpím i při pohledu, jak se občas chováme třeba ke slepicím, nebo k prasatům, a to stále mluvím o základní potřebě obživy, ale čirkusy a zábava??? V 21.století??? Opravdu je nám to putna??? Mě ne!
Článek je hezký a dokazuje,že jediné domestikované zvíře je pes a to ještě jen některý.
Pindy o volné přírodě mají jednu základní vadu - chybí ta volná příroda. Proto vše,co se nevyplatí ekonomicky chovat v zajetí vymírá.
Takže zákazem cirkusu podepisuješ tygrům rozsudek smrti.
Proto nesnáším dobrosery. Tolik tlačí ze sebe hoven,až lezou ven i střeva :D :D :D :D :D

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Petr.Vileta píše: 16 led 2020, 23:14
Vladimira.Sykorova píše: 16 led 2020, 13:13 Opravdu je nám to putna??? Mě ne!
Opravdu jsi přesvědčená, že tygr, jehož matka, babička i prababička byly narozené v cirkusu, je pořád divoké zvíře? Viděla jsi třeba Chaloupkovy medvědy? Po několika letech v Krumlově na ně jednou zavolal a pádili "ke své mámě" až hlína létala a olizovali mu "čumák". No a na vlastní oči jsem viděl divočáka, odchovaného na vsi v domku, jak chodí za svou lidskou "mámou" jako pejsek a poslouchá příkazy. Dokonce si s většinou lidí chtěl hrát, jen ti lidé pro to neměli moc pochopení. Já také moc nevěřil tvrzení jeho majitele "dejte mu očuchat ruku, jako psovi, on vám nic neudělá, ale nezná vás.". Divoké zvíře je divoké pouze ve dvou případech: má u tlamy žrádlo, nebo se chce pářit. Jinak je to více či méně nebezpečný mazlíček, co si chce hrát. Trochu problém je, že takový lev při hře dokáže jednou ranou packou člověku zlomit vaz. To kočka neudělá. Nicméně, kočka domácí je možná víc divoká, než ten tygr.
Peťo, ale to máš pravdu, to já znám pána, pan Anderle, který v Praze 6 chová vlky, nebo jsem viděla video, s ochočeným krokoušem, ale o tom diskuse není, diskutujeme o poskytnutí zázemí pro zvířata, které jim zaručí uspokojující život, což pro slony a tygry klec rozhodně není. A můžou to být mazlíci, stále tygr má 300 kg a potřebuje nejen potravu ale i přiměřený životní prostor k pohybu, ten v kleci nemají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimira.Sykorova za příspěvek:
Petr.Vileta
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Příčiny ohrožení
Největší hrozbou pro tygra je ničení jeho životního prostředí. Jde především o kácení lesů a pralesů, rozšiřování zemědělských ploch a snižování stavů zvěře, která slouží tygrovi za kořist.
Pytláctví je problém až No.2...

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Filc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 02 kvě 2012, 12:53
Profese: Servisní technik
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Filc »

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Veterinář není odborník. Je to lékař.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Vladimira.Sykorova píše: 17 led 2020, 20:21 … diskutujeme o poskytnutí zázemí pro zvířata, které jim zaručí uspokojující život, což pro slony a tygry klec rozhodně není. A můžou to být mazlíci, stále tygr má 300 kg a potřebuje nejen potravu ale i přiměřený životní prostor k pohybu, ten v kleci nemají.
Přitom tohle by se dalo vyřešit celkem snadno, minimální plocha pro chov ohrožených zvířat je dána zákonem, kupodivu jsou tam 2 různé rozměry, 1 menší pro cirkus a 2 větší pro ZOO. Snadno by se tedy zákon upravit, aby ty plochy byly prostě větší. Ale tohle už by ideálně měl stanovit nějaký odborník.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvek:
Robert.Magni
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“