Problémová kandidátka MS Děčín

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Jak má RV řešit kandidátku v Děčíně?

určitě odvolat
4
13%
spíše odvolat
1
3%
spíše neodvolat
10
32%
určitě neodvolat
12
39%
zdržuji se
4
13%
 
Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za povolební strategii
(schvaluje se zde viewtopic.php?f=717&p=583186#p583186)

Jen podotknu, že v ní není vyloučená spolupráce s ANO, jak uváděl Martin Strnad. Je tam jen klasické vyloučení spolupráce s KSČM a SPD. Ale to je samozřejmě již váš boj. ;)
Martin.Strnad píše: 30 zář 2018, 12:37 Co se týka Petra Zdobinského tak opravdu není kamarád pana mafiána Hroudy z ANO a nic tu domluvené není. To je opravdu směšné. Naopak. Domluvena koalice tu už je a to ANO + Náš Děčín (p. Raška jako opět primátor) a to se všeobecně ví. My proti tomu bojumeme - programem, kampaní, našema osobnostma a chceme tomu zabránit, protože tohle město milujeme a věříme v pirátské hodnoty. btw: s ANO do koalice nepůjdeme, stejně jako s mnoha stranama, které jsou spojení s kauzama v Děčíně, jsou nedemokratické, nacionalistické nebo je vede obviněný člen STB.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor.Zahora píše: 03 říj 2018, 06:35 Díky za povolební strategii
(schvaluje se zde viewtopic.php?f=717&p=583186#p583186)

Jen podotknu, že v ní není vyloučená spolupráce s ANO, jak uváděl Martin Strnad. Je tam jen klasické vyloučení spolupráce s KSČM a SPD. Ale to je samozřejmě již váš boj. ;)
Martin.Strnad píše: 30 zář 2018, 12:37 Co se týka Petra Zdobinského tak opravdu není kamarád pana mafiána Hroudy z ANO a nic tu domluvené není. To je opravdu směšné. Naopak. Domluvena koalice tu už je a to ANO + Náš Děčín (p. Raška jako opět primátor) a to se všeobecně ví. My proti tomu bojumeme - programem, kampaní, našema osobnostma a chceme tomu zabránit, protože tohle město milujeme a věříme v pirátské hodnoty. btw: s ANO do koalice nepůjdeme, stejně jako s mnoha stranama, které jsou spojení s kauzama v Děčíně, jsou nedemokratické, nacionalistické nebo je vede obviněný člen STB.
Faktem je, že RV/CF nevyloučily plošně koalice s ANO. Při těch několika stech kandidátek považuju za pravděpodobné, že někde k nějakým dojde. Obzvlášť, když celorepublikové preference naznačují, že nejsilnější budou ANO, ODS a Piráti, takže zhusta budeme hrát o to, kteří 2 z tohoto trojúhelníku "vyšoupnou" toho třetího. Jestli do toho jít, je dilema, které už v duchu řeší řada našich lidí. Zároveň je jasné, že pokud řekneš "s ANO ne", znamená to, že má ODS volnou cestu....což v řadě měst republiky udrží u moci zkorumpované starosty.

Sekundárně, padla tu otázka, jestli smí poslanec a místopředseda strany bránit svůj kraj. Podívej se, prosím, na moje vyjádření k dění na Praze 3, bránil jsem jí taky a podle podobné logiky OFFTOPICviewtopic.php?f=248&t=43144&start=110#p577481. FSM-ví, že k nově objevivšímu se lídrovi kandidátky Štěpánovi Štréblovi mám jisté vyhrady. Ale prostě nebudu zkoušet shodit celou kandidátku kvůli jednomu člověku, co mi nesedne. Totéž platí pro Děčín a jakékoli další místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Martin.Strnad, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Hynek.Kliment
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 09 led 2018, 17:08
Profese: kreativec
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Hynek.Kliment »

Milý Dalibore, ve své podstatě jsem předpokládal, že zareaguješ právě takto a i když mě to mrzí, nepřekvapilo mě to.
Ad jedna: mluvil-li jsem o práci pro společnost, používal jsem plural a hájil tím obecně úctu k práci Pirátů (všech, tedy možná i Tebe), nikoliv singular.
Ad dva: Požádal jsem Tě, aby sis nebral do úst „kauzu Hranice“, jelikož o ní víš málo na to, abys ji objektivně hodnotil. Nevšiml jsem si, že by jsi mi volal, nebo psal se zájmem dozvědět se, jak to celé bylo.
Ad tři: Slušní lidé (dokonce ani slušní Piráti) nezahajují konverzaci argumenty ad hominem, natož ad baculum.
Ad čtyři: Toto vlákno se týká Děčína, takže se toho držme. Nepsal jsem svůj komentář proto, abych si tady s někým poměřoval pinďoury. Pouze považuji apriori Petra Zdobinského a další děčínské kandidáty za slušné, obětavé a úctyhodné lidi a vadí mi, když z nich někdo jiný začne dělat nácky a vyvrhely jen proto, aby si mastil ego.
Závěrem: Je úžasné, že Piráti dosáhli tak vysokých preferencí, ale to ještě neopravňuje nikoho z nich, aby si přisvojoval právo urážet a zpochybňovat druhé, natož pak když jsou „na jedné palubě“. Pokud se nemýlím, stojí Pirátská strana na principech liberální demokracie a slušné společnosti. Takovýmto žargonem se kredit Pirátů opravdu neobhajuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Kliment za příspěvky (celkem 2):
Martin.Strnad, Jan.Hrubes
...GUERRERO DE LA VIDA...
Idaho
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 448
Registrován: 06 lis 2012, 15:02
Profese: právník
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Idaho »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 03:42
Tento scan je i jako příloha na redmine v jednání RV a je stále součástí volebního programu MS Děčín.
Následující již na redmine není:
...efektivní využívání kamerového systému a při případném rozšíření (které je již odsouhlaseno) zlepšení a využití jejich technologie, on-line možnosti pro občany jak řešit a nahlásit problém s přesným zacílením na danou oblast a rychlému předáni nejbližší hlídce,

http://www.piratidecin.cz/omezeni-hazardu-v-decine
Toto je stále v programu i na webu.
Proč je bez dalšího kamerový systém problém? Někde to bohužel je poměrně efektivním řešením. V celých Severních Čechách jsou lokality, které opravdu jsou celkem "divoké" a nejde se tvářit, že nejsou nebo neexistují. Chce se to do nich zajet podívat, ideálně i s někým tam žijícím prohodit pár vět o místě, ale ne jako nějaká vládní nebo parlamentní delegace, ale jen jako jeden, dva běžně vypadající lidi. Kdo z Vás, co tady hodnotíte v některé z těch lokalit sám byl?
A jedna chuťovka z textu kandidáta
Jsem si jist, že ve městě nemusí být nepořádek kolem popelnic, rozbité chodníky, nově dokončené stavby nemusí být výsledkem fušerské práce, město nemusí být obleženo gemblery a narkomany.
Bc. Petr Zdobinský (* 16.4.1953), bez politické příslušnosti
http://www.piratidecin.cz/kandidatka
Toto už z webu zmizelo.
Nějak moc nechápu, v čem je u dané textové citace zásadní problém? Tak bohužel před hlavním nádražím se pohybují různé osoby, které na takto malých městech nebývají. Množství heren je větší než rozumné a lidé pod vlivem nejen alkoholu se potkat dají. Dokončené stavby kvalitou často neoplývají a často se pořád dokola předělávají (nový most, naprosto nepochopitelně nyní vozovka mezi Kamenickou a Ludvíkovicemi) a oproti tomu skutečně mnoho chodníků rozbitých je.
Tři dny trvalo než MS Děčín stáhlo z webu úvodní text s nadpisem Vyloučené lokality. To a další reakce z Ústeckého kraje mě nepřesvědčují o tom, že si uvědomují hloubku a rozsah problému a že mají dobrou vůli ho řešit. Obávám se, že není jiná možnost jak to dát jasně a důrazně najevo, než celou kandidátku odvolat a zamezit tak dalšímu poškozovaní strany jednou regionální buňkou, která ujela někam, kde jsme nikdy být nechtěli. Konečně hovoří proto i další informace, které budu následně uvádět.
Mohl bych dostat ten text do SZ? Protože samotný nadpis "Vyloučené lokality" snad nemůže být problém, ty tu objektivně jsou a platí, co jsem napsal v úvodu, kdo nemístní v některé z nich byl? Bohužel tvářit se, že problémy nejsou znamená hlasy pro ANO s jejich hesly typu "klidné Boletice"..., takže by mě zajímalo, co tam konkrétně bylo a proto bych to rád dostal do SZ neb smyslem tohoto posledního není tady něco rozpoutat, ale skutečně se jen dozvědět, v čem měl ten problém vězet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
Martin.Strnad
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Jan.Kochert »

Idaho píše: 04 říj 2018, 22:59 Proč je bez dalšího kamerový systém problém? Někde to bohužel je poměrně efektivním řešením. V celých Severních Čechách jsou lokality, které opravdu jsou celkem "divoké" a nejde se tvářit, že nejsou nebo neexistují. Chce se to do nich zajet podívat, ideálně i s někým tam žijícím prohodit pár vět o místě, ale ne jako nějaká vládní nebo parlamentní delegace, ale jen jako jeden, dva běžně vypadající lidi. Kdo z Vás, co tady hodnotíte v některé z těch lokalit sám byl?
OFFTOPICTvl je tohle ještě fórum Pirátů?

Problém to je třeba proto, že 99.9% času ty kamery sledují a zaznamenávají lidi, kteří nic neudělali a k jejich sledování není důvod.

Druhá věc je, že kamerový systém nefunguje jako prvek bezpečnosti. Je to prvek následné represe, kamera samotná ničemu nezabrání a je na to poměrně dost statistik. Funguje to podobně jako pojištění - to taky nezabrání tomu, že ti vyhoří dům, ale trochu pomůže při řešení následných škod (v tomhle případě hledání pachatele..ale za jakou cenu?)

Zatřetí jde o spoelčenskou akceptaci sledování. Velký Bratr se řítí na lidi ze všech koutů a tohle je další krok k normalizaci toho stavu. Btw. já na tom severu bydlím, v obci s asi 500 obyvateli. Jsou tu dvě strany a jsou jako den a noc. Neshodnou se fakt v ničem. Kromě jediné věci - obě mají v obci, kde největším zločinem za poslední 3 roky bylo nabouraný zaparkovaný auto, jako první (!) bod svých programů zavedení obřího kamerového systému, protože BEZPEČNOST, ROZUMÍŠ?

Začtvrté naprostá většina obcí nemá ani vymyšlený, natož transparentně zveřejněný systém na to, kdo, kým a jak je sledován, natož aby existovala nějaká pravidla jak se s těmi daty zachází. O GDPR ani nemluvě, to je úplný scifi.

Zapáté Piráti v minulosti mnohokrát prosazovali soukromí jednotlivce a to, že "občan má sledovat a hlídat stát, nikoli naopak". Pokud téměř všechny strany tlačí na šmírování svých občanů, je skoro povinností Pirátů, aby byli proti takovému tlaku v opozici a poskytli aspoň nějakou ochranu soukromí těm lidem, kteří se ho ještě pořád nechtějí tak úplně vzdát. Znáš to - „Když je někdo jediný, kdo může něco udělat... Tak musí.” ;-)

OFFTOPICŽe důslednější a efektivnější využívání kamerového systému prosazují v programu přímo Piráti z Děčína je ostuda a populismus nejvyššího kalibru.

Ještě nějaké otázky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvek:
Dalibor.Zahora
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Karty jsou rozdány, tak ať všechno dobře dopadne.

K těm dalším věcem se můžeme vrátit po volbách...

Lípnu sem jen tu omluvu, na facebookovém pekle to už pak nikdo nikdy nedohledá :)
Omlouváme se, ze nepřesnou formulaci programového bodu o vyloučených lokalitách.

Rádi bychom poděkovali všem diskutujícím. Text jsme probírali interně. Použitá formulace může naznačovat jiný význam, než co jsme chtěli říct, s tímto významem se neztotožňujeme a obhajovat jej nechceme. Projednáváme úpravu a slibujeme, že si dáme pozor, aby se to v budoucnu neopakovalo. Za zpětnou vazbu od všech diskutujících děkujeme.
https://www.facebook.com/piratidecin/po ... &__tn__=-R
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Strnad

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Idaho
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 448
Registrován: 06 lis 2012, 15:02
Profese: právník
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Idaho »

Jan.Kochert píše: 05 říj 2018, 05:25 Problém to je třeba proto, že 99.9% času ty kamery sledují a zaznamenávají lidi, kteří nic neudělali a k jejich sledování není důvod.

Druhá věc je, že kamerový systém nefunguje jako prvek bezpečnosti. Je to prvek následné represe, kamera samotná ničemu nezabrání a je na to poměrně dost statistik. Funguje to podobně jako pojištění - to taky nezabrání tomu, že ti vyhoří dům, ale trochu pomůže při řešení následných škod (v tomhle případě hledání pachatele..ale za jakou cenu?)
Také nejsem zastáncem systému kamery všude. Faktem ovšem je, že tu jsou lokality s výrazně většími problémy než uváděný příklad. V naprosté většině obcí se nikdy nestane vražda a přece to není důvod nemít kriminální policii s příslušnou technikou ... Když někdo řekne kamery ne, tak jak tedy v těch opravdu problémových oblastech? Byl jste někdy, když jste z Ústeckého kraje v Krupce na ulici Dukelských hrdinů? Ty mříže, co si tam lidé dávají ve zvýšených přízemích a prvních patrech také nejsou jen tak něco pro parádu. A ten ostnatý či žiletkový drát na konci mříží, protože se problém přesunul o patro výš díky lezení po mřížích, tam také nejsou jen tak. Co s takovými lokalitami, tam nejde mít tolik příslušníků PČR nebo městské policie, aby byli všude po 24 hodin. To by tam musely být tak stále 2-3 hlídky minimálně. A takových lokalit je zde v Severních Čechách víc. Je jasné, že se s těmi lokalitami musí pracovat, snažit se je zlepšit, ale když se tam něco vybuduje, tak to je brzy poničené a bez kamerového záznamu to ani nemáte šanci potrestat.

Tedy jasně, na 90% území nemá kamerový systém smysl (ono centrum velkých měst kvůli drobné kriminalitě a zejména kapsářům také jednoznačně smysl má), ale na další části to je rozumný prvek.

A není pravda, že kamery nejsou nikdy prvkem prevence. Minimálně je to prevence dalších trestných činů neodhalených pachatelů. A také jsou často i odrazujícím prvkem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
Martin.Strnad
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

ex post
ze zprávy MV - Čtvrtletní zpráva Odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra o extremismu
1.3. Další projevy nenávisti a nesnášenlivosti
Před komunálními volbami zhrubla rétorika i některých dalších politických uskupení. Začaly se objevovat rozličné zjevné i skryté narážky na Romy, „nepřizpůsobivé“, migranty a muslimy.
Všimněte si inkriminovaného slova "nepřizpůsobivý".

file:///home/chronos/u-fa88804915d27aa524a60d1efd6477c724daa59b/Downloads/Extremismus_-_Souhrnn%C3%A1_situa%C4%8Dn%C3%AD_zpr%C3%A1va_za_3._%C4%8Dtvrtlet%C3%AD_roku_2018.pdf

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/26 ... ici-varuje

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“