Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

V druhém kole budu volit

Jiří Drahoš
240
88%
Miloš Zeman
17
6%
nebudu volit
10
4%
odevzdám neplatný hlas
5
2%

Celkem hlasujících: 272 - Celkem hlasů: 272

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2208 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Jiri.Janecka » 14 led 2018, 11:00

TomasMikus píše:Mohl by mi někdo z těch co jsou pro zemana vysvětlit důvod? kromě toho že mají potřebu zde být za každou cenu "originální "
Já sem ten důvod dávám pořád. Takže se omlouvám za opakování a znovu pro ty, co jsou slepí.
Jiri.Janecka píše: Jak slovo Česká, tak i slovo republika pro mne pořád něco znamená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Pavel.Cisar

Ivan.Mikolas
Komunální zastupitel
Profese: technik, ekonom
Dal poděkování: 1338 poděkování
Dostal poděkování: 618 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Mikolas » 14 led 2018, 11:30

sepsal jsem takovou legrácko pro fanatiky z obou táborů ;)
znáte rčení "rozděl a panuj"?
dnešní doba je složitá nejenom pro nás "řadové občany", "obyčejné lidi",... - prostě ty, co nemohou a většinou ani nechtějí kálet ostatním na hlavu pro vlastní výhody
dnešní doba je složitá i pro loutkáře v pozadí, takže nám připravili další situaci, která má potenciál nás rozdějit
dva špatné kandidáty na vcelku nikterak klíčovou (ale přesto s potenciálem) funkci
dvě zla, jedno poznané více, druhé méně, jedno skýtající více naději zla nepoznaného, druhé méně
nemyslím si, že je kdokoli z nás schopen na 100% poznat, která volba přinese horší budoucnost, osobně si myslím, že poznatelně menším zlem je zeman, ale neomylný nejsem
takže tu máme tři plnoprávné volby - zemana, drahoše, nikoho
každý máme právo na tu svoji, každá je špatná a my "dole" v každém případě nějak prohrajeme
snažme se tedy o kandidátech zjistit co nejvíce, ale neničme si kvůli nim mezilidské vztahy, netrapme se tolik špatnými věcmi, které se staly
přemýšlejme o budoucnosti
veďme klidně i vyhrocenou diskusi, ale udržme ji v mezích slušnosti
učme se zjišťovat informace, diskutovat, učme se tolerovat, učme se krotit vášně davu
to nejsou lehké úkoly, ale jsou to úkoly, jejjichž plnění neudělá radost loutkářům v pozadí - a ti jsou mnohem větší zlo, než kterýkoli z kandidátů
a užijme si také pravou českou hořkou legraci - oba kandidáti jsou výborné terče ;) , jen se to pokusme udržet na určité nefekální výši
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Mikolas za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Janecka, Pavel.Cisar
Ivan Mikoláš, http://www.mcc.cz
člen KS Praha, garant programového bodu Podnikání

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2208 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 14 led 2018, 11:54

Přidal bych tohle:
https://echo24.cz/a/SjMfM/burty-pivo-a- ... a-nenavist

Mnozí antizemanovci věří, že Zemana je nutné nejen porazit, ale i rozdupat, ponížit, polít močí a vystavit jeho usekané končetiny na hradbách. Je pravda, že to samé si přejí jeho věrní pro ně, ale ten zemanovský lid je opravdu trochu obyčejnější a prostší a většinou nemá dost fantazie a důvtipu rafinované nenávisti vymýšlet.

No, já myslím, že v tom závěru pan Peňás pravdu nemá. My, obyčejnější a prostší lid z malých sídel si to prostě nemůžeme dovolit, někoho jen tak rozdupat, ponížit, polít močí ..., protože je nás tam obvykle dost málo a nemůžeme si dovolit se ničit až do těch hrdel a statků. Protože dnešní "nepřítel" může být zítřejší spojenec, nebo dokonce jediný člověk, kterého se v nouzi dovolám. Tak nám nezbývá, než být k těm lidským slabostem tolerantnější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
klivan

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 523 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan » 14 led 2018, 12:19

Máme 700 tis lidí s rizikovým pitím alkoholu a tam má Herr Becher jasnou podporu. Když přijdu do místní vesnické hospody na předměstí na pivo a bavím se s štamgasty, neznám nikoho kdo by volil Drahoše. Kde jsou ti voliči Drahoše?. Když se je snažím přesvědčit, začnou hlučet, jak mohu volit takové "Želé," který akorát " sere mramor "a ne hovna, jako normální člověk..apod :D, Tak radši držím ústa, to bych si časem nemohl ani zajít na pivo a do politických diskusí se pouštím velice opatrně..V Praze je blaze, ale taky draze.... :D Praha je asi stát ve státě, a čím dál od Prahy, ...tam platí jiné zákony. Když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem anebo sekerou..... :fet:
http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kabat/pohoda-984
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17626 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 14 led 2018, 13:08

Jiri.Janecka píše:
TomasMikus píše:Mohl by mi někdo z těch co jsou pro zemana vysvětlit důvod? kromě toho že mají potřebu zde být za každou cenu "originální "
Já sem ten důvod dávám pořád. Takže se omlouvám za opakování a znovu pro ty, co jsou slepí.
Jiri.Janecka píše: Jak slovo Česká, tak i slovo republika pro mne pořád něco znamená.
Asi jsem opravdu slepý, protože nevidím, jak ten důvod souvisí se Zemanem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Petr.Lysek, Marcel.Kolaja, Michaela.Skokanova, Ivo.Vlasaty, Vit.Jurasek
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: odborník na svobodný software
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 14 led 2018, 14:38

Michael.xChaos.Polak píše:
Marcel.Kolaja píše:
Petr.Vileta píše:Třeba Zemana a dokreslit nějaký piktogram. :D
OFFTOPICObrázek
To by v této volbě byl platný hlas pro Zemana. Na volební lístek si můžeš nakreslit, co chceš. Pokud zůstane zřejmé, čí volební lístek to je, jedná se o platný hlas.
Toto do jisté míry umožňuje obchodování s hlasy - pokud má obchodník s hlasy ve volební komisi svoje lidi :-/

Možná je chyba, že jsem u volební komise nikdy nebyl. Jedna z výhrad proti online hlasování z domova je totiž usnadnění kupčení s hlasy - ovšem "vzkazy" na volebních lístcích umožňují to samé v bledě modrém. Takže je to složitá otázka.. anonymita hlasujícího musí být chráněna nejen plentou a toto bych do budoucna viděl jako jeden ze směrů našeho uvažování (svoboda projevu je fajn, ale do urny s volebními lístky nepatří...)
Nepodařilo se mi to pochopit. Ovšem nepochybuji, že se za tím skrývá nějaká zajímavá úvaha, která mě vcelku zajímá. Můžeš to, prosím, rozvést? Díky!

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21938 poděkování
Dostal poděkování: 18864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 led 2018, 14:41

Marcel.Kolaja píše:
OFFTOPICObrázek
To by v této volbě byl platný hlas pro Zemana. Na volební lístek si můžeš nakreslit, co chceš. Pokud zůstane zřejmé, čí volební lístek to je, jedná se o platný hlas.
Aha, poučení pro příště. A co hlasovací lístek v modré obálce, místo ve žluté? :?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: odborník na svobodný software
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 14 led 2018, 14:48

Petr.Vileta píše:
Marcel.Kolaja píše:
OFFTOPICObrázek
Aha, poučení pro příště. A co hlasovací lístek v modré obálce, místo ve žluté? :?
Neplatný hlas nebo žádný hlas (hlasy se nacházejí v určených, orazítkovaných obálkách). Nejsem si jist, jak by to volební komise vyhodnotila.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21938 poděkování
Dostal poděkování: 18864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 14 led 2018, 14:51

Jiri.Janecka píše:Jak slovo Česká, tak i slovo republika pro mne pořád něco znamená.
Pro mě také a právě proto nechci, aby moji vlast reprezentoval člověk, co ve veřejnoprávním rozhlase dává lekce z vulgární angličtiny, co se jezdí do Číny učit demokracii a jehož nejlepším přítelem je Voloďa Putin.
Marcel.Kolaja píše:
Michael.xChaos.Polak píše:Toto do jisté míry umožňuje obchodování s hlasy - pokud má obchodník s hlasy ve volební komisi svoje lidi :-/
Nepodařilo se mi to pochopit. Ovšem nepochybuji, že se za tím skrývá nějaká zajímavá úvaha, která mě vcelku zajímá. Můžeš to, prosím, rozvést? Díky!
Já to (snad) pochopil. Kupčení je, že někomu zaplatíš za hlasy "tomu správnému". Ovšem jak to poznat, abys neplatil a oni pak nehlasovali jinak? Každému z nich řekneš jiný symbol, co tam má namalovat. A ve volební komisi budeš mít svého člověka, který si poznamená, že na lístcích pro Zemana našel kolečko, čtvereček, lomítko, tři tečky, ale neviděl tam trojúhelník. Takže zaplaceno dostanou zaměstnanci Karel, Pepa, Marie a Franta, kdežto účetní Milena nedostane nic, protože její trojúhelník tam nebyl. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Marcel.Kolaja, TomasMikus, Ivo.Vlasaty
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: biolog
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Příspěvek od TomasMikus » 14 led 2018, 18:11

Jiri.Janecka píše:Přidal bych tohle:
https://echo24.cz/a/SjMfM/burty-pivo-a- ... a-nenavist

Mnozí antizemanovci věří, že Zemana je nutné nejen porazit, ale i rozdupat, ponížit, polít močí Protože dnešní "nepřítel" může být zítřejší spojenec, nebo dokonce jediný člověk, kterého se v nouzi dovolám. Tak nám nezbývá, než být k těm lidským slabostem tolerantnější.
Jiří za sebe Vám můžu říci že pan Zeman je mi ukradenej a žádnou nenávist ani potřebu ho ničit nemám pouze jím pohrdám protože je to špatný člověk, Můj život se odvíjí od zcela jiných věcí než abych se panem zemanem zabýval . Ale on je bohužel i mým presidentem a snaží se mi to pět let stejně tak jako podobně smýšlejícím lide pěkně znepříjemnit. Chápu že už to mnozí berou osobně. Ale to není vůbec podstatné to důležité je v otázce kterou Vám položím a rád bych od Vás slyšel jednoznačnou odpověď..... je Miloš Zeman lhář a nebo není???? Vádí Vám president lhář a nebo nevadí??? a to je všechno, tak jednoduché to je a psychologické motivy a zákoutí voličů i anti-voličů fakt neřeším.
Tito uživatelé poděkovali autorovi TomasMikus za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“