Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

V druhém kole budu volit

Jiří Drahoš
241
88%
Miloš Zeman
17
6%
nebudu volit
10
4%
odevzdám neplatný hlas
5
2%
 
Celkem hlasujících: 273 - Celkem hlasů: 273

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Ludek.Blaha »

TomasMikus píše:A vadí mi že mým spoluobčanům pirátům to nevadí.
Nejsou všichni v jedné řiti.
Pro jednoho tma, pro druhého slunce svítí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
klivan

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ales.Sura píše:Volit nebudu. Znamenalo by to pro mě 2x200km cestu na konzulát a za to mi opravdu žádný z těchto "expertů" nestojí.
Co mě ale všeobecně zaráží je nenávist vůči Zemanovi (nejen zde, ale celkově).
To není až tak nenávist, jako spíš projev bezmocného vzteku, vzniklého z dlouhodobého zhnusení Zemanem. Kdybys nežil v zahraničí, ale tady u nás, četl naše noviny, weby, poslouchal naše rádia a koukal na naše TV, možná bys pohled na Zemana změnil. A nejde vůbec o mainstream, ale třeba i bulvární TV Barrandov s jejich pořadem "Týden s prezidentem" dokáže vyvolat pocit zhnusení, ačkoliv se snaží o pravý opak a člověk jen čeká, kdy se Soukup pomaže Indulonou, aby mu to lépe klouzalo do páně prezidentova řitního otvoru. Neplatí, že čím vulgárnější slovník, tím lepší prezident, čím víc chlastá, tím je lidovější, čím víc lže, tím je větší státník.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
TomasMikus, klivan, Ludek.Blaha

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Ales.Sura »

Petr.Vileta píše:OFFTOPIC[quote="Ales.Sura"]Volit nebudu. Znamenalo by to pro mě 2x200km cestu na konzulát a za to mi opravdu žádný z těchto "expertů" nestojí.
Co mě ale všeobecně zaráží je nenávist vůči Zemanovi (nejen zde, ale celkově).
To není až tak nenávist, jako spíš projev bezmocného vzteku, vzniklého z dlouhodobého zhnusení Zemanem. Kdybys nežil v zahraničí, ale tady u nás, četl naše noviny, weby, poslouchal naše rádia a koukal na naše TV, možná bys pohled na Zemana změnil. A nejde vůbec o mainstream, ale třeba i bulvární TV Barrandov s jejich pořadem "Týden s prezidentem" dokáže vyvolat pocit zhnusení, ačkoliv se snaží o pravý opak a člověk jen čeká, kdy se Soukup pomaže Indulonou, aby mu to lépe klouzalo do páně prezidentova řitního otvoru. Neplatí, že čím vulgárnější slovník, tím lepší prezident, čím víc chlastá, tím je lidovější, čím víc lže, tím je větší státník.[/quote]
Česká média všeho druhu nadále poměrně hodně sleduji. Ono je to ve finále možná spíše obráceně. Díky pobytu mimo republiku si můžu zachovat určitý odstup a nadhled. Vidím tak jak média a politici štvou lidi proti sobě. Také vidím, že proti Zemanovi je vedena docela slušná mediální kampaň. Ostatně na sílu médií apeluje opakovaně i Drahoš - chce třeba aby lidem vysvětlily proč je pro nás euro výhodné. Ale to je prostě jen manipulace. Použití médií k dosažení svých cílů. Nikoliv jako prostředku komunikace. Ostatně já se Zemana nezastávám, i když by to tak mohlo vypadat. Nevolil bych ho ani v prvním kole.
Z mého pohledu tu nejde ani o Zemana ani o Drahoše, jsou to dvě strany jedné tragikomické mince. Pro mě je o dost zásadnější rozdělení společnosti ke kterému dochází. V tomto ohledu plní oba kandidáti svoji roli dokonale. Přispívají pak i další politici, osobnosti, témata, atd. Ten rozkol je ostatně vidět i v mezinárodním měřítku. Je hodně velký rozdíl, jak média informují v Německu a jak v Čechách. Podle mě tak místo názorového sbližování bude docházet k prohlubování příkopů i na národní úrovni. Ironií zůstává, že každý zpravidla akorát ukazuje prstem, ale nikoho ani nenapadne si nejdříve "zamést před vlastním prahem."
TomasMikus píše:
Ales.Sura píše:Rád bych podotknul, že "Ten co nenávidí, ty co nenávidí, není ten mírumlovný. To je pořád ten co nenávidí." :(
Ano to je pravda, jen bych se zamyslel nad tím co je nenávist a co je prostě oprávněně negativní postoj k člověku který je odsouzeníhodný. A k tomu je třeba ještě rozlišovat mezi občanem Zemanem a presidentem Zemanem. Zatímco občana Zemana mohu ignorovat tak presidenta Zemana nikoliv a díky němu se stydím za "svého" presidenta a za své spoluobčany jeho voliče. Protože jak on tak oni evidentně nemají problém s rozhazování prolhané špíny na lidi kolem sebe. Mě to vadí a vadí mi to moc. A vadí mi že mým spoluobčanům pirátům to nevadí.
Každý má něco rád a něco rád nemá. Ty věci, které rádi máme si podržíme a ty co ne zase opustíme. To dává smysl, ne?
Tak proč tolik ulpíváme na věcech co nás iritujou, dobrovolně sami sebe vnitřně ničíme a ještě tím otravujeme okolí? Je OK být občas PROTI něčemu, ale mnohem častěji bychom měli být PRO něco. PRO v sobě skrývá kreativní energii. PROTI znamená konflikt.
I proto mi vadí prezidentské kampaně z nemalé části vedené PROTI Zemanovi. Já nechci volit PROTI Zemanovi. Já chci primárně volit PRO kandidáta, který je mi sympatický. Ideálně pro někoho, kdo chápe význam slova "demokracie" - vláda lidu. Někoho, kdo bude mít lidem blízko, bude ochoten naslouchat, bude otevřen diskuzi i změně názorů. Nepotřebuji "pana chytrého", který po zvolení lidem vysměje a pojede si to po svém (to se týká obou pánů).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvek:
anonym2064
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Jaroslav.Zeman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2013, 16:23
Profese: světelný konzultant
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Jaroslav.Zeman »

Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré odevzdat neplatný hlas?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Zeman za příspěvek:
bape
Uživatelský avatar
Jaroslav.Zeman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 29 říj 2013, 16:23
Profese: světelný konzultant
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Jaroslav.Zeman »

@Aleš.Sura: pokud já si vzpomínám, tak s cíleným silným a neskrývaným rozdělováním začal Zeman (a Babiš). Vše ostatní je jen nutná reakce na primárně jeho (jejich) akci.
EDIT: vytváření nálepek ala Kavarna, pak hra na narodovectvi (kterou si lidi transformovali s pomocí T.Okamury a podobných do nacionalismu a říkají si vlastenci), Babišovo všitci kradnú a EET nálepkování určitých skupin živnostníků a firem jako zlodějů, ...atd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Zeman za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Stalmach, Jiri.Hoskovec
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Jaroslav.Zeman píše:Může mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré odevzdat neplatný hlas?
K demonstraci toho, že tě zajímá volba, ovšem nejsi ochoten volit ani jednoho z nabízených kandidátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 4):
Jan.Bednarik, Martin.Duska, Vojtech.Pikal, Janka.Michailidu

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od TomasMikus »

Ales.Sura píše: Každý má něco rád a něco rád nemá. Ty věci, které rádi máme si podržíme a ty co ne zase opustíme. To dává smysl, ne?
Tak proč tolik ulpíváme na věcech co nás iritujou, dobrovolně sami sebe vnitřně ničíme a ještě tím otravujeme okolí? Je OK být občas PROTI něčemu, ale mnohem častěji bychom měli být PRO něco. PRO v sobě skrývá kreativní energii. PROTI znamená konflikt.
I proto mi vadí prezidentské kampaně z nemalé části vedené PROTI Zemanovi. Já nechci volit PROTI Zemanovi. Já chci primárně volit PRO kandidáta, který je mi sympatický. Ideálně pro někoho, kdo chápe význam slova "demokracie" - vláda lidu. Někoho, kdo bude mít lidem blízko, bude ochoten naslouchat, bude otevřen diskuzi i změně názorů. Nepotřebuji "pana chytrého", který po zvolení lidem vysměje a pojede si to po svém (to se týká obou pánů).
Ano s tím souhlasím ovšem jakou šanci má jak říkáte aby pan chytrý dokázal že je také pan hodný když se mnoho voličů ani neobtěžuje zjistit o něm objektivní informace?
Zeman šanci dostal už vícekrát a ukázal že je všeho schopný Proč by neměl dostat šanci někdo jiný o kom nevíme nic špatného
A zde si kladu otázku jak by dopadl ve volbách TGMasaryk nebo V Havel kdyby se zúčastnili těchto voleb nikdo je neznal a nenastali by ty výjimečné historické souvislosti které je postavili do té role presidenta. Ani jeden z nich nebyl napoprvé zvolen demokraticky ve standardních podmínkách
jak by se tvářili dnešní voliči bez zkušenosti s těmito presidenty kdyby tam tito dva pánové nakráčeli a začali říkat svá moudra. Voliči by říkali, jo byli tam takový dva kecálkové co srali mramor kterému nikdo nerozuměl takové želé nepotřebujeme potřebujeme nějakoui osobnost která bude mít charisma. Ani Havel ani Masaryk by neměli šanci a koho je to chyba? je to chyba jen a jen voličů jejich malého sebevědomí neschopnosti naslouchat a nahlížet na věci v souvislostech nebo a trvat na morální integritě kandidátů a pravděpodobně ani na vlastní. A tak volí samé psychopaty ti také mimochodem dokážou být velice přesvědčivý protože často sami nejsou schopni rozeznat kdy lžou a kdy zrovna mluví pravdu
Tito uživatelé poděkovali autorovi TomasMikus za příspěvek:
Ladislav.Stalmach
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Měl jsem jasno už před pěti lety ;)
http://piratskenoviny.cz/?c_id=697421

Prezident je monarchistický přežitek, jen v republikánském balení, takže nevolím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vit.Fux

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Michael.Polak »

Já pokud někdy vhazoval neplatný hlas, tak šlo o prázdnou obálku. Neúčasti u voleb se obávám, protože může být i projevem nesouhlasu s ústavním systémem a tedy i "objektivní" záminkou pro nastolení nějakého druhu diktatury/despocie. Prázdnou obálku pokládám za občansky zodpovědný a z hlediska Ústavy důstojný způsob (v 2. kole Schwarzenberg vs. Zeman jsem si nedokázal vybrat - na druhou stranu, chování Zemana jsem se neobával tolik, kolik jsem zřejmě měl a jeho navenek prezentované názory tak hrozně nezněly a pár argumentů proti KS bylo celkem validních).

"Vzkazy" v obálkách jsou nanic, volební komise je v tomto neutrální, najatý pozorovatel s danými pravidly a samozřejmě je nikam nepředá ani nesečte - to už je efektivnější načmárat vzkaz někam na zeď na záchod v hospodě... chápu nutkání vyjádřit emoce, ale i to je potřeba udělat nějakou efektivní cestou, aby se ty emoce fakt dostaly k těm, kterých se týkají a aby nebyly odfiltrovány systémem.

Faktem je, že argumenty proti prof. Drahošovi mi přijdou méně závažné, než proti Miloši Zemanovi. Jde pravda o volbu mezi dvěma v zásadě konzervativními kandidáty - o volbu mezi dejme tomu doslova "osvíceně" konzervativním kariérním vědcem vs. novým populistickým, iliberálním konzervativismem (nenechme se zmást věkem), který se teď dostává do módy v řadě zemí napříč celou planetou.

Nemůžu si pomoct, ale jakkoliv v prof. Drahošovi nevidím kandidáta "liberálního" ve smyslu progresivních politických názorů, ke kterým se většina Pirátů hlásí, tak v něm nevidím ani kandidáta tzv. "iliberálního" - což je směr, který převládl např. v Polsku nebo Maďarsku (o Rusku nemluvě) a díky kterému máme právě snad díky naší stovce let od experimentu s demokratickou republikou snad možná nějakou šanci být imunní... tedy, vidím v něm naději alespoň na zachování občanské společnosti takové, jaká je, se všemi chybami - zatímco Zeman se stal jakýmsi přestárlým maskotem skupin, které by na to šly nejradši úplně jinak.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7198 poděkování

Re: Anketa: Prezidentské volby 2018 - 2. kolo

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Odevzdání neplatného hlasu je myslím legitimní způsob, jak vyjádřit, že mě volby zajímají, ale fakt jsem si z kadidátů či stran nevybral. Kdyby půlka lidí, co nechodí k volbám, šla a odevzdala neplatný hlas, tak by byla volební účast třeba 80% a z toho 20% neplatných hlasů. To byl by to zajímavý vzkaz politikům.

Ještě zajímavější by bylo, kdyby se neplatné hlasy započítávaly taky (a lidi by měli nějakou motivaci je odevzdávat). Kandidát či strana by dostala % ze všech odevzdaných hlasů, i těch neplatných. Například při 80% účasti a 20% neplatných hlasech by se do sněmovny nedostali KDU-ČSL, TOP09 a STAN. A pokud by všichni, kdo nehlasovali, odevzdali neplatný hlas (tzn. účast 100% a 40% neplatných hlasů), tak by se tam nedostala ani KSČM a ČSSD. V principu je to špatný systém z mnoha důvodů, ale zajímavé by to bylo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Michael.Polak, Vojtech.Pikal

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“