Anketa k "Dotaz na rovnoprávnost"

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Postoje Pirátů v oblasti genderové/pohlavní rovnoprávnosti

Anketa končí za 11 srp 2017, 11:48

Registrované partnerství by mělo být právně postaveno na úrovni manželství, ale termín "manželství" by měl být ponechán pro tradiční svazek muže a ženy.
23
13%
Termín "manželství" by měl nahradit pojem reg. partnerství a měl by se (se všemi právními dopady) používat i na svazky jiné, než 1 muž a 1 žena.
10
5%
Piráti podporují aktivity směřující k uzákonění polyamorie jako formy reg. partnerství.
19
10%
Piráti nepodporují aktivity směřující k uzákonění polyamorie jako formy reg. partnerství.
4
2%
Piráti podporují adopci LGBTQ páry.
18
10%
Piráti podporují adopci LGBTQ páry, ale přednostní právo by měly mít tradiční heterosexuální páry.
7
4%
Piráti nepodporují adopci LGBTQ páry.
7
4%
Piráti podporují, aby veřejná správa a její orgány (např. ČSÚ) pracovaly primárně s daty založenými na "subjektivní" genderové kategorizaci, než na "objektivní" pohlavní kategorizaci.
7
4%
Piráti v tento okamžik nevidí potřebu měnit tradiční kategorizaci na "muž" a "žena" ze strany veřejné správy.
22
12%
Piráti podporují rozdělení veřejných toalet na "kabinky" a "pisoáry".
6
3%
Piráti v tento okamžik nevidí potřebu měnit tradiční rozdělení veřejných toalet na "muže" a "ženy".
25
14%
Piráti podporují volnou možnost volby křestního jména dítěte, bez jakýchkoliv limitů ze strany orgánů veřejné správy.
18
10%
Piráti podporují volnou možnost volby křestního jména dítěte bez ohledu na pohlaví, ale jinak zachovávající současné podmínky z. č. 301/2000 Sb., o matrikách.
4
2%
Piráti v tento okamžik nevidí potřebu měnit ustanovení z. č. 301/2000, Sb., o matrikách.
14
8%
 
Celkem hlasujících: 36 - Celkem hlasů: 184

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa k "Dotaz na rovnoprávnost"

Příspěvek od Roman.Kucera »

V nesmiřitelném souboji ideologie a biologie vždycky nakonec biologie vyhraje.
Anketa naštěstí dopadla podle zbytků zdravého rozumu v Pirátské straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
klivan, Vaclav.Fortik, Petr.Vileta, Vit.Fux
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Gulan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 15 led 2018, 21:06
Profese: Student
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Anketa k "Dotaz na rovnoprávnost"

Příspěvek od Jan.Gulan »

Nechápu, proč by o mých právech mělo rozhodovat, zda žiji s mužem nebo ženou. Mám stejné povinnosti a tudíž si zasloužím i stejná práva.
Pokud mě vyhodnotí jako vhodného adepta pro adopci dítěte a mám přítele, je v nejlepším zájmu dítěte, aby měl partner plná práva a povinnosti. Je nepodstatné že žiji s mužem, pokud jsme pro dítě
vhodná rodina
Je snad pro dítě důležitější pohlaví rodičů, než to zda ho dokáží dobře vychovat ?

Co se týče "manželství vs regP", jedná se o úplně stejnou věc, o lásku 2 lidí, a proto by práva a povinnosti měly být stejné. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Gulan za příspěvek:
Jiri.Koudelka
Pírátské dělostřelectvo: Pomsta královny Anny
Kreativní tým LiK
Děvka pro všechno : Přinese, donese, vymyslí, zařídí ...
Slabost pro muže: Ochotný zabývat se LGBT tématikou
Pokud mě potřebujete, lze mě zastihnout a využít v Liberci a Mnichově Hradišti
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“