Dalibor.Zahora píše:
... mi připomíná, že se jednou u anarchistů přiznávalo, kdo skutečně zásadově nechodí k volbám, případně kdo to porušuje a koho tam hází. No, vysledky byly zajímavé.

No vidíš... já byl zásadový a proto jsem se nikdy nehlásil k anarchistům - protože k volbám jsem chodit hodlal a dokonce klidně i kandidovat
Ale už jsem tu asi několikrát psal, že v 2.kole Zeman-Schwarzenberg jsem snad jedinkrát v životě hodil prázdnou obálku (výraz podpory Ústavě a republice - ale předaná zpráva "děkuji, ale nevybral jsem si z nabídky"). Ale fakticky, s odstupem času toho lituji - sice výsledek by to neovlivnilo (neplatných hlasů bylo asi jen 1%), ale postupem času si dělám vlastní názor na problém Sudet (ne, že by se kníže vyjádřil zrovna šťastně - ale začínám víc vnímat hloubku a nadčasovost toho problému) a hlavně Zeman se asi ukázal jako větší vůl, než jsme všichni čekali.
Jinak fakticky, kdyby to došlo tak daleko, že bych Piráty volit nemohl, tak bych ze strany asi prostě vystoupil. Těžko říct, jestli se už cítím natolik zaangažovaný v politice, že bych se zajímal o to organizovat se jinde - maximálně, kdyby mě oslovili. Stanovil jsem si ale jedno kritérium - a sice, kdyby to došlo tak daleko, že by hrozilo obnovení základní vojenské služby v jakkoliv nedobrovolné podobě a Piráti by nestáli v čele odporu proti tomuto, tak bych měl silné tendence se jakýmkoliv způsobem přidat k takové demokratické politické síle, která by se vůči tomuto nejostřeji vymezovala - a to samozřejmě za cenu vystoupení z Pirátů.
Přiznám se, že i v 90-tých letech jsem to pokládal za jediné skutečně zásadní dilema demokracie a občanské společnosti... a žádné otázky svobody Internetu copyrightu, legalizace měkkých drog, základního příjmu nebo tolerance k nejrůznějším identitám a minoritám by tohle u mě nedokázaly přebít. Nacionalisticky laděná demokracie udělala na začátku 20.století zásadní osudovou chybu, když dopustila vyslání milionů odvedenců na fronty 1.světové války a z téhle chyby se pak vzpamatovávala celé 20.století.
Budu se klidně nějak přátelsky handrkovat s našimi zdejšími čarodějnicemi o očkování a s místními mloky o otázkách bezpečnosti informačních systémů apod. ale ve chvíli, kdy někdo dostane ten skvělý nápad, že "vojna dělá z chlapců chlapy", tak se přidávám ke vzpouře chlapců proti tomuto, okamžitě.