Stránka 16 z 24
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 30 dub 2017, 11:27
od Martin.Shanil
TomasMikus píše:Martin.Shanil píše:mně to přizpůsobování se jistotám už nebaví.
Můžu mít otázku v čem se musíte přizpůsobovat v souvislosti s členstvím ČR v NATO a EU?
V čem nacházíte logickou chybu v následující úvaze.
ČR jako člen NATO a EU má mnohem větší schopnost a možnost ovlivnit směřování těchto organizací a jejich vliv na naši zemi, než pokud by byla mimo tyto struktury?
to je jako říct vlezeme do odsky abychom ji mohli ovlivnovat. Nesouhlasím s agresivním chováním vojenských paktů a ty ted tlačíš piráty do jejich podpory. Nasrat.
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 30 dub 2017, 15:37
od TomasMikus
Martin.Shanil píše:TomasMikus píše:Martin.Shanil píše:mně to přizpůsobování se jistotám už nebaví.
Můžu mít otázku v čem se musíte přizpůsobovat v souvislosti s členstvím ČR v NATO a EU?
V čem nacházíte logickou chybu v následující úvaze.
ČR jako člen NATO a EU má mnohem větší schopnost a možnost ovlivnit směřování těchto organizací a jejich vliv na naši zemi, než pokud by byla mimo tyto struktury?
to je jako říct vlezeme do odsky abychom ji mohli ovlivnovat. Nesouhlasím s agresivním chováním vojenských paktů a ty ted tlačíš piráty do jejich podpory. Nasrat.
Některé příměry se trošku nepovedly že? Když nedáte hlas nějaké straně v ČR tak o něj přijde a vy nepřijdete o občanství v této zemi ani o žádná občanská práva. Jestliže nebudeme členem NATO, tak sousedy budeme mít pořád stejné, jejich vojenský potenciál se tím nezmění ale jejich politika možná ano, začnou nám diktovat.
jinak argumentace jako řemen
takže se omlouvám že jsem obtěžoval
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 30 dub 2017, 16:53
od Petr.Vileta
TomasMikus píše:No pak se moc omlouvám že jsem tu obtěžoval.
Nic si z toho nedělejte, Shánil je naivní pacifista, který si myslí, že když vyhlásí ČR neutralitu, tak si z toho ve Washingtonu i v Moskvě sednou na zadek
Jak už jsem tu psal vícekrát, Švýcarsku neutralitu zaručují banky a peníze v nich, Rakousku to, že tam kromě lyžování a vídeňské kávy nic zajímavého není. Švédsko je formálně neutrální, ale účastní se některých cvičení NATO, Finsko o členství v NATO mluví čím dál hlasitěji, stejně tak Island žádá NATO o leteckou ochranu před ruskými "bloudícími" bombardéry. Ještě Irsko, ale co by tam kdo hledal za štěstí a také je to těsně vedle Velké Británie a ta by asi protestovala.

Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 30 dub 2017, 17:07
od TomasMikus
ještě jsem to trošku upravil, přec jen mi to nedalo nenapsat tam nějaký komentář i když s vírou se nedá polemizovat. Piráti jsou zkrátka pestrobarevný a ne černobílý svět sám pro sebe a časem to třeba nějak vykrystalizuje.
jinak díky moc
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 01 kvě 2017, 18:09
od Jiri.Kaderavek.sen
Zdenek.Hrib píše:jojo, přemyslovci - základ stability. škoda jen že se tak moc vraždili mezi sebou. kdyby to nedělali, tak by je třeba ti Habsburkové nikdy nenahradili

No ono to nebylo zase až tak hrozné a v té době bylo běžné, že se různé rody takto chovaly. Byl to prostě boj o moc a politika se dělala nejen zbraněmi ale hlavně ženěním a provdáváním svých dětí. Jednu se takto stala manželkou Přemyslů Němka jindy Maďarka či Polka a přes ně se potom ovlivňovaly dějiny. A že kromě vlastních dětí měli i spoustu levobočků je jasné. A že ve válkách jezdili králové v čele svých vojsk do boje a nebyli zašití jak tomu je dnes vlastně také. A že byli v bojích úspěšní dokazuje i to, že mnohokrát vládli i v zemích kolem nás.
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 01 kvě 2017, 21:30
od Jan.Kochert
Tohle vlákno mi připomělo jeden starý vtip:
„Ctihodný rabíne Levy, jménem naší židovské obce Vám přejeme brzké uzdravení a to v poměru 95 ku 34.”
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 01 kvě 2017, 23:26
od TomasMikus
Jiri.Kaderavek.sen píše:Dnes je naše existence zajištěna pravděpodobně nejlépe v celé naší historii. Pokud by někdo způsobil že se opět Český národ ocitne osamocený mezi Německem a Ruskem a vydaný na pospas momentálním náladám všech našich sousedů kteří budou členy NATO a EU tak to bych tady asi žít nechtěl.
????????????????????????????????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No dnes, když vidíme jak se EU chová, nemám zrovna dojem, že je existence nejen Ceského ale i Moravského a Slezského národa nějak zajištěna. Možná by se mělo připomenout, jaké bylo postavení v Evropě za Přemysla Otakara I, Václava I, Otakara II i Václava II do té doby, než česká šlechta předala moc do rukou cizích rodů, rodem Habsburků konče. Jen aby se historie neopakovala. Jednou RVHP potom EU, jednou Varšavský pakt nyní Nato. Není mezi tím rozdíl. Přečtěte si Přemyslovskou epopej a možná budete uvažovat trošičku jinak.
Toto srovnání dost pokulhává především pokud mluvíte o národě a ne o občanech. Jedním z nejlépe chráněných národů mohou být v určitém slova smyslu například severní Korejci a za těch Vašich Přemyslovců za dob Vámi zmiňovaného Přemysla Otakara I probíhala intenzivní kolonizace pohraničí především německým obyvatelstvem, nehledě na to že hranice mezi obyvatelstvem tvořili spíše náboženské rozdíly než národnostní. Srovnávat totalitní instituce s těmi do kterých jsme vstoupili dokonce na základě referenda je nefér.
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 02 kvě 2017, 09:02
od Jiri.Kaderavek.sen
No Tomasi ono ani to referendum tenkrát nebylo extra fér, viz níže.......... a já nepsal jen o Otakaru I ale i o ostatních. Ale máš pravdu, že tenkrát to nebylo národostní rozdělení ale ani náboženské, protože v Rimské říši bylo jedno náboženství a že násilné převedení na víru Pobaltských kmenů v dnešním Německu dělali Přemysloveci na přání Papeže. Ale v té době patřilo naše území i přes všechny války k těm bezpečnějším a hlavně bohatším územím v Evropě. A že mnoho německých rytířů bojovalo pod Přemyslovci v dnešním Rakousku, Polsku, Slovensku, Německu i Maďarsku je také fakt. Jen se ta území jmenovala jinak. Ale to už je moc historie.
Tady se spíše jedná o to, aby naši potomci nás neprokleli za naše připosranectví.
protiproud.parlamentnilisty.cz/.../311-pred-deseti-lety-jsme-zvesela-nastoupili-cestu-d
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 02 kvě 2017, 10:04
od TomasMikus
Jiri.Kaderavek.sen píše:No Tomasi ono ani to referendum tenkrát nebylo extra fér, Tady se spíše jedná o to, aby naši potomci nás neprokleli za naše připosranectví.
protiproud.parlamentnilisty.cz/.../311-pred-deseti-lety-jsme-zvesela-nastoupili-cestu-d
Já nejsem bůhví jaký zastánce referenda neboť lid je jak říká Karel čapek je také dav a to je ten nejbrutálnější a nejhloupější živel. V České historii se střídá řada údobí a je pravda, že v rozdrobené říši římské bylo České království ostatním více než rovnoprávným partnerem či soupeřem, ale to skončilo Bismarkem. Od té doby jsme mezi dvěma mlýnskými kameny a náš osud závisel na jejich libovůli. Jediné co tyto kameny drží pěkně od sebe je USA a jejich ochota se tu angažovat. Zkuste si vzpomenout zda někdy státy NATO napadly nějaký jiný stát NATO, jen tak preventivně aby ho náhodou nenapadlo z NATO vystoupit? Pokud takový příklad nelze uvést nelze ani srovnávat NATO s Varšavským paktem. Do NATO je těžké vstoupit než z něj vystoupit. Nám se to povedlo jen díky mimořádné historické příležitosti. Je možné, že pokud by se dnes rozhodovalo zdapPřijmout naši zemi do NATO nebo EU už by nás tam nikdo nechtěl a popravdě řečeno ani bych se jim nedivil.
Re: Budete letos volit Piraty?
Napsal: 02 kvě 2017, 11:29
od Jiri.Kaderavek.sen
No ona je otázka, jestli by tam většina lidí ještě vůbec chtěla. Ale nechme toho. Toto vlákno není o dlouhých nekonečných debatách ale o tom, jestli budeme volit i přes všechny nedostatky piráty. Já ANO - a co ty?
