Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Napsal: 26 led 2017, 19:16
Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli 
Internet je naše moře!
https://forum.pirati.cz/
nevěřím, já myslím, že ti ujela ruka a vidělsRoman.Kucera píše:Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli
Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.Martin.Kucera píše:Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".
A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele", což v praxi znamená, že místo jeho příspěvků vidí jen řádek textu "Tento příspěvek napsal XY, který je právě ve vašem seznamu ignorovaných. Zobrazit příspěvek." Konstatováním, že taková možnost existuje, nikoho nevyzývám k aplikaci kyberfašismu (ostatně co je na skrytí si něčích příspěvků fašistického?).
Roberte, znal jsem jednoho, který kdysi tvrdil "Krtek je v pohodě."Robert.Cuma píše:naprosto drtivá většina lidí pracuje za takovou mzdu/plat, že za ní "naprosto cokoliv" neudělají ani v hodně divokým snu - to vůbec nechápu, jak si myslel.Lukas.Novy píše:Pro penize clovek udela naprosto cokoliv. Nejsou zadne vyjimky.
lidi dělaj třeba v Tescu za nevím, deset patnáctt litrů/měsíc. když je někdo bude každej den třikrát pičovat, že přišli o minutu později z oběda, nebo z hajzlu, tak se na to prostě část z nich vysere.
Vezměme si takový silniční zákon.Radim.Stach píše:Martine a proč nad tím nemávneš rukou a zabýváš se takovýma malichernostma? Na druhou stranu, proč máme předpisy, když netrváme nad jejich dodržováním?

Nikde nikdo v půl páté ráno, když ovšem zelená naskočí během pár minut, není důvod k porušení zákona. Já měl na mysli případ, kdy opravdu na semaforu svítí červená několik desítek minut (nebo trvale). Stalo se mi několikrát v Plzni, že červená svítila ve všech směrech. Byla to závada ještě těch starých reléových semaforů. Místo na blikající oranžovou se to zaseklo na "všem červenou".Radim.Stach píše:Edit: jinak zrovna já jezdím do práce ráno na 4:30 a jezdím přes 4křižovatky, kde nikde nikdo a semafory jedou...
Ano, a aby ta komunikace mohla efektivně fungovat, má fórum různé části určené k různým účelům. Pokud někdo toto rozdělení nehodlá respektovat, může mu být přístup do některých částí omezen, pořád mu však zůstane minimálně vnitrostranická diskuse, členské podněty a subfóra kraje, do kterého patří.Petr.Bajgar píše:Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.
Pokud má na jedné straně každý právo svobodně vyjadřovat své názory, tak na druhé straně má i každý právo svobodně něčí názory ignorovat, a má i právo k tomu využívat technické prostředky, které mu to usnadní (pokud použití těchto prostředků neovlivňuje ostatní).Petr.Bajgar píše:Pokud někdo něco nečte, neposlouchá, nevnímá nebo nechápe je to jistě jeho věc pokud jsou však kolegové spolustraníci sytematicky ignorováni vypínáni a eliminování svědčí to po povážlivých vadách vnitřní demokracie.
K tomu svéráznému kultivování řadíš i takové věci jako označovat členku strany za krávu nebo (tvůj oblíbený příklad) dát někomu pěstí do obličeje?Petr.Bajgar píše:Kyber fašizmus je podle mého mínění nasilné eliminování podnětů, které doporučuješ, přesto že v naprosté většině i když svérázně mají snahu kultivovat společnou činnost jen proto, že někomu připadají nepatřičné svou formou, četností nebo třeba délkou textu.
Můžeš prosím definovat, co myslíš slovem ´sprostý´?Lukas.Novy píše:
Muzu, ale nevidim k tomu duvod, nejsem na lidi sprosty, dokazu se dohodnout s kymkoliv, nemam problem komunikovat s kymkoliv, nemam problem poradit komukoliv, kdo me o radu pozada. Nebudu ale lidem lezt do prdele manipulacema typu tzv. politicke korektnosti.