Stránka 8 z 16

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 14:51
od SimonSays
Robert.Cuma píše:...tak se na to prostě část z nich vysere.
Třeba je to cíl pana Nového. Protože, když ti lidé nedokáží dobře reprezentovat Piráty a škodí jim, tak by neměli být ve straně.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 14:59
od Martin.Kucera
Radim.Stach píše:Martine a proč nad tím nemávneš rukou a zabýváš se takovýma malichernostma?
Protože AO je mj. ústřední orgán v oblasti správy podatelen, takže bych měl občas sledovat, co se děje i v jiných podatelnách než mojí, navíc mi na to jeho exhibicionistické floodování podatelen chodí stížnosti.
Radim.Stach píše:Na druhou stranu, proč máme předpisy, když netrváme nad jejich dodržováním?
Narážíš na můj příklad č. 2? Jde o účel předpisu - usnesení o vyslání na služební cestu je potřeba proto, aby se nestalo, že si někdo začne jen tak jezdit kam se mu zachce a požadovat proplacení. Ale pokud je někomu cesta určena jiným způsobem, fakt není třeba to ještě dublovat dalším usnesením.
SimonSays píše:Třeba je to cíl pana Nového. Protože, když ti lidé nedokáží dobře reprezentovat Piráty a škodí jim, tak by neměli být ve straně.
Až na to, že to škodění Pirátům je jen subjektivní Krtkův názor, neb nemá mandát (a dokonce se opakovaně ukázalo, že mu členové takový mandát ani nechtějí svěřit) rozhodovat o tom, zda někdo poškodil stranu.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 15:00
od Roman.Kucera
Simone, já jsem se Krtka taky zastal! Už jsme dva! :-)

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 15:09
od Adam.Skorepa
Tak tematicky:
Zdravím vedoucího FO (tímto se snažím dát najevo, komu je toto podání určeno, takže pokud mi do něj začne vpisovat Lukáš Nový, obratem požádám AO o odstranění všech jeho poznámek),

žádám o vysvětlení, proč je Lukáši Novému umožněno v podatelně FO vystupovat vůči žadatelům a dalším podatelům z pozice autority (patrně asi coby člen odboru). Nevšiml jsem si žádného pověření, které by Lukáše Nového k takové aktivitě opravňovalo, v FO ani není veden jako člen, viz odbor-financni-g91.html . Zajímá mě tedy, jak je možné, že je v podatelně FO vedoucím trpěno jeho obtěžování členů a zaměstnanců strany se zcela nesmyslnými požadavky, pro jejichž kladení nemá Lukáš Nový žádný mandát.

Rád bych ještě doplnil, že pokud mi něco uniklo a Lukáš Nový je v současnosti členem FO pověřeným k buzeracím ostatních uživatelů Redmine, kteří mají tu smůlu, že musí s FO komunikovat (protože jinak jeho činnost v podatelně FO nazvat nemohu), chci vedoucího FO vyzvat k tomu, aby Lukáše Nového z FO opět vyloučil. Neučiní-li tak do týdne, obrátím se na RP, aby to vedoucímu FO nařídilo. Nebudu-li úspěšný, budu pokračovat s žádostí o veto člena odboru na RV. A samozřejmě si ještě nechávám v záloze členský podnět pro CF (pokud by to ale vedoucí FO chtěl nechat zajít až takhle daleko, pak patrně rovnou založím podnět na jeho odvolání).

Přeji hezký den.
https://redmine.pirati.cz/issues/5127

Myslím, že se to ještě novému vedoucímu podaří vysvětlit "po dobrém". Ale vůbec se nebráním tomu "zlému" řešení.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 16:26
od Ondrej.Kotas
Tak evidentně to není jenom Krtek, kdo zakládá nesmyslné podání.

Upřímně Adame, co tím jako chceš dosáhnout? Jen zakládáš podhoubí pro další flejm, přitom moc dobře víš "Co pohledává Lukáš Nový v FO", všichni to ví - Krtek nemá co dělat a myslí si, že poukazováním na v jeho očích chyby nám pomáhá.

Bohužel nyní už to není úplně ten Krtek, jakého si pamatuji z před několika lety. Teď mi jeho kritika nepřijde už ani konstruktivní (nicméně takový problém mám i s jinými lidmi od Pirátů).
Chápu Krtkovu frustraci z toho, že už ho nikdo nepustí k úkolům (a on by nejspíš rád nějaké úkoly dělal, rozhodně existuje agenda, která by ho bavila), jenže svým vystupováním za poslední dobu už znechutil řadu lidí a ti teď jeho pomoct logicky odmítají.

Krtka mám rád i přes jeho vystupování, nicméně už nemám chuť některé věci s ním konzultovat (zaseknout se s kafemlejnkem není konstruktivní). Rád bych aby došel sám k nějaké sebereflexi, ale upřímně o tom pochybuji. Avšak Krtkovu aktivitu na stranických systémech bych se nesnažil nějak uměle omezovat.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 17:38
od Petr.Bajgar
Svého času se Piráti hlasili ke svobodě a to nejen projevu. Jenže jak už to tak v životě chodí tato "Svoboda" se ukázala jako pro některé zdejší rádoby vyšší lidi nepohodlnou. Protože umožňuje členům, příznivcům a veřejnosti vyjadřovat i nepohodlné názory. Proto mnozí rezignovali a jiní zvolili strategii SYSTEMATICKÉ IGNORANCE(negativní palce a nově mutování). Někteří kteří si viditelně připadají jako zdejší hlavy pomazané, pak čas od času přecházejí do otevřeného útoku proti oponentům ve snaze o jejich eliminaci.

Tato tzv. "Anketa" má viditelně jasný cíl, ukázat L.Novému, že většina pokud ne přimo všichni o jeho vyjádření nestojí a tedy by měl "Držet hubu a krok".

Nesouhlasím dlouhodobě s většinou vyjádření L.Nového, ani s jeho přístupem k politické činnosti. Přesto považuji za nezbytné nejen neignorovat jeho vyjádření, ale zásadním způsobem bránit jeho právo vyjadřovat názory které považuje jako člen Pirátské strany a občan ČR za relevantní.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 17:55
od Martin.Kucera
Petře, dokud nemá Krtek na celé fórum trvalý ban, nelze mluvit o tom, že by bylo porušováno jeho právo vyjadřovat názory.

Na druhé straně jiní uživatelé fóra mají právo jeho názory nečíst a pokud existuje technické řešení, které jim to usnadní, mají právo ho využívat.
(A koneckonců kdyby se našel nějaký šikovný javascriptař, který by vytvořil userscript zajišťující, že se Krtkovy příspěvky nebudou zobrazovat vůbec, tak má každý uživatel právo si ten userscript do browseru nainstalovat.)

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 18:19
od Petr.Bajgar
Martin.Kucera píše:Petře, dokud nemá Krtek na celé fórum trvalý ban, nelze mluvit o tom, že by bylo porušováno jeho právo vyjadřovat názory.

Na druhé straně jiní uživatelé fóra mají právo jeho názory nečíst a pokud existuje technické řešení, které jim to usnadní, mají právo ho využívat.
(A koneckonců kdyby se našel nějaký šikovný javascriptař, který by vytvořil userscript zajišťující, že se Krtkovy příspěvky nebudou zobrazovat vůbec, tak má každý uživatel právo si ten userscript do browseru nainstalovat.)
Trvalý ban na celé fórum? To je jako by byl v reálném životě zcela eliminován-zastřelením, pověšením, gilotinováním atp.
Takže dokud bude jen karcerován bude mít právo vyjadřovat své názory v novodobé Bastile ale p.Kučera si bude moct připadat jako ochránce veřejného pořádku a klidu "Řádných měšťanů" na nerušené sebenaparování.

L.Nový přece nikoho nenutí číst jeho příspěvky. Nemá přece právo rozesílat jako administrativní odbor a jiní potentáti své rádoby velepotřebné formuláře, oběžníky, dotazníky, výzvy atp. přesto že jsou často mnohonásobně zbytečnější než podněty zdejších neprivilegovaných.

Pan Kučera si viditelně neuvědomuje jak násilné metody opět formuluje. Tedy že v podstatě vyzývá ke kyberfašizmu nebo jeho aplikaci jednotlivými členy.

PS: Rezignovat, ignorovat, nekomunikovat, tedy nepracovat s informacemi a nespolupracovat opravdu tzv.Piráti umějí.
Komu za tento neblahý stav můžeme poděkovat je jiná otázka.
Co s tím můžeme dělat je otázka na každého z nás.
Co s tím budeme dělat jako politická strana, je pak otázka na naše volené a tedy k vedení pověření představitele.

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 18:42
od Martin.Kucera
Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".

A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele", což v praxi znamená, že místo jeho příspěvků vidí jen řádek textu "Tento příspěvek napsal XY, který je právě ve vašem seznamu ignorovaných. Zobrazit příspěvek." Konstatováním, že taková možnost existuje, nikoho nevyzývám k aplikaci kyberfašismu (ostatně co je na skrytí si něčích příspěvků fašistického?).

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Napsal: 26 led 2017, 19:02
od Lukas.Novy
Robert.Cuma píše: naprosto drtivá většina lidí pracuje za takovou mzdu/plat, že za ní "naprosto cokoliv" neudělají ani v hodně divokým snu - to vůbec nechápu, jak si myslel.
Nebavim se o naproste vetsine lidi, rekl sem jenom, ze za penize clovek udela cokoliv, nijak se to netyka platu.
nesouhlasím také, že nejsou výjimky- např. já svou rodinu nevyvraždím ani za miliardy bitcoinů.
Mno jednak miliarda bitcoinu nikdy nebude a druhak, vyvrazdit svoji rodinu te nikdo nutit nemusi, na to je levnejsi vzit nekoho, kdo to udela. Tedy tento priklad z kategorie ad absurdum neobstoji.
ale k tématu: máš k dispozici dost náznaků z posledních pár měsíců (např. jak tě lidi nevolí, když někam kandiduješ, jak tě nechtějí přijmout do různých pracovních skupin, kam se hlásíš, tahle anketa atd.), že hodně lidem tvoje vystupování mírně řečeno nevyhovuje.
Mam, ale beru to sportovne.
jo a podstatná věc - jedná se o lidi z kolektivu, kteří se snaží společným úsilím něco změnit. protože sám to nikdo z nás nedokáže.
Mno ja se snazim proste neco zmenit, protoze to nikdo jiny ze strany nedokaze.
se zamysli: kdyby odsud odešli všichni, které tady čas od času (nebo v některých případech trvale) označuješ za nekompetentní - s kým by sis celý dny psal?
Nepotrebuji si psat s temi, co nejsou kompetentni. Byly by tu jini, kteri to kvuli nim nevydrzeli a byly proste vystvani.
píšu to celý proto, že věřím, že můžeš modifikovat svoje chování tak, aby bylo přijatelnější.
Muzu, ale nevidim k tomu duvod, nejsem na lidi sprosty, dokazu se dohodnout s kymkoliv, nemam problem komunikovat s kymkoliv, nemam problem poradit komukoliv, kdo me o radu pozada. Nebudu ale lidem lezt do prdele manipulacema typu tzv. politicke korektnosti.
ty nejsi full autista, kterýmu do hlavy nepronikne nic, co mu okolí říká - ty akorát na názory svých kolegů sereš. (fair enough btw - to je tvoje věc..)
Neseru na nazory jinych, respektuji je, ale pokud nejsou spravne, nebudu se podle nich ridit.
nedivme se ale, že pak kolegové serou na tvoje názory - lidi se k tobě v zásadě chovají stejně, jako ty k nim.
Nechovaji.
Když už tu Krtek zase vytahuje finance, tak dám dva reálné příklady kontraproduktivní činnosti (kdy navíc nejde o žádné zabránění škodě, kterýmžto argumentem Krtek leckdy zdůvodňuje, proč se do cizích podání údajně musí montovat):
Mno, pouzivas slovo realne ve smyslu konkretni, ale konkretni priklady to nejsou.
1) Čirá buzerace. Když někdo nalinkuje do podatelny FO žádost o proplacení s komentářem "po odsouhlasení hospodářem prosím proplatit" a v řádu desítek minut či jednotek hodin (tedy zpravidla dřív než má hospodář vůbec možnost tam souhlas dodat) tam naběhne Krtek s "chybí souhlas hospodáře", tak to s pomáháním nemá absolutně nic společného.
To plyne z toho, ze zadosti mohou podavat i nehospodari, na naprave teto chyby v predpisu pracujeme a je to temer opravene. Kdyz bych to nedelal, dopadne to proste takhle: https://redmine.pirati.cz/issues/4848
2) Samoúčelné striktní lpění na liteře předpisů. Pokud pro někoho vyplyne nutnost (povinnost) pracovní cesty kupříkladu z toho, že byl ustanoven členem komise pro výběrové řízení (tedy je zjevné že se musí do místa konání a zpět nějak dopravit), je naprostý nesmysl (a plýtvání časem zúčastněných) požadovat ještě explicitní usnesení o vyslání na služební cestu.
Opakovane sem ti vysvetloval, ze pokud existuje usneseni o svolani jednani neni absolutne zadny problem k tomu prilepit vyslani na sluzbni cestu. Krom toho, to rozhodnuti neni samoucelne, specifiku formu dopravy a taky ukol, ktery tam vyslany bude pro stranu vykonavat. Je to potreba taky z duvodu, ze toto rozhodnuti predstavuje schvaleni zameru a prislusne prostredky je potreba vyhradit v rozpoctove polozce, jinak neni mozne hovorit o sprave s peci radneho hospodare.
Adam.Skorepa píše:Myslím, že se to ještě novému vedoucímu podaří vysvětlit "po dobrém". Ale vůbec se nebráním tomu "zlému" řešení.
Tak tematicky:
Ahoj Adame,

díky za podnět. Lukáš Nový není členem FO, přesto z vlastní iniciativy kontroluje všechny žádosti o proplacení a obraty na účtech. Tuto činnost mu jako vedoucí FO nemohu zakázat ani mu v tom jakkoli zamezit. V minulosti tu jeden takový pokus byl, ale vedlo to k tomu, že Lukáš zakládal zrcadlová podání ke všem žádostem o proplacení, kde podle jeho názoru bylo něco špatně. S některými Lukášovými poznámkami souhlasím, s některými méně nebo vůbec, ale vnímám a chápu, že většinou členské základny jsou jeho příspěvky vnímány jako "buzerace". Snažím se proto s Lukášem v maximální možné míře komunikovat a usměrňovat jeho činnost správným směrem, protože zatím nevidím žádnou možnost lepšího nastavení. V tomto duchu jsem se ostatně bavil i s Jakubem Michálkem a podle všeho panuje ve vedení shoda na tom, že než s "aktivními" členy zbytečně bojovat, je efektivnější je zaměstnávat a nechávat jim prostor pro seberealizaci.

Pokud máš nějaký konstruktivní návrh, jak situaci řešit, poděl se prosím o něj. Ale znovu opakuji, že při současném nastavení systému a při právu všech členů mluvit téměř neomezeně do čehokoli a kdykoli není podle mého řešením Lukáše z komunikace vyloučit, protože se bude opakovat dřívější situace, kdy sice Lukáš nepsal přímo do podání týkajících se žádostí o proplacení, ale podatelna FO byla zahlcena zdvojenými (v některých případech i ztrojenými) podáními.

A konečně poznámka na závěr. Nerad volím ostrá slova, ale pokud mi chceš dávat nějaká ultimáta, klidně odstoupím sám a rovnou. Role vedoucího FO jsem se ujal s tím, že chci pomoci stabilizaci FO a přispět k dlouhodobě udržitelnému nastavení systému. Zatím však řeším více operativu než koncepční práci, včetně například neustálých sporů členů s Lukášem. V takovém prostředí by si práce vyžadovala člověka na poloviční úvazek. Já na to mám oficiálně hodinu denně (v měsíčním průměru), reálně se FO věnuji cca hodiny dvě, ale více času bohužel nemám a za symbolickou odměnu ho ani nedokážu obětovat na úkor jiných svých aktivit. Proto prosím o pochopení a pomoc, abych nemusel podobné podněty řešit na úkor jiné, důležitější práce.

Zdravím,

Mirek
popcorn.gif
Ondrej.Kotas píše:Teď mi jeho kritika nepřijde už ani konstruktivní
Vzdycky nabizim reseni, konstruktivni to proste je.
Martin.Kucera píše:Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".
Pravo, ktere pri prispivani ve strane uzivam neni svoboda projevu ale plyne ze Stanov a prav clena.
Martin.Kucera píše:A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele"
Coz by ale nemelo fungovat v Podatelnach a v oficialnich jednanich organu. A to bohuzel zajistit neumis.