Robert.Cuma píše:
naprosto drtivá většina lidí pracuje za takovou mzdu/plat, že za ní "naprosto cokoliv" neudělají ani v hodně divokým snu - to vůbec nechápu, jak si myslel.
Nebavim se o naproste vetsine lidi, rekl sem jenom, ze za penize clovek udela cokoliv, nijak se to netyka platu.
nesouhlasím také, že nejsou výjimky- např. já svou rodinu nevyvraždím ani za miliardy bitcoinů.
Mno jednak miliarda bitcoinu nikdy nebude a druhak, vyvrazdit svoji rodinu te nikdo nutit nemusi, na to je levnejsi vzit nekoho, kdo to udela. Tedy tento priklad z kategorie ad absurdum neobstoji.
ale k tématu: máš k dispozici dost náznaků z posledních pár měsíců (např. jak tě lidi nevolí, když někam kandiduješ, jak tě nechtějí přijmout do různých pracovních skupin, kam se hlásíš, tahle anketa atd.), že hodně lidem tvoje vystupování mírně řečeno nevyhovuje.
Mam, ale beru to sportovne.
jo a podstatná věc - jedná se o lidi z kolektivu, kteří se snaží společným úsilím něco změnit. protože sám to nikdo z nás nedokáže.
Mno ja se snazim proste neco zmenit, protoze to nikdo jiny ze strany nedokaze.
se zamysli: kdyby odsud odešli všichni, které tady čas od času (nebo v některých případech trvale) označuješ za nekompetentní - s kým by sis celý dny psal?
Nepotrebuji si psat s temi, co nejsou kompetentni. Byly by tu jini, kteri to kvuli nim nevydrzeli a byly proste vystvani.
píšu to celý proto, že věřím, že můžeš modifikovat svoje chování tak, aby bylo přijatelnější.
Muzu, ale nevidim k tomu duvod, nejsem na lidi sprosty, dokazu se dohodnout s kymkoliv, nemam problem komunikovat s kymkoliv, nemam problem poradit komukoliv, kdo me o radu pozada. Nebudu ale lidem lezt do prdele manipulacema typu tzv. politicke korektnosti.
ty nejsi full autista, kterýmu do hlavy nepronikne nic, co mu okolí říká - ty akorát na názory svých kolegů sereš. (fair enough btw - to je tvoje věc..)
Neseru na nazory jinych, respektuji je, ale pokud nejsou spravne, nebudu se podle nich ridit.
nedivme se ale, že pak kolegové serou na tvoje názory - lidi se k tobě v zásadě chovají stejně, jako ty k nim.
Nechovaji.
Když už tu Krtek zase vytahuje finance, tak dám dva reálné příklady kontraproduktivní činnosti (kdy navíc nejde o žádné zabránění škodě, kterýmžto argumentem Krtek leckdy zdůvodňuje, proč se do cizích podání údajně musí montovat):
Mno, pouzivas slovo realne ve smyslu konkretni, ale konkretni priklady to nejsou.
1) Čirá buzerace. Když někdo nalinkuje do podatelny FO žádost o proplacení s komentářem "po odsouhlasení hospodářem prosím proplatit" a v řádu desítek minut či jednotek hodin (tedy zpravidla dřív než má hospodář vůbec možnost tam souhlas dodat) tam naběhne Krtek s "chybí souhlas hospodáře", tak to s pomáháním nemá absolutně nic společného.
To plyne z toho, ze zadosti mohou podavat i nehospodari, na naprave teto chyby v predpisu pracujeme a je to temer opravene. Kdyz bych to nedelal, dopadne to proste takhle:
https://redmine.pirati.cz/issues/4848
2) Samoúčelné striktní lpění na liteře předpisů. Pokud pro někoho vyplyne nutnost (povinnost) pracovní cesty kupříkladu z toho, že byl ustanoven členem komise pro výběrové řízení (tedy je zjevné že se musí do místa konání a zpět nějak dopravit), je naprostý nesmysl (a plýtvání časem zúčastněných) požadovat ještě explicitní usnesení o vyslání na služební cestu.
Opakovane sem ti vysvetloval, ze pokud existuje usneseni o svolani jednani neni absolutne zadny problem k tomu prilepit vyslani na sluzbni cestu. Krom toho, to rozhodnuti neni samoucelne, specifiku formu dopravy a taky ukol, ktery tam vyslany bude pro stranu vykonavat. Je to potreba taky z duvodu, ze toto rozhodnuti predstavuje schvaleni zameru a prislusne prostredky je potreba vyhradit v rozpoctove polozce, jinak neni mozne hovorit o sprave s peci radneho hospodare.
Adam.Skorepa píše:Myslím, že se to ještě novému vedoucímu podaří vysvětlit "po dobrém". Ale vůbec se nebráním tomu "zlému" řešení.
Tak tematicky:
Ahoj Adame,
díky za podnět. Lukáš Nový není členem FO, přesto z vlastní iniciativy kontroluje všechny žádosti o proplacení a obraty na účtech. Tuto činnost mu jako vedoucí FO nemohu zakázat ani mu v tom jakkoli zamezit. V minulosti tu jeden takový pokus byl, ale vedlo to k tomu, že Lukáš zakládal zrcadlová podání ke všem žádostem o proplacení, kde podle jeho názoru bylo něco špatně. S některými Lukášovými poznámkami souhlasím, s některými méně nebo vůbec, ale vnímám a chápu, že většinou členské základny jsou jeho příspěvky vnímány jako "buzerace". Snažím se proto s Lukášem v maximální možné míře komunikovat a usměrňovat jeho činnost správným směrem, protože zatím nevidím žádnou možnost lepšího nastavení. V tomto duchu jsem se ostatně bavil i s Jakubem Michálkem a podle všeho panuje ve vedení shoda na tom, že než s "aktivními" členy zbytečně bojovat, je efektivnější je zaměstnávat a nechávat jim prostor pro seberealizaci.
Pokud máš nějaký konstruktivní návrh, jak situaci řešit, poděl se prosím o něj. Ale znovu opakuji, že při současném nastavení systému a při právu všech členů mluvit téměř neomezeně do čehokoli a kdykoli není podle mého řešením Lukáše z komunikace vyloučit, protože se bude opakovat dřívější situace, kdy sice Lukáš nepsal přímo do podání týkajících se žádostí o proplacení, ale podatelna FO byla zahlcena zdvojenými (v některých případech i ztrojenými) podáními.
A konečně poznámka na závěr. Nerad volím ostrá slova, ale pokud mi chceš dávat nějaká ultimáta, klidně odstoupím sám a rovnou. Role vedoucího FO jsem se ujal s tím, že chci pomoci stabilizaci FO a přispět k dlouhodobě udržitelnému nastavení systému. Zatím však řeším více operativu než koncepční práci, včetně například neustálých sporů členů s Lukášem. V takovém prostředí by si práce vyžadovala člověka na poloviční úvazek. Já na to mám oficiálně hodinu denně (v měsíčním průměru), reálně se FO věnuji cca hodiny dvě, ale více času bohužel nemám a za symbolickou odměnu ho ani nedokážu obětovat na úkor jiných svých aktivit. Proto prosím o pochopení a pomoc, abych nemusel podobné podněty řešit na úkor jiné, důležitější práce.
Zdravím,
Mirek
popcorn.gif
Ondrej.Kotas píše:Teď mi jeho kritika nepřijde už ani konstruktivní
Vzdycky nabizim reseni, konstruktivni to proste je.
Martin.Kucera píše:Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".
Pravo, ktere pri prispivani ve strane uzivam neni svoboda projevu ale plyne ze Stanov a prav clena.
Martin.Kucera píše:A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele"
Coz by ale nemelo fungovat v Podatelnach a v oficialnich jednanich organu. A to bohuzel zajistit neumis.