Piráti podporují elektromobilitu

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Piráti a elektromobilita

jsem pro
51
70%
jsem proti
11
15%
zdržuji se
11
15%
 
Celkem hlasujících: 73 - Celkem hlasů: 73

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Michael.xChaos.Polak píše:"Strana mírné radosti ze života v mezích zákona"
S tím naprosto souhlasím, pokud to není na úkor užívání si radosti řídit auto :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Michael.Polak »

Roman.Kucera píše:
Michael.xChaos.Polak píše:"Strana mírné radosti ze života v mezích zákona"
S tím naprosto souhlasím, pokud to není na úkor užívání si radosti řídit auto :-)
Mě teda přijde daleko zábavnější požadovat zvýšení rychlosti elektrokol (ze stejně neimplementovaných, a byla by nejspíš potřeba SPZ, techničák a řidičák) 40 km/h na 50 km/h, než třeba požadovat zvýšení rychlosti na dálnicích za 130 km/h na 160 km/h (což by poslanci odmávli kdykoliv, ale nadvláda úředníků v tomto směru demokracii těžce reguluje...). (Samozřejmě, alternativní plán je prohlásit, že elektrokola jsou prostě kola a neregulovat rychlost vůbec, ale u těch 4 kW by mi to už přišlo srovnatelné s podporou malých domácích jaderných reaktorů... :-)

Každopádně, auta ti nikdo nezakazuje (je to nereálné), řeč v případě regulace je zejména o vjezdu do historických center největších měst, kde existují ojedinělé ostrovy pěších zón už teď, ale samy o sobě nejsou dostatečnou motivací pro rozvoj nějaké alternativní mobility k autům.

O čem se tu bavíme, jestli nejde elekotromobilitu podpořit nějakou prostou mírnou (de)regulací, kompatibilní s dnešním stavem věcí, a já tu mám jeden konkrétní návrh. Můžem samozřejmě paralelně s tím tlačit nabíjecí stanice pro elektromobily a takové věci, ale ve stavu, kdy se elektřina stejně vyrábí z hnědého uhlí, jsou ta elektrokola celkem zajímavý kompromis. Hlavně jsou na rozdíl od jiných druhů dopravy stále otevřená DIY přístupu, a nevyžadují vlastně žádný druh regulace či zákazu - spíše je potřeba je daleko výrazně oficiálně povolit, spíše než jen tolerovat v nějaké šedé zóně...

Podle mě úkolem Pirátů je daleko spíše, než něco zakazovat, nebo hledat peníze na nějaké megaprojekty, jít tou cestou, o některých věcech se hlasitě řekne, že jsou tady, že jsou nejen tiše tolerované, ale zcela vítané a doporučené a že nebudou podřízeny autoritě, která by rozhodovala kdo smí a kdo nesmí.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Michael.xChaos.Polak píše:Zjednodušme to! Jsme stranou, bojující za práva rozverných idiotů všeho druhu :-)
"Strana mírné radosti ze života v mezích zákona"
To se tedy MxP povedlo střelit kozla a dát góóól do vlastní branky. Pokud považuje propagátory efektivnějších než zakonzervovaných řešení za "Rozverné idioty", tím háže na smetiště bezvýznamnosti všechny obětavé hledače a průkopníky nových řešení, kteří posunují naši civilizaci od doby kamenné a jeskynních lovců mamutů.

Ano jistě pořád platí "Chléb a hry" a většina lidí ani nemůže překročit toto své vidění světa a vlastního života. Právě proto bychom si měli velice vážit všech, kteří jsou schopni toto sobecké a krátkozraké vidění odložit a věnovat se věcem týkajícím se zájmů veřejnosti.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petře, ve vnitrostranické diskusi přece je v pořádku větší míra neformálnosti než např. na jednáních CF.
Já ty xChaosovy "rozverné idioty" vnímám (ale můžu se mýlit)v kontextu toho, že řada tebou zmiňovaných hledačů nových řešení byla ve své době označována za idioty, kteří se snaží o něco, co přece nemůže fungovat a všichni to vědí.
Stejně jako nemám problém s tím, když někdo pro "tohle řešení má funkčnost, kterou požaduji" použije zkratku "tohle se mi zamlouvá/líbí" a nepodsouvám mu, že jedná čistě emocionálně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michael.Polak

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

To by nebyl Petr, aby si někoho nevzal na mušku. Ale Petře, já Ti nasadím brouka do hlavy a Tobě i ostatním do toho zas hodim widle! Je to hodně OT, ale nechci do fóra plevelit další topic. Snad tím nezničím Piráty...
Jsem primárně nikoli pro elektromobilitu, ale elektrostabilitu. Už si to nechávám příliš dlouho v rukávu, a když už máme po volbách, je čas s tím někde vyrukovat. Oba dva piráty, které jsem zatím oslovil, aby mě podpořili ve tvrzení, že existuje účinnost 140%, tedy perpetuum mobile, mě zcela logicky měli za blázna (Ivan Mikoláš a Roj; Ivan B. slíbil se přijít pokochat teď, po volbách). Vždy se všichni v mezičase utvrdí u tzv. "odborníků", že se ta dredatá pakáž zas zbláznila, P=U.I.cosφ - přes to nejede vlak, a nemá cenu s tím jeho přiblblým Dalynem /s tím dredatým debilem ztrácet čas. Nejmenovaný pirát, přizván na oficiální pražskou prezentaci Dalynu si dokonce přivedl posilu v podobě nějakého vědce, zakuklence v tmavých brýlích, a výklad se velmi nevhodným způsobem pokusil zrušit. O identitě tohoto "vědce" mi dodnes onen pirát nic neřekl. Zazlé mu to ale nemám, nevědomost a hloupost je velká čarodějka, mám ho stále velmi rád. Doufám, že i on mě; i nadále.

Takže, je to tady, vypouštím džina z lahve, moji milí, právě začíná causa Dalyn, http://www.nami-tech.com/ :
OFFTOPICPřátelé moji milí, už je to dost dlouho na to, zkušeností jsem za poslední tři roky nasbíral tolik, abych věc považoval za nějaký podfuk, obalamucování elektroměrů, bláboly všech skeptiků s hrami okolo účiníku, apod. nesmysly. Řečičky všech alespoň trošku znalých dané problematiky o tom, že "by se to muselo", ale pak jsou líní se i přijet ke mě podívat (planeta Země je přeci pořád placatá, ne!?! Tak co MĚ bude ten dredatej kretén hučet do hlavy ty svý nesmysly...), tak toho už mám tak akorát plný zuby.
Funkčních a skutečnou úsporu vykazujících zařízení už jsem viděl tolik, sám jsem jich namontoval naprosto spokojeným zákazníkům asi deset, doporučuji Dalyn svým dobrým přátelům, mám doma krom Dalynu, s nímž vytápím svůj domeček(+ohřev vody) k naprosté spokojenosti už třetím rokem (oproti topení plynem s naprosto skvělou úsporou), i funkční model, se kterým všem nevěřícím tomášům předvedu, že to fakt funguje!!!
Pokud si vezmou s sebou všichni zájemci o prezentaci teploměry dejme tomu do 70°C, klešťáky, voltrmetry do 700VAC+DC (Fluke a lepší), osciloskopy, termovize, třífázový elektroměr min. 50A alespoň s dvěma desetinnými místy, a co já vím jaké kejkle, znalci kalorimetrické rovnice, všichni jste vítáni. Mnou vyrobené demonstračně/stavební zařízení bude ještě pár dní topit ve Zvánovicích na stavbě RD, kde bych prezentaci sice rád udělal (přípojka v pohodě, elektrika zadarmo), ale majitel s kontinuální kamerou, snímající stavbu, bydlí hned vedle.
Jakmile tam majitel (taky nevěřící tomáš), nechá nainstalovat násobně draží, nesmyslné a děsný kravál dělající tepelné čerpadlo, bude mé topidlo volné.


Pokud tedy chceme nezatěžovat planetu exhalacemi (auta), Dalyn je ideální řešení. Uvědomme si, jaká část z el. energie se ihned a cíleně mění v teplo. Jen těch pekáren, pizzerií, elektrokotlů, boilerů, gumárenských pecí, všemožných technologických ohřevů...
A když z tohoto množsví energie škrtneme rovnou 30%, protože to Dalyn umí, tak nemá cenu stavět ani žádné další bloky jaderných elektráren. A znovu rozsvítíme Slunce nad Pekingem...
Když pak ušetříme tolik elektriky, bude moci přejít na elektromobilitu mnohem víc vozidel, protože jináč by byla při nabíjení rozvodná síť PŘETÍŽENÁ, což málokomu z diskutujících jaksi dochází.

Navrhuju, aby oprávnění přispívat k Dalynu měl jen ten, kdo jej NA VLASTNÍ OČI uvidí v činnosti a kdo bude věc brát pozitivně a s cílem uvést v život. Na blbý kecy či padebilní pokusy o dehonestaci reagovat nebudu.

Elektrostabilitě zdar, elektromobilitě zvlášť.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Michael.Polak »

Martin.Kucera píše: Já ty xChaosovy "rozverné idioty" vnímám (ale můžu se mýlit)v kontextu toho, že řada tebou zmiňovaných hledačů nových řešení byla ve své době označována za idioty, kteří se snaží o něco, co přece nemůže fungovat a všichni to vědí.
Jo a ne. Víceméně, některé tyto idiocie odolají zkoušce časem a zůstanou idiociemi i s odstupem času :-)

"Radostná idiocie" může být prostě protiklad "užitečné idiocie" (tzn. dobrovolné, ideologicky motivované napomáhání nějaké více či méně skryté zájmové skupině).

Podpora legalizace konopí např. vůbec nesměřuje k větším ziskům pro dnešní ilegální velkopěstírny, podpora elektrokol zase nepřihraje tučnou dotaci nějaké velké automobilové korporaci... a nakonec i to zastávání se drobných heren tak trochu sabotuje zájmy velkého loterijního businessu. A podporovat sdílení přes torrent také není to samé, jako přidělit evropský grant nějakému evropsky korektnímu umělci, aby stvořil burcující vysoce umělecké dílo...

Pro si mysím, že být stranou "mírné radosti ze života v mezí

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Homo.Pyratus »

je super videt kolik je tu hlupaku. podpora elektromobility je nesmysl, kdyz ji vyrabime z uhli. takze se spis vracime.-)))

imho a mnohych dalsich bude lepsi vodik.-)))
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

První vizualizace: elektromobil od Škody bude SUV. Ujede až 500 kilometrů na jedno dobití
http://www.rozhlas.cz/zpravy/technika/_ ... i--1713184
Škoda Auto představila studii svého prvního čistě elektrického auta. Koncept Vision E vychází z designových linek Kodiaqa a výstavní premiéru bude mít v dubnu na autosalonu v Šanghaji. Výběr země není náhodný, Čína je pro mladoboleslavskou automobilkou nejdůležitějším trhem. Jen loni tam Škodovka prodala přes 300 tisíc aut, téměř čtyřikrát víc než v České republice.
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Vlastimil.Efraim píše:První vizualizace: elektromobil od Škody bude SUV. Ujede až 500 kilometrů na jedno dobití
...
Že by už používali ty akumulátory českého vynálezce? 500km je na tak velký auto slušný.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ces ... odano-7680
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Bajgar
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti podporují elektromobilitu

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Jen si tu neco odlozim... :)
https://www.novinky.cz/auto/434508-elek ... otory.html
„V některých městech, jako je Atlanta, Chicago či Washington, poškozují elektromobily životní prostředí více než auta jezdící na naftu či benzín,“ potvrzuje Holland. „Z pohledu péče o lidské zdraví a ochrany životního prostředí by v nich lidé, kteří kupují elektromobily, neměli dostávat od státní správy žádnou dotaci, ale naopak za nákup zaplatit daň na ochranu životního prostředí. Stejně tak v Jižní Dakotě by majitelé aut se spalovacími motory měli platit menší poplatky než ti, kteří jezdí v elektromobilech poháněných špinavou elektrickou energií.“
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“