Stránka 7 z 25
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 21:50
od Pavel.Moravec
Don't feed observer trolls..
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 22:13
od Robert.Magni
observer píše:PROČ?? Nastavení podmínek pro užívání tohoto fóra je věc vaší strany. Takže pokud s tím máš problém, usiluj o jejich změnu.
Nemám problém,jenom tě upozorňuju,jak lze tvůj komentář brát. Je tvoje věc,jestli chceš být brán vážně nebo za trolla. Chápej,tvůj koment byl útočný,nevypadá to,že označení
bolševicko-marxistická grupa
je myšleno jako lichotka,tudíž se nemůžeš urážet,když ti přiletí něco zpět. Nic ve zlém.
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:12
od observer
OK, samozřejmě to nebyla lichotka, jen reakce na zpochybňování úsudku normálně uvažujících lidí a jejich označování za uřvanou minoritu.
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:12
od Roman.Kucera
Obzerver obzírá, observer obsírá.
Švadlo, to video
https://www.youtube.com/watch?v=ClDtwOR-3wQ
je hrozně zajímavý, ale chtělo by to k němu pořádný zasvěcený komentář. V PiCe je pRojektor

Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:19
od Petr.Vileta
Mám jednu konspirační teorii.
Potřeboval jsem zjistit, kolik je tu dosud nediagnostikovaných paranoiků, tak jsem hodil špek a oni na něj naskáčou sami.
Tak co?
Pravda nebo lež?
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:25
od Ondrej_Marek
Jednou na VŠ jsme dělali takový zajímavý experiment (a opravdu vás to může posunout o notný kus dopředu)..
zkuste si prohodit role.. ti z vás, kdo věříte té či oné konspirační teorii, zkuste najít důkazy a argumenty, které jí přesvědčivě vyvrátí. A naopak.. pokud věříte oficiální verzi, zkuste najít důkazy a argumenty, které jí vyvrátí. Ideálně ve skupinách. (v mém případě to byla argumentace pro a proti jaderné energetice.. rozdělili jsme se nejdřív a skupinu pro jadernou energetiku a proti (v té byli jen asi 2 lidi z 20) a pak sme museli společně dát dohromady argumentaci odporující našemu přesvědčení)
Je to opravdu dost zajímavý mentální tréning. Aplikovatelné na jakékoliv kontroverzní téma. Tento a podobné battly bych rád v PiCe.. kdo do toho půjde se mnou?
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:28
od Robert.Magni
observer píše:OK, samozřejmě to nebyla lichotka, jen reakce na zpochybňování úsudku normálně uvažujících lidí a jejich označování za uřvanou minoritu.
Zábavné.Každý normální člověk přeci ví,že země je placatá

Není,co dodat.
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:55
od Ivo.Vasicek
Petr Vileta píše:Mám jednu konspirační teorii.
Potřeboval jsem zjistit, kolik je tu dosud nediagnostikovaných paranoiků, tak jsem hodil špek a oni na něj naskáčou sami.
Tak co?
Pravda nebo lež?
Z čeho usuzuješ, že je někdo paranoik?
Z mého pohledu jsou lidé, kteří si dělají úsudek na základě faktů no a potom jsou ti, kteří fakta ignorují a věří "příběhu".
takže by si nás možná mohl označit za kacíře.
Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 01 úno 2015, 23:59
od Michal.Ketner
Ondrej Marek píše:Jednou na VŠ jsme dělali takový zajímavý experiment (a opravdu vás to může posunout o notný kus dopředu)..
zkuste si prohodit role.. ti z vás, kdo věříte té či oné konspirační teorii, zkuste najít důkazy a argumenty, které jí přesvědčivě vyvrátí. A naopak.. pokud věříte oficiální verzi, zkuste najít důkazy a argumenty, které jí vyvrátí. Ideálně ve skupinách. (v mém případě to byla argumentace pro a proti jaderné energetice.. rozdělili jsme se nejdřív a skupinu pro jadernou energetiku a proti (v té byli jen asi 2 lidi z 20) a pak sme museli společně dát dohromady argumentaci odporující našemu přesvědčení)
Je to opravdu dost zajímavý mentální tréning. Aplikovatelné na jakékoliv kontroverzní téma. Tento a podobné battly bych rád v PiCe.. kdo do toho půjde se mnou?
počítej se mnou, něco podobného jsem několikrát absolvoval

Re: Váš názor na 9/11
Napsal: 02 úno 2015, 00:40
od Petr.Vileta
Ivo Vasicek píše:Petr Vileta píše:Mám jednu konspirační teorii.
Potřeboval jsem zjistit, kolik je tu dosud nediagnostikovaných paranoiků, tak jsem hodil špek a oni na něj naskáčou sami.
Tak co?
Pravda nebo lež?
Z čeho usuzuješ, že je někdo paranoik?
Z mého pohledu jsou lidé, kteří si dělají úsudek na základě faktů no a potom jsou ti, kteří fakta ignorují a věří "příběhu".
takže by si nás možná mohl označit za kacíře.
Za život jsem několik diagnostikovaných paranoiků potkal a jednoho máme i v příbuzenstvu. Jde o to, jakému vysvětlení dává člověk přednost. Jestli nejprve uvažuje o boží vůli, spiknutí a teprve potom je ochoten připustit jiná vysvětlení, nebo postupuje z opačného konce a spiknutí a nadpřirozeno je pro něj poslední možné vysvětlení nějakého jevu nebo události. No a těžkému paranoikovi nevysvětlíš nic.
V koupelně je kamera za zrcadlem. Odšroubuješ v jeho přítomnosti zrcadlo, kamera nikde. Jenže ona prý tam byla a z ONI ji z druhé strany mezitím odstranili. Namítneš, že na druhé straně je paranoikova kuchyně a tam nikdo není. Ne, ne, dům má duté zdi a tu kameru tahají na lanku. Jakékoliv vysvětlení je předem marné, protože paranoik okamžitě najde jiné vysvětlení svého bludu.
Znám třeba člověka, obyčejného drobného živnostníčka, který má utkvělou představu, že viry do jeho počítače vkládá někdo záměrně a to proto, aby mu zabránil "hledat pravdu o iluminátech". Že stejný virus ve stejný den napadne miliony dalších počítačů nebere v úvahu, protože on ví, že to je primárně všechno kvůli němu a vše ostatní je jen maskování hlavního účelu virů.
Někoho zase nedonutíš pokračovat přímo, když mu přes cestu přeběhla černá kočka. Přitom, jak říká jeden vtip:
Když vám přes cestu přeběhne černá kočka, znamená to, že to zvíře někam jde.
Když já narazím na něco podivného, nejprve hledám náhodu, neschopnost, lenost, zanedbání a až úplně nakonec něčí zlý úmysl.