Váš názor na 9/11

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

O 9/11 si myslím, že

oficiální vysvětlení je zcela pravdivé
1
2%
oficiální vysvětlení je z větší části pravdivé, ale některé části nesedí, není to ovšem konspirace vlády ani tajných služeb
9
20%
oficiální vysvětlení je pouze z menší části pravdivé, ale vláda i boháči situaci zneužili k prosazení vlastních zájmů (daňové a pojistné podvody, skartace vládních listin atd.)
14
30%
oficiální vysvětlení je převážně lživé, ve skutečnosti to byl následek totální neschopnosti tajných služeb, ostrah na letištích, armády i Národní gardy
5
11%
oficiální vysvětlení je zcela lživé, je to konspirace vlády USA a tajných služeb, jen se jim to vymklo z rukou, proto bylo tolik mrtvých
2
4%
je to celé konspirace, ty mrtvé zabila vlastní vláda
14
30%
nemám na to názor, nezajímá mě to
1
2%

Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23935 poděkování
Dostal poděkování: 20102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 úno 2015, 14:24

Vaclav Fortik píše:stále zůstává TA PODSTATNÁ otázka/problém následného neokonzervativního puče.
Ale Václave, na to není třeba žádná příprava. Podívej se na vývoj u nás po roce 1989. Ať už u nás převrat vznikl jakkoliv (spontánně, nebo byl někým řízen), okamžitě toho využili veksláci a šmelináři všeho druhu. Dobře si pamatuji, jak Plzeňská jatka, podnik s 2000 zaměstnanci, koupil člověk, který před převratem jezdil v Plzni jako taxikář, veksloval s bony a pásl pár holek ve zdejším hotelu. Nemyslím si, že on by se podílel na samotné změně režimu, jen se chopil příležitosti, když nastal zmatek. A stejně tak neokoni. Mají nějaké cíle, snaží se je prosazovat, ale 9/11 nemuseli organizovat, prostě se jen chopili příležitosti.
Mikulas Peksa píše:Kdosi mi tvrdil, že Roosevelt věděl o Pearl Harboru a tuto informaci zatajil, nechal základnu vybombardovat, aby zatáhl USA do války. I kdyby ne, Americké embargo tehdy Japonsko odřízlo od strategických surovin, takže Japonci se museli vypravit někam je shánět, páč jinak by se zhroutila jejich kampaň v Číně (což je docela dobrý způsob, jak soupeře vyprovokovat, aby "si začal").
Také jsem tuto šílenost někde zaslechl. Pravda je, že velitelství US Navy bylo několikrát varováno nějakým ne moc důvěryhodným špionem a pak nějakým vlastním nižším důstojníkem, ale nejvyšší velitelé tomu nevěnovali pozornost, protože zrovna měli nějakou rodinnou oslavu, nebo tak něco a rozkaz k pohotovosti přišel do Pearl Harboru až několik hodin po začátku japonského náletu.
Nicméně mě zaujala jiná věc. Když někdo začne válku a já na něj uvalím blokádu, abych mu v tom zamezil, tak ho tím nutím vést tu válku ještě intenzivněji? :o Jak tedy tehdy měli Američané správně vzkázat Japoncům, "Koukejte vypadnout z Číny"? :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Karel.Fuzik
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23935 poděkování
Dostal poděkování: 20102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 05 úno 2015, 14:32

Vaclav Fortik píše:Jak v tomto vláknu, tak i v mainstreamu se permanentně řeší co a jak ne/mohlo spadnout, kdo co platil a organizoval - opět opakuji, z hlediska historie a vývoje lidstva TO NENÍ PODSTATNÉ, podstatné je co následovalo, jakou máme situaci nyní a CO BUDE DÁL - smutné je, že to se řeší málo ...
No vidíš a pro mě je podstatné, kdo to způsobil a naplánoval. Každou chvíli totiž někdo zneužije nějaké momentální situace. Třeba jdeš po poli, nikde nikdo a tam najdeš pětitisícovku, která někomu vypadla z kapsy. Normálně nekradeš, ale tuhle si necháš, protože nikde nikdo a když ji odevzdáš, stejně se pravděpodobně k původnímu majiteli nevrátí.

Takže pro mě je důležité, jestli nějaký člověk je jen hbitý hajzlík, co využívá příležitosti, nebo je to úkladný vrah.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3342 poděkování
Dostal poděkování: 3524 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 05 úno 2015, 14:43

1989 nastal převrat, ale nikoli neokonzervativní puč, ten se u nás udál v souvislosti se změnou Nečase za Topolánka a následující období (léta před tím byla příprava...).
Nedávno vyšel v novinách článek o zastoupení správních a dozorčích rad ve veřejnoprávně (stát, obec ...) vlastněných/spoluvlastněných institucí - dominance TOPáků
Mohl bych zde vypočítávat přesuny majetku po 9.11. v důležitých odvětvích, ale opakoval bych se.
Když se rozhodnu dělat nějakou všivárnu, potřebuji odklonit pozornost veřejnosti jiným směrem (u nás to donedávna byl Romové, nyní Islám, jindy to budou zahrádkáři) , čím větší postrach, tím více mohu "škodit". Průser tedy vidím v kombinaci zvýšení nesvobody v oblastech politických, slova, pohybu ... a nesvobody ekonomické - brutálně se rozevírající nůžky v kumulaci bohatství. Piráty jsem pokládal (stále pokládám) za politickou sílu mající cíl v horizontální organizaci společnosti (lidé jsou si rovni) s maximalizací svobody rozhodování o sobě, svých blízkých, svém okolí ...
Je to na delší rozbor.

zpět k výše napsanému a k Pirátům - jeden z velkých problémů (je jich hodně, já vím) je neznalost jak fungují mocenské hrátky a tedy i neschopnost "hodit do toho vidle" (předpokládám a jsem v tom optimista, že tu samou hru hrát nechceme) - netvrdím, že to nepůjde i bez toho, ale je to práce na desetiletí, tolik času, ale myslím nemáme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, msuchan

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6997 poděkování
Dostal poděkování: 9520 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 15:17

Petr Vileta píše:Také jsem tuto šílenost někde zaslechl. Pravda je, že velitelství US Navy bylo několikrát varováno nějakým ne moc důvěryhodným špionem a pak nějakým vlastním nižším důstojníkem, ale nejvyšší velitelé tomu nevěnovali pozornost, protože zrovna měli nějakou rodinnou oslavu, nebo tak něco a rozkaz k pohotovosti přišel do Pearl Harboru až několik hodin po začátku japonského náletu.
Nicméně mě zaujala jiná věc. Když někdo začne válku a já na něj uvalím blokádu, abych mu v tom zamezil, tak ho tím nutím vést tu válku ještě intenzivněji? :o Jak tedy tehdy měli Američané správně vzkázat Japoncům, "Koukejte vypadnout z Číny"? :?
Správně - nesprávně, nevím...Japonci válčili v Číně od roku 1937. Samotné embargo bylo schváleno v půlce roku 1941, měsíc po tom, co Hitler napadl SSSR. Pokud si Britové původně mysleli, že Německo-Sovětská válka je spasí, v červenci '41 smrděla situace průšvihem, protože Rudá armáda ztratila řádově milion vojáků a spoustu území. Japonsko se deklarovalo jako Hitlerův spojenec, takže nebylo jasné, jestli SSSR nebude muset co nevidět válčit na dvou frontách. Pokud by SSSR zkolaboval, nacisté by ovládli celou Evropu (otevřela by se jim cesta do Indie a na Střední Východ a to by Británie neustála). Což by jim asi stačilo na globální dominanci.

Bylo třeba otočit poměr sil a jediný způsob, jak toho dosáhnout, bylo zatáhnout USA do války s Osou. Lhostejno jak. Na ropné embargo mohli Japonci reagovat pouze dvěma způsoby - buďto přilézt ke křížku, vyklidit Čínu a přestat se paktovat s Osou. Nebo napadnout Holandskou Indonésii a ropu si odtamtud vzít. Vzhledem k tomu, že jim ropa ubývala, tak by prostě nemohli donekonečna nečinně čekat.

Nemám to přesně zmapované, ale můj dojem byl, že Americká vláda tehdy v podstatě vědomě držela konfrontační kurs a cíleně jim variantu přilézt ke křížku znesnadňovala obtížně splnitelnými požadavky. Čímž neříkám, že by Japonci byli z těch, co se rádi podřizujou.

Jestli to bylo správný/nesprávný, fér/nefér....nevím, nejsem bůh, abych soudil lidi. Má právo se takto chovat demokraticky zvolená vláda? USA měly ve WWII 400 000 mrtvých. Kdyby to tehdy neudělali, Hitler mohl vyhrát válku. Takže za mě v pohodě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Pavel.Moravec
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2720 poděkování
Dostal poděkování: 1477 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 05 úno 2015, 17:28

Mikulas Peksa píše:B-25 má rozpětí křídel 20 m a váží 9 resp. 16 tun (nenaložená/naložená). Nevím, které verze Boengi 767 narazily do WTC, ale nejmenší verze má rozpětí křídel 47.6 m a váží 80 resp. 143 tun. Obávám se, že prosté srovnání parametrů Tvůj argument trošku zabíjí.
Zabíjelo by, kdyby ty stavby zkolabovaly bezprostředně po nárazu letadel. Obě Dvojčata (stejně jako Empire state building) samotný náraz letadel bez problémů ustála.
Mikulas Peksa píše:Navíc oficiální verze připisuje kolaps budovy hořícímu palivu, které údajně ohřálo nosníky a tím snížilo jejich pevnost. To se dost blbě kvantifikuje, takže mě právě zajímá, v čem je divné to padání baráku, spíš než jeho samotná příčina.
Údajně ohřálo. To je přesné. Seznam se s Ednou Cintron,
maxresdefault.jpg
evidentně azbestovou ženou, která stojí v místě nárazu a opírá se o ocelovou část konstrukce. Udržíš haxnu na ocelovém nosníku, který má třeba 200°C? Co se asi stane z hlediska pevnosti s nosníkem, který se (nejen na povrchu, ale celý do hloubky) zahřeje na 200°C. Prakticky nic, troufám si říct. Nezlob se, že budu "argumentovat" tak útočně. Ale jestli ti fakt jako někomu, kdo studoval fyziku, přijde "divné to padání baráku" vzhledem k již zmíněnému Newtonovu zákonu o akci a reakci, tak mě zase přijde "divné" (čti nemožné), že ničím neporušená spodní část konstrukce (pod místem nárazu) klade neúplně podseknuté horní části budovy takřka nulový odpor.
Mikulas Peksa píše:Takže shrnuto - jo, zákon akce a reakce mi něco říká...ale tohle je podobné, jako kdybys z pozorování, že malý kamínek se odrazí od stěny, odvozoval, že asteroid, co vyhubil dinosaury, měl přece neškodně odskočit zpátky do vesmíru...
Ten malý kamínek letí rychlostí i desítek kilometrů za sekundu. Narozdíl od vršku budovy, jehož rychlost vůči spodní části je dlouhou dobu nula. Aby pak "lusknutím prstů" proletěl neporušenou spodní částí rychlostí takřka volného pádu.
Ale konečně solidnější otázky. Bohužel patříš k dalším, kdo je kladou bez toho, aby mrkli na toho mnou snad tisíckrát odkazovaného architekta Richarda Gage.
Ty dvě hodiny dávají seriozní odpovědi na většinu tvých otázek, byť tedy bez výpočtů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Utavený člověk, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001.

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2545 poděkování
Dostal poděkování: 4590 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 05 úno 2015, 17:41

tak za prvé: Bajgaruv bratr je statik.
a zadruhé: dle ankety oficiální verzi nikdo nevěří. Myslím, že Švadla může být spokojen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Ales.Sura
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10634 poděkování
Dostal poděkování: 11173 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 05 úno 2015, 18:28

Martin Smida píše:tak za prvé: Bajgaruv bratr je statik.
a zadruhé: dle ankety oficiální verzi nikdo nevěří. Myslím, že Švadla může být spokojen.
Jestli je Bajgarův bratr statik je zcela irelevantní. Bajgar může lhát nebo ten jeho brácha vůbec neviděl žádná fakta. K ověření memožnosti, aby neodstřelená budova padala rychlostí volného pádu stačí znalosti fyziky ze ZŠ.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6997 poděkování
Dostal poděkování: 9520 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 18:36

Martin Švadlenka: Ad útočná argumentace - já se s tím taky moc nemažu, takže v pohodě :)

Místo toho 2-hodinového povídání bych skutečně radši viděl nějaké výpočty resp. fakta. Ráno jsem to zběžně proklikával a teď nemůžu najít, ve které části to bylo - ukazuje tam, jak hází kilová zavážíčka na sebe a ukazuje, že to "přece musí klást odpor". Ale to naprosto ignoruje, jak se taková věc škáluje.

Jiný příklad - představ si, že mám dřevěný kajak a najedu do tvého dřevěného kajaku z boku. Škubne to s tebou, ale kromě odřeného laku Ti škoda nevznikne. Když totéž udělám se dvěma 40-metrovými dřevěnými galérami, tak ta taranovaná bude na dvě půlky. A můžu klidně jet stejnou rychlostí. Tohle máš podobný. Z intuice, kterou máš pro pády dětských stavebnic nebo propadání klenby ve stodole, vyvozuješ závěry pro objekty o několik řádů větší. Neříkám, že tam ten odpor není. Samozřejmě, že je. Ale jeho účinek na zpomalení pádu je prostě výrazně menší, než by byl u malého domečku.

Jinak, zdravím Ednu. :) Nepřipadá mi, že by stála v ohnisku toho požáru, takže možná to s tou jeji azbetovitostí nebude tak horké :) Takže se vraťme k věcné argumentaci :)

Mám za to, že ten požár, měl hořet uvnitř budovy. Matně tuším, že jeho teploty odhadovali na 900 °C (to jsem četl kdesi před těma zhruba 13 lety), resp. teď na mě vypadlo z internetu, že teplota hořícího kerosinu je max. 1100 °C. Na rovinu říkám, že nejsem metalurg a oceli tudíž vím zhruba tolik, že její bod tání je v závislosti na složení něco jako 1300 až 1600 °C. Oficiální vyšetřovací zpráva ale neoperovala s tím, že by se nosníky roztavily, ale že jen klesla jejich pevnost. První odkaz, co na mě vypadnul z googlu celkem potvrzuje, že to ocel dělá http://www.engineeringtoolbox.com/young ... d_773.html

Existuje nějaký výpočet, kolik ty letadla měly v sobě kerosinu, případně simulace šíření požáru/tepla v té konstrukci? Nechci Ednu, žádné dojmy, ale prostě pojmy :)

Ivo Vašíček:
Sorry, ale fyzika je už nějaký pátek (asi tak od Newtona) věda. Výkřiky typu "na to stačí znalosti fyziky ze ZŠ" jsou roztomilé, ale ne úplně platné. Ale chápu, že ekonom na to může mít jiný názor :) A já myslel, že ty se rád zabýváš fakty :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Ondrej.Marek, Roman.Kucera, Frantisek.Navrkal
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 05 úno 2015, 18:45

Martin Smida píše:tak za prvé: Bajgaruv bratr je statik.
:lol: Díky...tak tohle pobavilo... ;)
Tzv. "Bajgarův bratr" má jistě školní teorii a letitou praxi pro 110-ti patrové budovy... :lol:
To mi přijde stejně legrační, jako kdybychom kapitána parníčku na Vltavě považovali za oficiální autoritu k přednáškám o řízení supertankeru... ;)

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10634 poděkování
Dostal poděkování: 11173 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 05 úno 2015, 19:18

Mikulas Peksa píše: Ivo Vašíček:[/b] Sorry, ale fyzika je už nějaký pátek (asi tak od Newtona) věda. Výkřiky typu "na to stačí znalosti fyziky ze ZŠ" jsou roztomilé, ale ne úplně platné. Ale chápu, že ekonom na to může mít jiný názor :) A já myslel, že ty se rád zabýváš fakty :)
Faktem je, že rychlostí volného pádu může padat pouze objekt, jehož pádu neklade nic odpor. Jestliže při pádu střechy (jako nivelační bod) se tato pohybuje k zemi rychlostí volného pádu, tak je zcela zřejmé, že jejímu pohybu neklade nic odpor. Pokud však musí horní patra destruovat ty pod nimi, musí se část pohybové energie spotřebovat na práci nutnou k příslušné destrukci.
Příslušná gravitační síla uvádějící objekt v pohyb F=m.g (kde g je grav. konstanta) bez odporu, s odporem je to F=m.a - F(síla potřebná k destrukci). Bez destrukční síly by se budova nemohla hroutit. Pokud je původcem destrukční síly pohybová energie musí se to projevit jejím úbytkem. Což však znamená, že je výsledná rychlost pohybu nižšší.
Tohle řeší už děti např. na fyzikální olympiádě: http://fyzikalniolympiada.cz/texty/odpor.pdf
Pozn:
OFFTOPICPo absolvování radioelektroniky na SPŠ elektrotechnické v Brně (od 1977 do 1981) vystudoval učitelství fyziky a základů techniky na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně (1981 až 1986). Vzdělání si pak rozšířil ještě úspěšným složením rigorózní zkoušky v roce 1988 (získal tak titul PaedDr.).Fyziku jsem vyučoval jen pár let.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Karel.Fuzik
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“