Váš názor na 9/11

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

O 9/11 si myslím, že

oficiální vysvětlení je zcela pravdivé
1
2%
oficiální vysvětlení je z větší části pravdivé, ale některé části nesedí, není to ovšem konspirace vlády ani tajných služeb
9
20%
oficiální vysvětlení je pouze z menší části pravdivé, ale vláda i boháči situaci zneužili k prosazení vlastních zájmů (daňové a pojistné podvody, skartace vládních listin atd.)
14
30%
oficiální vysvětlení je převážně lživé, ve skutečnosti to byl následek totální neschopnosti tajných služeb, ostrah na letištích, armády i Národní gardy
5
11%
oficiální vysvětlení je zcela lživé, je to konspirace vlády USA a tajných služeb, jen se jim to vymklo z rukou, proto bylo tolik mrtvých
2
4%
je to celé konspirace, ty mrtvé zabila vlastní vláda
14
30%
nemám na to názor, nezajímá mě to
1
2%

Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Roman.Kucera
Garant programového bodu
Profese: IT
Dal poděkování: 9633 poděkování
Dostal poděkování: 17348 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Roman.Kucera » 04 úno 2015, 22:43

Se na to budu muset kouknout taky :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6997 poděkování
Dostal poděkování: 9520 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 10:07

Martin Svadlenka píše:
Vaclav Fortik píše:Právě proto, že pád dvojčat je spekulativní zpochybňovat - prakticky to nečiním a není to pro mě podstatné (ne jako pro Martina Š.), proto se vždy soustředím jen a pouze na budou WTC 7 a tam jsem si "spoluprací" amíků jist :). Z toho pak plyne můj názor, že následný právní, mocenský i ideologicky neokonzervativní puč "jisté" kruhy měly předem připravený a vyšlo jim to přesně jak potřebovali - svět jim prostě skočil na špek - co se nyní zpětně provalí, tak už nejspíš neřeší - ložiska již byla obsazena, zákony schváleny, hierarchická struktura společnosti posílena ...
Není spekulativní, Václave. Zjevné prolomení stejného fyzikálního zákona jako u WTC7. Symetrický, rovnoměrně zrychlený pád přes vlastní hmotu (cestou největšího odporu(!)) v čase srovnatelném s volným pádem(!!).
Bez výpočtů, zato jasně a srozumitelně.
Ok, který fyzikální zákon je prolomen?

Pokud nemá být pád symetrický, kde se vezme moment síly, který by budovu "naklopil"? Protože, pokud tam taková síla není, tak podle druhé impulskové věty budova symetricky prostě padat musí.

Druhak - pokud 14 pater spadne na patnácté, které je v klidu, pak podle zákona zachování hybnosti musí pokračovat rychlostí 14/15 původní rychlosti. Analogicky, pokud ve spodní části budovy spadne 50 pater na jednapadesáté, budou pokračovat 50/51 původní rychlosti. Věřím tomu, že efekt tohohle zbržďování je pozorovatelný v horní části budovy. Ale moc nevěřím tomu, že by ten efekt bylo vidět v prostřední a závěrečné části pádu, protože tam je poměr padající hmoty a hmoty, která se nabaluje, moc velký. Nepočítal jsem to, takže jen odhaduju. Máš-li výpočet, který by říkal něco jiného, dej mi ho, já si ho projdu a rád svůj náhled přehodnotímOFFTOPIC- prosím ne 2-hodinové video. Pokud už to musí být, tak s odkazem, v které části je relevantní pasáž. V tuhle chvíli by mě spíš překvapilo, kdyby se doba kolapsu celé budovy lišila od volného pádu o víc, než o 10-20 %.

Václav Fořtík: proč pro Tebe není tvrzení NIST o tom, že kolaps WTC 7 způsobily požáry po dopadu trosek z dvojčat, důvěryhodné? Opět, neobtěžoval jsem se niijak extra studiem kospiračních teorií ani oficiálních zpráv, dělám si názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Petr.Bajgar
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6879 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 05 úno 2015, 10:21

Protože můj bratr je statik s dlouholetou praxí zeptal jsem se ho na toto téma.
Naprosto odmítá konspirační spekulace jako neoprávněné.

Pro fanatické konspirátory však racionální informace-znalosti a jakkoliv obsáhlé vysvětlování nejsou podstatné, protože jejich cílem je především sebezviditelňování. ;) Howgh

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Profese: manager
Dal poděkování: 3342 poděkování
Dostal poděkování: 3522 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 05 úno 2015, 10:44

Václav Fořtík: proč pro Tebe není tvrzení NIST o tom, že kolaps WTC 7 způsobily požáry po dopadu trosek z dvojčat, důvěryhodné? Opět, neobtěžoval jsem se nijak extra studiem kospiračních teorií ani oficiálních zpráv, dělám si názor.
Selský rozum :) je nejjednodušší odpověď - řeknu to jinak, pokud neuvidím JINÉ přesvědčivé důkazy, proč WTC 7 spadla, budu zastávat svou pozici - jejich zdůvodnění je pro mě slabé, ALE ani kdybych svůj názor na pád WTC 7 změnil a posunul se do pozice, že "mocní" okolo 9.11. neměli prsty,takže podle

jedné z možností za tím v menší nebo větší míře stojí loutkáři - nepřijatelné následky pro svobodu
druhé z možností za tím stojí Al Kajda (radikální Wahhábiti) - potrestaní byly úplně jiní - nepřijatelné následky pro svobodu
nevím, že by kdokoli významně tvrdil nějakou třetí možnost

stále zůstává TA PODSTATNÁ otázka/problém následného neokonzervativního puče. Pokud je to nějak jinak, rád se nechám poučit - třeba, že Patriotic pakt, Guantánamo, superšmírování, současná situace Iráku, Afgánistánu, Sýrie ... je super může opět můj pohled změnit - nejsem fanatik a při dodání podstatných informací se změně pohledu nebráním.

Petr.Nemecek
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Profese: IT - sítě a správa systémů
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 759 poděkování

Příspěvek od Petr.Nemecek » 05 úno 2015, 11:03

Mikulas Peksa píše:Pokud nemá být pád symetrický, kde se vezme moment síly, který by budovu "naklopil"? Protože, pokud tam taková síla není, tak podle druhé impulskové věty budova symetricky prostě padat musí.

Druhak - pokud 14 pater spadne na patnácté, které je v klidu, pak podle zákona zachování hybnosti musí pokračovat rychlostí 14/15 původní rychlosti.
Vrchol mého studia fyziky je účast na fyzikální olympiádě na gymplu, ale tohle se mi nějak nezdá.

1) Ještě bych pochopil symetrický pád první věže, která byla trefená na střed a následný požár měl tudíž ohnisko taky +- symetricky s osou budovy, ale druhá věž to dostala poměrně daleko od středu, takže narušení nosníků nárazem i následným požárem muselo být logisky asymetrické a od toho bych předpokládal, že to budepadat "šejdrem".
2) Ten výpočet rychlosti pádu nedává smysl. Když spadne 14 pater na 15., bude přece záviset rychlost dalšího pádu na hmotnosti, rychlosti a tuhosti kontrukce, nechápu jak jsi můžeš dovolit zjednodušení na těch 14/15.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, MilanM

Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: x
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 738 poděkování

Příspěvek od Zdenek Strnad » 05 úno 2015, 11:06

Vaclav Fortik píše: stále zůstává TA PODSTATNÁ otázka/problém následného neokonzervativního puče. Pokud je to nějak jinak, rád se nechám poučit - třeba, že Patriotic pakt, Guantánamo, superšmírování, současná situace Iráku, Afgánistánu, Sýrie ...
Čtu tam mezi řádky "9/11 je inside job, který měl ospravedlnit Patriotic pakt, Guantanamo...etc.". Prosím, ujisti mě, že je to pouze mou paranoiou, a že si to vykládám špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek Strnad za příspěvek:
Petr.Bajgar

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6997 poděkování
Dostal poděkování: 9520 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 11:26

Vaclav Fortik píše:
Václav Fořtík: proč pro Tebe není tvrzení NIST o tom, že kolaps WTC 7 způsobily požáry po dopadu trosek z dvojčat, důvěryhodné? Opět, neobtěžoval jsem se nijak extra studiem kospiračních teorií ani oficiálních zpráv, dělám si názor.
Selský rozum :) je nejjednodušší odpověď - řeknu to jinak, pokud neuvidím JINÉ přesvědčivé důkazy, proč WTC 7 spadla, budu zastávat svou pozici - jejich zdůvodnění je pro mě slabé, ALE ani kdybych svůj názor na pád WTC 7 změnil a posunul se do pozice, že "mocní" okolo 9.11. neměli prsty,takže podle

jedné z možností za tím v menší nebo větší míře stojí loutkáři - nepřijatelné následky pro svobodu
druhé z možností za tím stojí Al Kajda (radikální Wahhábiti) - potrestaní byly úplně jiní - nepřijatelné následky pro svobodu
nevím, že by kdokoli významně tvrdil nějakou třetí možnost

stále zůstává TA PODSTATNÁ otázka/problém následného neokonzervativního puče. Pokud je to nějak jinak, rád se nechám poučit - třeba, že Patriotic pakt, Guantánamo, superšmírování, současná situace Iráku, Afgánistánu, Sýrie ... je super může opět můj pohled změnit - nejsem fanatik a při dodání podstatných informací se změně pohledu nebráním.
Kdosi mi tvrdil, že Roosevelt věděl o Pearl Harboru a tuto informaci zatajil, nechal základnu vybombardovat, aby zatáhl USA do války. I kdyby ne, Americké embargo tehdy Japonsko odřízlo od strategických surovin, takže Japonci se museli vypravit někam je shánět, páč jinak by se zhroutila jejich kampaň v Číně (což je docela dobrý způsob, jak soupeře vyprovokovat, aby "si začal").

Nemám zase takový problém uvěřit tomu, že 9/11 probíhalo podobně. Jsem asi ochotný věřit, že nějací konzervativci jednali přes Arabskou proxy a nějak si to objednali.

Co mi připadá pofidérní je přestava, že někdo zorganizuje skupinku minimálně desítek lidí, aby rozmístili výbušniny do baráku a pak další, co do něj vletí letadlem. Ehm....barák nacpaný výbušninama s detonančním zařízením. OK, nechám do toho vletět letadlo, bude to hořet. A budu se modlit, že nějaká výbušnina nevybuchne předčasně kvůli požáru, že detonátory neselžou, nikdo z těch tisíců požárníků do ničeho omylem nekopne atp. Protože, pokud ano a nějak se to proflákne, bude z toho průšvih. A celý to stojí na tom, že letadla se trefí správně a při odstřelování se mi barák nezačne rozpadat z nějaké divné strany.

A co mi na tom přijde nejdivnější: mám 2 letadla, s tím sejmu dva velký baráky. Ok, nemuseli by spadnout, tak to riskneme a pojistíme to výbušninama. Budou spektakulární záběry dvou padajících baráků, Hollywood bledne závistí. Ale proč být nenažraný a podminovávat ještě třetí, malý barák vedle? Zase riskuju, že se mi to nepodaří zfingovat, něco selže, barák nespadne, já to nestihnu uklidit a nějaký pitomý pochůzkář náhodou najde nějakou nálož.

Tohle se řeší přes nějakého Abdula, který sedí uvnitř Al-Kajdy, tváří se, že je děsně proti Američanům a má u nich agenty, kteří mu donášejí info. Ve skutečnosti funguje jako dvojitej agent, což Arabové kolem nevědí. A v CIA to ví akorát jeho nadřízený a ředitel CIA. Abdula platí z fondu na rozvoj demokracie ve Východním Jemenu a kdyby to náhodou nevyšlo, řeknou "jé, my jsme nevěděli, že je to vlastně terorista, nevíme kde sehnal ty plány WTC, myslel jsme si, že funguje jako náš špion uvnitř Al-Kajdy a on ve skutečnosti pracoval pro ně."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Frantisek.Navrkal
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 05 úno 2015, 11:54

Čtu tam mezi řádky "9/11 je inside job, který měl ospravedlnit Patriotic pakt, Guantanamo...etc.". Prosím, ujisti mě, že je to pouze mou paranoiou, a že si to vykládám špatně.
Zrovna jsi jmenoval věci z hlediska historie méně podstatné, tedy odpověď by byla, že kvůli těmto věcem by si dvojčata nesundali. Můj výklad (a lze to najít ve všech mých vstupech) je, že
zfanatizovaní džihádisté plánovali, plánují a budou plánovat spoustu útoků na euroatlantickou civilizaci.
tajné služby (oficiální i ty méně oficiální) o mnoha útocích věděli/tušili a některé i proběhnout nechali (pro naše dobro to byl i třeba Pearl Harbor)
výše uvedené beru jako fakt a nijak mi to žíly netrhá

9.11. využili (kdyby to nebylo toto a tajné služby tento útok překazili, tak by to byl útok nějaký další) neokonzervativní síly pro realizaci vlastní politiky mimořádně prospěšné pro jejich mecenáše a mimořádně neprospěšné pro zbytek lidstva. To jakou roli hrály přímo v 9.11. síly poplatné hierarchickému uspořádání světa NEJSOU PRO MĚ PODSTATNÉ - nicméně to dokonalé využití situace ve mě budí sympatie k příznivcům konspiraček.

Jak v tomto vláknu, tak i v mainstreamu se permanentně řeší co a jak ne/mohlo spadnout, kdo co platil a organizoval - opět opakuji, z hlediska historie a vývoje lidstva TO NENÍ PODSTATNÉ, podstatné je co následovalo, jakou máme situaci nyní a CO BUDE DÁL - smutné je, že to se řeší málo ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Petr.Nemecek, Martin.Shanil, Mikulas.Peksa, Martin.Svadlenka

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3135 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 05 úno 2015, 13:56

Nechtěl jsem se do toho zapojovat protože "realitu definuje" stejně mainstream, ale v podstatě se nacházíme chvíli před začátkem dalšího dějství. Zpráva stará pár hodin na mainstreamu (u nás novinky.cz, v US New York Times): Al-Káidu sponzorovala saúdská královská rodina, tvrdí odsouzenec
„Šejk Usáma chtěl mít zaznamenáno, kdo dává peníze, komu by se mělo naslouchat, kdo přispěl na džihád,“ píše v přepisu výpovědi, který tento týden dostal na stůj federální soud v New Yorku. Na seznamu nechybí princ Turki al-Faisal, tehdejší šéf saúdské rozvědky, princ Bandar bin Sultán, který ho ve funkci nahradil a předtím dlouhodobě působil jako velvyslanec v USA, a princ Al-Valíd bin Talál, miliardář, jemuž občas říkají arabský Warren Buffet.
Zpráva se až nápadně shoduje s obsahem vyšetřovací zprávy tajných služeb k 11.září. V ní je zajímavých zejména 28 úplně začerněných stránek, které Bush zařadil (hned po vzniku v r.2002) do stupně tajné. Několik kongresmenů je mělo možnost číst, a byli prý šokováni zapojením cízí mocnosti v podpoře atentátníků 11. září. Tou mocností je právě udájně Saudská Arábie, a právě výše zmínění princové se přesně shodují.

Na tiskové konferenci 7. ledna 2015 tito kongresmeni (spolu se zástupci pozůstalích) požadují po Obamovi oněch 28 stránek odtajnit. Jeden z nich Bob Graham (ex kongresman) se trochu víc rozpovídal: Press Conference on Resolution to Declassify 9/11 Report (13:03 - 26:25) a dokonce obvinil Saudskou Arábií z vytvoření Al Káidy, Al Shababu, a ISILu.

Bandar bin Sultán je rodinný přítel klanu Bushů jak je citováno wikipedii:
Bandar has formed close relationships with several American presidents, notably George H.W. Bush and George W. Bush, the latter giving him the affectionate and controversial nickname "Bandar Bush". (https://en.wikipedia.org/wiki/Bandar_bin_Sultan)
Taky je tam takový hezký ilustrativní obrázek:
Prince_Bandar_bin_Sultan_with_G.W._Bush.jpg
Mě v podstatě už nezajímají nějaká tvrzení filmařů, konspirátorů, atd. Mě zajímájí jen výpovědi přímých účastníku, zejména politků, oficiální dokumenty od zúčastněných úřadů a jejich úředníků, pak přímé důkazy o tom co se dělo (které jsou často neveřejné), analýzy vědců z oboru (třeba si chci přečíst novou knihu Ivana Němce z VUT z Brna - link na Amazon), a v neposlední řadě právě main stream média, která jaksi postupně po krůčcích odhalují co se vlastně 11. září stalo, a která ať chceme či nechceme definují pro většinu lidí na téhle planetě realitu. (Přemýšlel jsem nad tím, a je to v podstatě něco jako náboženství.)

PS: Perlička - o tom třetím princovi se zrovna taky teď píše: Saúdskoarabský princ prodal podíl v News Corporation za 4,6 miliardy (Saúdskoarabský princ Valíd bin Talál prodal většinu svého podílu ve společnosti News Corporation mediálního magnáta Ruperta Murdocha.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Svadlenka, Roman.Kucera, Frantisek.Navrkal
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 05 úno 2015, 13:57

Ale proč být nenažraný a podminovávat ještě třetí, malý barák vedle? Zase riskuju, že se mi to nepodaří zfingovat, něco selže, barák nespadne, já to nestihnu uklidit a nějaký pitomý pochůzkář náhodou najde nějakou nálož.
Zjisti si, čí ten barák byl a zda tam také zahynuli lidé a kolik ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Martin.Svadlenka

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“