Váš názor na 9/11

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

O 9/11 si myslím, že

oficiální vysvětlení je zcela pravdivé
1
2%
oficiální vysvětlení je z větší části pravdivé, ale některé části nesedí, není to ovšem konspirace vlády ani tajných služeb
10
21%
oficiální vysvětlení je pouze z menší části pravdivé, ale vláda i boháči situaci zneužili k prosazení vlastních zájmů (daňové a pojistné podvody, skartace vládních listin atd.)
14
29%
oficiální vysvětlení je převážně lživé, ve skutečnosti to byl následek totální neschopnosti tajných služeb, ostrah na letištích, armády i Národní gardy
6
13%
oficiální vysvětlení je zcela lživé, je to konspirace vlády USA a tajných služeb, jen se jim to vymklo z rukou, proto bylo tolik mrtvých
2
4%
je to celé konspirace, ty mrtvé zabila vlastní vláda
14
29%
nemám na to názor, nezajímá mě to
1
2%
 
Celkem hlasujících: 48 - Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:Mikuláši, já vůbec nerozumím, co se tu snažíš říct. Jako, že všichni architekti, stavební inženýři a kolaudanti, kteří mají povinnost dle stavebních předpisů stavět a certifikovat budovy odolné proti přesně takovým katastrofálním strukturálním selháním z důvodu buď požáru, či nárazu letadla, to celá ta leta dělali všechno špatně, protože nechápou "scaling laws", které ty ovšem chápeš?
Celá ta argumentace MIHOP je postavená na tvrzení, že pád baráku je moc rychlý, skoro jako volný. Říkám akorát, že mi to divné nepřipadá, protože tíhová síla je výrazně větší než odporové síly, takže výsledkem musí být pád "skoro stejně rychlý jako volný".

Hmotnost baráku resp. tíhová síla se v prvním přiblížení škáluje se 3. mocninou (s objemem), zatímco odporové síly spojené s kolapsem jednoho patra se škálují s druhou mocninou (s průřezem patra). Zatímco u malých baráků hraje odpor spodních pater v době pádu významnou roli, u velkých ne.

Tohle by měl chápat snad i žák základní školy, resp. učitel, co tam učí. Ale pokud to pochopit za žádnou cenu nechce, tak s tím prostě nic neudělám. Klidně ho pusťte do televize, ať to vykládá, ať jsme teda za blbce všichni.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Petr Vileta píše: Kontrolní otázka: kde bude kerosin po nárazu letadla do budovy se schodišti a výtahovými šachtami?
a) zůstane v nádržích letadla
b) rozlije se po podlaze v patře nárazu
c) proteče do nižších pater
d) z 80% shoří ve výbuchu bezprostředně po nárazu. Zbývající množství rozpoutá požáry kancelářského vybavení mizerné intenzity (plameny ani nejdou vně budovy).
Petr Vileta píše:Co se týče pevnosti oceli, tak kdysi jsem pracoval v hutích, ve slévárně hliníku. Ten se taví při cca 700 st. C a na povrchu se mu tvoří takový "škraloup", který se musí občas odstraňovat. Na to sloužily takové stěrky na 1 cm tlusté ocelové tyči. Žádná specialita, normální běžná ocelová kulatina. Když to ovšem člověk omylem zapomněl v roztaveném hliníku pár desítek minut, tak to pak bylo jako z gumy, normálně se to ohýbalo, stačilo mírně zatlačit o zem a měli jste z rovné tyče hokejku. No a na tuhle ztrátu pevnosti oceli stačilo jen 700 stupňů.
Tak znova. My jsme nekoupali pár desítek minut malou ocelovou tyčku ve větší lázni tekutého hliníku.
My jsme se snažili necelou hodinu mizerným lokálním požárem prakticky jen z hořícího kancelářského vybavení zahřívat konstrukci mrakodrapu alespoň v místě "kde se rozlil letecký benzín". Během té doby se nám lidi opírali o nosníky přímo poblíž ohniska, zbytek konstrukce nám odváděl teplo jako obrovský chladič a v momentu, kdy se nahoru dostali hasiči, byl požár tak slabý, že se "dal zvládnout dvěma hadicemi", jak o tom svědčí přepis radiové komunikace mezi požárníky v jižní věži. Opakuju, že i pokud by v místě nárazu (ohnisku), ocel konstrukce skutečně změkla, nemá vrchol budovy potenciál, aby zničil spodní neporušenou (nezahřátou) konstrukci rychlostí blížící se volnému pádu. Tečka.
Petr Vileta píše:Také jsem někde zahlédl zmínku o tom, že nosníky měly být natřeny nějakým protipožárním nátěrem konkrétní tloušťky, ale že to tehdy stavební firma ošidila a nátěry provedla slabší a někde dokonce vůbec ne. Svědci to dokládali výpočtem, kolik tun nátěru by se podle projektu muselo použít a fakturami, že tolik tun se nikdy nenakoupilo. Podobný šlendrián, jako u našich dálničních mostů. Místo oceli X se použije levnější Y, místo armovacího železa po 30 cm se armuje po 40 cm atd. To ovšem není žádná konspirace, to je normální (stavební) podvod.
Pak jej ale dolož linky, protože UL (společnost která certifikovala stavební ocel WTC), šizení materiálu vyvrátila. Ten azbest byl ošizený tak mocně, že v osmdesátých letech nepovolili řízenou demolici Dvojčat. Zapoměl jsi dodat, že náraz letadla do budovy způsobil takový otřes, že zbývající symbolický azbest z konstrukce opadal tak, aby na obnaženou konstrukci ihned naběhli trpaslíci, kteří po budově pečlivě distribuovali hořící kerosin. A já jsem konspirátor, jasně.
Petr Vileta píše:A k těm stavitelům a konstruktérům obecně. Kolik bylo na světě postaveno konstrukcí WTC dvojčat? Pokud vím, tak pouze dvě. Bylo to sice vypočtené, zkontrolované, ale pořád to byl unikát. Jenže já vím, že někdo vyrobí automobil, nebo postaví obyčejný jednopatrový dům a teprve když se vyrábí/staví stotisící kopie se zjistí, že tam je něco blbě. Auta se svolávají do servisu, protože mají závadu na brzdách, do domů se přidává podpěrný trám, protože pod větší tíhou sněhu by se mohla zřítit střecha, atd. Všechno bylo vypočteno a zkontrolováno, přesto je něco špatně. ;)
Další nesmysl. Ano, Dvojčata jako taková byla unikátní, ale typ jejich konstrukce (masivní jádro a nosná obvodová konstrukce propojená vrchlíkem) je běžný.
Petr Vileta píše:Vy například víte, s kolika tunami a jakého hořícího paliva konstruktéři WTC uvažovali? Podle mě v době projektování neměli ani tušení, že jednou bude nějaké letadlo mít v nádržích 43 tisíc litrů kerosinu.
Viz výše. Tu konstrukci mohli v hořícím kerosinu koupat celou celý den. A takového typu kolapsu, jaký nastal, by nedosáhli.
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Mikulas Peksa píše: Celá ta argumentace MIHOP je postavená na tvrzení, že pád baráku je moc rychlý, skoro jako volný. Říkám akorát, že mi to divné nepřipadá, protože tíhová síla je výrazně větší než odporové síly, takže výsledkem musí být pád "skoro stejně rychlý jako volný".
Budovy dvojčat tvořilo po obvodu 240, uvnitř dalších 47 nedutých, s postupnou výškou se ztenčujících ocelových kýlů, schopných vzájemné distribuce zátěže, které u základu budovy měřily téměř metr v průměru. Budova nejenže splňovala, ale v mnoha ohledech mnohonásobně překonávala všechna bezpečnostní, statická i jiná požadovaná kritéria a limity. V žádném z obou případů požár nepůsobil svým maximálním žárem na všechny, dokonce ani většinu z 287 ocelových sloupů, studie NIST(!) předložila, že pouze na dva(!) nosníky působila teplota asi kolem 250°C.

Odporové síly srovnatelné s polystyrenem. lol
construction-1.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, anonym2064
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Mikulas Peksa píše:Celá ta argumentace MIHOP je postavená na tvrzení, že pád baráku je moc rychlý, skoro jako volný. Říkám akorát, že mi to divné nepřipadá, protože tíhová síla je výrazně větší než odporové síly, takže výsledkem musí být pád "skoro stejně rychlý jako volný".
Hmotnost baráku resp. tíhová síla se v prvním přiblížení škáluje se 3. mocninou (s objemem), zatímco odporové síly spojené s kolapsem jednoho patra se škálují s druhou mocninou (s průřezem patra). Zatímco u malých baráků hraje odpor spodních pater v době pádu významnou roli, u velkých ne.
Tohle by měl chápat snad i žák základní školy, resp. učitel, co tam učí. Ale pokud to pochopit za žádnou cenu nechce, tak s tím prostě nic neudělám. Klidně ho pusťte do televize, ať to vykládá, ať jsme teda za blbce všichni.
Pokud vím, tak jsem nikdy nepsal nic o pádu dvojčat, celou dobu se bavím o WTC7, která byla širší a 2/3 délky na šířku nebyly vůbec poškozeny. Trosky dopadly pouze na střechu zhora. Přesto se budova poroučela po celém i zcela nepoškozeném objemu k zemi rychlostí v=g*t.
Co se týče tvých poznámek o tom, co by kdo měl chápat, tak jen ilustrují tvé duševní rozpoložení a tvůj charakter OFFTOPICjá však respektuji, že fórum slouží jako terapie pro lidi s osobními problémy, s diskutovaným problémem to nemá nic společného.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 06 úno 2015, 21:27, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Libor.Spacek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Ivo Vasicek píše:Pokud vím, tak jsem nikdy nepsal nic o pádu dvojčat, celou dobu se bavím o WTC7...
Omlouvám se, to jde za mnou. Rovnou jsem do toho zahrnul i Dvojčata, protože pád všech tří budov WTC zkráceně řečeno smrdí. Byť do dvou z nich alespoň narazila letadla. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Ivo.Vasicek
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin Svadlenka píše:
Ivo Vasicek píše:Pokud vím, tak jsem nikdy nepsal nic o pádu dvojčat, celou dobu se bavím o WTC7...
Omlouvám se, to jde za mnou. Rovnou jsem do toho zahrnul i Dvojčata, protože pád všech tří budov WTC zkráceně řečeno smrdí. Byť do dvou z nich alespoň narazila letadla. ;)
Já WTC 7 vůbec neřeším, řeším od začátku dvojčata. Kdybych chtěl řešit WTC 7, nezačnu diskusi otázkou "Jak padá barák, do kterého narazí letadlo plné kerosinu?"

K předhozímu obrázku - znovu - jedna věc je statické zatížení, druhá věc je dynamika nárazu. Staticky to ten barák nepochybně bylo schopno udržet nějakých 16 let schopno udržet.

Hele, shodneme se na tom, že když tenhle barák odspoda odstřelí, že ta patra na spodku se prostě drtí na suť a nebrání nijak budově padat?

https://www.youtube.com/watch?v=15azYrpV_8U

Protože ten tak +- 14 pater mít bude. Pokud se okamžitě na suť drtí patra, která dopadají shora, muselo by to mít stejný efekt i na patra, kdyby tam nějaká byla pod nimi, ne? (kdyby ten barák byl podložen třeba dalšíma 70...)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Sorry, ale tohle je hodně špatnej příklad. Z videa je jasně vidět, že rozmístění náloží bylo po celém domě, ne jen spodním patře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

O WTC7 píši proto, že tam je to zcela zřejmé a nezpochybnitelné.
Pád budovy WTC7 se celkem dařilo mediálně potlačit. Já jsem např o tom pádu před pár lety vůbec nevěděl. Když jsem to uviděl a ověřil, že ta budova fakt spadla při pádu dvojčat tak jsem se začal teprve o věc více zajímat. Původně jsem si totiž myslel, že ta budova byla jen poškozena a proto potom následně odstřelena (že už se nedala opravit).
Samozřejmě to platí i pro dvojčata, ale tam to není na první pohled tak zřejmé a triviální (např. rychlost jejich pádu byla menší než v=g*t).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Libor.Spacek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od msuchan »

Vás ta diskuse asi fakt baví...

Samozřejmě...při demolici vyšších budov není podminováno DOLE, ale po celém baráku. Jinak není prakticky možné, aby se ten barák spolehlivě sesypal pod sebe.
Jednotlivé nálože jsou odpalovány v rozestupech měřených na setiny sekundy, přičemž horní se logicky odpalují dřív. Zásadou je začínat od shora a od prostředka.
S "drtícím" vlivem horního materiálu se naprosto regulérně počítá...Má na spodek dopadnou (vydat energii) v optimální chvíli.

Jinak video je naprosto nelerevantní, protože jde o dům s klasickou konstrukcí... To už je našemu příkladu daleko bližší třeba ocelový stožár vysokého napětí.
Tam by si asi nějaké "zhroucení pod sebe" a rozklad na prvočinitele dovedl představit jen úplný technický analfabet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Petr.Nemecek
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“