Stránka 6 z 18

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 11:11
od Ondra.kl
Radek Holodnak píše:Jednoduše. Piráti stojí za současnou podobou zákona; Piráti nechtějí kouřit ve veřejných prostorách, restaurace by však měly být v dikci majitelů; Piráti nepodporují plošný zákaz kouření
z čeho tak soudíš? Z této ankety s minimální účastí?

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 11:37
od Jakub.Michalek
Pokud by kdokoliv chtěl v hospodě šířit jakékoliv jiné jedy šířící se vzduchem (např. oxid uhelnatý, toluen, benzen, formaldehyd, azbest apod.), tak by ho okamžitě zavřeli. Když je však na těchto jedech někdo závislý a obtěžujete tím ostatní návštěvníky, tak je to okamžitě otázkou jeho "svobody". Já bych uvítal, kdyby si to především provozovatelé hospod uvědomili. Podle mě není vzhledem ke společenským podmínkám a komparaci s ostatními oblastmi omezování svobody vhodné prezentovat zákaz kouření jako zásadní otázku osobní svobody. Naopak uživatelé psychotropních látek by si měli uvědomit, že jejich svoboda užívat psychotropní látku není bezbřehá a nesmí zasahovat do práv jiných. Kouření IMHO třeba zohledňovat též při platbě zdravotní pojišťovně. Já bych podpořil zákaz kouření s odůvodněnými výjimkami (např. pro místa s kouřením dýmek v čajovnách, kuřácké odvětrané místnosti splňující normy, kuřácké bary apod.). Nemyslím si, že by bylo nutné nyní k tomu vydávat stanovisko, máme pro nás mnohem důležitější témata.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 11:39
od Ondrej.Profant
Takových odpovědí a ani k jedné se nemohu přiklonit...

Např. já jsem pro motivaci omezování kouření. To jest třeba zavést daň pro podniky, kde se kouří (rozhodně ne likvidační!). Navíc bych rozlišoval plně kuřácké a jiné. Stejně tak u insittucí - na dohodě. Motivovat bez kouření.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 11:41
od Janek.Wagner
Ondra.kl píše:
Radek Holodnak píše:Jednoduše. Piráti stojí za současnou podobou zákona; Piráti nechtějí kouřit ve veřejných prostorách, restaurace by však měly být v dikci majitelů; Piráti nepodporují plošný zákaz kouření
z čeho tak soudíš? Z této ankety s minimální účastí?
Jen DVA členové zaškrtli "Nesouhlasím se zákazem kouření, zákaz diskriminuje kuřáky" ;-)

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 13:26
od Petr.Vileta
Viktor a trochu i Jakub nechápou. Lidi, já se vám tu snažím vysvětlit, že teď se zakáže kouření (a bohužel i vodní dýmky a dokonce i elektronické cigarety) a příště se z podobných důvodů zakážou destiláty nad 30%, pak se zakáže onen již zmiňovaný bůček, přeslazené nápoje, příliš sladká čokoláda atd. Je to salámová metoda zuřivých ochránců veřejného zdraví. Oni nás budou chránit i proti naší vůli. A úplně stejně někdy v budoucnu mohou naopak nařídit povinné očkování proti chřipce. Tady vůbec nejde o kouření. Někdo si usmyslí, že je něco nezdravé a protože lidi považuje za hlupáky, tak místo argumentů a přesvědčování zvolí zákaz.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 13:34
od Jakub.Michalek
Jak se popíjení destilátů a žraní bůčků osobou A projevuje na svobodě osoby B? Spíš bych řekl, že jsi ten argument nepochopil ty. Dělej si co chceš, pokud to neškodí ostatním, to je odvěká myšlenka neminem laedere. Některé zákazy a povinnosti jsou na místě kvůli účinkům na ostatní osoby. Člověk nechce přesvědčovat někoho jiného, prostě jen chce, aby mu ten jiný přestal škodit, aniž by si kvůli tomu musel dělat podrobný přehled restaurací, do kterých může bezpečně chodit.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 13:50
od Petr.Holek
to je pěkné hlavně aby nekuřáci nedošli k újmě začíná mě fakt rozčilovat jak se všichni soustředí na majoritu a popírají fakt že dochází k pošlapávání práv majitelů restauračních zařízení, já chci aby se u mě v restauraci kouřilo splnuji hygienické normy co do vzduchotechniky a komu se to nelíbí at jde jinam pokud jsem udělal chybu když jsem toužil po kuřácké restauraci projeví se to tak že lidi nebudou chodit a já zkrachuju, jak jsem řekl nekuřáckých restaurací je dost na to aby nekuřákům neškodily na zdraví.

A jděte už doprdele, nikdo z vás si nezjištoval informace neznáte ty lidi kteří mají restaurace a hospody a melete pantem o svobě.
Kvůli novým hygienickým normám spousta restauratérů předělala prostory které má v nájmu za nemalé finanční prostředky došlo k oddělení kuřádkých a nekuřáckých prostor a nákupu nové výkonější vzduchotechniky, samotná investice byla v řádu xset tisíc korun, předělání prostor a usurpování kůřáků mělo jednoduchý efekt lidi přestaly chodit v tak hojném počtu protože byli zviklí sedat na baru a koukat na fotbal, zapálit si u toho popíjet a kecat, ostatní si zvykli na to že musí sedět jinde, nyní po té co si podnikatel půjčil na předělání prstor které mu nepatří přichází lahůdka celkový zákaz kouření, výborně takže mám v bance dluh kterej jsem si bral úplně zbytečně a budou mi odcházet další zákazníci.
Tohle je story z restaurace kterou provozuje jeden kamarád.
Jestli je cílem omezovat lidi a posílat je na pracák tak si zatleskejte tudyma to půjde.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 14:34
od Janek.Wagner
http://www.cevro.cz/web_files/soubory/2 ... 4_2012.pdf :
Pokud se podíváme na dopady zákazu kouření ve světě, tak například v Anglii po zavedení zákazu kouření na veřejných místech nastal znatelný pokles spotřeby cigaret a naopak vzrostla návštěvnost restaurací či barů. V Irsku stoupla návštěvnost o cca 13 %.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 14:54
od observer
Na tom není nic divného. Když část restaurací krachne, tak návštěvnost těch zbylých vzroste.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 30 črc 2014, 15:16
od Petr.Vileta
Jakub Michalek píše:Jak se popíjení destilátů a žraní bůčků osobou A projevuje na svobodě osoby B? Spíš bych řekl, že jsi ten argument nepochopil ty. Dělej si co chceš, pokud to neškodí ostatním, to je odvěká myšlenka neminem laedere. Některé zákazy a povinnosti jsou na místě kvůli účinkům na ostatní osoby. Člověk nechce přesvědčovat někoho jiného, prostě jen chce, aby mu ten jiný přestal škodit, aniž by si kvůli tomu musel dělat podrobný přehled restaurací, do kterých může bezpečně chodit.
Jakube, tady nejde o to, aby kuřák neškodil nekuřákovi. :roll: Motivace zakazovačů je vymýtit kouření v zájmu veřejného zdraví. Když nejde omezit počet kuřáků neustálým zdražováním cigaret, tak se k tomu přidá zákaz kouření ve veřejných budovách, na pracovišti, a když ani to nepomáhá, zakáže se kouření v restauracích, na stadionech,v letních kinech, na koupalištích a půjde se kamkoliv dál. A jednou třeba bude tabák na seznamu zakázaných drog, jako je dnes heroin nebo marihuana. Fakt tohle připustíte, jen proto, že vás kouř z cigaret obtěžuje?

A mimochodem, v jakém zákoně je občanské právo chodit do restaurace? Kdyby všichni hostinští své hospody zavřeli, bude jim někdo přikazovat znovu otevřít ve veřejném zájmu? :twisted: