Stránka 11 z 18

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 00:45
od Radek.Holodnak
Ondra.kl píše:Zde se PROTI PLOŠNÉMU ZÁKAZU KOUŘENÍ vyslovili 2 lidi ze 67.

Pouze 1% Pirátů je proti. ;)

... aneb: když už provádíš dezinterpretaci dat, tak tady to máš zpátky. :twisted:
Z čeho jsi to vyčetl? To mi pověz. :evil:

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 02:31
od Petr.Vileta
Radek Holodnak píše:
Ondra.kl píše:Zde se PROTI PLOŠNÉMU ZÁKAZU KOUŘENÍ vyslovili 2 lidi ze 67.

Pouze 1% Pirátů je proti. ;)

... aneb: když už provádíš dezinterpretaci dat, tak tady to máš zpátky. :twisted:
Z čeho jsi to vyčetl? To mi pověz. :evil:
Asi se mu udělalo kouřmo před očima. :P

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 08:44
od David.Michal
Vypadá to, že by zákaz kouření mohl projít: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... -CT-330981

Akorát piráti se nevymáčkli. :(

I když ono podle článku si proti zákazu notují i Benda (ODS) s Rujbrovou (KSČM). Podle jednoho to reguluje "volný trh", podle druhé pak jde o dustojnot kouřících co platí spotřební daně. :)

Každopádně se zdá, že kouření v hospodách je téma kde není možné dosáhnout shody a jednotného stanoviska.

Což je škoda. Ono totiž plošný zákaz kouření v nálevnách a stravovnách je nevyhnutelný. Je jasné, že v nějaké podobě projde.

A Piráti mohli napsat alespoň to, že stát má možnost "dbát" o zdraví jednotlivců jen tam, kde existuje pracovně-právní vztah. Tedy, že zákaz kouření všude tam kde jsou zaměstnanci. Kdo chce kuřáckou hospodu, ten musí mít soukromý klub bez zaměstnanců.

Protože ta podoba která je v návrhu, totiž, že se nesmí kouřit všude kde se podává jídlo a pití, je špatná. A alespoň k tomu se mohli Piráti vyjádřit.

Škoda.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 12:28
od Ondra.kl
Radek Holodnak píše:
Ondra.kl píše:Zde se PROTI PLOŠNÉMU ZÁKAZU KOUŘENÍ vyslovili 2 lidi ze 67.
Pouze 1% Pirátů je proti. ;)
... aneb: když už provádíš dezinterpretaci dat, tak tady to máš zpátky. :twisted:
Z čeho jsi to vyčetl? To mi pověz. :evil:
Mno z ankety přeci ... dotaz číslo 7 :twisted:

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 16:16
od Petr.Vileta
Ondra.kl píše:
Radek Holodnak píše:
Ondra.kl píše:Zde se PROTI PLOŠNÉMU ZÁKAZU KOUŘENÍ vyslovili 2 lidi ze 67.
Pouze 1% Pirátů je proti. ;)
... aneb: když už provádíš dezinterpretaci dat, tak tady to máš zpátky. :twisted:
Z čeho jsi to vyčetl? To mi pověz. :evil:
Mno z ankety přeci ... dotaz číslo 7 :twisted:
A co odpovědi 8, 9, 11, 13, 14, 16 a 17? Podle mě jsou všechny tyto odpovědi proti návrhu zákona. Nebo ty tomu rozumíš jinak?

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 17 srp 2014, 17:56
od Janek.Wagner
Petr Vileta píše:A co odpovědi 8, 9, 11, 13, 14, 16 a 17? Podle mě jsou všechny tyto odpovědi proti návrhu zákona. Nebo ty tomu rozumíš jinak?
Ano, ale největší počet hlasů pro takové možnosti získala jen osmička. A to 27 hlasů od 68 hlasujících. Sčítat hlasy nelze.

Podotýkám, že jsem jako bývalý kuřák velmi tolerantní. Ale, když u nás na růžku jím u stolu a těsně vedle si někdo zapálí, tak bych... Slušností je se zeptat, zda mi to nevadí. A klidně bych mu odpověděl: Vydržte, až dojím ;-)

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 18 srp 2014, 00:55
od Petr.Vileta
Janek Wagner píše:
Petr Vileta píše:A co odpovědi 8, 9, 11, 13, 14, 16 a 17? Podle mě jsou všechny tyto odpovědi proti návrhu zákona. Nebo ty tomu rozumíš jinak?
Ano, ale největší počet hlasů pro takové možnosti získala jen osmička. A to 27 hlasů od 68 hlasujících. Sčítat hlasy nelze.

Podotýkám, že jsem jako bývalý kuřák velmi tolerantní. Ale, když u nás na růžku jím u stolu a těsně vedle si někdo zapálí, tak bych... Slušností je se zeptat, zda mi to nevadí. A klidně bych mu odpověděl: Vydržte, až dojím ;-)
Neslušnost se vyskytuje u kuřáků i nekuřáků poměrně stejná, jen její projevy jsou odlišné. :)

Řekl bych, že hlasy lze sčítat do nadmnožin a to tak dlouho, až dostaneš tři nejvyšší množiny. Nějak PRO, nějak PROTI, všechno ostatní. I v průzkumech se používá dělení rozhodně pro, spíše pro, rozhodně proti, spíše proti a pak se rozhodně a spíše sčítá.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 18 srp 2014, 02:47
od Jana.Syrovatkova
dvdmchl píše:Tedy, že zákaz kouření všude tam kde jsou zaměstnanci. Kdo chce kuřáckou hospodu, ten musí mít soukromý klub bez zaměstnanců.
Tzn. půlka hospod se má předělat na soukromý klub se švarcsystémem?

A hlavně - kde je u zákazů a příkazů pirátství?

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 18 srp 2014, 15:32
od David.Michal
Půlka těžko, spíše jen pár vyjímek se najde.

Bez příkazů a zákazů není stát. Nu a v anarchii(bez zákazů) by spousta Pirátů pomřela. Tedy asi lepší občas něco zakázat, ono pak přežije více lidí.

Re: Postoj k zákazu kouření

Napsal: 18 srp 2014, 16:30
od Petr.Vileta
dvdmchl píše:Půlka těžko, spíše jen pár vyjímek se najde.

Bez příkazů a zákazů není stát. Nu a v anarchii(bez zákazů) by spousta Pirátů pomřela. Tedy asi lepší občas něco zakázat, ono pak přežije více lidí.
Příkazy a zákazy k větší svobodě jednotlivce. Huráááááááááááááá. :mrgreen:

A ne, o moje přežití se fakt stát moc starat nemusí. Policie, armáda, hasiči, veterinární inspekce a zdravotnictví mi docela stačí.