Stránka 8 z 15

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 18:26
od Petr.Holek
Zdenek Strnad píše:Pokud to správně chápu, podnikatelé neplatí za hudbu samotnou, ale za servis, spojený s její distribucí, na který by museli vynaložit náklady tak jako tak (streamovací hardware, pomoc s odhláškami u kolektivních správců etc.). Tohle opravdu spoustu lidí přivítá. Mám dva konkrétní dotazy:

a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?

Díky za odpovědi.
zisk - 30% = bude rozdělenmezi autory
v rámci jednorázové platby autoři nedostanou nic protože se bude jednat jen a pouze o svobdnou hudbu platí se pouze za zařízení na přehrávání hudby.
opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Dále se tu rozepisovat nehodlá protože zbytek podléhá marketingu firmy a je tudíš jejím obchodním tajemstvím.

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 18:36
od Zdenek.Strnad
Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 18:38
od Petr.Holek
Zdenek Strnad píše:
Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?
zvolí li si tento tip produktu ano.

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 18:46
od Zdenek.Strnad
Petr Holek píše:
Zdenek Strnad píše:
Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?
zvolí li si tento tip produktu ano.
Ok, jsem zvědavej na produktovou strukturu (a chápu proč o ní nechceš mluvit před spuštěním projektu). Z obecnýho hlediska se mi ten projekt líbí, uvidíme, jak nastavíte pricing a jednotlivé úrovně.

(Účast PS nekomentuju, nejsem člen)

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:40
od Ivan.Bartos
Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:42
od Petr.Holek
Ivan Bartos píše:Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)
jsi šikulka zařid si to a rejžuj co ti brání?
PS: jinak tohle je o svobodné hudbě s.r.o založ si separe vlakno na svoje projekty

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:44
od Ondrej.Profant
Ivan Bartos píše:Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)
Předlož projekt. A bude to super.

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:47
od Lukas.Findeis
Jakub s Petrem tak tvrdě vyjednával, aby měla strana podíl, protože to pro ni bude velmi výhodné, a ona to snad i odmítne. To je vážně super.

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:49
od Martin.Shanil
autoři budou platit roční poplatky za členství, a dostanou pár šupů ze zisku, co mi to sakra připomíná?

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Napsal: 09 črc 2014, 19:51
od Petr.Holek
Martin Shanil píše:autoři budou platit roční poplatky za členství, a dostanou pár šupů ze zisku, co mi to sakra připomíná?
nechápu proč by měl autor platit poplatek za členství firma není strana :-)