Stránka 7 z 15
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 15:58
od Ondrej.Profant
Martin Shanil píše:hele je výdělečné sdílení ještě sdílení, nebo už prodej?
Obojí, na tom není nic divného. Proto je super, že to licence umožňuje.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:12
od Dalibor.Zahora
Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy. Akorát by to spíš mohli na férovku přiznat a netentočkovat si do vlastní pusy (vzhledem k jejich předchozím - u Jakuba - i současným aktivitám).
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:26
od Petr.Holek
Dalibor Zahora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy. Akorát by to spíš mohli na férovku přiznat a netentočkovat si do vlastní pusy (vzhledem k jejich předchozím - u Jakuba - i současným aktivitám).
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
Jsem spoojen s pirátskou ideou a líbí se mi některé projekty kterých se účastním byt jen radou, co se mě týká nikdy jsem nekandidoval za piráty do nějáké funkce a nestojím o to, to že si vybírám věci kterých se účastním je moje rozhodnutí nemám povinost dělat všechno a co se mi nelíbí nedělám např volby do EU.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:31
od Martin.Smida
očividně bude (pro všechny) nejlepší, když to bude na Pirátech nezávislé.
Pokud se vám podaří zničit OSU, tak vám zatleskáme a budeme z toho mít upřímnou radost. Vážně.
Pokud by z toho však Piráti měli nějaký zisk, tak se mi to bude voličům fakt blbě vysvětlovat (já vím, neplatí se za hudbu, ale za další servis...ale stejně... na sledujuserialy byl problém s reklamou, protože to rázem nebylo nekomerční sdílení).
chvilku si tady připadám jak Tomio Okamura v pořadu Den D.

investovat či neinvestovat?
nejvíc by se mi to líbilo jako participativní projekt (třeba i takový, jako jsou pir.listy - odměna za počet osvobozených provozoven, nebo tak něco).
Pokud to bude fungovat, tak bych se nebál i další podpory od pirátů, ale je mi trochu divný, aby strana měla majetkový podíl v s.r.o.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:37
od Jakub.Michalek
Dalibor Záhora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy.
Motáš nesouvisející věci dohromady. Spojení s politickou stranou jako jsou Piráti komplikuje činnost v akademické sféře a obecně patrně i v podnikání. Nedivil bych se, kdyby část podnikatelů napojených na současné struktury nechtěla přejít na svobodnou hudbu právě kvůli tomu. Některé by to naopak mohlo přitáhnout. Celkový vliv je ale neutrální, proto je nám jedno, jak se strana rozhodne. Na komunální úrovni v politice je podle mě značka Pirátů neutrální, na celostátní úrovni mírně pozitivní (to si věřím!).
A ještě jednu poznámku k transparentnímu účtu. Zcela souhlasím s tím, aby obchodní společnosti ovládané městem, zdravotními pojišťovnami, politickými stranami apod. byly zcela průhledné. Pokud se však veřejné instituce stanou minoritním vlastníkem, resp. už nevykonávají v obchodní společnosti rozhodující vliv, tak už není žádný důvod pro zveřejňování informací, protože společnost je ovládána soukromými zájmy a myslím, že Piráti nemají v programu nucené zveřejňování informací o soukromém podnikání. Na druhou stranu mohou být situace, kdy si město bude chtít ponechat např. v privatizované firmě minoritní podíl, protože i minoritní podíl mu poskytuje lepší postavení než žádný podíl (např. stadion ledního hokeje, soukromá klinika spolupracující s pojišťovnou apod.). Abych parafrázoval jednu kampaň, "někdy je lepší být uvnitř než venku". Cíleně jsme zvolili nabídku minoritního podílu, protože strana prostě z povahy věci není schopna efektivně řídit firmu a nebude ji ovládat. Logicky ani nebude moci vynucovat transparentní účet. Praktická výhoda spočívá v tom, že nikde nestavíme na odiv seznam našich klientů, takže nejsou dohledatelní ani OSA a Intergramem a nemohou je tak snadno šikanovat. Ostatně ani e-shop Pirátů nemá transparentní účet a využívá značku Pirátů.
Ale asi to je pro zdejší komunisty a anarchisty jen další parazit, že... Soukromý majetek společnosti by byl transparentní jen co do vkladu strany (tj. vědělo by se, na co by se použilo těch 10 000 Kč vkladu strany). Je na straně, aby zvážila, zda jsou pro ni tyto podmínky přijatelné nebo zda je pro ni výhodnější zůstat mimo projekt. Jak už jsem psal, pro nás to nic podstatného nemění, akorát samolepky holt nebudou s podporou Pirátské strany.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:40
od Dalibor.Zahora
Motáš je spíš ty Jakube, podle toho jak se ti to hodí, ale to je u tebe celkem bežná věc. Ať žije sofistika!

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 16:45
od Jakub.Michalek
Hele, mně to je jedno. Spíš mi přijde šílené, že kvůli této nabídce mi Lenka Wagnerová píše, že náš projekt smrdí, její manžel Janek Wagner to nazývá podvodem a vyzývá nás vystoupení ze strany, Dalibor Záhora teprve po pár stránkách pochopil rozdíl mezi nesvobodným a komerčním, pročež to bylo tím, že jsme ve střetu zájmů apod. Je to jejich styl, já jim to neberu. Požádám statutární orgán, ať se k naší nabídce vyjádří, obě varianty nás potěší. Ten ať si vyřeší, jakým způsobem to chce projednat, sdělí nám rozhodnutí o přijetí nebo odmítnutí nabídky do cca 1 měsíce a my se podle toho zachováme.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 17:17
od Patrick K
Takhle to pak dopadne
http://ceskapozice.lidovky.cz/miliardov ... -tema_paja když se to nevyvede (ve větším). Pokud někdo tvrdí, že někdo jiný nebyl schopný nějaký projekt vytvořit, tak jak ten samý člověk může tvrdit, že ten druhý bude schopný efektivně kontrolovat, co se s vkladem děje, resp. že to nebude černá díra? To spíše vypadá, jako by se této situace snažil využít.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 17:45
od Zdenek.Strnad
Pokud to správně chápu, podnikatelé neplatí za hudbu samotnou, ale za servis, spojený s její distribucí, na který by museli vynaložit náklady tak jako tak (streamovací hardware, pomoc s odhláškami u kolektivních správců etc.). Tohle opravdu spoustu lidí přivítá. Mám dva konkrétní dotazy:
a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?
Díky za odpovědi.
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Napsal: 09 črc 2014, 17:54
od Tomas.Klapka
Nemyslím si, že by měl někdo z "podnikavců" nějaké nekalé úmysly, ale politika a byznys mi nejdou moc dohromady.
Za sebe jsem již delší dobu proti účasti strany v jakémkoliv ziskovém podnikání, pokud by to nebylo formou družstva.