Stránka 1 z 8

projednání změny pravomocí moderace AO

Napsal: 27 pro 2012, 08:52
od Michal Krause
Ahoj všem

Jelikož jsem neměřeným způsobem hnusený tím co se u nás děje, myslím si že je čas na změnu.
Po BANu Broocha se na fóru rozpoutala vlna negativních ohlasů proti stylu moderace našich vod. Myslím si že způsob moderace NENÍ správný a
dokonce porušuje základní principy demokracie. Někteří členi AO už to prostě přehání. To co se právě děje je začátek konce pirátů.
Mrzí mě, že se z nás stala akorát banda i*****, která je drcena pravidly, příkazy, zákazy atd. Ano Brooch má svůj osobitý styl komentování různých aktivit,
ale když to porovnám z bodinem, který dělá bordel dál, tak se na mě nezlobte, ale nehodlám být členem strany která má dvojí metr.
Kde jsou základy pirátského myšlení? Kde je síla jít tvrdě za cílem a né být přitom ovce! Kouzlo všech pirátů je v tom, jak dokážou velké věci i bez byrokratického
způsobu vedení strany. Sorry, ale začíná se z nás stávat ,,zelení,,.

Tímto vyhlašuji anketu pro další postup moderování fóra, resp. odebrání pravomocí AO :!:

anketa je nastavená na 10 dní. Doufám, že se konečně někdo začne chovat jako pirát a né jako ODSák.
Pokud se budeme všichni chovat jako inteligentní bytosti, tak není třeba žádné moderace.
A na otázku proč sebrat AO moderaci je jednoduchá odpověď. Nejspíš toho mají moc a proto dělají blbosti

¨
ave Já
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován, aby nerozesílal hromadné zprávy CF, není-li k tomu oprávněn. Viz: http://www.pirati.cz/ao/pravidla/spam VP

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 09:46
od Robert Adamek
No on je to chvályhodný čin, na druhou stranu ale dle mého není problém v odboru jako takovém, jako v lidech. Přesunutí kompetencí z odboru na odbor není řešení, je to jen dočasná záplata na díru v trupu lodi.

Co když nastane situace, že bude vyměněn šéf PO (na který budou přesunuty pravomoci dejme tomu) a dostane se tam nějaký pomatenec, zase to přesunete jinam?

Nazvěte věci pravým jménem, pokud je problém Antošová, tak navrhněte odvolání Antošové, je-li problém Michálek nebo jeho předpisy, zbavte se Michálka, ale negenerujte polovičatá řešení, protože jsou stejně hloupá jako ta restriktivní.

Základní nutností je, aby odbory vedli a byli v nich lidé, kteří vědí co dělají, Piráty dobře znají a nepovažují svůj názor za jediný správný. Takže pokud si myslíte, že takoví jste, tak do toho běžte a problém bude vyřešen. Každý vedoucí je volený a odvolatelný, každý předpis je hlasovatelný a napadnutelný. Vy sami si rozhodujete, koho budete mít na tom či onom místě. Když se u hlasování zamyslíte a budete dění sledovat, třeba příště nedáte hlas podle krásné tvářičky ale podle toho, jaký člověk opravdu je.

K přesunutí pravomocí nevidím důvod, zatím nikdo nenapsal nic, co by mě přesvědčilo, že je systém špatný, jsem přesvědčen, že je to v konkrétních lidech.

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 10:13
od Michal Krause
Nápad na přesunutí funkce PO je jednoduchý. PO má na starosti lidi a lidi píší fórum. Já si myslím, že by to bylo logickým krokem.
Na PO je dle mého názoru dostatek prostoru k moderaci jelikož se tento orgán nadále rozvíjí. AO toho má zřejmě moc a dle mého názoru někteří lidé
si myslí že můžou vše a to tak není. Jednoduše se je mi proti srsti po tom co se stalo, aby AO nadále pokračoval v moderaci.

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 10:15
od Martin.Shanil
Hlavní moderátor by měl být plně nezávislý a volený. (a odvolatelný)

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 10:31
od Michal Krause
Martin Shanil píše:Hlavní moderátor by měl být plně nezávislý a volený. (a odvolatelný)
To nevím Martine. Myslím si že jeden člověk nemá šanci to všechno stíhat. Pořád to všichni děláme při zaměstnání :D

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 10:44
od Roman.Kucera
Michalův názor podporuji. PO vyžaduje jinou povahu než AO. PO je psychologie, AO je úředničina. Pokud budou do těchto orgánů voleni lidi na svém místě, určitě se tato změna kompetencí projeví k lepšímu.

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 11:16
od Dalibor.Zahora
Jen poznámka (spíše do budoucna), je otázka zda by o věcech fora neměli mít možnost hlasovat i registrovaní příznivci (ale možná mi někdo vysvětlíte proč ne).

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 11:31
od Vaclav Malek
1) Tento členský podmět je neplatný. viz. pravidla nahoře v červeném rámečku
2) srovnání s boodinem nějak nechápu, co má společného člověk co nepíše na fórum a není člen strany s člověkem co na fórum píše a je členem strany a RK?
3) jsem s moderací na fóru celkem spokojený (s banem pro broocha zcela souhlasím), akorát bych nějaké drobné technikálie řešil jinak :)

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 11:43
od Vit.Konecny
A další z mnoha pokusů o převrat.
Proč se spíše personální odbor nezapojí pořádně do zaškolení nováčků a návodu k fóru, když chce mermomocí něco dělat? To všechno i s moderováním stíhá krásně Vojtěch Pikal, občas sice udělá nějakou menší botu (například společný návrh na projednání odvolání trojice z RK a KK), ale jinak jsem s ním spokojen a to si pište, že na fóru, čtením stanov i programu trávím několik hodin denně, abych pochopil tu strukturu, akorát toho tolik nenapíši jako Petr Vileta :D

Re: moderace fóra

Napsal: 27 pro 2012, 11:46
od Martin.Shanil
Vaclav Malek píše:1) Tento členský podmět je neplatný. viz. pravidla nahoře v červeném rámečku
ach jo. proč je neplatný? Můžeš prosím tedy napovědět (nebo někdo) jak se má správně zadat? Jde jen o nedodržení formátu anketní otázky? Nebo je tam nepřesností víc? OFFTOPICbyrokracie je svině :)