projednání změny pravomocí moderace AO

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

projednání změny pravomocí moderace AO

Pro
49
58%
Zdržuji se
35
42%

Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 84

Michal Krause
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Jednatel společností
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: moderace fóra

Příspěvek od Michal Krause » 27 pro 2012, 15:28

smyslem tohoto vlákna není nikoho odvolávat ale pouze zjistit, zda je v§bec nějaká vůle něco řešit
Spoustu lidí přestalo chodit na forum jelikož je to už nebaví číst ty ptákoviny. Dle mého názoru to není o odvolávání, ale o omezení pravomocí.
AO ať si papíruje a PO ať řeší lidi. Mě to připadá celkem logické, nebo to už jsem opravdu tak demetní? Doufám že ne.
Celkem se s ostatníma pirátama bavím a začíná být dusna. Já se snažím předejít pouze nějakému průseru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Krause za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Martin.Shanil, Dalibor.Zahora, Josef.Kadlecek
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 27 pro 2012, 16:04

Michale ja jsem taky v PO, a jednak nevidim duvod proc by PO melo moderovat forum a druhak si myslim, ze prave vlakna jako toto, kde je "jen nejaka anketa", prave rozdmychava neutuchajici hadky. Pokud neco chces resit zadej validni clensky podnet podle vzoru, pokud nechces zadny ankety uz nedelej. AO nejaky zmeny fora pripravuje, mimoto tady jeden podnet ohledne voleneho moderatora uz je. Takze bych nechal hadky mezi sebou a venovani se sami sobe uz byt, at se ukaze vule CF a pripravovane zmeny AO, a konecne se pojdme venovat politicke praci proboha. Viz nazor Radek Holodnak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 2):
Vit.Konecny, Vojtech.Pikal
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9514 poděkování
Dostal poděkování: 17105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 27 pro 2012, 16:20

Myslím, že by bylo dobrý udělaty pracovní skupinu, co s fórem. Celkem bych do ní šel, protože představu mám jasnou. Cílem je udělat to tak, aby hlavní moderátor nebyl skoro vůbec potřeba, protože pracovní fóra by si moderovali jejich vedoucí a obyčejnou komunikaci by si moderoval zakladatel vlákna. Komu by moderace zakladatele nevyhovovala, mohl by si založit svoje vlákno. Že by mu tam nikdo nechodil? Hmm...
Bylo by fajn mít možnost osobních ignorelistů, ale filtrovaly by se jen nepracovni sekce. Nelze například ignorovat vedoucí AO na fóru AO :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Lydie.Bartosova, Viktor.Mahrik
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 27 pro 2012, 16:39

Roman Kucera píše:Myslím, že by bylo dobrý udělaty pracovní skupinu, co s fórem.
Odsud bych se odrazil administrativni-odbor-f182/navody-k-for ... ml#p180587 a administrativni-odbor-f182/vyjasneni-pr ... 14698.html
Jinak si nemyslim, ze bude mit kazdy cas na moderovani sveho vlakna. A spis myslim, ze by to vedlo ke stavajicim zabomysim valkam, ty si me vymazal v tvem vlakne, ja te vymazu v mem ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25512 poděkování
Dostal poděkování: 18495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 pro 2012, 17:25

Teď budu za (byrokratického) idiota, ale jelikož to není formulováno jako členský podnět, mám silné nutkání to přesunout do vnitrostranické diskuze. Vlastně je to nutné tam přesunout, pokud se nezmění zadání ankety.
Jediný problém je v to, že ve vnitrostranické diskuzi mohou hlasovat o RegP.
Měl by s touto skutečností autor problém?

EDIT: @Tomáš:
Před tím bych samozřejmě doporučil situaci s vedoucí AO nějak řešit například prostřednictvím podatelny AO, ale předpokládám, že to už jste zkoušeli.
Jenom já, a možná Michal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Shanil
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Michal Krause
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Jednatel společností
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Krause » 27 pro 2012, 19:50

Michal Krause píše:Ahoj všem

Jelikož jsem neměřeným způsobem hnusený tím co se u nás děje, myslím si že je čas na změnu.
Po BANu Broocha se na fóru rozpoutala vlna negativních ohlasů proti stylu moderace našich vod. Myslím si že způsob moderace NENÍ správný a
dokonce porušuje základní principy demokracie. Někteří členi AO už to prostě přehání. To co se právě děje je začátek konce pirátů.
Mrzí mě, že se z nás stala akorát banda i*****, která je drcena pravidly, příkazy, zákazy atd. Ano Brooch má svůj osobitý styl komentování různých aktivit,
ale když to porovnám z bodinem, který dělá bordel dál, tak se na mě nezlobte, ale nehodlám být členem strany která má dvojí metr.
Kde jsou základy pirátského myšlení? Kde je síla jít tvrdě za cílem a né být přitom ovce! Kouzlo všech pirátů je v tom, jak dokážou velké věci i bez byrokratického
způsobu vedení strany. Sorry, ale začíná se z nás stávat ,,zelení,,.

Tímto vyhlašuji anketu pro další postup moderování fóra, resp. odebrání pravomocí AO :!:

anketa je nastavená na 10 dní. Doufám, že se konečně někdo začne chovat jako pirát a né jako ODSák.
Pokud se budeme všichni chovat jako inteligentní bytosti, tak není třeba žádné moderace.
A na otázku proč sebrat AO moderaci je jednoduchá odpověď. Nejspíš toho mají moc a proto dělají blbosti

¨
ave Já
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován, aby nerozesílal hromadné zprávy CF, není-li k tomu oprávněn. Viz: http://www.pirati.cz/ao/pravidla/spam VP
Jelikož jsem nesplňoval správnost ankety, tedy přišel EDIT
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25512 poděkování
Dostal poděkování: 18495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 pro 2012, 19:57

Od, děkuji - pro vyjasnění, doporučuji upravit otázku na "projednání změny pravomocí moderace AO".
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1953 poděkování

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Radek.Holodnak » 27 pro 2012, 20:20

Aha, tak mám pocit, že to většině lidí stále nedošlo...

Dovolte mi tuto situaci charakterizovat několika slovy: UBOHOST, FRAŠKA, KOMEDIE, ÚPADEK

Prostě všechno to, co jsem doufal, že PiS nebude a proč jsem do ní vstoupil, se stává pravdou.
Díky, že i poslední politická iniciativa, která má co nabídnout normálnímu mladýmu člověku, se "zesrala" sama do sebe ;)

Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 848 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas Babicky » 27 pro 2012, 20:30

Radek Holodnak píše: UBOHOST, FRAŠKA, KOMEDIE, ÚPADEK
Toto nejsou prezidentské volby...

Vit Zapletal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: psychoterapeut
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Vit Zapletal » 27 pro 2012, 20:39

[quote="Michal Krause"]Ahoj všem

Jelikož jsem neměřeným způsobem hnusený tím co se u nás děje, myslím si že je čas na změnu.
Po BANu Broocha se na fóru rozpoutala vlna negativních ohlasů proti stylu moderace našich vod. Myslím si že způsob moderace NENÍ správný a
dokonce porušuje základní principy demokracie. Někteří členi AO už to prostě přehání. To co se právě děje je začátek konce pirátů.
Mrzí mě, že se z nás stala akorát banda i*****, která je drcena pravidly, příkazy, zákazy atd. Ano Brooch má svůj osobitý styl komentování různých aktivit,
ale když to porovnám z bodinem, který dělá bordel dál, tak se na mě nezlobte, ale nehodlám být členem strany která má dvojí metr.
Kde jsou základy pirátského myšlení? Kde je síla jít tvrdě za cílem a né být přitom ovce! Kouzlo všech pirátů je v tom, jak dokážou velké věci i bez byrokratického
způsobu vedení strany. Sorry, ale začíná se z nás stávat ,,zelení,,.

------------------------------------------------------------------
Když jsem četl, že se vůbec uvažuje o nějakém společném tahu se zelenými a zahlíd jsem to i v programu krajské schůze, sorry Michale, ale uvažuju o odchodu ze strany.
Takhle přece piráti do parlamentu nelezou, aby se po volbách klepali po ramenou s Bursíkem a Kateřinou Jacques. Michal má pravdu, vás třeba baví dělat byrokraty, ale pak jste mohli být v jakékoliv straně aparátčíci, ale piráti nemůžou otročit byrokratům, já pirát nechci otročit byrokratům, páč mě to nebaví. Politika by měla být show, která přítomné zajímá, baví, inspiruje, nádech děcka, poďte vymýšlet užitečné bizardnosti, pro děcka. A když to ty děcka bude bavit, jednou si nás zvolí. Howgh

¨
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit Zapletal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Michal Krause

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“