projednání změny pravomocí moderace AO

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

projednání změny pravomocí moderace AO

Pro
49
58%
Zdržuji se
35
42%
 
Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 84

Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Michal.Havranek »

Nejhorší na tom je, že kdyby se dodržovala pravidla fóra, tak k těmto neshodám nedochází. Naopak AO je příliš měkký. Pravidla by se měla striktně dodržovat. Takže schlaďte horké hlavy, popřemýšlejte o svém egu a vzhůru do práce. Chybí nám činnosti v Krajích, dotvořit program a vytvořit pořádné fórum, tohle už nám přestává stačit. Demokracie bez zákonů je jen chaos, kdy se většiny podřizují menšinám, protože většinou stačí jen hlasitě křičet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Havranek za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Vit.Konecny, Radek.Holodnak, Josef.Kadlecek, Zdenek.Strnad
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od anonym2064 »

Vit Zapletal píše: Když jsem četl, že se vůbec uvažuje o nějakém společném tahu se zelenými a zahlíd jsem to i v programu krajské schůze, sorry Michale, ale uvažuju o odchodu ze strany.
Takhle přece piráti do parlamentu nelezou, aby se po volbách klepali po ramenou s Bursíkem a Kateřinou Jacques. Michal má pravdu, vás třeba baví dělat byrokraty, ale pak jste mohli být v jakékoliv straně aparátčíci, ale piráti nemůžou otročit byrokratům, já pirát nechci otročit byrokratům, páč mě to nebaví. Politika by měla být show, která přítomné zajímá, baví, inspiruje, nádech děcka, poďte vymýšlet užitečné bizardnosti, pro děcka. A když to ty děcka bude bavit, jednou si nás zvolí. Howgh
konečně špetka pirátskýho rozumu. Dík.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Radek Holodnak píše:Aha, tak mám pocit, že to většině lidí stále nedošlo...

Dovolte mi tuto situaci charakterizovat několika slovy: UBOHOST, FRAŠKA, KOMEDIE, ÚPADEK

Prostě všechno to, co jsem doufal, že PiS nebude a proč jsem do ní vstoupil, se stává pravdou.
Díky, že i poslední politická iniciativa, která má co nabídnout normálnímu mladýmu člověku, se "zesrala" sama do sebe ;)
Vit Zapletal píše: Když jsem četl, že se vůbec uvažuje o nějakém společném tahu se zelenými a zahlíd jsem to i v programu krajské schůze, sorry Michale, ale uvažuju o odchodu ze strany.
Takhle přece piráti do parlamentu nelezou, aby se po volbách klepali po ramenou s Bursíkem a Kateřinou Jacques. Michal má pravdu, vás třeba baví dělat byrokraty, ale pak jste mohli být v jakékoliv straně aparátčíci, ale piráti nemůžou otročit byrokratům, já pirát nechci otročit byrokratům, páč mě to nebaví. Politika by měla být show, která přítomné zajímá, baví, inspiruje, nádech děcka, poďte vymýšlet užitečné bizardnosti, pro děcka. A když to ty děcka bude bavit, jednou si nás zvolí. Howgh
Ad hadky
No, ja taky nejsem zrovna nadsenej tema hadkama. Ale uprimne receno, nejaky pravidla se tady dodrzovat musi. Pricina hlavne vtkvi v tom, ze nemame vhodny technicky prostredek, ktery by nahradil soucasne zastarale forum PphBB (nebo se aspon rika, ze nemame casoprostredky na zavedeni noveho), ktere slouzi jednak jako pracovni nastroj (zverejnovani vystupu prace, podatelny, jednani & volby & rozpravy) od sirsi diskuze (vnitrostranicka diskuze - vaznejsi temata o smerovani Piratu program apod., podpalubi - spise kecarna). Kdyz se to micha, tak pak musi byt nejaky pravidla, abychom vubec mohli fungovat. A Pirati jak znamo jsou volnomyslenkari, jenze nekteri az tolik, ze nemini dodrzovat pravidla, ktera se ostatnim zdaji jako bezna, a argumentuji pak prave cenzurou atp.

Ad "Krize"
Ted se mozna zda, ze jsme v drobnejsi krizi, ale jednak nas ta "krize" posouva vpred k vylepseni stavajiciho fora (nebo aspon k uplne novemu foru) a druhak to snad zalezi na kazdym z Vas, jestli budete delat show ne? :-) Jestli ted pujdete do sveho krajskeho fora, a vlozite prispevek s konceptem na nejakou happening akci (napr. se chystaji prednasky restauraterum ohledne OSA - jsou potreba lidi!, kde je sakra spolecna udalost pro INDECT na jaro?, kde je ceske video pro INDECT) a nebo jestli si budete cist hadky par jedincu. Tim chci rict, ze si tady stezujete, ale ve skutecnosti vam nic nebrani neco udelat, vymyslet. A nemyslete si, ze vsichni Pirati prestali pracovat (Asi jste dostali dnesni email od Jakuba Michalka ohledne TZ). Neprestali, sice se tady vic flamuje (od slova flame) ale lide co neco delaji, nejsou tak videt, takze hlavu vzhuru, a znechuceni muzete smazat aktivismem pro stranu hned ted.

Ad Zeleni
Zapominas, ze si tady kazdy muze svuj soukromy nazor rikat jak chce, coz ale neznamena ze to je vetsinove stanovisko strany ;-)
Senator Michalek je uz trochu stare tema a nezapomen, ze on mel svuj vlastni program, ne ze by sliboval ze bude slouzit programu Zelenych Piratu a KDU (coz by ani moc neslo).
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vit.Konecny
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Mno, je tu jistý návrh na moderaci vlákna jeho zakladatelem. Logicky z toho může vzejít model když ty mě, tak já tobě, nicméně jisté, a ne zanedbatelné zvýšení odpovědnosti od autora vlákna by to přineslo (nepsal by sem pí...... , třeba by zkusil začít v podpalubí). Jestliže odpovídám za to, s jakým nápadem přicházím a v průběhu mohu nějakým způsobem zasahovat do toho, co přispěvatelé přispívají (a nad tímto souslovím bych prosil se zamyslet - tedy pokud někdo chce nápad zdiskreditovat, pak není přispěvatelem, ale destruktorem ! ), tak jsem nakloněn to podpořit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jsem víc než ochoten v některých oblastech dát zakladatelům právo si ho po sobě zamknout. Ale víc bych to neviděl. Tam kde je někdo za věci zodpovědný (odbory, podatelny, programové body) moderátorská práva má.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Roman.Kucera »

K čemu je zamykání vláken? Aby vzniklo víc nových vláken! Čím víc vláken, tím víc adidas!

Dobře, ať nejsu dogmatik - má smysl zamykat vlákna ke stavům, které přestaly existovat. Napřiklad vyčpělé členské podněty, proběhlá hlasování bez námitek a tak podobně, čili asi k 5% obsahu tohoto fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A vyřešená podání, a ukončené úkoly a vydané správy a zastaralé schůze a skončená jednání a vyřešené námitky a obsazené pozice a zodpovězené dotazy....
Ne, veškerá pracovní vlákna má smysl zamykat, pokud jsou vyřešena.
Ale možná vnímáš, že 95% tohodle fóra je něco jiného, než někteří jiní z nás. To je otázka úhlu pohledu. (Statistiku se mi dělat nechce.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ale mohla by se stanovit karanténa, že vlákno lze zamknout až třeba 72 hodin poté, co do něj nikdo nepřispěje. To by nikoho nezabilo. Vadí mi takové to honem rychlé zamykání, aby náhodou někde neměl připomínku. Je to takové zametení pod koberec, pokoutní jednání, nedemokratické, nepirátské.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Janek.Wagner, trinitrofenol, Jana.Syrovatkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Roman Kucera píše:Ale mohla by se stanovit karanténa, že vlákno lze zamknout až třeba 72 hodin poté, co do něj nikdo nepřispěje. To by nikoho nezabilo. Vadí mi takové to honem rychlé zamykání, aby náhodou někde neměl připomínku. Je to takové zametení pod koberec, pokoutní jednání, nedemokratické, nepirátské.
A kde se něco takové třeba stalo? :) (jen mě to zajímá... vím že něco takové najdeš ;) )
PS: 78,02% vláken by se mělo zamykat ( a neptejte se mě jak jsem to spočítal :D )
Uživatelský avatar
Jiri.Vontroba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: projednání změny pravomocí moderace AO

Příspěvek od Jiri.Vontroba »

Přátelé, tak tohle jsem tu řešil už dávno. Osobně podporuji názor Roberta Adámka, že problém není v orgánech, ale v lidech. Pokud chcete opakovat tu samou chybu co já a řešit něco přes kontrolní orgány strany, pak vězte, že tím se tady nikdy nic nezmění. Já už nic měnit nechci, po těch letech jediného správného názoru je mi to fuk.
podatelna-kontrolni-komise-f233/podnet- ... tml#p86565
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Vontroba za příspěvek:
Jan.Safar
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“