Metodika pro řešení šikany

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Nikezeus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 622
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 131 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Nikezeus »

Kdyz si se sikanou nevedi rady a neumi se ji branit ani Ti kteri ji maji zvladat, tak si nejsem jisty, jestli je to problem metodiky.

"Děti šikanují učitele ve třetině základních škol."
https://www.lidovky.cz/noviny/deti-sika ... noviny_ele

"Na amatérských záběrech je středoškolský učitel angličtiny obklíčen studenty, kteří mu zakrývají hlavu kbelíkem!"
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/uc ... hodu-21827
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikezeus za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1208
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Nikezeus píše: 24 říj 2019, 15:53 Kdyz si se sikanou nevedi rady a neumi se ji branit ani Ti kteri ji maji zvladat, tak si nejsem jisty, jestli je to problem metodiky.

"Děti šikanují učitele ve třetině základních škol."
"Na amatérských záběrech je středoškolský učitel angličtiny obklíčen studenty, kteří mu zakrývají hlavu kbelíkem!"
Děkuji za tenhle dotaz.

Metodika se na spoustě škol vůbec nedodržuje což dokazují průzkumy nařpíklad SCIA, nebo i starší průzkumy MŠMT

Spousta učitelů a natož ředitelů šikanu neví jak řešit ... nemají na to potřebné informace, je to hlavně o vzdělávání pedagogů a ředitelů
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Georgia.Hejduk píše: 24 říj 2019, 20:26 Metodika se na spoustě škol vůbec nedodržuje což dokazují průzkumy nařpíklad SCIA, nebo i starší průzkumy MŠMT
Spousta učitelů a natož ředitelů šikanu neví jak řešit ... nemají na to potřebné informace, je to hlavně o vzdělávání pedagogů a ředitelů
Pamatuji i doby, kdy se to hodně řešilo celoplošně, byly tu projekty neziskovek, státní metodiky, rámcové vzdělávací plány, preventisti, psychologové, pearing, schránky na chodbách...

To všechno se úplně převrátilo do nicneříkajícího guláše v okamžiku, když razantně nastoupila kyberšikana. Všichni řeší kyberšikanu a ještě blbě a najednou se úplně zapomíná na klasickou "off-line" šikanu.

Pokud si to převedeme na dospělou populaci, je tu kyberšikana také, ale hlavně nejrůznější mediální dehonestace, fake news atd.... Koneckonců u Pirátů se také nezřídka stane, že je někdo napadán většinou lidí za menšinové rebelské názory a posléze je zostuzován, očerňován pomocí lží, argumentačních faulů atd.

I toto Fórum je toho občasným svědkem... ale řekl bych, že se to postupně zlepšuje. Piráti na to mají alespoň nějaké nástroje. Jiné strany ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Vojtech.Tatra, Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

karabinm píše: 23 říj 2019, 22:31
Ondrej.Kalis píše: 23 říj 2019, 22:04 Má to mnoho svých účelů. Jeden z nich je také to, že co člověk napíše s vědomím, že fórum je veřejné, si mnohem více rozmyslí. A než napíše něco ostrého, víckrát se zamyslí, jestli si za tím může stát. Princip veřejného fóra je i o tom, že za upřímný a čestný názor se člověk nemusí stydět.
Fakt máš ve světle posledních diskusí (ale nejen těch posledních), pocit že tahle tvoje myšlenka v souladu s realitou? Já jako vcelku nezávislý pozorovatel jsem přesvědčen že není.

Dohady, pocity, hypertrofovaná ega, mesiášský syndrom. Díky bohu nikoli ve většině, ale dost na to, abych pochyboval, že někteří přispěvatelé projevují nějakou extra snahu přispívat konstruktivně.
Nejde o to, že by všichni přispívali slušně a konstruktivně, to lze do značné míry ovlivnit i tím, jak k nevhodným příspěvkům budou přistupovat ostatní členové a moderátoři. Neřekl jsem ale, že by fórum vedlo k tomu, že všechny příspěvky budou ideální.

Fórum, nejen veřejné, nicméně skutečně vede k tomu, že člověk více přemýšlí a některé věci sem nenapíše, nebo je ani nelze napsat. Jde o všelijaké pomluvy a věci, které chtějí dotyční řešit pokoutně. Osobně mám dobré zkušenosti i ze sdružení, kde jsme zavedli neveřejné fórum, a možná by ses divil, jak najednou ,,nikdo nemá výhrady", když je musí říct na fóru, na kterém si je mohou přečíst všichni členové, nejen ti vybraní. Prostě na veřejné fórum nedáš věc, za kterou si nestojíš tak, abys ji řekl veřejně (nebo aspoň všem členům). A to je dobrý první krok.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Tatra, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Irena.Drofova, Jakub.Nepejchal

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 283
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

No já osobně mám dojem, že tady konkrétně teď nejde o šikanu. Ať si kdo chce co chce říká... nebo píše.
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1208
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Frantisek.Pudil píše: 25 říj 2019, 20:53 No já osobně mám dojem, že tady konkrétně teď nejde o šikanu. Ať si kdo chce co chce říká... nebo píše.
Takže budeme svědectví několika lidí prostě házet do koše bez vyšetřování ... a právě proto toto téma otevírám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Tatra

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Frantisek.Pudil píše: 25 říj 2019, 20:53 No já osobně mám dojem, že tady konkrétně teď nejde o šikanu. Ať si kdo chce co chce říká... nebo píše.
I já si to myslím. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... To je jako u psů. Pokud mu pravidelně neudržuješ socializační návyky, postupně zvlčí. Jednou za čas je nutné ho znovu "usadit". :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lenka.Wagnerova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 283
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Bez vyšetřování??? A kdo koho bude vyšetřovat???? Podle mne je vše v pořádku. Člen strany má pocit že se mu děje nějaké bezpráví a tak podá návrh na odvolání člena strany. Proběhlo hlasování výsledek hlasování odstartoval proces odvolání... Ten nějak dopadne. (Já bych si tipnul, že JM to ustojí a v dalších volbách už stejně nebude figurovat jako kandidát. A bude se věnovat práci poslance. Kozy se nažerou a MK zůstane celá.) V této věci jsme všichni ostatní v roli občana, který má povinnost při podezření na nějaký trestný čin oznámit své podezření na příslušných úřadech. Vyšetřování má v popisu práce někdo úplně jiný. To fakt není naše starost...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPIC[quote=Frantisek.Pudil post_id=646996 time=1572034788 user_id=12013]
Kozy se nažerou a MK zůstane celá.)
[/quote]
Sexisto :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Metodika pro řešení šikany

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Frantisek.Pudil píše: 25 říj 2019, 22:19 Bez vyšetřování??? A kdo koho bude vyšetřovat???? Podle mne je vše v pořádku. Člen strany má pocit že se mu děje nějaké bezpráví a tak podá návrh na odvolání člena strany. Proběhlo hlasování výsledek hlasování odstartoval proces odvolání... Ten nějak dopadne. (Já bych si tipnul, že JM to ustojí a v dalších volbách už stejně nebude figurovat jako kandidát. A bude se věnovat práci poslance. Kozy se nažerou a MK zůstane celá.) V této věci jsme všichni ostatní v roli občana, který má povinnost při podezření na nějaký trestný čin oznámit své podezření na příslušných úřadech. Vyšetřování má v popisu práce někdo úplně jiný. To fakt není naše starost...
To je hodně smutný pohled na tohle téma a ukazuje dost velký celospolečenský problém. Hodně lidí si myslí, že demokracie je o tom, dělat si co chtějí, ale ona je hlavně o zodpovědnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Agnes.Nemeckova za příspěvky (celkem 3):
Georgia.Hejdukova, Michaela.Nepejchalova, Ondrej.Kalis

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“