Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Pracuju na bakalářské práci, která by se měla zabývat názory členů Pirátské strany (už bylo publikováno několik prací analyzujících náš program, ale nešly moc do hloubky a rozhodně se nezabývaly názory jednotlivců). Poprosil bych vás v rámci úplných příprav o zpětnou vazbu, jestli souhlasíte s tím, v jakých tématech se shodneme a v jakých se štěpíme. Komentujte doplňujte oponujte. Díky moc!

Oblasti shody:

Otevřený stát
Ochrana soukromí
revize copyrightu
svoboda podnikání (podpora drobných živnostníků)
svoboda projevu
Občanská práva
Postupná legalizace psychotropních látek
Podpora přímé demokracie
Bezplatné školství a zdravotnictví
Vyšší zdanění korporací
Určitou výši důchodů garantuje stát
podpora svobodných technologií
Odmítáme obětovat svobodu kvůli bezpečí
Zůstaňme v EU, pokud se ji podaří demokratizovat

štěpící oblasti:

Prezident Zeman
Válka na Ukrajině
Povinné očkování
Islám
Postoj k Euru
GMO
podpora jaderné energetiky
regulace hazardu
míra radikality požadavků
Konspirační teorie

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Máš to pěkné. :) Jen bych ještě doplnil do druhé kategorie CCTV kamery OFFTOPICči obecněji paranoidní ochrana soukromí (spadá to sice pod ochranu soukromí, ale bylo tu, tuším, i dost flejmové vlákno ohledně kamer v soukromých-veřejných objektech). A taky si nejsem jistý, zda skutečně většina a jak velká většina souhlasí s legalizací všech psychotropních látek (všude hlásáme jen konopí a už jsem párkrát slyšel, že všechny drogy ne) a OFFTOPICpodle mě neuspokojivě propracovaným a dotaženým bodem VZP (bývalý i současný předseda povídali v televizi, že ho chceme rozhodně zavést, přitom mám za to, že v programu je jen "nadhození otázky a všeobecná diskuse").
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 19 led 2015, 00:19, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
anonym2064, Robert.Magni

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Opravdu nechápu proč bych se s někým měl neshodnou na Islámu. Je to náboženství. Co víc k tomu říci? Pokud je někdo xenofob tak ať fakt táhne.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od anonym2064 »

spíš je asi zajímavé jakou důležitost kterému z těch témat jednotlivci přisuzují. Co tedy štěpí a kde jen tak trochu nejsme v souladu :) jednoduchou anketou to si nezjistíš.

(a co financování pol, stran a placení funkcionářů, to už je zahraný? fakt netrolím jen se ptám)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Ferjencik, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, Ivana.Hudcova, Ondrej_Marek
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ondrej Profant píše:Opravdu nechápu proč bych se s někým měl neshodnou na Islámu. Je to náboženství. Co víc k tomu říci? Pokud je někdo xenofob tak ať fakt táhne.
Tak tak. Možná by to chtělo, Miki, ty body konkrétněji - v tomhle případě třeba burky. Nebo ještě konkrétněji "burky na ulicích" (to bych jednoznačně nechal povolené) vs. "burky ve školách" (tam bych kompetence ředitelů neomezoval, ať už se jedná o zákaz burek, kšiltovek či žvýkání). Heh, to je ale komplexní téma. A nebo ještě konkrétněji-konkrétněji... ne, dělám si srandu. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Eva.Tylova

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Ales.Sura »

Kdo tady fandí GMO? Zatím jsem viděl jen názory proti nebo neutrální.
S tím Islámem taky nevím. Nechci nikomu brát svobodné právo nenávidět :-), ale myslím, že Piráti jsou n tomto ohledu vcelku tolerantní. Samozřejmě nadále platí, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Ale to je univerzální a týká se kohokoliv bez rozdílu vyznání, rasy, národnosti, pohlaví a kdovíčehoještě. :-D
Proti povinnému očkování agituje bez ustání hlavně jeden jedinec, který ale není členem Pirátů. Rojovi se to sice zrušení povinnosti taky moc nelíbí, ale myslím, že většina je proti povinnosti. Mohla by se dát třeba ankentka. :-)
S eurem tady tady taky vidím hlavně hlasy proti, ale to se možná bude měnit s tím jak se měna uměle oslabuje. Což je podle mě i ten důvod oslabování.
Konspirační teorie bych bez bližší specifikace ani neuváděl neboť tam spadá všechno možný - od Snowdena (dnes již pravdivá konspirace), přes FED, WTC, chemtrails až po UFO a ještě dál.
Tohle je spíš jak jsem to na fóru zaznamenal já, takže do mě nemusíte moc šít pokud jsem něco "minul". ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Roman.Kucera, Vaclav.Fortik
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Michal.Ketner »

A taky si nejsem jistý, zda skutečně většina a jak velká většina souhlasí s legalizací všech psychotropních látek (všude hlásáme jen konopí a už jsem párkrát slyšel, že všechny drogy ne)
Program mluví jasně :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 3):
Milan.Muller, Marek.Necada, Robert.Magni

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Michal Ketner píše:
A taky si nejsem jistý, zda skutečně většina a jak velká většina souhlasí s legalizací všech psychotropních látek (všude hlásáme jen konopí a už jsem párkrát slyšel, že všechny drogy ne)
Program mluví jasně :fet:
Když všechny tak všechny říkala v jednom vtipu devadesátiletá babička banditům, kteří přepadli vesnici a chystali se znásilnit všechny ženy.

Legalizace veškerých drog je bod pro pár vymaštěných hlav jako je ta ketnerova a ktrťákova.
Docela by mě zajímalo kdo a jakým způsobem to v této společensky neakceptovatelné maximalistické podobě do našeho programu naKrtkoval. Navíc když se tahle sekta mastičů v reálu postaví i proti veřejností akceptovatelné podpoře legalizace konopí jako tomu bylo u EOI WLtT, která žádala ulevy od kriminalizace samoléčitelů konopím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Ivana.Hudcova, YjM
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Michal.Ketner »

Petr Bajgar píše:
Michal Ketner píše:
A taky si nejsem jistý, zda skutečně většina a jak velká většina souhlasí s legalizací všech psychotropních látek (všude hlásáme jen konopí a už jsem párkrát slyšel, že všechny drogy ne)
Program mluví jasně :fet:
Když všechny tak všechny říkala v jednom vtipu devadesátiletá babička banditům, kteří přepadli vesnici a chystali se znásilnit všechny ženy.

Legalizace veškerých drog je bod pro pár vymaštěných hlav jako je ta ketnerova a ktrťákova.
Docela by mě zajímalo kdo a jakým způsobem to v této společensky neakceptovatelné maximalistické podobě do našeho programu naKrtkoval. Navíc když se tahle sekta mastičů v reálu postaví i proti veřejností akceptovatelné podpoře legalizace konopí jako tomu bylo u EOI WLtT, která žádala ulevy od kriminalizace samoléčitelů konopím.
Zas mluvíš uplně z cesty :fet: Za prvé asi program neschválí dva lidi, přitom si nepamatuju ani , že by na tom krtek pomáhal. Vychází to ze svobody jednotlivce, doporučuju si zjistit co je liberalismus a ne furt předhazovat svuj paternalimus :). K tý petici se ti nebudu vyjadřovat 100x , to že ty z toho máš buttheart není muj problém, my jsme tam vypsali jen věci, které se nám nelíbili. Tam v tý petici bylo něco o ulev kriminalizace samoléčitelů ? Tak to mi řekni kde , to byla ta proti které jsme se vyhrazovali že tam imho chybí :)
mimo to věc jako racionální politicka psychotropních látek ti něco řiká ? to že legalizace psychotropních látek se snaží snižovat rizika psychotropních látek ?
Když nejsi schopnej vidět za roh tak čum aspon dopředu at si nerozbiješ o zed hubu. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 6):
Milan.Muller, Roman.Kucera, Frantisek.Navrkal, Martin.Svadlenka, Robert.Magni, V__

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ales Sura píše:Kdo tady fandí GMO? Zatím jsem viděl jen názory proti nebo neutrální.
:) Nefandím Monsantu a jejich snaze vytvořit si monopol, ale GMO jako princip se mi líbí. Ostatně všichni šlechtitelé, od starých Egypťanů, přes Maye až po Mičurina dělali v podstatě totéž, jen jim to trvalo desítky a stovky let a samozřejmě nemohli zkřížit brambor a veš OFFTOPICtakové brambory se pak škrabou samy :D. Víš, že pšenice je stovky let geneticky modifikovaná tráva?
Ales Sura píše:S tím Islámem taky nevím. Nechci nikomu brát svobodné právo nenávidět :-)
Proti islámu má podobné námitky jako proti jiným náboženstvím, umocněné o to, že islámský svět má nějakých 400 let zpoždění za křesťanským. A co naši předkové "dokázali" ve středověku, na to také nejsme pyšní.
Ales Sura píše:Proti povinnému očkování agituje bez ustání hlavně jeden jedinec, který ale není členem Pirátů. Rojovi se to sice zrušení povinnosti taky moc nelíbí, ale myslím, že většina je proti povinnosti. Mohla by se dát třeba ankentka. :-)
Tohle souvětí jsem nepobral. Většina je proti povinnosti? Já tedy děti nemám, ale kdybych věděl, že ve školce je dítě, které není očkováno proti TBC, tak to moje už by tam nikdy nesmělo. Jestli očkování ochrání milion dětí a jedno na to zemře, jsem jednoznačně pro povinné očkování.
Ales Sura píše:Konspirační teorie bych bez bližší specifikace ani neuváděl neboť tam spadá všechno možný - od Snowdena (dnes již pravdivá konspirace), přes FED, WTC, chemtrails až po UFO a ještě dál.
Chemtrails a mimozemšťani jsou dávno prokázaní, jsou toho plné internety :twisted: Stejně tak nevyčerpatelné zdroje energie, které nám zatajuje ropná lobby. Mimochodem, o Snowdenovi jsem také četl jednu hezkou konspirační teorii. USA prý nestíhaly všechny odposlechy, které by rádi měli a potřebovali si v tomto ohledu "vylepšit pověst". Zároveň potřebovali nějakého dobrého agenta v Rusku. Tak vypustili Snowdena. Zbytek je už známý.

EDIT: rozhodně bych ale nerad, aby nás na veřejnosti prezentoval nějaká Hájek, Cibulka nebo Baudyš. OFFTOPICZa bláznivou tetu se má rodina stydět, ne se jí chlubit. Že? ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“