Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od klivan »

Petr.Vileta píše:
klivan píše:NKU zjistil mrhani penězí na ministerstvech, mimo jiné i na ministerstvu financí v gesci AB,že by kozel zahradníkem?
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nku-mi ... rd/1476862
OFFTOPICObrázek
Omlouvám se" off topic", nevěděl jsem , kam dát toto zjisteni NKU, že si Babis pokrytecky hraje na ochránce veřejných peněz, ale opak je pravdou.
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Eva.Tylova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 115
Registrován: 20 led 2018, 13:01
Profese: Ekoložka
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 362 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Eva.Tylova »

A co téma přiměřeného územního rozvoje? Důležité především ve velkých městech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Tylova za příspěvek:
klivan
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od anonym2064 »

docela by mě zajímalo, jak je na tom současné členstvo partaje s náhledem na ZP. jestli má cenu sem ještě vůbec lézt.
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Petr.Vileta píše: ... Já tedy děti nemám, ale kdybych věděl, že ve školce je dítě, které není očkováno proti TBC, tak to moje už by tam nikdy nesmělo. Jestli očkování ochrání milion dětí a jedno na to zemře, jsem jednoznačně pro povinné očkování.

Jak se vyrovnávate se skutečností, že povinné plošné očkování proti TBC bylo zrušeno v r. 2010? :) Oficiální stanovisko pirátů k očkování mě potěšilo jako poměrně rozumné, pak jsem pročetla diskuse, které mu předcházely, a chvílemi měla pochybnosti, zda se skutečně nacházím na platformě svobodomyslné a liberální strany vyznávající nějaké demokratické minimum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvek:
Marek.Necada
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lusica píše: Jak se vyrovnávate se skutečností, že povinné plošné očkování proti TBC bylo zrušeno v r. 2010? :)
Jak říkám, děti nemám a já jsem očkován byl, takže z mého sobeckého pohledu žádné nebezpečí nehrozí. ;) Ovšem zrovna dneska říkali v TV, že počet nakažených opět vzrůstá, také díky imigrantům (hlavně z Ukrajiny, Bulharska atd.) a že by se mělo očkování proti TBC opět zařadit do očkovacího plánu. A nemluvil o tom "nějaký redaktůrek", ale lékař z Thomayerovy nemocnice. ;)

Víte jak to je s tím liberalismem, že? "Svoboda tvé pěsti končí u mého nosu." Pokud existuje reálné a zvyšující se riziko nákazy, předchozí léta prokázala, že očkování funguje a nemoc dokázalo vymýtit, pak asi je třeba očkování znovu zavést. Kde není nemoc, netřeba očkovat, ale když se nemoc vrací, je třeba použít osvědčené postupy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Jiri.Koudelka

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od klivan »

Lusica píše:
Petr.Vileta píše: ... Já tedy děti nemám, ale kdybych věděl, že ve školce je dítě, které není očkováno proti TBC, tak to moje už by tam nikdy nesmělo. Jestli očkování ochrání milion dětí a jedno na to zemře, jsem jednoznačně pro povinné očkování.

Jak se vyrovnávate se skutečností, že povinné plošné očkování proti TBC bylo zrušeno v r. 2010? :) Oficiální stanovisko pirátů k očkování mě potěšilo jako poměrně rozumné, pak jsem pročetla diskuse, které mu předcházely, a chvílemi měla pochybnosti, zda se skutečně nacházím na platformě svobodomyslné a liberální strany vyznávající nějaké demokratické minimum.
Pokud by došlo opět k vzestupu TBC, tak by to asi stálo zase za zvážení. U TBC je výhoda, že jsou antituberkulotika, ale jsou nemoci, kde jsme bezmocní - viz video, ale jen pro silné povahy.,( a jsou téměř stoprocentně smrtelné. - Clostridium tetani např tetanus). Naštěstí již v naší zemi se nevyskytuje, ale jsou země, kde je možné Tetanus potkát.
Očkování považuji za jeden z největších vynálezu světa, které dokázalo tak strašné nemoci jako jsou např. pravé neštovice vymýtit atd.
A kdo jednou viděl vcelku vzácnou meningitidu na vlastní oči, ten si nechá děti oočkovat. :D

posting.php?mode=quote&f=632&p=542422
https://www.youtube.com/watch?v=jUeSLqqOhtc
https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky ... -studentku
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Petr.Vileta »

klivan píše:A kdo jednou viděl vcelku vzácnou meningitidu na vlastní oči, ten si nechá děti oočkovat. :D
Černý humor:
Mladá matka: Pane doktore, musím své děti nechat očkovat?
Lékař: Jen ty, co si chcete nechat.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Petr.Vileta píše:
Lusica píše: Jak se vyrovnávate se skutečností, že povinné plošné očkování proti TBC bylo zrušeno v r. 2010? :)
Jak říkám, děti nemám a já jsem očkován byl, takže z mého sobeckého pohledu žádné nebezpečí nehrozí. ;) Ovšem zrovna dneska říkali v TV, že počet nakažených opět vzrůstá, také díky imigrantům (hlavně z Ukrajiny, Bulharska atd.) a že by se mělo očkování proti TBC opět zařadit do očkovacího plánu. A nemluvil o tom "nějaký redaktůrek", ale lékař z Thomayerovy nemocnice. ;)

Víte jak to je s tím liberalismem, že? "Svoboda tvé pěsti končí u mého nosu." Pokud existuje reálné a zvyšující se riziko nákazy, předchozí léta prokázala, že očkování funguje a nemoc dokázalo vymýtit, pak asi je třeba očkování znovu zavést. Kde není nemoc, netřeba očkovat, ale když se nemoc vrací, je třeba použít osvědčené postupy.
OFFTOPICPro zamyšlení zde - rozhovor s primářkou pneumologického odd. Thomayerovy nemocnice.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096 ... deo/315779

Pokud člověk věnuje 10 minut pozornosti statistikám zde https://www.uzis.cz/category/tematicke- ... rkuloza-cr , musí zhodnotit, že po r. 2010, kdy se přestalo očkovat plošně, ale pouze u rizikových skupin, se nijak nezměnil klesající trend v počtu nemocných na 100 000 obyvatel (v r. 2010 6,5 a 2016 to bylo 4,9/100K). Je samozřejmě problém s migrací, onemocnění sem přivážejí cizinci, ale to se děje už léta, nikoliv poslední měsíce.

TBC je velmi nepříjemné onemocnění, které rozhodně nechci podceňovat, jenom bych chtěla zdůraznit, že v medicíně by se mělo rozhodovat na základě poměru přínosů a rizik. Zrovna očkování proti TBC asi není pro tuhle diskusi dobrý modelový příklad, protože nezabrání nákaze jako takové, ale spíš omezí šíření po organismu. Nežádoucí účinky závažnějšího charakteru (anafylaktické reakce, záněty kostí apod.) se dle SPC BCG vakcíny vyskytují v 1/1000-1/10 000 případů, což v tuto chvíli vnímám jako nevýhodný poměr, nechám si to vyvrátit na základě odborných argumentů, ne pocitů a dojmů. Pokud by počet případů letěl nahoru, pak je tato diskuse o něčem jiném, budu zvědavá, až publikují údaje za rok 2017.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvek:
Jiri.Koudelka
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Martin.Kucera »

Další očkovací flame? Nechtěli byste se s ním přesunout třeba sem?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Oblasti, kde se Piráti shodnou a kde se neshodnou

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Flame? To se musím omluvit, jestli můj příspěvek do této debaty vyzněl nějak útočně. Pouze jsem měla za to, že zvlášť pokud jde o zásahy státu do svobodného rozhodování občanů, je obecně žádoucí rozhodovat se na základě aktuálních informací, do toho mi "mezi děti neočkované proti tbc bych svoje dítě nepustil" naprosto nesedlo. Nejsem žádný antivax fanatik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvek:
Marek.Necada
Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“