Umění komunikace

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Jsme opravdu rádi za zájem, aby projekt byl co nejvíce profesionální a měl dobrou úroveň. Děkujeme za podporu a doufáme, že projekt při hlasování podpoříte a budete ho také propagovat i mezi ostatními Piráty, aby tyto profesionální ambice mohly být naplněny.

Budeme vám velmi vděčni za doporučení jmenovitě těch správných profi přednášející, kteří vládnou jak znalostmi, tak schopnostmi toto zajímavě a srozumitelně předat posluchačům.

@Ivan - díky za nabídku přípravy přednášek, budeme za to velmi rádi. Prosím, můžeš nám prozatím dodat název přednášky, cca 2 - 3 věty o co jde a cca délku celé přednášky (jestli 1/2h, 1h...)

@Janek - jsem ráda za každý názor, ale bohužel nevím, co přesně si mám představit pod AZ a proč si myslíš, že vtipy nemají být použité? Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvek:
Ivan.Sirko
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Helena Jarolimkova píše:
@Ivan - díky za nabídku přípravy přednášek, budeme za to velmi rádi. Prosím, můžeš nám prozatím dodat název přednášky, cca 2 - 3 věty o co jde a cca délku celé přednášky (jestli 1/2h, 1h...)
:lol: Heleno to neni nabídka, to je reakce na to že moc spechaté a přitom nejste moc připraveni :P
Chválim ten entuziasmus, ale protože nechci aby to dopadlo fiaskem, musím jednat a upozorňovat na nejake "úchýlký" v organizace :fet:

Teď momentálně pracujeme spolu s Lidyí Hejnovou nad překladem materialu k už avizované přednášce která už je i na plakátu - Dynamické síťové struktury (dle Tarasa Plachtiye) :ugeek:
OFFTOPICnebo už někdo to ma hotové a ja o tom nic nevím ???
Pak jsem ochoten připravit materiál o "Parcipativni ekonomice jako o teorii která muže byt základem pirátské ideologije" nebo o tom "Jak se ovlivňuje vlastnosti a činnost politických subjektu jich organizační struktura: hierarchie vs dinamické siťe", nebo ...... anebo i o ........... 8-)

PS. O tech "profesionálních" přednášejících musím upřesnit, že je tu dvě možnosti: někoho najít, nebo to naučítse samim.
A o tu druhu variantu jsem usiluji :)
A taky nechci aby chyby a omyly z minulosti už ne opakovali (krajská kampaň 2012) a vynaložené úsilí bylo maximálně prospěšné. Aby tomu zabránili musíme sejít a jednat o postupu. Pokuď budete jednat stylem: honem, honem budu muset od projektu odstoupit, protože pro mne velice důležité výsledek v podobě kvalitni nahrávky, která pak bude kolovat internetem a konat svůj účel :mrgreen:

Potom můžeme jezdit s "Cirkusem" po republice, chlastat pivo, komunikovat se zájemci atd. atp. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Lenka.Wagnerova

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Ještě bych vás chtěla požádat, jestli můžeme diskutovat o úrovni profesionality něčeho, co ještě ani jednou neproběhlo, zde v tomto vlákně a ne v FB události, která zve veřejnost na tuto akci. Připadá mi to jako střílení do vlastních řad (ale na to jsem tady zvyklá ;) ), jelikož FB UDÁLOST je pozvánka PRO VEŘEJNOST na již zajištěnou a pořádanou akci. EDIT: a jak určitě víte po přečtení projektu, přednášky, resp. setkání na téma "Umění komunikace" budeme pořádat nezávisle na schválení projektu, tzn. že schválení projektu a výše finanční podpory má za cíl zvednout a rozšířit profesionální úroveň, která v každém případě leží na srdci i nám. Připadá mi, že těmito námitkami, které se bohužel neopírají o žádný faktický základ, posunujete náš projekt někam, kde se rozhodně nenachází ani tam nesměřoval....

Pracovní vlákno je zde a Josef vytvořil i Google prostor, na který je každý zájemce o organizaci či spolupráci zván. SZ jsme pozvali spoustu lidí ke spolupráci na projektu, pokud víte o někom, kdo má zájem a je profesionál a bojí se nám ozvat, vězte, že za něj budemem rádi. Pro pozvání z řad profesionálů zvenčí je zapotřebí, aby projekt získal podporu a dostatek financí, takže....na všechny se těšíme :)

@ Ivan: velmi mě těší tvůj entuziasmus, ale asi tady každý mluvíme o jiném projektu. My realizujeme projekt "Umění komunikace" a ty mluvíš o participativní ekonomice - nezdá se ti, že je to trochu rozdíl?
Mrzí mě, že o něčem říkáš, že je to nepřipravené. Vypadá to že víš víc než my, kteří projekt připravujeme....
Pokud to nebyla nabídka, těžko se vyznám v tom, jak co myslíš... Ale jsem ráda, že si vše v klidu dokážeme vysvětlit a porozumět si :fet:
V pohodě, beru zpět a není nutné žádnou přednášku pro nás připravovat, máme celkem připraveno dost jednotlivých témat se společným jmenovatelem "Umění komunikace" :)
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Heleno, AZ je autorský zákon - aby nebyl průser.

profesionalita: Ti přednášející, kteří jsou fakt dobří, jsou nejen dost drazí, ale hlavně se objednávají někdy i rok dopředu. Tohle ne, navíc asi není potřeba dělat něco, co už funguje pod jinou organizací.
- Takže buď sehnat někoho, kdo to prostě umí v praxi, aby popovídal, jak tak proplouvá životem a profesí. To může být reportér, policista, učitel, třeba i někdo ze sociálky nebo tak podobně.
- Super jsou praktické ukázky, takže potřebujeme komedianty, ať už profi herce nebo lidi, co to mají v sobě. Takhle jsem dokázala strhnout děti ve škole, prostě nebýt jen memorujícím přednášejícím, ale prožívat to (alespoň zdánlivě), co říkám. Zapojení posluchačstva do ukázek, dramatizací, to je úplně nejvíc :P
- Teorie, co mají kluci (holky ?) nastudované, si zkusit předávat v praxi zatím cvičně. Aby si ověřili, jak na co lidi reagují, co chápou snadno, co ne. A naučit se číst z publika, jestli už nejsou mimo. To je taky komunikace. nechci nikoho podceňovat, ale málokdy to dáte na první dobrou. Jak jsem učila děti a občas něco přednášela dospělákům, tak vím, že se postupně obsah i forma přednášeného mění, ladí a také lépe přizpůsobuje konkrétnímu posluchačstvu.
- Jak píše Ivan Sirko - nejdřív si to pořádně probrat a vyzkoušet mezi sebou, vyzkoušet na Pirátech, na rodinách, kamarádech, než vylezete/vylezeme před veřejnost.
- Být připraveni na rozdílné publikum podle toho, co očekává, jak zkušení a znalí jsou v oblasti problematiky komunikace.
- Stanovit si rozsah, který uspokojí, ale neunudí. Délka, střídání přednášejících, přednášky a praktických ukázek, projekcí apod. (předtočené ukázky, klipy, komixy jsou super - s tím asi počítáte?)

EDIT: K poslednímu příspěvku Heleny - já zas něco nepochopila (asi). Jak je možné, že je na fb událost, pozvánka pro veřejnost, když ještě vůbec není jasné, jak dopadne příprava, ladění a schvalování projektu. Zase ta komunikace.... Brala jsem to jako určitou předzvěst toho, co bude, co se chystá. :roll: Ach jo.... To bych tam nic takového nepsala. Ale na druhou stranu fakt nemám pocit, že by bylo už na co zvát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 5):
Helena.Jarolimkova, Ivan.Sirko, Vaclav.Fortik, Barbora.Hruzova, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Ivan.Sirko »

@Heleno, děkuji za učebnicový příklad "Neumění komunikace" :(

Asi jsem nepochopil o co Vám v tom to projektu pak jde a tak nemá cenu stracet čas, ale nezáleží jak dopadne ten Váš jsem pokračuji v překládání a přípravě materialu na tema o kterych psal, možna pak se najdou lidi kteří to budou chtít udělat dobře a pro piráty užitečné, ne jen ohňostroj nepodložených slibu, prázdných atrap a butaforie, pak pochopitelně sem tam i někteří zklamaní lidí :mrgreen:

PS. U piratu to už je klasika, když chceš nějak pomoct nebo poradit aby neco dopadlo dobře, ale kriticky, ihned nasazen komunikační blok, zeď, nezdolatelny vodní kanál, labyrint slovíček ...................... :oops:

HODNĚ ÚSPĚCHU POD VLAJKOU "UMĚNÍ KOMUNIKACE". :lol: :lol: :lol:

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Ivan Sirko píše:@Heleno, děkuji za učebnicový příklad "Neumění komunikace" :(

Asi jsem nepochopil o co Vám v tom to projektu pak jde a tak nemá cenu stracet čas, ale nezáleží jak dopadne ten Váš jsem pokračuji v překládání a přípravě materialu na tema o kterych psal, možna pak se najdou lidi kteří to budou chtít udělat dobře a pro piráty užitečné, ne jen ohňostroj nepodložených slibu, prázdných atrap a butaforie, pak pochopitelně sem tam i někteří zklamaní lidí :mrgreen:

PS. U piratu to už je klasika, když chceš nějak pomoct nebo poradit aby neco dopadlo dobře, ale kriticky, ihned nasazen komunikační blok, zeď, nezdolatelny vodní kanál, labyrint slovíček ...................... :oops:

HODNĚ ÚSPĚCHU POD VLAJKOU "UMĚNÍ KOMUNIKACE". :lol: :lol: :lol:
Ano, bohužel nepochopil nebo jsi ani neměl čas projekt přečíst, kdo ví :) Já nejsem v projektu ani jako přednášející ani jako odborník na komunikaci - já tam mám funkci administrativní a koordinátorskou a to je můj cíl, abych vše, co bude k dispozici dala dohromady, uspořádala, věcně předložila a připravila. + ještě se snažím o nějaké grafické a informační materiály...

Jak jsem psala po prvním setkání Restartu - opravdu jsi mě překvapil svým rozhledem a celkem srovnanými myšlenkami včetně jejich dobré prezentace posluchačům (proto jsem tě například já navrhla mezi přednášející), ale už z prvního setkání jsem také měla pochybnosti, jestli jsi schopný či ochotný naslouchat druhým ( a tyto pochybnosti nemám jen já) - ovšem to při klasické "přednášce" není handicap, jelikož se tam jedná o monolog .... :-)
Ale nechme toho, nechme to na yindy :fet:

EDIT: doporučuji Ti zúčastnit se nějakého workshopu "Umění komunikace" - nebude to na škodu. Já nejspíš budu na všech :fet: Fakt nemám ráda konflikty, ale diskuzi, ta mě baví, ta pomáhá a neustále rozšiřuje názory a obzory... jj, je to těžký ;)
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jako vedoucí PO souhlasím, protože umět komunikovat považuji (nejen) v politice za základní. Heleno, snaž se ale držet na uzdě svůj temperament, aby projekt došel do zdárného konce :-)
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

ufffffffff, mám co vydejchávat teda.... pro tentokrát se zdržím komentářů, ačkoli jsem byla oslovena. :shock:
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Byla jsem mezi oslovenými a chtělo se po mě abych koordinovala v PB.
Odmítla jsem, jednak mám už teď málo času na jiné věci a za druhé - myšlenka dobrá, ALE mám obavy z realizace.
Nemusím se dál rozepisovat, vše důležité už napsala Lenka za mě.

Vyjádřila bych se dříve, kdybych na pracovní vlákno nenarazila až dnes.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Umění komunikace

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Lenka Kozlova píše:Byla jsem mezi oslovenými a chtělo se po mě abych koordinovala v PB.
Odmítla jsem, jednak mám už teď málo času na jiné věci a za druhé - myšlenka dobrá, ALE mám obavy z realizace.
Nemusím se dál rozepisovat, vše důležité už napsala Lenka za mě.

Vyjádřila bych se dříve, kdybych na pracovní vlákno nenarazila až dnes.
Díky za vysvětlení Lenko.
Ano, k projektu se vyjadřovala Lenka W. a Ivan S., ani jeden s námi o projektu nehovořili, ale psali své pochybnosti. Lenka zde popsala způsob přednášek a realizaci, kterou samozřejmě máme připravenou a v organizaci máme zkušenosti. Nevadí, s Lenkou jsme v komunikaci pokročili a Lenka bude jedním z přednášejících. Ivan nemá zájem.

Podobná myšlenka dřímala ve více lidech, proto se podařilo spojit se a pustit se do práce. Každý umí něco jiného a když se to dá dohromady a dobře zkoordinuje, mohlo by to být víc než zajímavé... Těšíme se.

Oslovili jsme SZ víceméně aktivně vystupující členy na fóru, jestli by měli zájem o zrealizování přednášky u nich ve městě či kraji, někteří reagovali pozitivně a akce se již domlouvá, někteří odmítli a jiní nereagovali.
Pokud by kdokoli z vás, kdokoli další měl zájem o spolupráci, ozvěte se. Dorozumívací workshopy či přednášky jsou vždy ku prospěchu všech a jsou u nás na pořadu dne :D

Vložím sem ještě jednou již zveřejněné možnosti, jak může workshop či přednáška vypadat:
Přednášky budou mít charakter zcela dle dohody s místním "koordinátorem", tj. může to být:

- setkání místních Pirátů v diskuzním kroužku nad tématem Restart. Začalo by se s cca ½ - 1h "přednáškou" jednoho z Pirátů, kteří mají zájem vysvětlit ostatním co ví o komunikace, jak je pro něj důležitá, jaký druh komunikace - dorozumívání upřednostňuje či doporučuje. Další cca 1h by již všichni účastníci Piráti hovořili v řízené diskuzi na téma Restart - co si pod tím představují a co si myslí, že je pro Restart, resp. pro dobré další fungování Pirátů důležité.

NEBO

- setkání Pirátů a veřejnosti, kdy celá akce bude koncipovaná jako přednáška 1 - 3 lidí na téma "Umění komunikce", kdy se budeme snažit (dle možností a prostředků) oslovit někoho veřejně známého v místě (novinář, psycholog, pedagog, herec, kdokoli..), aby se přednášky zúčastnil a připravil si ze své zkušenosti něco na dané téma (cca 1/2h) - tím by mohl být podpořen zájem veřejnosti o účast na přednášce.

NEBO

- setkání zcela dle představ místního "koordinátora" na téma "Umění komunikace a Piráti"

Přednáška se může konat - v hospodě, v klubovně, v sále, venku v parku... kdekoli. Vždy budemožné online sledování a vždy budeme přednášku natáčet. Zpracování natočeného materiálu bude probíhat dle možností a dle finanční podpory projektu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvek:
V__
Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“