Velvyslanci PP-CZ

For discussion of foreign visitors and members living abroad./Pro diskuzi zahraničních příznivců a členů žijících v zahraničí.

Moderátor: Odbor - zahranicni

Pravidla fóra
Fóra pro překlad zahraničních textů, diskuzi programu mezinárodní politiky a pracovní skupinu zahraniční odbor hledejte jinde.
Fórum si můžete skrýt zařazením do skupiny "Skrýt - zahraniční odbor".
  • Pro nové téma založte nové vlákno. Buďte milí, slušní a konstruktivní.
  • For a new topic create a new thread. Be kind, well-mannered and constructive.
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6920 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Re: Velvyslanci PP-CZ

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 01 kvě 2015, 22:04

Ales.Sura píše:Takže opakuji znovu nejen v tomto vláknu - mám kontakty s Piráty v Bavorsku a v Badensku-Wurttembersku. Pokud má někdo pocit, že bych mohl být s něčím nápomocen, tak se ozvěte. Howgh
Zvi lidi na Piratecon v Mariánkách a obzvláště pak zastupitele. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Libor.Spacek
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1814 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 02 kvě 2015, 23:27

Mikulas.Peksa píše:Zvi lidi na Piratecon v Mariánkách a obzvláště pak zastupitele. :)
OK. Jak jsem psal, tak jsem již zval lidi z Zeitgeistu. Nikdo se ale neozval a ani u Pirátů nebyl ohlas, tak jsem to nechal plavat.
Můžu se ale poptat i tady. Jen jestli to není tak trochu "short notice."
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

chemx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: php - developer
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od chemx » 25 lis 2017, 16:05

Pic,
bydlím v Německu - Mnichov. Jsem tu a stojím při Vás. Kdyby jste hledali ambasadora, tak jsem Váš, pokud mě nezabijou nebo nenajdete lepšího. :fet:

Jiri Marek
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Jiri Marek » 03 zář 2018, 19:28

Dobrý večer.
Mne by zajímalo, zda je možné členství v zahraniční politické straně, třeba v britské pirátské, a také být současně členem české? Také zda Vy připouštíte členství třeba v britské labouristické straně a současně být členem Vaší strany v ČR? Doposud jsem měl dojem, že člen politické strany jedné země by neměl být členem politické strany jiné země.
Většina Čechů žijících v UK není členem žádné britské politické strany už z toho důvodu, že nemají britský pas, tedy nemohou na většinu veřejných politických pozic v těch stranách kandidovat.
Ptám se na to proto, že jsem také doposud měl dojem, že pokud je někdo člen zahraniční politické strany, tak nemůže ani uvažovat o kandidatuře na jakoukoliv veřejnou politickou pozici v ČR či EU za Vaší stranu.
Britská pirátská strana https://www.pirateparty.org.uk se mi zdá v současnosti dost nevýznamná, aby se dalo od ní moc učit, ale pokusím se získat nějaké detaily o ní.
Mikulas.Peksa píše:
30 dub 2015, 09:56
Jiri.Jozifek píše:Ahoj , mám dceru v Anglii sděl představu o její spolupráci s námi. :fet:
On v zásadě Petrem popisovaný způsob už formálně funguje, jen se tomu říká "mezinárodní koordinátor pro ...". OFFTOPICPřejmenování btw. není vůbec špatná myšlenka. Od dotyčné(ho) bychom čekali, že vstoupí do tamní Pirátské strany, zjistí, jak funguje, skamarádí se s místními Piráty atp. Zároveň by měl(a) fungovat v rámci naší strany. Smyslem akce by bylo autonomně přenášet zajímavé nápady, seznamovat lidi (např. propojovat aktivisty v nějaké konkrétní oblasti), atp. Kromě toho je užitečné, pokud ovládá místní jazyk a je schop(en)/(na) sledovat témata, která hýbou tamní společností. Ve finále by pak bylo zajímavé takového člověka mít při poradách "co chceme prosadit v PPI/PPEU/..."

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2360 poděkování
Dostal poděkování: 4072 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 03 zář 2018, 19:42

myslím, že Mikuláš Peksa je členem Německé pirátské strany :-) takže minimálně takhle to jde určitě :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Marek.Necada
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8192 poděkování
Dostal poděkování: 5474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 03 zář 2018, 22:13

... a já jsem členem Piraattipuolue.
Jiri Marek píše:
03 zář 2018, 19:28
Také zda Vy připouštíte členství třeba v britské labouristické straně a současně být členem Vaší strany v ČR?
Předpisy České pirátské strany zcela určitě nic takového nezakazují. To už je pak na posouzení přijímajícího předsednictva, nakolik členství v té či oné zahraniční politické straně je ideologicky slučitelné s členstvím v českých Pirátech.
Doposud jsem měl dojem, že člen politické strany jedné země by neměl být členem politické strany jiné země.
Český zákon o sdružování v politických stranách umožňuje být členem pouze jedné politické strany či hnutí. Jenže to se týče jen stran a hnutí podle tohoto zákona, tj. lze být členem nejvýše jedné české politické strany a hnutí.
Ptám se na to proto, že jsem také doposud měl dojem, že pokud je někdo člen zahraniční politické strany, tak nemůže ani uvažovat o kandidatuře na jakoukoliv veřejnou politickou pozici v ČR či EU za Vaší stranu.
To je dojem nesprávný. My nezakazujeme za naši stranu kandidovat ani členům jiných politických stran v ČR, natožpak v zahraničí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Vojtech.Pikal
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Jiri Marek
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Jiri Marek » 04 zář 2018, 00:24

Ahoj, díky za komentář.

Ještě něco mne napadlo. Dle mne se z britské Pirátské strany nedá příliš v současné době učit. Jelikož tu stranu skoro nikdo dle mne v UK nezná a nebo se o ni nezajímá. Co se týče dosavadních volebních výsledků, tak většinou žádná sláva. To spíše ona by se mohla inspirovat z české. Ale mohu se plést. https://en.wikipedia.org/wiki/Pirate_Party_UK
Osobně si myslím, že jednou z příčin může být program, který většina z populace nepovažuje za potřebný, aby se uskutečnil jako prioritní. Nicméně další důvod je v následujícím dle mne.
V UK existují desítky odborových organizací a některé mají přes milion členů. K tomu existují britské či skotské federace odborových svazů. Některé z nich mají dokonce politické fondy (část příspěvků členů jde do nich), se kterými poté lobují dominantní politické strany. Ale také mají některé odborové organizace partnerské smlouvy s vybranými politickými stranami. Třeba Unite, co má cca 1,2 mil členů, tak zve ráda na roční konference poslance atd. z Labouristické strany. A nebo zase rádi mluví na jejich konferenci. Sice je odkaz v angličtině, ale je tam fotka jejich generálního sekretáře na výroční konferenci Labouristické strany. https://en.wikipedia.org/wiki/Unite_the_Union Tím budují své vzájemné vztahy.
Když jsou poté volby, tak odbory zpravidla doporučují tu či onu stranu. I proto, že s ní mají partnerské smlouvy. Ale také doporučují maximu členů, aby do té či oné strany vstoupili a tam tak lépe zájmy odborů prosazovali. Takže není výjimkou, že je někdo člen odborů a také třeba poslanec za stranu, se kterou mají odbory partnerský právní vztah. I když ale jedna odborová organizace může mít partnerský vztah pouze s jednou dominantní politickou stranu, to neznamená, že její člen nemůže být člen nějaké jiné politické strany. Což se také děje.
Moje zkušenost z jiné organizace je ta, že ta organizace je zase napojena na Labouristickou stranu. Nový členové mají v přihlášce dokonce na výběr, zda chtějí přispívat na lobbing politiků této strany, a to odevzdáním části svého členského příspěvku pravidelně pouze a jen na to. Důvodem je zase, že ty odbory považují Labouristickou stranu za jedinou, co je schopna zlepšovat skrz zákony život lidí, které ty odbory zastupují. Také s ní mají určitý formální partnerský vztah. To znamená, že ji formálně podporují ve volbách a čekají něco více od ní zase zpět pro své členy. Dokonce na výroční konferenci se může občas projednávat, zda jejich vztah k té politické straně nepotřebuje nějakou úpravu, včetně změny obsahu části jejich partnerské smlouvy.
Toto třeba britské Pirátské straně zcela chybí, zdůrazňování jejího smyslu či významu jinými nepolitickými organizacemi.
Nicméně také je třeba dodat, že většina britských odborových organizací je částečně politických. Jelikož došly za posledních cca sto let k závěru, že politika je věc každého člena. Takže některé dokonce mají kurzy pro své členy zaměřené na to, aby je trénovaly na budoucí možnou kariéru v politice. To už jen třeba z toho důvodu, aby lépe reprezentovaly jejich zájmy. Něco jako, když si ho vytrénujeme a poté bude dělat politiku, je větší záruka, že bude dál reprezentovat naše členy, i když už v odborech být nemusí. Dokonce v některých odborových organizacích došla situace tak daleko, že nedávno byly ještě "organizující organizace" (jako organizující členy a nečleny s nějakým cílem). Ale v dnešní době už to jsou organizace jejichž primární funkcí jsou kampaně, včetně politických. Tak zvané "campaigning unions". To i říká, že ty větší se pár krát za rok účastní politických demonstrací. Dokonce jsem byl svědkem na jedné konferenci, kde byly námitky na vedení jedné odborové organizace, že těchto politických kampaní nerealizuje dost, aby si tím zlepšila obraz v médiích.

Marek.Necada píše:
03 zář 2018, 22:13
... a já jsem členem Piraattipuolue.
Jiri Marek píše:
03 zář 2018, 19:28
Také zda Vy připouštíte členství třeba v britské labouristické straně a současně být členem Vaší strany v ČR?
Předpisy České pirátské strany zcela určitě nic takového nezakazují. To už je pak na posouzení přijímajícího předsednictva, nakolik členství v té či oné zahraniční politické straně je ideologicky slučitelné s členstvím v českých Pirátech.
Doposud jsem měl dojem, že člen politické strany jedné země by neměl být členem politické strany jiné země.
Český zákon o sdružování v politických stranách umožňuje být členem pouze jedné politické strany či hnutí. Jenže to se týče jen stran a hnutí podle tohoto zákona, tj. lze být členem nejvýše jedné české politické strany a hnutí.
To je dojem nesprávný. My nezakazujeme za naši stranu kandidovat ani členům jiných politických stran v ČR, natožpak v zahraničí.

Sid6336
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: IT architect
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sid6336 » 11 čer 2019, 22:57

Petr.Bajgar píše:
19 dub 2015, 13:10
Už několik let si říkám že je docela zvláštní že do světa každý rok utíká mnoho především mladých lidí z naší republiky kteří se toulají nebo pracují v jiných zemích a mohli by nám přinášet podněty a informace o tamním dění a o možnostech a způsobech řešení která se v Česku snažíme pracně vydupat ze země.

Pokud znáte nějaké takové, co jim nabídnout aby byli našimi velvyslanci :?:
Zdar Petre, Piraty znam dlouho (nektere uz od skolnich lavic), podporoval primo a ted zel na dalku z Londyna - toto je dobra vyzva a uz jsem mel moznost poznat mistni Pirate UK - fajn parta, napadu moc, jen jim nepreje lokalni vetsinovy volebni system. Zaroven jsem zde potkal par dalsich piratu (clenu/priznivcu) - uz mame par napadu, rad bych tomu dal obrys - nejlepe lokalniho sdruzeni s aktivnim napojenim na mothership :). Porad kdo/jak muze mi dat info diky Miro

Odpovědět

Zpět na „International / Zahraničí“