Velvyslanci PP-CZ

For discussion of foreign visitors and members living abroad./Pro diskuzi zahraničních příznivců a členů žijících v zahraničí.

Moderátor: Odbor - zahranicni

Pravidla fóra
Fóra pro překlad zahraničních textů, diskuzi programu mezinárodní politiky a pracovní skupinu zahraniční odbor hledejte jinde.
Fórum si můžete skrýt zařazením do skupiny "Skrýt - zahraniční odbor".
  • Pro nové téma založte nové vlákno. Buďte milí, slušní a konstruktivní.
  • For a new topic create a new thread. Be kind, well-mannered and constructive.
Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3401 poděkování

Velvyslanci PP-CZ

Příspěvek od Petr.Bajgar » 19 dub 2015, 13:10

Už několik let si říkám že je docela zvláštní že do světa každý rok utíká mnoho především mladých lidí z naší republiky kteří se toulají nebo pracují v jiných zemích a mohli by nám přinášet podněty a informace o tamním dění a o možnostech a způsobech řešení která se v Česku snažíme pracně vydupat ze země.

Pokud znáte nějaké takové, co jim nabídnout aby byli našimi velvyslanci :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa

Jiri.Jozifek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Profese: Řidič
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 101 poděkování

Re: Velvyslanci PP-CZ

Příspěvek od Jiri.Jozifek » 29 dub 2015, 21:36

Ahoj , mám dceru v Anglii sděl představu o její spolupráci s námi. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jozifek za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Mikulas.Peksa

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1814 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 29 dub 2015, 22:06

Žiji v Německu. Jakej by byl plat a příspěvky na sekretářku? :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Libor.Spacek
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 30 dub 2015, 00:21

Jiri.Jozifek píše:Ahoj , mám dceru v Anglii sděl představu o její spolupráci s námi. :fet:
Především potřebjeme navázat intenzivnější kontakty s tamními Piráty a získávat informace o jejich činnosti a tamním dění ve věci naši programových priorit-omezovaní dostupnosti informací nebo naopak pozitivní podněty o možnostech získávání informací. Snahy o upevňování prodlužování tzv. autorských práv které omezují obecnou dostupnost děl našich předků pro současníky. Snahy o omezování svobod a dostupnosti internetu atd. atp. ;)
Ales.Sura píše:Žiji v Německu. Jakej by byl plat a příspěvky na sekretářku? :-D
Trhni si! Takový kousci jako jsi ty, se k nám hlásí už od založení v r. 2009 a první co je vždy zajímá je, kolik jim budeme za každý jejich prd platit. Jestli chceš prachy, měl jsi jít k Babišovi pokud tedy nejsi placen Babišem nebo někým jemu podobným za prudění mezi Piráty.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6920 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 30 dub 2015, 09:56

Jiri.Jozifek píše:Ahoj , mám dceru v Anglii sděl představu o její spolupráci s námi. :fet:
On v zásadě Petrem popisovaný způsob už formálně funguje, jen se tomu říká "mezinárodní koordinátor pro ...". OFFTOPICPřejmenování btw. není vůbec špatná myšlenka. Od dotyčné(ho) bychom čekali, že vstoupí do tamní Pirátské strany, zjistí, jak funguje, skamarádí se s místními Piráty atp. Zároveň by měl(a) fungovat v rámci naší strany. Smyslem akce by bylo autonomně přenášet zajímavé nápady, seznamovat lidi (např. propojovat aktivisty v nějaké konkrétní oblasti), atp. Kromě toho je užitečné, pokud ovládá místní jazyk a je schop(en)/(na) sledovat témata, která hýbou tamní společností. Ve finále by pak bylo zajímavé takového člověka mít při poradách "co chceme prosadit v PPI/PPEU/..."

OFFTOPICJá např. +- stíhám sledovat Německo a velmi okrajově i Británii, ale o ostatních zemích EU vím zhruba tolik, že jsou. Dohadují-li se Němci s Brity ve stylu "musíme vytvořit novou ústavu pro EU" - "neříkejte tomu ústava, musíme tomu říkat smlouva", tak celkem tuším proč. Vypozoroval jsem, že např. Švédové v mnoha věcech pečou s Brity. Oni to sice nějak vysvětlují, ale mít Čecha, který ve Švédsku žije a rozumí tamnímu dění a kultuře by bylo super. Pokud tu existuje někdo, kdo má přehled o tom, co se honí v hlavě Belgičanům, Portugalcům nebo Slovincům, sem s ním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Petr.Bajgar
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Jiri.Jozifek

Příspěvek od Jiri.Jozifek » 30 dub 2015, 18:06

Rozumím a přetlumočím , pak podám info :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jozifek za příspěvek:
Petr.Bajgar

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 01 kvě 2015, 14:29

Petr.Bajgar píše:Trhni si! Takový kousci jako jsi ty, se k nám hlásí už od založení v r. 2009 a první co je vždy zajímá je, kolik jim budeme za každý jejich prd platit. Jestli chceš prachy, měl jsi jít k Babišovi pokud tedy nejsi placen Babišem nebo někým jemu podobným za prudění mezi Piráty.
Ty jsi vůl! Jestli nepoznáš co je vtip (navzdory smajlíkům), tak se jdi normálně vycpat! S německými Piráty se normálně scházím a nepotřebuji na to debilní motivační vlákna. Mám kontakty v Bavorsku a v Badensku-Wurttembersku. Opakovaně jsem říkal lidem na obou stranám, že můžu zprostředkovat kontakt v případě potřeby a také k tomu i dochází. Chodím zde i na podpůrné akce (naposledy to byl protest proti TTIP). Na druhou stranu mám pocit, že na TTIP aby v ČR Piráta hledal člověk lupou, takže bych začal zametáním před svým prahem.
Ty nejdřív dojdi na kurz asertivity a empatie. Jestli si myslíš, že svejma agresivníma kecama motivuješ ostatní lidi ve straně, tak seš "vedle jak ta jedle." Ale to nejsem první kdo ti to tu píše, viď?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa, Mikulas.Ferjencik
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Jiri.Jozifek

Příspěvek od Jiri.Jozifek » 01 kvě 2015, 14:56

Chlapci klídek..... :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jozifek za příspěvek:
Petr.Bajgar

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 01 kvě 2015, 15:00

Ales.Sura píše:
Petr.Bajgar píše:Trhni si! Takový kousci jako jsi ty, se k nám hlásí už od založení v r. 2009 a první co je vždy zajímá je, kolik jim budeme za každý jejich prd platit. Jestli chceš prachy, měl jsi jít k Babišovi pokud tedy nejsi placen Babišem nebo někým jemu podobným za prudění mezi Piráty.
Ty jsi vůl! Jestli nepoznáš co je vtip (navzdory smajlíkům), tak se jdi normálně vycpat! S německými Piráty se normálně scházím a nepotřebuji na to debilní motivační vlákna. Mám kontakty v Bavorsku a v Badensku-Wurttembersku. Opakovaně jsem říkal lidem na obou stranám, že můžu zprostředkovat kontakt v případě potřeby a také k tomu i dochází. Chodím zde i na podpůrné akce (naposledy to byl protest proti TTIP). Na druhou stranu mám pocit, že na TTIP aby v ČR Piráta hledal člověk lupou, takže bych začal zametáním před svým prahem.
Ty nejdřív dojdi na kurz asertivity a empatie. Jestli si myslíš, že svejma agresivníma kecama motivuješ ostatní lidi ve straně, tak seš "vedle jak ta jedle." Ale to nejsem první kdo ti to tu píše, viď?
Pokud šlo o vtip, tak se ti omlouvám za svou nedůvtipnost, nevyrostl jsem na smailících a tak jsem si to prostě vysvětlil jinak.
Pokud se scházíš s německými Piráty a máš kontakty v několika oblastech tak proč o nich neinformuješ jak pak někdo může vědět co po tobě případně může chtít :?: Stejně tak by se nám určitě hodilo vědět aspoň díky pár řádkům na jakých akcích a jak se němečtí Piráti spolupodílejí.

Jsem jaký jsem, podobně jako mnoho kolegů Pirátů a za šest let mezi Piráty už jsem zažil tolik podrazů a kopanců od tolika lidí, že už opravdu nevěřím, že kdybych začal ostatním mazat med okolo huby, že by mě najednou začali milovat. Taky netoužím po všeobecné oblíbenosti, jde mi o to, aby Pirátská strana byla skutečně silnou politickou stranou schopnou konkurovat zdejším českým šmejdopartám a jsem hodně nervozní, že pokud k tomu zatím vůbec spějeme tak je to opravdu hlemýždím tempem. Čímž v podstatě podvádíme naše symaptizanty, podporovatele a hlavně voliče kteří nás volili.

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 01 kvě 2015, 15:51

Takže opakuji znovu nejen v tomto vláknu - mám kontakty s Piráty v Bavorsku a v Badensku-Wurttembersku. Pokud má někdo pocit, že bych mohl být s něčím nápomocen, tak se ozvěte. Howgh
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 5):
Petr.Bajgar, Jiri.Jozifek, Libor.Spacek, Mikulas.Peksa, Jiri.Ulip

Odpovědět

Zpět na „International / Zahraničí“