Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Moderátor: PMS Zatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14910 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 úno 2016, 17:05

Ahoj Žatec,
nejsu prudič a na nějakém ultra rychlém zapisování vůbec netrvám, nicméně nyní musím.

Před víkendem jsem tak nějak řešil hate kampaň na Báru a byla mi vyčtena řada zcela nesouvisejících věcí (včetně pozvání či nepozvání na svatbu:-))

K věci:
Opakovaně zaznělo, že RV nic neví o vyjednávání koaliční spolupráce a smlouvy v Ústeckém kraji a na druhou stranu zase, že teda, takhle neinformovat je hrozný.
Já se do toho naopak (a to jsem se do toho neplet z žádné funkce) nemám montit, protože o kraji nic nevím a nemám ty správné informace. A že teprve v Žatci v sobotu (moc nevím proč na úrovni MS) se vše objasní z relevantní zpráva do celé republiky bude podána.

Ráno sjem se dočetl další věci na FB (report Vítka) a pak nějaký popis situace od Lukáše a Vladimíra Charváta a něco psal Zdeněk Štěpánek.

Oficiální závěry či jakékoliv info o této "zásadní schůze" mi chybí a myslím, že by to řadu oklamaných lidí z RV, kteří kvitovali dosavadní postup v kraji dle informací od Barči, zajímalo. Prosím tedy probírané body, informace a závěry. Je-li čas na FB hates divím se, že hodit někam o co jde, co jsou chyby a jak se k nim postavila Bára je problém. Ostatně na závěry z Žatce všici čekali.

Sorry za emotivnost. Snažil jsem se zdůraznit, jak je pro nás závěr z tohoto jednání důležitý a vzhledem k tomu, že to boří potenciální koaliční spolupráci pro krajské volby v krajim, tak naopak tato poslední formulace ironií není.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Weidisch
Místní předsednictvo
Příspěvky: 193
Registrován: 09 pro 2012, 20:05
Profese: CyberSecurity Analyst
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 195 poděkování

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Tomas.Weidisch » 01 úno 2016, 17:48

Schůze byla neoficiální, neměla program a tuším že nebyla ani vyhlášena řádně? Nicméně většina schůze se týkala nějakých výtek vůči chování PKS/vyjednávacího týmu jako např. neznalost jednacího/volebního řádu, neinformování členů o průběhu vyjednávání koalice apod. Ze schůze není žádný zápis, akorát Radek pořizoval audiozáznam ale nevím jak kvalitní bude nahrávka z mobilu v plný hospodě kde hrála televize
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Weidisch za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Schwarzova, Radek.Holodnak

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14910 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Ivan.Bartos » 01 úno 2016, 18:01

Aha. Tak to sorry. Byl jsem Radkem v diskusi přes Facebook opakovaně upozorněn, že je schůze zcela zásadní a závěry z ní budou taktéž zcela klíčové pro následující krajskou schůzi, kde se má revidovat jak platforma celé případné koaliční spolupráce, tak navrhovaná smlouva i Bára jako lídr, a že po Žatecké schůzi třeba ani žádná anti kampaň nebude třeba. A že do teď , většina kraje neví, co za naprostý prasárny se na ústecku dějí, a že většina KS Báru jako lýdryni nechce a Žatec do toho vnese v sobotu jasno.

Nemám problém s tím, že jednání (nemyslim oficiální jednání) kraje jedou třeba přes chat na FB, ale fakt mi přišlo, že je tato schůze zásadní. Alespoň mi tak byla prezentována a myslím, že proto se na ni přijl podívat Charvát z Ústí a Findeis z Prahy. Doufám, že jejich reporty, které jsem měl už šanci někde pobrat na Sockách nebudou následn zpochybňovány, a tak a schůzi můžeme tedy společně zredukovat na hospodskou slezinu nad otázkami budoucími s lehce politickým nádechem.

I kdyby nic, tak mě to jako šéfa MO musí zajímat, to dá rozum.

Mohl bych tedy obratem požádat o načtrnutí toho s čím tedy Žatec na následující jednání KS přijde, nebo je to součást nějaké strategie. Rád o všem budu informovat RV, které doposud pracovalo s jediným validním informačním zdrojem.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 2595
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: student
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1367 poděkování
Dostal poděkování: 1883 poděkování

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Radek.Holodnak » 03 úno 2016, 23:26

Bohužel, schůze k ničemu nevedla. Jak povídal Toxa, v podstatě jsme si zopakovali to, co bylo dávno před tím vyřčeno on-line, a tím to haslo. Navrhli jsme, aby byl místo Báry lídrem Vláďa. Vladimír to odmítl. Bára řekla, že setrvá na postu lídra kandidátky, dokud ji nikdo neodvolá. Já jsem vyčetl neznalost předpisů, jednacího řádu apod. Zdůraznil jsem, že přede vším vyjednáváním jsou nadřazeny pirátské stanovy. Schůze se zúčastnil člen RV Zelených, který podal nestranné informace z volebních vyjednávání a přispěl tím k důvěryhodnosti vyjednávacího týmu.
Nic zásadního se neudálo. Cílem té schůze bylo zkusit nějak vyřešit to, že se Bára několika z nás nezdá jako kompetentní lídr kandidátky a případný zastupitel. To se nijak nevyřešilo. Já jsem řekl, že Báru odvolávat nebudu, protože byla zvolena demokraticky. Je to na ní. Zároveň nikdo z nás nemá nic proti koaliční kandidátce. Budeme pomáhat při kampani. Bára se v některých věcech obrátila a pokusila se ukázat, že na to má. Myslím, že nikdo nechce bořit kandidátku, ale všichni chceme, aby ten Pirát, který se tam dostane, za to opravdu stál, byl schopen vykonávat funkci a neposral to nějakým průšvihem (zároveň jsem já deklaroval, že lídrem být nechci, aby bylo jen tak mezi řečí jasno).
Tohle všechno jsme si řkeli neformálně, pohádali se u toho, usmířili se, a zase se pohádali. Zápis není a záznam se nezachoval, protože se mi asi po půlhodině vybil telefon.
Zcela nestranné info, i když já se to teda pokouším, sdělí člen RV, který se na nás přijel podívat, Lukáš Findeis.

Aktuálně je na tom PROkraj tak, že mu byla "ukradena" značka, takže se bude koalice vyjednávat znovu s tím, že bude mít zřejmě jiný název, může se změnit postavení subjektů, může vstoupit někdo další, a zároveň se rozhodne, jakým způsobem budou kandidovat členové právně neexistujícího PROkraje, nebude-li PROkraj registrován (což už někdo udělal chytře před námi).
Takže celé jednání se možná otevře nanovo. V případě výrazné změny v koaličncíh podmínkách, pokud například výrazně naroste nebo klesne počet Pirátů na kandidátce, bych navrhoval opakování primárek, ale to je otázkou do budoucna. Jednání dále povede stávající vyjednávací tým ve složení Vladimír Charvát, Bára Přibylová a Lukáš Blažej. Nikdo z přítomných na schůzi neprojevil zájem být členem vyjednávacího týmu, spíše projevili zájem mít právo ovlivnit, jakým způsobem vyjednávací tým jedná, a jaké názory prezentuje, protože by měl v první řadě tlumočit názory krajského fóra.

Ufff. Dobrý?

EDIT: V současnosti projevila zájem o vstup do koalice s PROkrajem TOP09. Vlákno zde: krajske-forum-ustecky-kraj-f407/jednani ... 32442.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Lukas.Blazej

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Lukas.Novy » 03 úno 2016, 23:35

Pokud nemate podepsanou koalicni smlouvu, tak musite navolit primarky tak, jako byste sli sami. Lze specifikovat, ze v pripade podepsani koalicni smlouvy se vysledky takovych primarek pro samostatnou kandidatku pouziji i pro koalici.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 2595
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: student
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1367 poděkování
Dostal poděkování: 1883 poděkování

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Radek.Holodnak » 03 úno 2016, 23:42

Lukas.Novy píše:Pokud nemate podepsanou koalicni smlouvu, tak musite navolit primarky tak, jako byste sli sami. Lze specifikovat, ze v pripade podepsani koalicni smlouvy se vysledky takovych primarek pro samostatnou kandidatku pouziji i pro koalici.
V této věci byla vznesena předběžná otázka k RK, která rozhodla, že primárky můžeme učinit tak, jako bychom počítali s koaliční kandidátkou, ačkoliv není podepsaná koaliční smlouva. V principu jde o určení počtu tzv. čelních příček. Tento postup nikdo nenapadl a je na něm konsenzus napříč krajským sdružením s tím, že v případě neschválení koaliční kandidátky proběhnou nové primárky pro samostatnou kandidátku. Tento postup můžeš napadnout u KK. Děkuji za zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvek:
Lukas.Blazej

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Místní předsednictvo
Příspěvky: 4801
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4484 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Lukas.Findeis » 04 úno 2016, 00:33

Dávám dohromady report. Každopádně nedokážu si představit jako lídra kandidátky nikoho jiného než Barboru, protože i přes veškeré výtky, které proti ní někteří mají:
  1. Je velmi aktivní a účastní se vyjednávání i pirátských krajských akcí
  2. nikdo jiný nechce být lídr
  3. nikdo jiný není ochotný dělat aspoň měsíc kampaň na full time
  4. má dobré vztahy s lidmi z ostatních uskupení a změna lídra by možná oslabila naši vyjednávací pozici
To poslední by se ještě dalo skousnout, ale je nesmysl odvolávat lídra v situaci, když za něj neexistuje náhrada. Navrhněte náhradní řešení a můžeme se o tom začít bavit. U Pirátů se vliv odvíjí od aktivity jednotlivců (dokud člověk něco neposere) a kritici Barbory jsou velmi neaktivní. Pokud si myslíte, že máte v kraji někoho kdo bude důstojně zastávat funkci krajského zastupitele a zároveň bude ochotný dělat lídra, tak se o tom pojďme bavit. Pokud ne, tak pracujme na tom, aby se tam dostala Barbora a poskytněte jí po volbách support. Můžete se domluvit na tom, že si budete podle vykázané práce dělit peníze vyčleněné na výkon jejího mandátu.

Každopádně na schůzi sborově zaznělo, že nikdo nechce ani do důležitých komisí a výborů. Prý není čas, nebo tomu nerozumíte. Nikdo ale pořádně nerozumí tomu o co ve volené funkci jde, dokud si to nevyzkouší a nezorientuje se. To platí i pro krajské a komunální zastupitele. Barbora by ale byla v zastupitelském klubu s několika dalšími lidmi, kteří mají zkušenosti ze stávajícího období.

Zároveň se můžeme začít bavit o tom, jestli ji chcete na postu předsedkyně či místopředsedkyně kraje. Ještě eoznámila kandidaturu a nevím, jestli se o post v PKS chce ucházet.

EDIT: Pokud by v případě ztroskotání vyjednávání kraj neutáhl samostatnou kandidaturu a do voleb by nešel, tak mi přijde zbytečné dělat primárky pro samostatnou kandidátku. Osobně bych ale udělal aspoň nějakou malou kampaň a klidně s neúplnou kandidátkou. V tom případě by ale bylo lepší přizpůsobit tomu primárky a udělat je pro samostatnou kandidátku. Výsledky primárek pak půjde použít jak pro samostatnou kandidátku, tak pro koalici. Takže jde o to jestli jste přesvědčeni o tom, že koaliční vyjednávání budou úspěšná.
Naposledy upravil(a) Lukas.Findeis dne 04 úno 2016, 00:42, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
uvolněný radní MČ Praha 12 ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 2595
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: student
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1367 poděkování
Dostal poděkování: 1883 poděkování

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Radek.Holodnak » 04 úno 2016, 00:40

Souhlasím ve všech bodech s Lukášem, až na dvě drobnosti:

1. nikdo neřekl, že nejsme ochotni nebo schopni dělat fulltime kampaň na měsíc; Žatec vždycky exceloval v tom, jak příkladně vedl kampaně KS. Ať už koaliční vyjednávání dopadne jakkoliv, MS Žatec je připraven věnovat maximální úsilí kampani a propagaci, což umíme, jak už jsme prokázali x-krát před tím.
2. není pravda, že kritici Báry jsou neaktivní. Já sám se nepovažuji za neaktivního člena, jakožto předseda MS Žatec, ani za takového člena nepovažuji třeba Tomáše Weidische, a další. To, že hlasití kritici Báry momentálně nejsou členové, ačkoliv jimi dříve byli, není žádný hodnotitelný argument, neboť jednání KF a schůze KF jsou veřejná, a Piráti Žatec je považují za nezpochybnitelné součásti našeho týmu.

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 2595
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: student
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1367 poděkování
Dostal poděkování: 1883 poděkování

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Radek.Holodnak » 04 úno 2016, 00:47

Plus 3. věc.
Není pravda, že bychom se nechtěli účastnit výborů a komisí. Jsou mezi námi kompetentní osoby, které by o to měly zájem, případně máme osoby, které na takové pozice delegovat. To je Lukášem nepřesně vyložené ;) Já osobně jsem projevil zájem se v případě úspěchu koaliční kadidátky krajské politiky na této úrovni aktivně účastnit, stejný zájem projevil Tomáš Weidisch a Víťa Konečný.

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Místní předsednictvo
Příspěvky: 4801
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4484 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o zveřejnění zápisu a informací z 30.1.2016

Příspěvek od Lukas.Findeis » 04 úno 2016, 00:52

ad1) Myslel jsem dělat lídra a zároveň full time kampaň. Tohle seod lídra očekává.
ad2) Podle mých informací se nikdo i přes opakované žádosti Barbory a spol. nechtěl podílet na vyjednávání koalice a na schůzi to nikdo nerozporoval. A do vyjednávání a přípravy na volby se mohli zapojit i nečleni. Navíc kritika se začala ozývat až ve velmi pokročilém stadiu vyjednávání.
ad3) To rád slyším, ale na schůzi to nezaznělo, když se probíralo kdo by to chtěl dělat. Tohle je velmi dobrá (a pro mě nová) informace.

Zatímco Radek psal odpověď, tak jsem editoval předchozí příspěvek o můj názor na primárky.
uvolněný radní MČ Praha 12 ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12

Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host