FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak přátelé,

dohodli jsme se, že první letošní promítání uspořádáme 1. 5. v synagoze. Je to pátek, státní svátek, volný den.
Termín jsme dohodli už v roce 2014 pro účely proapgačního letáku MÚ - tam je tedy Festival svobodného filmu napsán na 1. 5., tudíž s datem moc hýbat nemůžeme.

Proto se pojďme poradit o následujícím:

1) Co budeme promítat?

Možnosti:

svobodný filmy různejch žánrů (v podstatě vyčerpáno, moc nevím, kde ještě hledat)

filmy od Člověka v tísni (není problém zařídit a vyzvednout, mám to kousek tramvají)

nebo by eventuelně byla možnost v rámci tohoto data uspořádat v synagoze noční Ozvěny Festivalu otrlého diváka (o festivalu, který probíhá v pražských kinech, a jehož ozvěny jsou i v jiných městech ČR http://www.otrlydivak.cz/). Od pořadatelů by zřejmě šlo získat jimi promítané filmy v rámci festivalové (tedy bezplatné a volně promítatelné) licence.
+ bez práce, levně, úplně něco nového (co přiláká i nepirátsky smýšlející)
- jsou to normální komerční filmy


2) Co bude doprovodný program?

Nějaká přednáška spojená s uměním...? Napadá někoho něco?

V případě, že bychom se rozhodli pro variantu Otrlého diváka, můžeme pozvat pořadatele, kteří můžou diváky seznámit s tím, jak z upadajících starých pražských kin (Aero atd.) udělat prosperující byznys i ve 21. století (kdy klasické kino skoro zabily IMAXy atd.). To by bylo asi docela zajímavý.


Otvírám tuto debatu včas, abychom se už koncem tohoto měsíce mohli opřít o rámcovou představu toho, co na nočním promítání bude. Můžeme se buď striktně držet konceptu FSF, nebo zkusit něco úplně jiného a nazvat to třeba jen "Noční promítání". Z Ozvěn FOD by se zase dala udělat dlouholetá tradice, která by mohla časem začít tahat i lidi z Loun, Chomáče atd. (přeci jen smyslem festivalu je prezentovat NEOBVYKLÉ a NETRADIČNÍ filmy - když to spojíte s neobvyklými a netradičními prostory, máme tu super divácky atraktivní koktejl).

Pojďme tedy brainstormovat.
Katerina.Junasova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2013, 01:42
Profese: Studentka
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Katerina.Junasova »

Já bych teda byla pro nemíchat náš FSF s akcí Otrlého diváka, myslim, že si můžeme dovolit být hrdí na svou vlastní cestu a pomalu i tradici, která se z toho stala. Spojení by to mohlo upozadit a to mi přijde škoda. Kdyžtak bych byla pro pozvat pořadatele, jak navrhoval Radek, a ukázat účastníkům zas další zákoutí z oblasti filmů a skupin zapálenců pro filmy, jako byli například tvůrci filmu Mafie.

Co se týče filmů, nevím, jaká je nabídka Člověka v tísni, jestli je tam něco zajímavého, tak bych toho klidně využila. Jinak mě napadlo, co zkusit oslovit nějaké studenty a využít jejich tvorby... něco jako bývají takové ty noci studentských filmů, například i v televizi to běželo/běží. Určitě se mezi nima najdou povedené kousky a alespoň bychom tím podpořili nové talenty... :) Jen teda nevím, jestli je to reálné vzhledem k tomu, že je už málo času...
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Káti nápad studentskejch filmů vůbec neni špatnej - nebo teda já bych se do toho opřela. Mám kamaráda na FAMU, můžu se poptat co a jak, jestli chcete. Třeba mi řekne že je to blbost a že nemáme šanci, ale za dotaz nic nedám, ne?

S Člověkem v tísni je to jak? Něco zajímavýho?
Josef.Steiner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 46
Registrován: 16 bře 2014, 20:26
Profese: svářeč
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Josef.Steiner »

V poslední době bylo docela v kurzu téma Tibet docela bych to přivítal
Vždycky budu jednat čestně, moje srdce zůstane čisté,
svým mečem budu bránit bezbranné, budu stát na straně slabších,
Vždycky budu říkat pravdu a všechny nepravosti potrestám.
Katerina.Junasova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 31
Registrován: 08 dub 2013, 01:42
Profese: Studentka
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Katerina.Junasova »

Klara Rychtarikova píše:Káti nápad studentskejch filmů vůbec neni špatnej - nebo teda já bych se do toho opřela. Mám kamaráda na FAMU, můžu se poptat co a jak, jestli chcete. Třeba mi řekne že je to blbost a že nemáme šanci, ale za dotaz nic nedám, ne?

S Člověkem v tísni je to jak? Něco zajímavýho?
Jestli máš kontakty, tak bych toho určitě využila...zkus se poptat a uvidíme, vždycky můžeme s díky odmítnout. Alespoň budeme mít nějaký odrazový můstek. :)
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Klara Rychtarikova píše:Káti nápad studentskejch filmů vůbec neni špatnej - nebo teda já bych se do toho opřela. Mám kamaráda na FAMU, můžu se poptat co a jak, jestli chcete. Třeba mi řekne že je to blbost a že nemáme šanci, ale za dotaz nic nedám, ne?

S Člověkem v tísni je to jak? Něco zajímavýho?
Klárkis, tak toho kamaráda nakontaktuj a zjisti, zda-li je možnost něco promítat. Od něj, od kolegů a tak. Super by bylo, kdyby třeba přijela banda studentů, co točí, a povyprávéla, jak to probíhá a tak. Ale brutálně nás tlačí čas. Tak si dáme deadline na kontaktáž FAMU do 31. 3., tj. do příštího úterý, ok? Ale čím dřív budeš cokoliv vědět, tím líp. Dej vědět.

Co se Člověka v tísni týče: http://www.jedensvet.cz/pit/

Rozhodně bych promítal Putinovy hry. Zítra jim napíšu a zajdu to vypůjčit, mám to tramvají přímo od baráku.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Vit.Konecny »

Kdyby bylo FAMU, bylo by to super. Pokud bude "jen" Člověk v tísni, tak taky stačí ;) Bohužel se nebudu moci zúčastnit, budu v práci o svátek práce, volný den :twisted: Organizace je nacvičená, nebudu ani potřeba... doufám :fet:
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Dneska to obvolám OFFTOPICTeď si ale musim hrát na pilnou studentku HV10 PF UJEP :roll:
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Takže. Kamarád z FAMU sežene další kamarády z FAMU, který by prý mohli mít zájem a mám s nima spicha příští pátek - 3.4.2015 před prezentací projektu Nebudte ovce.

Kdyby se chtěl někdo také zučastnit, není problém po předchozí dohodě.

EDIT: OFFTOPICHele, a jak se vlastně budí ovce? :D :fet:
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: FSF 1. 5. 2015 v Synagoze

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Super, Klárkis! Počítej se mnou jako s doprovodem.
Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“