28.6. Festival nezávislých filmů

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Toto je koordinační vlákno pro organizaci žateckého festivalu nezávislých filmů, který proběhne v pátek 28.6. v žatecké synagoze.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Vit.Konecny »

Email tajemníkovi městského úřadu:
Dobrý den,
včera během posledního otevření výstavy Zničené židovské památky severních Čech 1938-1989 jsme se s majitelem synagogy Danielem Černým dohodli, že bychom rádi v těchto prostorech na konci měsíce června uspořádali Festival svobodného filmu - formát obsahující přednášku o svobodné kultuře a projekci jednoho a více nezávislých filmů. Pan Černý by rád v synagoze konal různé společenské události, je jednoznačně pro jakékoliv smysluplné zprostředkování návštěvy veřejnosti objektu spolu s kulturním vyžitím a naše nabídka ho zaujala. On nám může zajistit ale jen 4 lavice a zapojení elektřiny do objektu. Sami si dále můžeme sehnat promítací plátno, projektor, notebook a kabeláž. Myslím, že podobná akce by byla dobrou reklamou, jak pro stavbu, tak i město.

V rámci výše nastíněné situace bychom rádi poprosili městský úřad o dvě základní věci:
1/ zapůjčení jakéhokoliv posezení - stačili by dřevěné lavice, předpokládáme návštěvnost v rámci desítek občanů a 4 lavice stačit nejspíš nebudou
2/ možnost výjimky z nočního klidu do půlnoci - vzhledem k pozdnímu stmívání v letních měsících a nemožnosti zabednit prostorná okna synagogy

Prosím o radu, na koho se v řešení těchto problémů obrátit, případně stanovisko vedení radnice.

Děkuji za odpověď a snahu

S pozdravem
Vít Konečný
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Vit.Konecny »

Odpověď:
Dobrý den.

Pane Konečný, děkuji za nahlášení kulturní akce (viz. níže). K Vašim dotazům uvádím následující:

- zapůjčení posezení - bylo projednáno s ředitelem Chrámu Chmele a Piva CZ p. Jaroslavem Špičkou (tel.: 724 050 410, e-mail: spicka@chchp.cz) a sezení Vám zapůjčí, stačí jej kontaktovat.
- výjimka z rušení nočního klidu - tuto výjimku nezabezpečuje úřad, ale hygienická stanice. My žádné toto povolení nevydáváme, ale zároveň ani nevyužíváme, takže se žádostí o výjimku bohužel nemám zkušenosti.
- jiná další povolení nepotřebujete, akce nepodléhá ani ohlašovací povinnosti.

Hezký den

Petr Vajda
Moje reakce:
Dobrý den,
děkuji za pomoc, opět jste mi velmi pomohl. Akorát mne tedy ještě kolega Pirát upozornil, že jsem se měl zeptat na možnost využití veřejných toalet u radnice na Hošťálkově náměstí. Mohlo by se něco takového uskutečnit?

S pozdravem
Vít Konečný
Jeho odpověď:
Dobrý den.

Moc děkuji za Vaši potěšující zprávu. Nyní byla u mne paní starostka a domluvili jsme se, že i s veřejnými toaletami za radnicí Vám pomůžeme. Domníváme se, že to nebude žádný velký problém. Spravují je Technické služby, ale my to nějak dořešíme. Jen si Vás dovoluji požádat, abyste nám dal předem vědět termín a vše jsme mohli v poklidu zabezpečit.

Děkuji.

Přeji hezký den
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Viděl jsem tak 2 měsíce zpátky kdesi na pirátské wiki stránku s odkazama na ty nezávislý filmy. Bylo jich tam jen pár, ale rád bych to ještě viděl a podle toho se rozhodl, co tam dát. Nevíte, kde to najdu? Já jsem asi levák, ale nemůžu to zaboha najít...

Víťo, nevíš, co ten dokument od Člověka v tísni, nebo co? A co Ondra a ta Mafie?
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Obrať se na Filipa Kršku, ten ty filmy má.

Jinak zde: http://www.blender.org/features-gallery/movies/ (zejména: Elephants Dream, Big Buck Bunny, Sintel, Tears of Steel)
Pak taky Sita: http://www.sitasingstheblues.com/

Samozřejmě hodně závisí co myslíš slovem nezávislý. Někdo to platit musí a ten si tam to svoje logo dá. Zdrojáky k blender filmům si stáhnout můžeš, je to svobodná tvorba.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Vit.Konecny »

Miionkrát můžu říkat, že mi všechno Míša s Filipem poslali. Ale taky bych to mohl hodit sem, ne? :mrgreen:

https://www.pirati.cz/regiony/vysocina/fsf

Plus teda mám za sebou domluvu s kulturním referentem městského úřadu a šéfem Chrámu chmele a piva.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Vit.Konecny »

Psal jsem si s Ondrou Profantem o možnosti účasti duchovního otce rozpracovaného projektu Mafia - The Movie, tedy filmu dle hry Mafia, kterou snad znáte (já ji miloval). Také je možnost přehrání některých pasáží, které jsou již natočeny.

Dále jsem již stáhl krátký animovaný film Big Buck Bunny ve Full HD (ČSFD, oficiální web, youtube), který bychom mohli pustit úplně na úvod. Poté by následovala přednáška, pak zbytek... Co vy na to?
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Blbost, nemůžeš promítat, dokud nebude dost tma. To bychom museli začít hrozně pozdě.

Přednáška - mafie - něco - Sita

Taky jsem nad tím přemejšlel... aby ty přednášky nebyly moc dlouhý. Přecijen má jít hlavně o film.
Jak teda s tou Mafií? Můžeme s tim počítat? Na jak dlouho by to asi bylo? Ideál by bylo do půl hoďky včetně nějakejch těch scén, plus komentář.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Vit.Konecny »

Králíka tam ale někam nacpem, ne? Ten je dobrej.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: 28.6. Festival nezávislých filmů

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Můžem. 10 minut už nehraje roli :D
Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“