Zápisy z jednání republikového předsednictva

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

návrh programu na RP 3/2020 (20.1.2020) je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 3/2020

Místo konání: PiCe Praha
Den a čas konání: 20.1. 2020 od 11:30
Přítomni : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal
Přes Jitsi : Martin Kučera
Omluveni : Radek Holomčík (nemoc)
Hosté k bodům: Aleš Krupa, Přes Jitsi - Dan Leština, Janka Michailidu, Petr Springinsfeld, Jan Bednařík, Andrej Ramašeuski, Michal Ketner a další.

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Ověřovatel: Ivan Bartoš

Agenda
  1. Schválení ověřovatele zápisu
  2. Příprava programu 2021
  3. Alokace prostředků na výjezdní zasedání RT práce a sociální věci
  4. Výdaje na kauzu ochrana osobnostních práv - O. Richterová
  5. Možný přesun administrativních činností pod kancelář
  6. PaRo 2020
  7. Hospodaření s rozpočtem na centrální podporu senátních a krajských voleb
  8. Výjezdy RP do krajů
  9. Výsledky stranické ankety

    1.Schválení ověřovatele zápisu
    Ověřovatelem zápisu byl jednohlasně uschválen Ivan Bartoš.

    2.Příprava programu 2021
    Bod odročen na některé z dalších jednání z důvodu mnoha připomínek k dokumentu, které je třeba důkladně vypořádat. Ivan se s Jakubem M. domluví na fixaci dokumentu k určitému datu a dalším postupu. Ideálně probrat na nadcházejícím RP, pokud bude vypořádání do pátku 24.1.2020

    3.Alokace prostředků na výjezdní zasedání RT práce a sociální věci
    Olga popsala celou prosbu v redmine zde a předběžně se domluvila na postupu s Jakubem Michálkem, Aleš K. bude mít v tomto úkol hlídat při sestavování dalšího rozpočtu požadavky resortních týmů, aby bylo toto zohledněno již v návrhu rozpočtu 2021. RT mají být z podstaty stranické. Dan Leština v rámci diskuse o financováni a uspořádáni resortních týmů a programových skupin upozornil na usnesení CF 13/2018, a na nesoulad se současnou realitou. Proběhla krátká debata RP nad fungování resortních týmů a odborných programových týmů, financování a ukotvení ve stranické struktuře viz.https://wiki.pirati.cz/rules/zrko#garanti RP je ve věci jejic ukotvení ve shodě.
    Republikové předsednictvo
    • žádá poslanecký klub o poloviční spoluúčast na jednou ročně konaných výjezdních zasedáních resortních týmů,
    • zřizuje novou položku Prostředky na činnost RT a programových skupin ve výši 20 tis. Kč převodem své rezervy, hospodařícím týmem je RP, hospodářem položky je Olga Richterová
    • souhlasí s vytvořením záměru Výjezdní zasedání RT práce a sociální věci ve výši 20 tis Kč (očekáváme, že klub zašle účelově dalších 20 tis. Kč, čímž se položka a záměr navýší na požadovaných 40 tis. Kč)
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Martin Kučera

    Odůvodnění: Předpokládané náklady dvoudenního výjezdu jsou max. 40 tis. Kč celkem. Do budoucna (patrně v příštím rozpočtu) na základě letošního čerpání předpokládáme systémové vyřešení pod jedním týmem. Strop je definovaný rozpočtem klubu pro tuto oblast a případné žádosti nad rámec jsou na diskuzi s PPK a RP.

    4.Výdaje na kauzu ochrana osobnostních práv - O. Richterová
    Republikové předsednictvo
    • souhlasí se záměrem 100 000,- Kč na právní služby v souvislosti ochranou osobnostních práv. Hospodářem záměru Aleš Krupa.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Martin Kučera

    5.Možný přesun administrativních činností pod kancelář
    Vojta představil přehled činností AO, který připravili společně s Martinem K. s přehledem toho, zda a kam jsou přenositelné. Na příští RP bude připravena rozšířená tabulka o činnosti z dalších odborů a týmů + bude doplněno doporučení, co se má s činností stát. Kontrolní termín 27.1.2020

    6.PaRo 2020
    Aleš upozorňuje na to, že by bylo dobré začít přemýšlet nad vyhlášením PaRo 2020. Nikdo není proti, aby Aleš vyhlášení PaRo připravil.

    7.Hospodaření s rozpočtem na centrální podporu senátních a krajských voleb
    Aleš chce upřesnit, kdo bude s dvěma položkami z rozpočtu hospodařit. Proběhla diskuze, Aleš upraví v Piroplácení dle dohody, pokud by bylo třeba, předloží řešení ke schválení RV. Aleš s Vojtou se domluví na detailech mimo jednání RP do detailu. Vše se řídí kompetencemi vymezenými zde - https://wiki.pirati.cz/volby/start.

    8.Výjezdy RP do krajů
    Nové rozdělení “gesčních” krajů na členy RP je následující:
    Ivan Bartoš - Středočeský, Liberecký, Jihočeský,
    Olga Richterová - Praha, Královehradecký, Plzeňský,
    Vojtěch Pikal - Olomoucký kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj,
    Radek Holomčík - Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Vysočina,
    Martin Kučera - Moravskoslezský kraj, Pardubický kraj.

    9.Rozpočty kampaně a hospodáři
    Vyjasnil se vztah rozpočtu kampaně a týmu Volební tým viz https://wiki.pirati.cz/volby/start

    10.Výsledky stranické ankety
    Aleš připraví na příště výsledky stranické ankety formou prezentace.

    11.Strategie debrief plus Souhrnná prezentace na dalším RP
    Na dalším jednání RP bude probráno v trojbloku : Debrief strategie, výsledky ankety a závěry z dat a promítnutí do návrhu programu 1. SVÝT
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj všem,

návrh programu na RP 4/2020 (27.1.2020) je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Altmanova za příspěvek:
Jiri.Snizek
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 4/2020

Místo konání: PiCe Praha
Den a čas konání: 27.1. 2020 11:30 - 14 hod.
Přítomni : Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal
Po telefonu: Martin Kučera, Radek Holomčík (do části bodu 8)
Omluveni : Olga Richterová, Radek Holomčík (od části bodu 8)
Hosté k bodům: Lukáš Wagenknecht, Aleš Krupa, Dan Leština

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Ověřovatel: Vojtěch Pikal

Agenda
  1. Schválení ověřovatele zápisu
  2. Lukáš Wagenknecht k internímu auditu
  3. Prezentace výsledků stranické ankety
  4. Debrief Pirátské strategie, plnění strategie za další čtvrtletí
  5. Nástřel programu na SVÝT
  6. Výsledky hospodaření 2019
  7. NDA
  8. Žádosti RT a KET o finance na zasedání
  9. PaRo 2020


    1.Schválení ověřovatele zápisu
    Jako ověřovatel byl odsouhlasen Vojta Pikal.

    2.Lukáš Wagenknecht k internímu auditu
    Byla zvoleno nové složení KK, Lukáš Wagenknecht navštívil jednání RP, aby prezentoval, kam se má dále posouvat otázka interních auditů, nejprve by se chtěl setkat právě s novou KK a také návrh prezentovat RV. Dnes v rychlosti představil RP základní termíny týkající se interního auditu. Podstatné co se musí zajistit je, aby byla jasná následná vymahatelnost přijatých opatření (ale neznamená to, že řešení, které bude auditorem navrženo bude také přijato příslušným týmem, resp. jeho vedením). Byly diskutovány otázky případného procesu eskalace a důvěrnost / transparentnost auditní zprávy. Po dohodě poprosíme RV o zařazení bodu ještě na únorové zasedání, pokud to nebude možné, požádáme o zařazení na březnové zasedání.

    3.Prezentace výsledků stranické ankety
    Aleš v rychlosti prezentoval RP předběžné výsledky stranické ankety a nyní je třeba na toto “nasadit” datového analytika, který výsledky odborně zpracuje tak, aby se s nimi dalo dál pracovat (korelace mezi daty atd.). Ivan projedná s PK zapůjčení člověka, který by toto pomohl jednorázově zpracovat. Výsledky budou prezentovány ideálně na SVÝT 15.3., aby zástupci krajů mohli s touto informací odjet a dále s ní pracovat.

    4.Debrief Pirátské strategie, plnění strategie za další čtvrtletí

    Republikové předsednictvo
    1. navrhuje RV prodloužení doby na rozmyšlenou u jednání RV 64/2019 (Aktualizace PIrátské strategie 2020), a to z důvodu četných návrhů na změnu ze strany RV, týkajících se činnosti strany i jejích jednotlivých týmů,
    2. žádá zástupce RV o součinnost s vytvořením dokumentu, kde k původním pasážím budou připojeny připomínky, které mají z pohledu RV podporu a tudíž je třeba je projednat (a následně vypořádat z úrovně RP i s vedoucími týmů),
    3. pověřuje Ivana Bartoše, aby připomínky vypořádal v součinnosti s vedoucími jednotlivých týmů (změny nebo připomínky, kde nebude všeobecná shoda, bude RP hlasovat).
    Deadline do 31.1.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    Proběhla diskuze na téma - jak pravidelně plnění strategie sledovat a reportovat. Aleš do příštího týdne připraví tabulku s nástřelem toho, jak by mělo reportování plnění vypadat.

    5.Nástřel programu na SVÝT
    Pro toto setkání je rezervováno PiCe Praha, v programu by se měly objevit body níže, Šárka do příštího týdne nastřelí návrh programu, předpokládaná drozsah setkání bude od 10 do 16 hod, poté volný prostor pro diskuze.
    Body za RP:
    - výstupy a závěry ze stranické ankety
    -plnění strategie 2020
    - zavádění supervize/mediace
    - zavádění principů vnitřního auditu pod patronací KK
    - výroční finanční zpráva
    - krajské a senátní volby 2020 a linka mediální kampaně
    - krajské programy a jejich vzájemná synergie
    - koordinace celostátních a mezirezortních projektů
    - rotace pirateconů
    - výpomoc v rámci krajů
    - financování pracovních skupin
    - ostatní, diskuze

    6.Výsledky hospodaření 2019
    Aleš představil dokument, ve kterém jsou výsledky podrobně zpracovány, zároveň informoval PKS, aby se mohla podívat na rozpad do detailu.
    Republikové předsednictvo
    1. bere na vědomí dokument výsledky hospodaření 2019
    2. děkuje Aleši Krupovi za přehledné zpracování
    3. předkládá dokument RV ke schválení
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    7.NDA
    Radek reaguje na dotaz Jirky Snížka. Radek nechal dokument připomínkovat na fóru a řeší finální podobu s právníkem, dokument předloží ravděpodobně na RP 10.2. k finálnímu schválení.

    8.Žádosti RT a KET o finance na zasedání
    Byla dohoda RP a PPK, že se výjezdní zasedání budou financovat půl na půl, Vojta se ještě potřebuje potkat s PPK, aby se vyjasnilo kolik peněz klub může uvolnit.

    Republikové předsednictvo
    • souhlasí s vytvořením záměru Výjezdní zasedání RT Doprava a logistika a Průmysl a obchod ve výši 22.500 Kč, hospodářem bude Veronika Murzynová
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Republikové předsednictvo
    1. počítá s limitem na výjezdní zasedání RT ve výši 10tis na tým
    2. navyšuje položku Prostředky na činnost RT na 150 tis. Kč z rezervy RP
    3. vyzývá PPK aby prostředky pro jednotlivá zasedání RT po jejich schválení v klubu převádělo do položky RP (Prostředky na činnost RT)
    4. konstatuje, že podpora opakovaných výjezdních zasedání v rámci jednoho roku je podmíněna uspokojením potřeb každého RT v rámci jednoho roku
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
    Republikové předsednictvo
    1. žádá J. Valentu jako hospodáře budoucího záměru, aby předložil návrh záměru v souladu s pravidly hospodaření § 10 odstavec 2
    2. u akcí podobného typu doporučuje finanční spoluúčast PK, expertovné poslance, MO, pořádající KS, kdy RP je ochotno dle definice záměru přispět např. ¼ celkových nákladů záměru
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Martin Kučera

    Vojta si bere za úkol připravit návod na přípravu záměrů ke schválení.

    9.PaRo 2020
    Martinovi se příliš nelíbí, že se prostředky na PaRo rok od roku snižují, Ivan s Vojtou a Alešem procházejí výsledky projektů a financování a vysvětlují, že finance by měly být dostatečné.
    Republikové předsednictvo
    • v souladu s §5 PaRo navrhuje Republikovému výboru následující usnesení v referendu:
      Republikový výbor zahajuje 1. kolo participativního rozpočtování v roce 2020 s těmito parametry:
      a) Termín pro podání přihlášek do 30.4.2019,
      b) Rozpočtový strop: 300 000,- Kč,
      c) Počet hlasů na člena: 3 (tři),
      d) Výše prostředků na hlas: 250,- Kč (Výše prostředků na jednoho člena je tedy 750,- Kč, na tři 2 250,- Kč.),
      e) Nejpozdější přípustný termín ukončení projektu: 1.12. 2020
      f) Minimální výše prostředků na projekt je 10 000,-
      g) Při posuzování přijatelnosti projektů bude rozhodovat, zda mají nadregionální význam a zda je lze charakterizovat jako veřejně prospěšné
      h) součástí přihlášky musí být způsob prezentace výsledků dovnitř i vně strany, který bude následně kontrolován
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Martin Kučera
    Republikové předsednictvo
    • konstatuje že do konce února provede kontrolu formálních náležitostí a výsledků řešení projektů PaRo 2019 a výsledné doplnění seznamu dlužníků. Řešitelé tedy mají měsíc na to, aby vše uvedli do řádného stavu.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Martin Kučera

    EDIT - na přání Dana Leštiny upřesňuji, že se jako host v průběhu RP odpojil z důvodu zhoršené kvality přenosu
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj všem,

návrh programu na RP 5/2020 (3.2..2020) i související dokumenty jsou přístupné všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 5/2020

Místo konání: PiCe Praha
Den a čas konání: 3.2. 11:30 - 14:15
Přítomni: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal
Po telefonu: Radek Holomčík, Martin Kučera
Omluveni: Olga Richterová (tisková konference po pracovní skupině k seniorům)
Hosté k bodům: Aleš Krupa, Dan Leština, Jan Bednařík,

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Ověřovatel: Ivan Bartoš

Agenda
  1. Krátký report z RV
  2. Výjezdy RP do krajů
  3. Program SVÝT 15.3.
  4. Financování akcí RT, PiratECON
  5. Dofinancování CF 2020
  6. Senátní volby Praha
  7. Progarm 2021
  8. Součinnost s KK
  9. Plnění dohody s EP týmem
  10. Přesun některých činností pod kancelář strany


    1.Krátký report z RV

    RV se za RP zúčastnil Vojta oba dny, Ivan v neděli. Vojta shrnul co vše se řešilo a mohlo se týkat RP, zdůrazňuje hlavně potřebu kontroly kandidátních listin, Ivan zdůrazňuje jednání o strategii 2020, kde budou hlasovány pozměňovací návrhy, Ivan dnes obvolá všechny týmy a ještě jednou s nimi prověří, zda jsou pasáže ve strategii, které se jich týkají v pořádku. Ivan zvažuje pro vnitřní připomínkování dokumentů (strategie, program atd.) využít instance pro vnitřní potřeby Pirátů v rámci Otevřené sněmovny (je ideální pro využití “menších” týmů, např. v situaci, kdy RP něco předkládá RV). Vojta má k tomuto připomínky, Ivan je bere v potaz a tyto detaily probere se Standou Štiplem. Vojtovi ve strategii 2020 chybí část za EP tým, za něj stačí přidat při dalším updatu, na RV v březnu by měla být doschválena strategie za EP tým, Vojta dostává na starost s EP týmem vyřešit.

    Ivan po RV řeší na foru ještě otázku krajského programu, Ivan měl možnost řešit toto v neděli a vést diskuzi, bohužel se ale program řešil už v sobotu, kdy nebylo možno uvádět věci ze strany RP na pravou míru. RP obecně nemá problém s tím, když si kraj napíše svůj program, RV byly tedy předloženy jen priority, kterých by se měly kraje držet a dále si přizpůsobit. Proběhla diskuze nad předběžným zápisem z RV sobotního jednání, kterého RP nebylo účastno,zejména na téma závazností širšího programu. Ivan vysvětluje, jak vznikaly oba dokumenty - priority i širší dokument, který RP zamýšlelo jako doporučující a dokládá, že resortní týmy i odpovědní poslanci a pracovní skupiny byly osloveny k tomu, aby se k dokumentu vyjádřili, Ivan cituje maily. Radek upozorňuje, že objektivně vznikla chyba na začátku u sestavování editorského týmu, Ivan nesouhlasí, editorský tým měl pouze vypořádávat připomínky na základě vstupů od garantů atd. Ivan nemá problém s tím, poslat širší dokument znovu do resortů k připomínkování, ačkoli to nepovažuje za efektivní. Radek od listopadu informuje krajská sdružení a RT o možnosti zapojení do tvorby programu (připouští, že Jance M. se jediné kvůli specifickému postavení v rámci struktury ozval později, omluvil se jí).

    Dan Leština do jednání vstupuje s poznámkou ohledně přepisování programu - zazněl rozšířený mýtus, že garantovi ŽP Honzovi Nezhybovi jsem já z pozice člena editorském týmu k programu pro KV2020 přepisoval nějaké formulace. Odkud se šíří, nevím, opakovaně jsem se to Honzovi osobně a na několika jiných místech jiným lidem snažil vysvětlit. Je to zcela naopak. Aktivně ze své iniciativy jsem ho oslovil, aby nám s tím pomohl a podíval se na to z pozice garanta. Honza dodal několik nových bodů. Blanka Lednická je v nezměněné podobě dodala do společného google dokumentu ve fázi, kdy program nabobtnal na 30 stran. Především rukou Martina Jiránka se poté dokument zredukoval na 13 stran, ve všech bodech došlo k významné redukci, ŽP bohužel nevyjímaje. Důrazně ale odmítám, že bych se cokoliv z toho dělo na můj návrh nebo snad mým rozhodnutím (kromě onoho aktivního oslovení Honzy Nezhyby ke spolupráci a kontrole).

    Vojta zdůrazňuje, že u programu došlo ke špatnému zadání úkolu a na druhé straně i nastavení očekávání. Např. u priorit je potřeba RV jasně říci, k čemu priority jsou, k čemu mají komu sloužit atd.

    Jan Bednařík zmiňuje, že tak, jak byly priority předloženy bylo matoucí, díky tomu, že byly předloženy jako společný program, vyznělo, že měly být závazné. Radek vysvětluje, proč byly priority předloženy právě jako společný program, postup byl RV předem avizován. RV musí schválit nějakou formu společného volebního programu, aby se krajům dala volná ruka, vznikly pouze tyto priority.

    2.Výjezdy RP do krajů
    Republikové předsednictvo si odsouhlasilo termíny výjezdů do krajů, Šárka informuje KoKs ohledně organizace a zařídí, aby RP mělo veškeré termíny v kalendáři. Další možné termíny budou stanoveny během roku.

    28.2. Pardubice - Martin, Oli, Vojta, Radek
    8.4. Vysočina - může Oli, Ivan a Martin Radek
    20.5. Budějovice - Oli, Vojta
    21.5. JmK - Martin, Radek, Ivan
    1.7. Msk - může Oli, Ivan, Vojta, Radek, Martin

    3. Program SVÝT 15.3.
    RP odsouhlasilo program setkání SVÝT, Šárka tento týden odešle pozvánku s registrací a programem všem dotčeným.

    4.Financování akcí RT, PiratECON
    Vojta avizuje, že poslanecký klub se posunul v rozhodnutí ohledně financování akcí resortních týmů - mají 15 tis na tým a rok. Radek posbíral zpětnou vazbu od RT ohledně požadavků.
    Republikové předsednictvo
    • souhlasí se záměrem na PiratECON ve výši 15 tis Kč
    • žádá PK o dorovnání částky o dalších 15 Kč dle předchozí domluvy
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera


    5.Dofinancování CF 2020
    Zuzka Klusová se obrátila na RP s prosbou o pomoc při uhrazení zbytku nákladů za CF.

    Přehled CF 2020:
    Náklady celkem cca 660 tis.
    Příjmy - 100 tis. MsK , 370 tis. centrála, 55 tis. kraje, dar od člena 20 tis.
    Aktuálně chybí cca 60 tis (18 tis. přislíbeno od krajů, 30 - 35 tis. žádají organizátoři po RP)

    Republikové předsednictvo
    • souhlasí s navýšením záměru CF 2020 o 35 tis. Kč,
    • souhlasí s přesunem částky 35 tisíc Kč z rezervy RP do odpovídající položky,
    • konstatuje, že při pořádání CF v následujících letech:
      a) je nutno na základě předchozích zkušeností počítat s předpokladem nákladů a to v jejich maximální hodnotě
      b ) doporučuje počítat automaticky s fin. rezervou na vícenáklady cca 20% a překročení tohoto limitu je na osobní zodpovědnost hospodáře
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    Zásadní je v tuto chvíli zajistit, aby strana splnila závazky externím dodavatelům a partnerům - prioritou je tedy zaplatit to, co jsme v rámci CF objednali a využili.

    6.Senátní volby Praha

    Republikové předsednictvo
    • pověřuje předsedu Ivana Bartoše k vedení finálních jednání ohledně senátních voleb ve volebním obvodu č. 27 - Praha 1. Toto jednání by mělo probíhat v následujícím složení: 1 zástupce republikového předsednictva, 2 zástupci volebního výboru, 2 zástupci krajského předsednictva Praha, 2 zástupci dotčených místních sdružení. Cílem je vyřešení současné situace a určení kandidáta, za kterého se Piráti postaví.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    7.Progarm 2021
    Republikové předsednictvo
    • zřizuje strategy tým jako svůj poradní orgán,
    • konstatuje, že vedoucím týmu je předseda strany, v týmu zástupce VV, PK, MO a další relevantní osoby vzhledem k aktuálně řešení agendě,
    • deklaruje, že tým nečiní žádná politická rozhodnutí, řeší taktické otázky politické scény, aktivitu na nejbližší týden a strategii na delší období, schází se v pondělí v sídle strany.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    Příprava programu předpokládá vznik editorského týmu, který bude RP zřízen do konce února 2020.
    Republikové předsednictvo
    • souhlasí s tezemi k Přípravě programu pro volby do Poslanecké sněmovny 2021 dle přílohy,
    • ukládá předsedovi strany ve spolupráci s týmem strategy připravit základní podklady v podobě návrhu message a mixu prioritních témat strany; termín: 30. 3. 2020,
    • ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s analytickým týmem klubu v PSP, příslušným restortním týmem a mediálním odborem pilotní bod programu; termín: 28. 2. 2020,
    • ukládá Jakubu Michálkovi zpracovat ve spolupráci s mediálním a technickým odborem zadání poptávky systému pro prezentaci programu; termín: 30. 3. 2020.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    8.Součinnost s KK
    RP vzalo na vědomí podání KK, Šárka dostala pokyny a s KK jejich požadavky vyřeší.

    9.Plnění dohody s EP týmem
    Otázku zveřejňování informací nyní primárně řeší Vojta, který reportuje, že tabulka asistentů s rozpětím platů se posunula, do středy bude existovat návrh, co vše má být na webu. Ostatní informace na webu v podstatě jsou, Ivan by se ještě zasoustředil na více user friendly formu prezentace.

    10.Přesun některých činností pod kancelář strany
    Republikové předsednictvo
    • navrhuje přesun následujících činností pod kanceláře strany:
      Správa členských příspěvků
      Správa seznamu dlužníků
      Část správa PaRo, zatím nespravovaná finančním týmem
    • pověřuje Vojtěcha Pikala provedením tohoto u,snesení do 14 dnů.
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    Odůvodnění: V případě PaRo se jedná o sjednocení agend, u správy členských příspěvků a seznamu dlužníků se jedná o již převážně automatizované činnosti, které není problém převést.

    Byly vytipovány i činnosti, které by se z AO daly přesunout pod VV, toto bude ale ještě předmětem budoucí detailnější diskuze.

    Ivan zdůraznil nutnost vytyčení priorit TO s termíny. Ivan chce místo, kam by mohl TO házet backlog, prozatím mu byl doporučen Redmine.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Milé Pirátky a Piráti

návrh programu na RP 6/2020 (10.2.2020) je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 6/2020

Místo konání: PiCe Praha
Den a čas konání: 10.2. od 11:30
Přítomni : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal
Po telefonu: Radek Holomčík (do bodu 7), Martin Kučera
Hosté k bodům: Aleš Krupa, Jana Koláříková, Marcela Šroubková, Mikuláš Ferjenčík Janka Michailidu (Jitsi), Jan Hošek (Jitsi), Jan Bednařík (Jitsi), Dan Leština (Jitsi),

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Ověřovatel: Olga Richterová


Agenda
  1. Schválení ověřovatele zápisu
  2. Informace o činnosti PO, MO, TO
  3. Česko insPirativní
  4. Návrh na prodloužení termínovaných vkladů
  5. Report k plánům RT na rok 2020
  6. Nová NDA
  7. Krajský program
  8. Stáž u německých Pirátů/Zelených v průběhu bavorských krajských voleb
  9. Pirátské narozeniny
  10. Infolinka


    1.Schválení ověřovatele zápisu
    Zápis bude po dohodě ověřovat Olga Richterová.

    2.Informace o činnosti PO,MO,TO
    Jana za PO předložila informace o činnosti, zejména ohledně vzdělávání členů (lídrovské kurzy, Piratecon, Pirátský tábor, workshopy atd.), dochází k rozsáhlé revizi návodů, i za pomoci Vojty Pikala (hlavně s aktualizací a logickým rozčleněním), nově vzniká i návod pro nováčky. Finišuje náborové video pro koordinátory. Bylo zabezpečeno spolehlivé řešení smluv i díky centralizaci. Velkou část aktivit stále tvoří výběrová řízení a průběžná exekutiva - úkolování koordinátorů, mzdy pro DPP atd. Plánují představení orgánů novým členům strany, nebo např. den pro krajské zastupitele za účelem sdílení dobré praxe. Nalodění se stále řeší, Klára Kocmanová aktuálně za KoKs definuje potřeby, proces stojí na tom, že nemáme volné kapacity programátorů. Jana předložila také statistiky počtu členů, odběratelů newsletterů, RegP atd. RP se na tato čísla podívá a zhodnotí, zda tento výtah z dat vyhovuje, nebo chceme doplnění.

    MO si chce vyjasnit hlavně role v projektu Nalodění - kdo je owner, tahoun projektu? Jakou roli v tom hraje MO? Objednatelem bylo RP, MO čeká na spuštění náborové kampaně, kterou blokuje nehotové Nalodění. Podle Aleše existují vzory, víme co v Nalodění chceme a jak to má vypadat, některé kroky proběhly, ale nezvládáme je kapacitně realizovat. Ivan chce datum, ke kterému se zamrazí příjem požadavků a poté se bude nějakou dobu jen programovat. Vojta souhlasí a preferuje variantu, kdy se TO sejde a rozdělí si práci tak, že někdo bude mít na starost jen identity, někdo jen Nalodění atd.

    Dále Mikuláš není příliš spokojen s projektem nasazení nového vzhledu webu Piráti pracují. MO žádá o seznam věcí, které má za sebe dodat, aby se mohl projekt posunout dál. TO vyhodnotí minimum požadavků, které musí být realizátorem za MO splněny, aby mohlo dojít k nasazení nové verze Piráti pracují. Zdárně probíhá VŘ na webdesign. Probíhají dvě výběrová řízení na pozice v MO. Mikuláš by chtěl zlepšit práci členů MO s rozpočty a zakázkami, žádá o součinnost vedoucího kanceláře.

    Vedoucí TO se omluvil, nemohl se zúčastnit osobně, poslal připravený dokument, Ivan by preferoval detailnější info a větší zdůraznění priorit. Více bude TO řešeno na dalším jednání.

    Obecně u dokumentů nebyly dodané žádné termíny, i kvůli tomu, že v zadání nebyl tento požadavek zdůrazněn. RP se tedy bude odborů ještě doptávat příště.

    3.Česko insPirativní
    Za RP je v tomto s MO v komunikaci Olga, která odpověděla na všechny dotazy ostatních členů RP.
    Republikové předsednictvo
    • schvaluje záměr ve výši 320 tis.Kč na projekt Česko insPirativní,
    • předkládá RV záměr ke schválení s návrhem usnesení "RV schvaluje záměr ve výši 320 tis. Kč na projekt Česko insPirativní",
    • jmenuje hospodařícím týmem záměru Mediální odbor,
    • převádí 210 tis. Kč z položky Rezerva RP do položky Provozní výdaje MO,
    • konstatuje, že po proběhnutí crowdfundingové kampaně bude výtěžek z darů rozdělen mezi položky Provozní výdaje MO a Rezerva RP v poměru 1,1 : 2,1,
    • pověřuje vedoucího kanceláře dohlédnutím na správnost budoucího převodu,
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    Odůvodnění: Většinou by třeba čtyři měsíce dovolené u politiků nebyly poznat - radnice by fungovaly i bez nich. Jakou přidanou hodnotu dodávají naši zastupitelé a radní a vůbec Piráti obecně? Katalog řešení "Česko InsPirativní" má být možnost vzájemného propojení pro zastupitele, návod a inspirace i forma knižní prezentace naší práce. Současně jde o práci už odvedenou, realizovanou, prostě do nějaké míry hotvou. 110 tisíc z potřebných nákladů jde z již existujícího záměru MO, “navíc” tedy žádáme o 210 tisíc, současně je předpoklad, že tyto peníze se podaří získat nazpět crowdfundingem. (Chceme poté knížku využít v rámci krajských voleb.) Velmi důležitý ale bude i e-book - právě pro snadné šíření návodů (katalogu řešení). Rámcový rozpočet projektu je 320 tis. Kč, skládající se z těchto položek - 100 tis. tisk, 10 tis. landing site, 60 tis. grafika (v knize bude hodně tabulek a infosheetů), 40 tis. copy, 40 tis. copyeditor, 20 tis. korektury, 5 tis. crowdfunding video, 15 tis. crowdfunding kampaň, 30 tis. ilustrace.

    4.Návrh na prodloužení termínovaných vkladů
    Aktuálně máme uloženo 4x10 miliónů na 6 měsíců v Oberbank do 14.2.2020 za 1,65 % p.a., Aleš navrhuje prodloužit 3x10 na 6 měsíců, 1x5 na 6 měsíců a 1x5 na 3 měsíce, vše za 1,8 % p.a. Byla provedena aktualizace dostupných nabídek, nejbližší (z akceptovatelných) Raiffeisen, 1,15% p.a. 3M, 1,10% p.a. 6M, vyplatí se tedy zůstat u Oberbank. Republikové předsednictvo toto vzalo na vědomí, vedoucí kanceláře provede.

    5.Report k plánům RT na rok 2020
    Radek sesbíral info od RT ohledně toho co plánují na rok 2020 na základě úkolu od RV a jaké na své plány mají rozpočtové požadavky. Radek Holomčík předložil tabulku s celkovými požadavky RT. Dan Leština upřesňuje, jak byl úkol RV k RP přesně myšlen. RP bere tabulku na vědomí, zbytek usnesení bude Radek plnit s Alešem.

    6.Nová NDA
    Radek předkládá nový návrh dokumentu NDA po konzultaci s právníky i připomínkování v rámci strany a odpovídá na dotazy ostatních členů RP. Vojta navrhuje ošetřit použití kontaktů a dat za účelem vlastního obohacení, do středy představí alternativní verzi, hlasování proběhne per rollam.

    7.Krajský program
    Ivan chce jasně vědět, co se stane po jednání RV s prioritami, na které padla spousta času i peněz. Za RP se bude na úterním mumble ke krajskému programu účastnit Radek, který bude referovat zpětně RP, na čem se s RV dohodl.

    8. Stáž u německých Pirátů/Zelených v průběhu bavorských krajských voleb
    Dan Leština navrhl možnost účasti na stáži v průběhu bavorských krajských voleb, RP jeho i Aleše Krupu, který toto představil na jednání a bude dále řešit, odkazuje na ZO. (+EDIT na konci zápisu)

    9.Pirátské narozeniny
    Padl návrh pořádání výroční akce k založení Pirátské strany tentokrát v Brně, Šárka zjistí více info - zájem o pořádání, návrh formátu akce, rozpočet. Toto předloží RP na dalším jednání za týden.

    10.Infolinka
    Aleš potřebuje vyřešit nevděčnou provozní činnost - infolinka, která pokud není funkční, přelévají se kontakty lidem, kteří mají na webu telefon, ale nemají čas to řešit. Jako urgentní pomoc bylo doporučeno omezit časově např. všední dny 10-16h. Předběžně se RP shodlo, že tuto službu zachovat chce, je třeba najít vhodnou osobu, která může infolinku spravovat a zda je možné na to uvolnit motivační finanční částku.

    EDIT k bodu 8 dne 11.2.2020 na přání Dana Leštiny, po konzultaci s ověřovatelkou - "Dan Leština informoval Pavla Štěpánka a ZO o konání komunálních a krajských voleb v Bavorsku 15.3., Pavel info přeposlal Alešovi Krupovi, který navrhl stáž u německých Zelených. ZO nabídlo pomoc s organizací. RP Aleše, který tímto informoval RP a bude to dále řešit, odkazuje na ZO."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Altmanova za příspěvek:
Jiri.Snizek
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj, Pirátky a Piráti

návrh programu na RP 7/2020 (17.2.2020) je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 155
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 7/2020

Místo konání: PiCe Praha
Den a čas konání: 17.2. od 11:30 do 14:10
Přítomni : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
Hosté k bodům: Aleš Krupa, Mikuláš Ferjenčík, Jan Hamal Dvořák, Janka Michailidu (Jitsi), Jan Bednařík (Jitsi)
Zapisovatel: Šárka Altmanová
Ověřovatel: Radek Holomčík

Agenda
  1. Aktuální činnost TO, komunikace mezi TO a MO
  2. Podoba webu pirati.cz/europarlament
  3. Info z mumble RV ke krajskému programu
  4. Členský podnět k SEN 21
  5. Prosba KK
  6. Výjezdní zasedání RT místní rozvoj
  7. Resortní týmy
  8. Situace na Praze 3, Mediace v Plk
  9. Pirátské narozeniny 2020
  10. Stranická anketa
  11. Transparentnost jednání RP
  12. Kam až mohou zajít členské podněty

    1.Aktuální činnost TO, komunikace mezi TO a MO
    Za přítomnosti vedoucího MO a TO byla řešena efektivita komunikace a zadávání úkolů mezi těmito odbory a částečně i RP. Jak obecně, tak s ohledem na konkrétní příklady selhání komunikace či problematické zadávání úkolů z poslední doby. Ivan se zpětně omlouvá, že do komunikace vnesl zmatek zadáním nepřesného úkolu. V minulém týdnu Jitka N. mailem předsednictvo upozornila na to, že chybí komunikační partner, který by se staral o obsah webu, dále by také potřebovala člověka, který bude schopen rozhodnout, co jde/nejde jednoduše změnit. Dle RP musí být garantován člověk, který za MO bude s TO řešit obsah webu, musí to být člověk, který je pro to zapálený, baví ho to a proaktivně přichází s nápady. Mikuláš do MO bude nabírat nové lidi, pokusí se někoho z nich vytipovat na tuto činnost. Co se týče projektů, chtěl by Mikuláš prioritizovat Piráti pracují, Radek by preferoval Nalodění - Honza reaguje, že na oba projekty jsou alokovaní lidé a tím pádem není třeba upřednostnit jeden nebo druhý - pracuje se paralelně na obojím. V tuto chvíli pro dotažení zásadních projektů probíhají schůzky MO+TO jednou za 14 dnů, prozatím tento formát vyhovuje, dle zpětné vazby bude v budoucnu zváženo, jaká intenzita setkávání je žádoucí. S Jitkou se na základě této domluvy setká Mikuláš F. a Jan H.D. pravděpodobně v příštím týdnu.

    2.Podoba webu pirati.cz/europarlament
    Došlo k rychlému shlédnutí aktuální podoby webu pirati.cz/europarlament ještě za přítomnosti vedoucího MO i TO. Proběhla další diskuze o tom, jak by měly ideálně vypadat tabulky platů asistentů, došlo k určitému posunu, i přes to by RP uvítalo doupřesnění, toto bude Ivan s EP týmem řešit až osobně při další příležitosti, kdy se setkají v Praze.

    3.Info z mumble RV ke krajskému programu
    V minulém týdnu proběhl mumble ke krajskému programu s RV, za RP se mumble účastnil Radek. Radek doupřesnil, jak byly ze strany RP myšleny priority. Dohoda je nyní taková, že se garanti ještě jednou podívají na 21 priorit programu a Radek dodá mantinely. Ivan by rád měl jasné termíny, abychom s nimi mohli pracovat. Do 23.2. by Radek měl dodat dva zmíněné dokumenty, doufá, že to časově zvládne, poté bude RV prosit o co nejrychlejší dořešení. Byla zmíněna i varianta, že by si kraje vyrobily svůj program a ty by se poté zpětně zastřešily prioritamy dle průniku, Vojta toto považuje za vysoce nešikovné, můžeme se zacyklit tím, že kraje budou naopak čekat na centrální priority než začnou pracovat na programu. Radek v pátek bude signalizovat zbytku RP status řešení.

    4.Členský podnět k SEN 21
    Ivan se vyjádřil přímo ve vlákně na foru, vyjádřily se i všechny relevantní osoby, není v tuto chvíli třeba intervence RP, věc se již řeší na několika úrovních.

    5.Prosba KK
    KK požádala o souhlas RP s rozdělením financí alokovaných v rozpočtu na 2020 viz redmine . Finance na administrativní podporu - vzhledem k částce za měsíc je možné, aby toto prováděla osoba i bez VŘ, RP s tím nemá problém. Zbylá částka 122 tis. Kč - Vojta by chtěl schvalovat jednotlivé akce či menší záměr na cestovné atd., je třeba dodat podrobnější rozvahu. Do 10 tis. si mohou schvalovat výdaje sami, cestovné může být sice vyšší, nicméně právě to se vykazuje zasedání od zasedání.
    Republikové předsednictvo
    • konstatuje , že hospodář KK si může schvalovat záměry do 10 tis, což by mělo být dostačující pro jednotlivé záměry na cestovní náhrady na zasedání, na jednotlivé případy, apod.
    • schvaluje záměr na 84 tis. Kč Placená administrativní podpora kontrolní komise
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    6.Výjezdní zasedání RT místní rozvoj
    Republikové předsednictvo
    • souhlasí se záměrem “Výjezdní zasedání RT Místní rozvoj” ve výši 15 000,- Kč, hospodářem Anna Doová (asistentka Ivana Bartoše),
    Návrh byl přijat.
    Pro: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera

    7. Resortní týmy
    Co se týče peněz pro RT - Radkovy byly nahlášeny potřeby na rok 2020, ty automaticky neznamenají, že je RT dostanou, nicméně vznikla tabulka, se kterou dál pracuje Aleš s Radkem. Radek dá týmům v následujících týdnech zpětnou vazbu k jejich požadavkům. Pokud někdo potřebuje peníze na výjezdní zasedání urgentně, může se ozvat a RP bude řešit individuálně, jak se již v několika případech stalo.

    Pár resortních týmů nám zůstalo “mimo strukturu”, např. psychotropní látky atd. Vojta s Radkem si sednou nad návrhem řešení tohoto problému. Co se týče lidskoprávního týmu, na který padl dotaz ze strany Františka K. Vojta reaguje, že by měly být jeho výsledky evidovány samostatně, každý tým by měl mít také stránku na webu a měl by vědět, kdo je jeho tým nadřízený, což v tomto případě není jasné. Musí vzniknout jasný postup, jak toto zajistit.

    Přestávka na focení nového složení RP: 13:25 - 14:05

    8.Situace na Praze 3, Mediace v Plk
    RP se zabývalo situací v zastupitelském klubu Pirátů Prahy 3, oceňuje že probíhá mediace, která bude podle všeho dále pokračovat, Ivan Bartoš se spojí s aktéry.

    Plzeňský kraj požádal RP o mediaci, RP vyhoví - v záležitosti hospodaření se s Miluš K. spojí Vojta, o potřebách řízení a mediace v rámci kraje promluví s Lukášem B. Radek.

    9.Pirátské narozeniny 2020
    Předložený rozpočet organizátorů není dostatečně detailní, aby se na jeho základě RP mohlo rozhodnout, kolik na akci přispěje. Šárka do příštího týdne sežene detailnější rozpočet. Prozatím je alespoň možné potvrdit účast Ivana, Olgy a Radka, ostatní členové potvrdí jakmile budou vědět jistě, že mohou dorazit.

    10.Stranická anketa
    RP od Báry S. obdrželo zpracované výsledky stranické ankety, Ivan požádal o lehké dopracovaní některých věcí, výsledky budou prezentovány na SVÝT 15.3., teprve po konzultaci s krajskými předsedy budou výsledky šířeny dál. Jak a kdy, bude řešeno na výjezdním zasedání RP v Pardubicích.

    11.Transparentnost jednání RP
    Martin představil svou myšlenku ohledně ještě většího ztransparentnění jednání RP, s možností pořizování záznamu. Ideální stav je podle něj kombinace dostatečně popisných záznamů a zajištění technického systému pro zaznamenávání. Ivan zdůrazňuje, že se na RP velmi často jedná o osobních věcech, padají jména a velmi konkrétní údaje, pokud budeme explicitně vystavovat záznam, dáváme ho k dispozici všem, kdo ho může jakkoli využít/zneužít, vytrhnout z kontextu. Martin zdůrazňuje, že je třeba v zápisech zmiňovat i to, jak se k daným usnesením došlo, Ivan oponuje - pokud někdo chce své oponentní stanovisko oproti většině RP detailně vysvětlit v zápisu, nad rámec hlasování o usnesení, explicitně o to požádá a je zaznamenáno. Tento model dlouhodobě funguje. Olze model zápisů tak, jak popsal Ivan vyhovuje, pokud chce ona osobně něco do zápisu, explicitně si o to požádá, jak bylo popsáno. Důležité jsou podle Ivana a Olgy výsledky a stanoviska. Aby bylo možné dojít k řešení, které bude vyhovovat všem, bere si Martin na starost přesně definovat, kde jsou podle něj informační nedostatky v zápisu, vezme v potaz feedback od dalších členů RP a rozpracuje návrh řešení.

    12.Kam až mohou zajít členské podněty
    Olga upozorňuje, že současný systém členských podnětů zapříčiňuje, že nám může propadnout k hlasování malé téma, kterým se poté může zaštiťovat kdokoli a zneužívat toto např. k rozesílání lživých řetězových zpráv, jak se to stalo v poslední době. Téma hlasované členy bylo překrouceno a zneužito k dezinformačním mailům. Vojta polemizuje, zda se toto změní změnou systému členských podnětů.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host