Zápisy z jednání republikového předsednictva

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 154
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Zápis z jednání Republikového předsednictva RP 13/2020

Místo konání: Online - Zoom
Den a čas konání: 23.3. 2020
Po telefonu : Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
Hosté: Janka Michailidu, Dan Leština, Petr Springinsfeld, Jan Hošek

Zapisovatel: Šárka Altmanová
Předsedající: Vojtěch Pikal
Ověřovatel: Ivan Bartoš

Agenda
 1. Resty z per rollam hlasování
 2. Kampaň ke krajským volbám
 3. RT a požadavky na rozpočet
 4. Infobod k programu 2021
 5. Začlenění Mladých pirátů do stranických struktur
 6. Prefinal Olčiny žaloby
 7. Pirátský institut / institut Aarona Schwartze
 8. Prioritní témata v době korony
 9. Kontrola úkolů

  1.Resty z per rollam hlasování
  Visí nám dvě per rollam hlasování, která je třeba dotáhnout - Doplatky volebních výdajů Tomáše Tožičky a Návrh dohody o podpoře kandidátky ti co nehlasovali byli upozorněni aby zahlasovali, bylo odpovězeno na doplňující otázky.

  2.Kampaň ke krajským volbám
  Vzhledem k situaci nemá smysl nyní vymýšlet nějaký claim kampaně atd. jelikož zřejmě dojde k reprioritizaci témat a přečasování kampaně. Na základě toho se bude muset zřejmě upravit i rozpočet (nikoliv celkové záměry). Nemusíme pak nutně opakovat výběrka, ale musíme reflektovat změny situace, může dojít ke strategickým změnám, musí dojít ke strategickému rozhodnutí odložení startu krajské kampaně, výhledově o cca 2 měsíce. Je potřeba pokračovat ve schvalování záměrů VV tak jak jsou, jistě, že bude třeba se situaci přizpůsobit, ale je nutné mít toto schváleno a případně poté jen poupravit.

  Dan Leština prosí o info volebním manažerům v případě, že dojde k reprioritizaci. Ivan ujišťuje, že jedeme v režimu přípravy, kampaň se určitě nestopuje, informace proudit budou, záměry je třeba schválit. Kampaň je dle něj potřeba rozdělit na 2 fáze. Ivan zdůrazňuje - vzhledem k vývoji situace s pandemií koronaviru chceme, aby šéfové volebních týmů v krajích byli připraveni na komunikaci s VV a koordinátorem kampaně, protože vzhledem k situaci může být navržen jiný strategický postup než klasický lineární průběh kampaně jak jsme zvyklí, jakmile proběhne meeting MO, stratéga a VV, všichni dostanou info, kampaň nerušíme, je třeba, aby všichni vyčkali na info.

  3.RT a požadavky na rozpočet
  Radek poslal v pátek tabulku, kam všichni mohou vypisovat požadavky, týmy, které jsou prioritní v corona situaci nebude a nechce urgovat, mají dost jiné práce.

  Restrukturalizace RT: Vojta napsal návrh k reorganizaci RT, který by měl spočívat v redukci “dvouhlavosti” vedení týmů.
  Garanti by měli být k dispozici jen pro týmy, kde nemáme “vůdce” daného tématu, ale jinak není třeba, aby se překrývali gesční poslanci a garanti. Janka ocenila Vojtův postup, že tuto věc prvně předložil k vnitrostranické diskuzi. Ivan s Olgou nemají možnost sledovat plynule forum a byli byl rádi, aby mělo RP alespoň info, že se něco děje, návrh měl být podle nich prvně představen RP. Vojta upozorňuje, že to co dal na forum není žádný závazný návrh, je to jen nápad za něj, forum volil proto, že má pocit, že na to nikdo v tuto chvíli příliš nemá čas. Olga připomíná domluvu, že si Vojta s Radkem na strukturu sednou, poté jí představí RP a poté teprve toto bude proudit na forum. Ivan souhlasí, Vojta mohl počkat do rána, rychle informovat RP a poté teprve hodit na forum. Vojta bere kritiku na vědomí, jen opakuje, že je ve fázi ještě před konzultací s Radkem.

  4.Infobod k programu 2021
  Jakub M. požádal RP, aby byl přizván na RP vždy, kdy se bude řešit program 2021, pokud na téma narazíme nečekaně, můžeme mu kdykoliv volat. Dodal také termíny dalších jednání o programu, které Šárka zanese do kalendáře RP.

  5.Začlenění Mladých pirátů do stranických struktur
  Vojta uvedl své podání per rollam Ivan by byl pro, abychom Mladé piráty podpořili a měli jsme je neformálně, nerad by ale toto institucionalizoval. Ivan vysvětluje své obavy plynoucí ze zkušeností mládežnických organizací jiných stran. Vojta Ivana ujišťuje, že Mladí piráti by samozřejmě byli vázáni stanovami a organizačním řádem. Martin upřesňuje, že ve chvíli, kdy bude tým někam začleněn, bude možné lépe “dohlížet” na jejich činnost. Olga by byla ráda, aby Vojta připravit SWOT analýzu, aby se RP mohlo lépe rozhodnout, které zařazení dává největší smysl. Vojta zadá k vypracování Mladým pirátům.

  6.Prefinal žaloby - ochrana osobnosti Olga RIchterová
  Olga zaslala zbytku RP dokument s návrhem žaloby společně s předpokládanými náklady, seznámila ostatní členy s rozšířením odůvodnění vzhledem k nejaktuálnější kauze. Ivan některé lidi dohledal na FB a informoval je, že se dopouští trestného činu, není to ale řešení.
  Republikové předsednictvo
  • souhlasí s podáním žaloby na N.L., a s hrazením výdajů spojených s žalobou
  Odůvodnění: Šíří se o nás další a další hoaxy, je třeba tomu aktivně čelit.

  Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
  Návrh byl přijat.

  7.Pirátský institut / institut Aarona Schwartze
  Olga má jednoduchý návrh, byla by ráda, aby bylo usnesení konsensuální, uvádí připravené usnesení. Ivan vidí logicky, aby byla dedikovaná osoba, která by na tom mohla spolupracovat s akčním týmem a RV. Navrhované usnesení nám může vytrhnout trn z paty a udělat most mezi dobrovolnickou částí a RV, Olgy návrh se mu líbí. Martin by chtěl mít k dispozici materiály k tomu, jaká forma je nejvhodnější, Olga odpovídá - má info od lidí, kteří se tomu věnují, potřebujeme ale osobu, která se tomu sběru informací bude moci věnovat hlouběji, a to by mohlo vyřešit právě předložené usnesení - potřebujeme kapacitu načíst vše a vyptat se lidí. Janka reaguje, že materiály, které by Dan Mazur vypracoval a výstupy, které by získal je třeba brát s rezervou, není optimistická v tom co se nám zvenku dostane za informace. Důležitá by podle Janky byla role Dana v tom, že by Dan získával informace na odpovědi RV, které padnou v rámci rozpravy. Rozprava by podle ní měla trvat alespoň 2 týdny.
  Republikové předsednictvo
  • pověřuje Daniela Mazura úkolem:
   a) vytváření podkladů k plnění úkolů vyplývajících z rozpravy a rozhodnutí RV k formě politického institutu
   b) podpory RP v procesu přípravy institutu
   c) maximální podpory pro pracovní skupinu připravující vznik institutu.
  • zdůrazňuje že zadávání práce, vč. metodologie, bude pokud možno diskutováno s celou pracovní skupinou, v první fázi s celým RV, a že se předpokládá maximální rozsah: 20 hodin týdně.
  • zřizuje nový záměr “Příprava podkladů pro založení institutu” do 40tis Kč, z rezervy RP, hospodářem záměru Olga Richterová
  • ukládá Danielu Mazurovi dokumentovat svou práci tak, aby byla kdykoli přenositelná na někoho dalšího.
  • pověřuje předmět usnesení
  Odůvodnění: Dan Mazur se účastnil vytvoření srovnávací tabulky k existujícím institutům (stejně tak i M. Gregorová, J. Michailidu, O. Richterová) a s tématem je tudíž už seznámený. Má aktuálně volné kapacity cca 20 hod. týdně pro tuto práci. Zároveň je členem RV a bude moci pomoci vše aktivně probírat i tam.

  Pro: Ivan Bartoš, Olga Richterová, Vojtěch Pikal, Radek Holomčík, Martin Kučera
  Návrh byl přijat.


  8.Prioritní témata v době korony
  Olga předložila RP přehled témat vztahujících se ke koroně (cca 7) a informovala RP, že pokud by se tomuto chtěl někdo věnovat, měl by jí dát vědět, aby měla signál, že některá z věcí je pro ně zásadně politicky důležitá. Tímto bychom mohli na PK podpořit, že nám některá témata v aktuální situaci přijdou důležitější než jiná. Olga prosí i o přidání dalších zásadních témat, pokud někoho za RP něco napadne.

  9.Kontrola úkolů
  Proběhla rychlá kontrola dlouhodobějších úkolů. Vyřešení situace s infolinkou - Ivan by lidi střídal 3-4 měsíce odbavování infolinky a 14 dnů v posledním měsíci školením další osoby, která bude infolinku přebírat, do konce roku by se na tomto mohly vystřídat ještě 2 osoby, Olga - chce využít kapacity, které jsou dneska doma, Martin zdůrazňuje spojitost s maily. Ivan zkusí vykomunikovat s klubem.

  Korona mail má za RP na starosti Radek, nově bude odcházet vždy v pondělí a pátek, propojila se okolo toho dobrovolnicko profesionální skupina lidí, dnes budou prvně testovat v tomo nastavení.

  Centrální tabulka kauz, které generují finanční plnění ze strany Pirátů stále řeší Aleš s Radkem. Ivan svolá schůzku k e-shopu. Šárka překontroluje, že začalo hlasování CF o výroční finanční zprávě. Martin Kučera stále řeší s TO vhodnou formu připojování k jednání RP pro členy. Vojta se Šárkou se nestihli sejít nad konceptem přípravných schůzek k RP, dořeší až to bude možné a aktuální. Šárka je v kontaktu s asistentkou RV ohledně aktualizované strategie 2020.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Sarka.Altmanova
Asistent RP
Příspěvky: 154
Registrován: 26 úno 2018, 18:14
Profese: Asistentka Republikového předsednictva
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Sarka.Altmanova »

Ahoj, Pirátky a Piráti,

návrh programu na RP 14/2020 (30.3.2020) je přístupný všem členům v této složce na mraku.
Šárka Altmanová - asistentka Republikového předesednictva
sarka.altmanova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host