Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Republikové předsednictvo

Pravidla fóra
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím, ačkoliv stále nechápu proces, předkládám ke schválení fakturu manařera kampaně za měsíc duben.
Prosím hlasujme. Dle výsledku RV by mělo být vše v pořádku.
Ivan
EDIT:
Manažer kampaně v měsíci květnu zařídil: Natáčení videa pro TV, audia pro rozhlas, na denní bázi připravoval a koordinoval grafické i textové výstupy včetně výstupů pro média (TV a rozhlas)
V měsíci dubnu probíhaly pravidelné meetingy volebního štábu a to vždy v pondělí. Účast na nich byla veřejná.
Veškeré texty byly či odpovědi byly vždy zpracovávány či konzultovány s manažerem.
Doufám, že každý participant může toto potvrdit. Za sebe jsem byl s prací manažera v měsíci dubnu spokojen a nemám k ní výhrady.
Před zahájením kontaktní kampaně byla práce manažera prakticky nonstop záležitost.
Manažer pracoval i o víkendech a byl plně k dispozici, kdykoliv bylo potřeba.
Cituji pak smlouvu:
Osobou oprávněnou za klienta jednat s konzultantem ve věci poskytování předmětu
plnění podle této smlouvy a příslušných objednávek a plnění kontrolovat je předseda
České pirátské strany nebo osoba či osoby jim pověřené. Změní-li klient okruh takto
oprávněných osob, je povinen tuto skutečnost konzultantovi sdělit.
Pokud jsem tedy jako předseda stále osobou důvěryhodnou...
Hlasuji pro proplacení.
Přílohy
2014010_pirati.pdf
(66.97 KiB) Staženo 157 x
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Michal.Havranek »

pro proplacení
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Janka.Michailidu »

zdržuji se.

Nepříjde mi, že mám dost informací.

minimálně dvě nejasnosti, které mě k takové volbě vedou: Opravdu vykonával manažer to, co mu ukládá smlouva? Smlouva nedodržela podmínky VŘ. Toto je dle mého stále nedořešené a je nutno se tím zabývat před vyplacením čehokoliv.



OFFTOPIC// BTW. proč zase nehlasujem v hlasováních? :weep:

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Janka.Michailidu »

a ještě další připomínka:
v tuto chvíli jsou rozjednané žádosti za 123 755 Kč
již bylo proplaceno 68 962 Kč
limit je pouze 150 000 Kč

OFFTOPICVypadá to, že limit rozhodně padne a tak by bylo dobré zjistit, co je opravdu nejdůležitější proplatit, tedy za co straně hrozí sankce z prodlení apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Lukas.Novy

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Jako reakci na Jančinu výhradu bych oddělila dva problémy:
1) Zda je faktura oprávněná, tedy zda bylo splněno to, co vyplývá ze smlouvy, a do jaké míry to bylo splněno.
2) Pokud uznáme, že to oprávněné je, tak odsouhlasíme proplacení faktury, protože smlouvy se prostě plnit musí. To je stejné jako třeba u faktur na tisk. Bez ohledu na to, zda na to máme v rozpočtu v příslušné kapitole dost peněz, to prostě zaplatit musíme.
Stejně se to neplatí z žádné položky rozpočtu RP, takže poté: a) bude faktura postoupena MO, šéf MO se koukne, zda na to má v rozpočtu peníze, pokud ne (nemá), tak požádá RP o změnu rozpočtu. RP se zamyslí, jak to udělat, pokud něco vymyslí, tak návrh změny rozpočtu předloží RV. Když tuto změnu RV schválí, tak potom vedoucí MO platbu provede, protože už tam peníze mít bude.
Zde je také druhá varianta, že RP nic nevymyslí nebo to RV neodsouhlasí. Potom buď nezaplatíme a potom riskujeme žalobu, která skončí příkazem k zaplacení, soud nebude zajímat, jestli máme něco obarveno nebo ne, úplně nejzazší řešení je exekuce (barevných peněz :twisted: ). Nebo normálně zaplatíme, protože na účtu peníze máme, a potom budeme do konce roku řešit, jak to udělat. Toto je řešení standardní v normálních firmách a rozpočtech. Připustit dluh a soud, o ostudě nemluvě, když je na účtu 13 milionů a další více než 2 jsou na cestě, to by mohl udělat jen idiot.
b) RP rovnou navrhne změnu rozpočtu. RV to urychleně schválí a je to.

Návrh změny rozpočtu bych si představovala asi takto: do příjmů zahrneme příspěvek na úhradu volebních nákladů, který je již jistý na základě výsledku voleb do EP. Z tohoto příjmu bude vyčleněna částka
(klidně celé, co se nevyužije, následně se převede -opět změnou rozpočtu- kam bude třeba a užitečné), ze které se oprávněné faktury zaplatí.

Mé stanovisko:
- co se týče problému č. 2, tak to tučné
- k bodu č.1 bych ráda doplnila podklady z jednání štábu, takže se vyjádřím později.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Janek už dal do Podatelny RP žádost o změnu rozpočtu: podatelna-republikoveho-predsednictva-f ... 23559.html
Zakládám k tomu vlákno: republikove-predsednictvo-f61/zmena-roz ... 23561.html
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ja se priznam, ze uz netusim, z ceho jsem cerpal, kdyz jsem hlasoval pro proplaceni plakatu a pro zneni smlouvy s manazerem, protoze jsem si vubec nevsiml, ze na to vsechno MO nema, respektive pokud ma, tak mu na komunalky uz nic nezbude. Menit rozpocet nechci, tenhle nedostatek penez je IMO nas pruser jako RP.

Muzu se zeptat ostatnich clenu RP, kde videli tu oporu v rozpoctu pro vydaje, se kterymi souhlasili?

Diky
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Bylo to založeno na tom, že se vybere, s čímž bylo počítáno i v původním rozpočtu.
To se nestalo. Proč se to nestalo, podle mého názoru souvisí s bodem 1) v mém příspěvku výše.
Změna rozpočtu, pokud sis pořádně přečetl můj příspěvek, neznamená rozhodně poškození strany v jiných oblastech. Stejně se bude dělat změna rozpočtu v příjmové části, protože ty 2 a kousek milionu prostě přijde. A každý příjem musí být v rozpočtu doplněn na výdajové straně.
Průser by byl, kdybychom utratili víc, než máme, a zároveň nedostali na základě výsledků ani korunu. To by fakt bylo manko. Ta kampaň, která nás stála cca těch 250 - 300 tisíc (nechce se mi to dohledávat), vynesla přes dva miliony.
Vydělal to Ivan a všichni další, kteří se kampaně účastnili. A to s velkým výdajem energie, času, u mnohých i vlastních peněz.
Pokud někdo (Navrkal a spol.) tvrdí, že jsme udělali nějaký podvod, připravili neodpovědně stranu o peníze atd., tak musí žít v nějaké virtuální realitě.

Aby bylo úplně jasno: Jsem velmi nespokojena s tím, jak dopadl fundraising, a bohužel se potvrdily mé původní obavy. Ale se změnou rozpočtu tak, jak píšu, skutečně problém nemám.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Jak jsem psal pred chvili do diskusniho vlakna ve vnitrostranicke diskusi, tak jsem nenasel jedinou svodku za brezen a duben, procez jsem Proti proplaceni druhe a posleze i treti faktury.

Zmena rozpoctu, o ktere mluvi Lenka, je sice mozna, ale nez takovou vec udelame, doresil bych otazku barevnych penez na CF. Nema smysl delat jeden nekoncepcni krok za druhym.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Lukas.Novy
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Podáni faktury manažera kampaně (duben)

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Za zásadní problém financování této kampaně považuji předpoklad, že fundraising bude veleúspěšný. Měla jsem pochyby, což mám v povaze, obvykle počítám s tou horší variantou. Manažer kampaně byl srozuměn s tím, že si na sebe musí "vydělat", probírali jsme to na volebním štábu, hned na tom prvním, kde se určovalo, co kdo bude dělat, za co bude odpovídat.
Od začátku bylo jasné, že máme volné prostředky z úroků, se kterými nebylo v rozpočtu počítáno.
Velmi záhy bylo evidentní (pravděpodobnost blížící se 100%), že překročíme 1% hlasů, takže bude státní příspěvek.
Tyto dva fakty jsem nikde moc nerozmazávala (to mi klidně vyčítejte), protože by byla zase průda, rozpitvávání.... Ale uklidnilo to mou opatrnou duši, že prostě i v nejhorším případě, že fudraising nebude moc úspěšný, budou peníze, kterými to jde zaplatit. Podotýkám, že v souladu s původním určením státního příspěvku, který jsme zatím ignorovali. Stát nám to dává na úhradu volebních nákladů.
Je velice chvályhodné, že i přes to, že příspěvek mnohonásobně převyšuje skutečné náklady, takže bychom se teoreticky mohli "rozšoupnout", šetříme, seč můžeme. Ale abychom nepokryli ani to málo, co celá kampaň stála, to už je na hadr na hlavu. Kdo sleduje nestraníky na fb, je mu jasné, že nás považují za blbce, když máme tolik peněz a hádáme se o maličkostech. To, že místo toho, abychom dali nejaktivnějším lidem, kteří kampaň dělali a vlastně "vydělali" přes 2 miliony, alespoň něco na úhradu jejich výdajů či ztrátu výdělku, tak se tu po nich ještě plive a jsou z nich podvodníci a tuneláři, raději ani nekomentovat.

K oprávněnosti faktury. Odmítám neplatit za vykonanou práci, protože na to nemáme. To by byl z naší strany podvod.
Jak psal Tom, sice Ivan dodal nějaké podklady, ale smlouva obsahovala požadavek na svodky, denní možná nutné nejsou, ale minimálně za první polovinu kampaně nejsou žádné. Beru ale Ivana jako důvěryhodného svědka, zpočátku jsem sledovala kampaň a činnost manažera osobně, takže to nebudu zpochybňovat.
Každopádně v dubnu již docela významně pracovala v kampani Zuzana Kolaříková, jejíž práci měl dle původní (ústní) dohody hradit ze své odměny Zdeněk Strnad. Zuzanin podíl účasti se poté významně rozšířil v květnu. To zde ale teď neřešíme.

Mé výhrady:
Nezpochybňuji práci manažera, kterou Ivan uvádí. Ale třeba fundraising nebyl odstartován včas dle plánu a chyběla pořádná propagace. Rozdíl mezi slibovanými 400 tisíci a reálnými 40 tis. je propastný. Okolnosti byly všem od začátku známy a osobně jsem na to upozorňovala (máme 13 mega a žebráme..).

Navrhuji proto pokrátit odměnu, a to na 40 tisíc. Zároveň navrhuji, aby část odměny byla manažerem poukázána Zuzaně Kolaříkové. Můj návrh je minimálně 5 tisíc za duben.

Berte to jako alternativní návrh.

Co se týče původního návrhu, tak se zdržuji. (nemám pocit, že mám dost informací, abych mohla s čistým svědomím hlasovat pro, ale ani proti)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Ondrej.Profant
Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“