Volba garantů - způsob hlasování

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4760 poděkování
Dostal poděkování: 4214 poděkování

Volba garantů - způsob hlasování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 02 úno 2014, 11:04

Vážení kolegové, mám zásadní výhrady ke způsobu volby garantů, který zvolil vedoucí AO Vojtěch Pikal.
Od začátku se garantům věnuji, nejdříve v dobré spolupráci s Vojtou coby předsedajícím tomuto jednání CF. Protože problematiku sleduji, mám i jasnou představu o postupu volby.
1) To, že budou garanti jednotlivých bodů voleni v samostatné volbě, považuji za samozřejmost. Dát to dohromady je podobné, jako kdybychom volili všechny vedoucí odborů najednou v jedné volbě ;)
2) Kandidáti: bohužel zatím pro každý programový bod je jen jeden kandidát. Nelze čekat, až bude všude víc kandidátů, to je pravda. Ale v případě těch, kteří už nějakou dobu jako prozatímní garant působí a pracují dobře, to není žádný problém. Tam bych vyhlásila volbu hned. Tam, kde se hlásí jeden kandidát, který nebyl garantem ani nebyl v rámci programového bodu jinak aktivní, bych s volbou posečkala. Lepší je nemít garanta žádného, než ho za chvíli odvolávat. Zatím bych ho pověřila prozatímním garantem, ať se ukáže.
3) Takže více fází volby: nejdřív ti prověření - hned (samozřejmě pro každý bod jedna zvláštní volba, ale v jednom termínu); další kolo volby po nějaké prověřovací době (1 až 2 měsíce stačí), případně bude-li více kandidátů pro daný bod.

Toto je můj návrh na provedení volby garantů.
Zároveň navrhuji prohlásit probíhající volbu za zmatečnou a zrušit ji. Mimo jiné odporuje předpisům. post279511.html#p279511

Vyjádřete se prosím, v případě souhlasu s mnou navrhovaným návrhem to bude coby vyjádření RP sděleno AO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Marek.Necada

Janka.Michailidu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 2184 poděkování
Dostal poděkování: 3175 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba garantů - způsob hlasování

Příspěvek od Janka.Michailidu » 02 úno 2014, 11:09

jsem PRO vyhlásit volbu garantů, kteří obhajují fci a pro jmenování ostatních dočasnými garanty. (Pokud to je v naší kompetenci). Zároveň jsem PRO prohlášení stávajícího hlasování za zmatečné a tedy neplatné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Lenka.Wagnerova

Michal.Havranek
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování

Re: Volba garantů - způsob hlasování

Příspěvek od Michal.Havranek » 02 úno 2014, 19:04

PRO

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“