Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k inform.

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátoři: asistent strany, Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5063 poděkování
Dostal poděkování: 18468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k inform.

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Libor Michálek mě požádal, aby Piráti finančně přispěli na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k informacím.

Expertýzu Libor zadal vypracování Oldřichu Kužílkovi (asi nejpovolanější odborník na toto téma v České republice) a jejím cílem má být detailně připravený návrh novely zákona č. 106/1999 Sb, o svobodném přístupu k informacím, který by Libor Michálek předložil v Senátu. Svobodný přístup k informacím je jedním z našich klíčových témat (viz programový bod Svoboda informací). Očekávám, že tam budou zohledněny též naše připomínky (viz web).

Jde o 25 tisíc Kč, tedy asi desetinu z 285 tisíc Kč, které celkem dostaneme na státním příspěvku v roce 2013. Na tyto aktivity má krajské sdružení Pirátů v Praze vyhrazeno ze státního příspěvku 100 000 Kč. Můžeme tedy financování přenechat KS Praha nebo se domluvit na spolufinancování, nicméně mi to přijde jako moc byrokracie a v tom případě bych spíš uvítal, kdybychom se střídali.

Pro úplnost dodám, že Oldřicha Kužílka znám a že jsme spolu byli v kontaktu při novele zákona o svobodném přístupu k informacím, psal jsem mu připomínky k jednomu dokumentu, naopak on mi napsal připomínky k mojí diplomové práci, která byla právě na zveřejňování informací.

Jak se na to díváte?
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Lenka.Wagnerova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 4770 poděkování
Dostal poděkování: 4215 poděkování

Re: Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k info

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Snad na podobné věci mají senátoři náhrady. Sice máme za senátora peníze, ale tohle se mi moc nezdá. Libor na to nemá? Zajímalo by mě, proč o to žádá, když to zadal bez konzultace s námi, tak proč nás tahá do placení.
To ovšem neznamená, že bych byla proti expertýzám, vadí mi postup a to, že fakt nevím, proč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Ondrej.Profant

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5063 poděkování
Dostal poděkování: 18468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Liborův rozpočet na náhrady není neomezený, protože z toho platí kancelář a také již připravil zákon o ochraně whistleblowerů. Větší část nákladů na přípravu hradí právě z náhrad a nás požádal pouze o příspěvek. O podrobné vyúčtování jsem nežádal a očekávám, že až budeme mít stážistu, tak to dá všechno na web. Samozřejmě, že o tom, že si nechá zpracovat analýzy a návrhy změn zákonů, které byly klíčové v jeho programu, nás Libor Michálek informoval předem. My jsme to již dávno (tehdy se specifickým příkladem zákona o svobodném přístupu k informacím) tlumočili předsednictvu KS Praha, které na to alokovalo peníze v rozpočtu. Rozpočet s takto alokovanými penězi schválilo krajské fórum a přidělilo na to poměrně vysokou částku (původně bylo v rozpočtu výslovně uvedeno, že jde o peníze pro experty pro legislativní návrhy). Je jasné, že právě úhrada takových nákladů se z rozpočtu KS Praha očekávala, když KS Praha dostalo obrovskou částku z příspěvku za mandát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Dal poděkování: 11048 poděkování
Dostal poděkování: 18522 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

ještě bych doplnil, že tím půjdeme příkladem a vymezíme se vůči KDU a SZ, které něco takového ani nenapadne. Jsem pro, pokud budou začleněny naše připomínky.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“