Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k inform.

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5003 poděkování
Dostal poděkování: 17797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k inform.

Příspěvek od Jakub.Michalek » 16 črc 2013, 11:52

Libor Michálek mě požádal, aby Piráti finančně přispěli na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k informacím.

Expertýzu Libor zadal vypracování Oldřichu Kužílkovi (asi nejpovolanější odborník na toto téma v České republice) a jejím cílem má být detailně připravený návrh novely zákona č. 106/1999 Sb, o svobodném přístupu k informacím, který by Libor Michálek předložil v Senátu. Svobodný přístup k informacím je jedním z našich klíčových témat (viz programový bod Svoboda informací). Očekávám, že tam budou zohledněny též naše připomínky (viz web).

Jde o 25 tisíc Kč, tedy asi desetinu z 285 tisíc Kč, které celkem dostaneme na státním příspěvku v roce 2013. Na tyto aktivity má krajské sdružení Pirátů v Praze vyhrazeno ze státního příspěvku 100 000 Kč. Můžeme tedy financování přenechat KS Praha nebo se domluvit na spolufinancování, nicméně mi to přijde jako moc byrokracie a v tom případě bych spíš uvítal, kdybychom se střídali.

Pro úplnost dodám, že Oldřicha Kužílka znám a že jsme spolu byli v kontaktu při novele zákona o svobodném přístupu k informacím, psal jsem mu připomínky k jednomu dokumentu, naopak on mi napsal připomínky k mojí diplomové práci, která byla právě na zveřejňování informací.

Jak se na to díváte?
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4760 poděkování
Dostal poděkování: 4214 poděkování

Re: Peníze na expertýzu k zákonu o svobodném přístupu k info

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 16 črc 2013, 21:59

Snad na podobné věci mají senátoři náhrady. Sice máme za senátora peníze, ale tohle se mi moc nezdá. Libor na to nemá? Zajímalo by mě, proč o to žádá, když to zadal bez konzultace s námi, tak proč nás tahá do placení.
To ovšem neznamená, že bych byla proti expertýzám, vadí mi postup a to, že fakt nevím, proč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Ondrej.Profant

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5003 poděkování
Dostal poděkování: 17797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 17 črc 2013, 00:23

Liborův rozpočet na náhrady není neomezený, protože z toho platí kancelář a také již připravil zákon o ochraně whistleblowerů. Větší část nákladů na přípravu hradí právě z náhrad a nás požádal pouze o příspěvek. O podrobné vyúčtování jsem nežádal a očekávám, že až budeme mít stážistu, tak to dá všechno na web. Samozřejmě, že o tom, že si nechá zpracovat analýzy a návrhy změn zákonů, které byly klíčové v jeho programu, nás Libor Michálek informoval předem. My jsme to již dávno (tehdy se specifickým příkladem zákona o svobodném přístupu k informacím) tlumočili předsednictvu KS Praha, které na to alokovalo peníze v rozpočtu. Rozpočet s takto alokovanými penězi schválilo krajské fórum a přidělilo na to poměrně vysokou částku (původně bylo v rozpočtu výslovně uvedeno, že jde o peníze pro experty pro legislativní návrhy). Je jasné, že právě úhrada takových nákladů se z rozpočtu KS Praha očekávala, když KS Praha dostalo obrovskou částku z příspěvku za mandát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10607 poděkování
Dostal poděkování: 17076 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 01 srp 2013, 23:19

ještě bych doplnil, že tím půjdeme příkladem a vymezíme se vůči KDU a SZ, které něco takového ani nenapadne. Jsem pro, pokud budou začleněny naše připomínky.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“