Schůze MS Znojemsko únor 2020

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi místního sdružení Znojmo.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, PMS Znojemsko

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Vitezslava.Rosecka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 20
Registrován: 29 led 2018, 20:26
Profese: Průvodce, programový pracovník, lektor
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Schůze MS Znojemsko únor 2020

Příspěvek od Vitezslava.Rosecka »

Ahoj,
s pověřením předsedy MS Znojemsko svolávám schůzi MS Znojemsko.

Datum: neděle 23.2.2020
Čas: od 17 hodin
Místo: restaurace Na Věčnosti, Velká Mikulášská 463/11, Znojmo zde

Programové body můžete navrhovat zde. U návrhů prosím uveďte své jméno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslava.Rosecka za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dubec, Tomas.Rozkopal

Uživatelský avatar
Lukas.Dubec
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 419
Registrován: 20 dub 2012, 09:26
Profese: projektant a CNC programátor
Bydliště: Vranovská Ves
Dal poděkování: 1649 poděkování
Dostal poděkování: 342 poděkování

Re: Schůze MS Znojemsko únor 2020

Příspěvek od Lukas.Dubec »

Schůze MS Znojemsko únor 2020
---------------------------------------------------------
Návrh programu jednání
1. Zahájení schůze
2. Schválení zapisovatele a programu
3. VyOsení 2020 (VR)
4. Dračí lodě (VR)
5. Ukliďme Česko (LD)
6. Info z VV - volby do ZJmK 2020 (LD)
7. Zastupitelské okénko
8. Body za Znojemsko do krajského programu (EH)
9. Představení zájemců o členství
10. Různé
---------------------------------------------------------
zápis z jednání:

Přítomní členové: Lukáš Dubec, Vítězslava Rosecká, Šimon Fouček, Eva Havlová, Pavel Nevrkla
Přítomní hosté: Petr Springinsfeld, Lukáš Doležal, Jana Logrová, Dagmar Králová, Jeník Hora, Jan Kučera

Místo: Hospůdka Na Věčnosti, Velká Mikulášská 11, Znojmo
Datum: 23. února L.P. 2020

Předsedající: Lukáš Dubec
Zapisovatel: Petr Springinsfeld
Ověřovatel: Šimon Fouček

Začátek: 17:11

Jednoho únorového večera se členové místního sdružení Znojemsko České pirátské strany sešli, aby si popovídali o tématech výše zmíněných v navrženém programu jednání. Po příchodu se všichni přítomní počali zapisovat do prezenční listiny. Atmosféra byla příjemná a uvolněná - všichni se velmi bavili občasnými humornými džouky, které přednášel zejména pan zapisovatel Springinsfeld.

Zasedání zahájil s jedenáctiminutovým zpožděním velectihodný předseda a lídr všech lídrů Lukáš Dubec tím, že přivítal všechny přítomné na schůzi místního sdružení Znojemsko.

Předseda navrhl schválit činovníky jednání - zapisovatele a oveřovatele. Jako zapisovatele pan Dubec navrhl pana Springinsfelda a coby ověřovatele navrhl již ověřeného ověřovatele pana Foučka.

Tento skvělý návrh by schválen všemi přítomnými krom Šimona Foučka, který se zdržel (4-1-0)

Předseda přečetl program tak, jak byl již dříve navržen. Dále se dotázal, zda je přítomen někdo, kdo se chce představit coby zájemce o členství. Jana Logrová zvedla paži (levou).

Předseda navrhl schválit program, který byl pak schválen všemi přítomnými - tentokrát včetně Šimona Foučka. (5-0-0)

3.
Vítězslava Rosecká sdělila přítomným, že na letošní rok se chystá rekordní počet VyOsení - tedy 2. První bude 13. 6. 2020. Majitelé Statku nechtějí žádné celodenní akce. Začínat se tedy bude až v 19h a skončí se ve 22h. Zatím není domluvena žádná kapela, nicméně je již vytvořen kontaktovník s navrženými kapelami. Vítězslava vyzvala všechny, aby do tohoto kontaktovníku přidávali své návrhy.

Druhé VyOsení bude 15. srpna na Bítově. Bude to také omezené, protože pan majitel nechce žádnou extrémní muziku a vyhradil si právo veta. Proběhla krátká diskuze o vhodnosti pozvánky pro mistra Záviše. Vítězslava informovala, že Radeček s Nic víc nemůže v srpnu přijet, možná přijede v červnu. Srpnové VyOsení bude celodenní a večerní kapely by snad už mohly být více podle našich představ.

Po statkovém VyOsení je navržena afterparty v Gogu. Jana Logrová sdělila, že do Goga se stejně potom půjde a záleží jen na tom, jestli to bude oficiální afterparty, či nikoliv.

Pavel Nevrkla navrhl udělat VyOsení v klubu coby druhou stage. Nad návrhem panovaly obecné rozpaky, nicméně nebyl přímo zavržen.

Lukáš Doležal se dotázal, zdali je nutné pořádat VyOsení i v Brně. Lukáš Dubec mu odpověděl, že by v Brně možná bylo vhodné uspořádat klubové VyOsení. Lukáš Doležal si myslí, že by bylo vhodné, aby VyOsení bylo v Brně i ve Znojmě. Lukáš Dubec souhlasí. Lukáš Doležal se dotázal, zda je VyOsení ve Znojmě pravidelné, na což mu Lukáš Dubec odpověděl, že se letos jedná o třetí ročník tohoto festivalu.

4.
Vítězslava Rosecká sdělila, že každoročně ve stejném termínu, jako je Burčákfest, se koná ve Znojmě Mistrovství světa dračích lodí - je to jeden z největších festivalů v ČR. Přijíždí každoročně i zahraniční hosté. Disciplín je přehršel. Před 2 lety se Piráti zúčastnili této akce a Vítězlsava by chtěla poskládat posádku i na letošní ročník, který bude na přelomu září a října letošního roku. Chtěli bychom oslovit i Piráty ze zbytku republiky s tím, že by bylo vhodné, aby přijel i Ivan Bartoš. Vítězslava pozvala zapisovatele, aby byl bubeníkem. Zapisovatel se k tomuto návrhu nevyjádřil, neboť zrovna zapisoval.

Bývají přítomna i televizní média. Je tam i soutěž o nejlepší kostýmy.

Debata vedla k všeobecné shodě na tom, že do toho jdeme.

5.
Lukáš Dubec informoval o tom, že se mu ozvala koordinátorka krajského sdružení Markéta Tvrdá s tím, že se budou opět objednávat hromadně pytle a rukavice na akci Ukliďme Česko. Šimon Fouček by se této akce chopil, pokud mu někdo slíbí, že přijde, ať tam zase nejsou jen ve dvou. Celostátní termín je v sobotu 4. dubna. Šimon Fouček navrhl spojit to se sázením stromů. Lukáš Dubec konstatoval, že akce může být i jindy než v celostátním termínu. Termín tedy bude upřesněn a akci si bere na starosti Šimon Fouček.

6.
Lukáš Dubec informoval, že v současné době máme navoleno 22 lidí na kandidátní listině - zbytek se bude doplňovat usnesením. Vyzval přítomné, aby se hlásili a rozšiřovali tuto informaci mezi ostatní. Co se týče práce Volebního výboru, pracuje se na programu (draft bude do konce února, na konci března by pak měl být hotový celý); probíhají výběrová řízení na manažera a stratéga kampaně - Lukáš Dubec vyzval přítomné, aby se hlásili a rozšiřovali tuto informaci mezi ostatní.

7.
Pavel Nevrkla informoval přítomné, že od minulé schůze se nekonalo žádné zastupitelstvo, ale bude zítra, Řešit se budou dotace do sociální sféry, kultury a sportu. Bude se řešit i směna pozemku mezi Lesy ČR a městem, jatka a opomenutá změna územního plánu (Křivánky).

Nad nemocnicí je volný prostor, který patří SAS stavbám - mají tam developerský projekt na cca 300 bytu, znamenalo by to zátěž pro hromadnou dopravu a tedy i novou zastávku. Potřebují změnit územní plán, protože v původním návrhu mají část bytů vyčleněnou na sociální zařízení. Developer uvádí, že nikdo o to nemá zájem. Pavel Nevrkla nebude zkoumat pravdivost této informace; tento projekt je špatný, protože posouvá těžiště města někam jinam. Tím, že by to prodloužilo hromadnou dopravu k nemocnici, nemyslí si Pavel Nevrkla, že tento projekt je správným projektem.

Jeník Hora se vyjádřil ve smyslu, že je problém, že se tady mají vymezovat další zastavitelné plochy.

Šimon Fouček se dotázal, zda k tomu Pavel chce dávat statement. Pavel Šimonovi odpověděl, že ne - nemyslí si totiž, že jsme schopni to vykomunikovat.

Pavel Nevrkla ke směně s Lesy ČR sdělil, že velké boje byly do doby, než se strany shodly na hodnotách směňovaných pozemků. Směna vzhledem k rychlosti obou institucí trvá 8 let. Pavel se směnou souhlasí. Jde o to, že Lesy ČR vlastní cca 60 % pozemků v rámci budoucí stezky již teď. Další vedlejší pozemky patří soukromým osobám. Budou mít lepší pozici poté, co s nimi město provede směnu. Jde jim jen o to, aby měli zachovaný vjezd. Pro směnu budu hlasovat i proto, že doufám, že někdy v budoucnu tam ta stezka bude.


Šimon Fouček se dotázal, zda se bude na zastupitelstvu řešit spadená zeď - prý o tom věděli 8 měsíců. Pavel Nevrkla zmínil, že to na zastupitelstvu jistojistě vytáhne. Je na to statický posudek, opraveno to mělo být do konce září. Stavební úřad rozhodl o tom, že se ta zeď má sanovat.

Jako nejzábavnější bod Pavel Nevrkla predikuje jatka. Pavel navrhne odložení toho bodu - neschválit dodatek. Navrhnout odstoupení nelze.


Vzhledem k únavě zapisovatele byl Šimon Fouček tak hodný, že navrhl pětiminutovou kuřáckou pauzu, která trvala 10 minut.

8.
Eva Havlová zahájila bod informací, že čelní kandidáti tvoří program do krajských voleb a vyzvala přítomné, aby do programu přispívali svými návrhy.

Pavel Nevrkla chce do Zásad územního rozvoje dostat variantu železničního spojení Znojmo-Brno ve variantě Hrušovany - Vranovice. Tato varianta se mu zdá být nejzajímavější. Pokrývalo by to vcelku hodně obyvatel. Jan Kučera označil jiné varianty jako nesmyslné.

Jan Kučera by tam dal konkrétní věc. Jan navrhuje zrenovovat prostor před nemocnicí.

Lukáš Dubec poděkoval za ponděty.

9.
Jana Logrová pozdravila všechny. Ve Znojmě pracuje jako sociální pracovníce v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Studuje v Brně sociální práci. V budoucnosti se vidí v práci s lidmi bez domova. Doteď spolupracovala s Janou Leitnerovou, sedím za Piráty v sociální komisi Rady města Brna. Jsem aktivní v KETu Sociální věci, kterému možná budu předsedat.

Jana odevzdala do rukou předsedy členskou přihlášku.

Lukáš Dubec se zeptal, zda Janě z pirátského programu vadí nějaký bod a který bod jí připadá nejbližší. Jana tuto otázku nečekala. Určitě se najde něco s čím nesouhlasí, ale nebude to nic zásadního. Všeobecně se jí nelíbí malá akcentace sociálních témat. To jak se staví Piráti k sociálním tématům se jí ale líbí. Janě se nelíbí Brno a nechce to ani moc komentovat (týká se to housingu). Snažili se, přestože jim to téma není blízké. Kvůli novému KETu jsem s tím víc v pohodě. Staví se k tomu dost opatrně, byla u toho, když programy byly implementovány. Veskrze to byly pozitivní věci. Určitě by bylo dobré pokračovat, ale parametry jsou bohužel jiné. Do budoucna by chtěla návrat projektu do původní podoby.

Pavel se zeptal, co Jana říká na kandidáta do Senátu na Teplicku. Jana to sledovala hodně, hodně se na to ptala, zajímala ji debata, která se kolem toho vedla. Situaci v Ústí zná, chápe proč Tožičku zvolili - zajimaly je výsledky, které má za sebou. Asi ho dostatečně nepogrilovali. Jana se k tomu nechce příliš vyjadřovat. Z debaty kolem Tožičky vyplynulo, že Piráti chtějí lidi v rámci celého pravolevého spektra, ale nechce žádné extremisty. Lukáš doplnil informace o mimořádném přezkumu.

Lukáš Dubec se bude těšit na spolupráci.

10.
Jana se ptá, jak se to dělá, když někdo chce udělat Pirate Space a zda se bude debatovat o tom, jeslti ho Znojmo potřebuje. Pavel řekl, že pokud by šlo o označení prostoru, tak je to o usnesení MF. Pokud by na to měly jít peníze, tak už je to na debatu na kraji (do 100 tis. schvaluje PKS).

Schůze byla ukončena přechodem do volné diskuze v 19:05.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dubec za příspěvek:
Petr.Springinsfeld
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Schůze MS Znojemsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host