Pozvání od Rakouských Pirátů

Oznámení, upozornění, vyhlášky a jiná sdělení určená straně.
Nebo pozvánky na větší Pirátské akce. Akce oznamujte hlavně v kalendáři a na webu.


Pravidla fóra

Oznámení vkládají vedoucí orgánů do příslušných vláken, nebo jako samostatné nové oznámení. Stará oznámení prosím zamkněte a změňte na normální.

Na oznámení prosím nereagujte, případně tak čiňte v příslušné diskuzi či podatelně.
Oznámení věci zde nezbavuje oznamovací povinnosti vůči orgánu, pokud ji ukládá předpis.

Používejte Ikonky (preferovaná významy, ruce máte volné):

  • Obrázek - pověření osoby funkcí, činností apod.

  • Obrázek - změna závazných pravidel, nová vyhláška apod.

  • Obrázek - naléhavé

  • Obrázek - ohrožující, nebezpečné. Jsme žalování, nejsou prostředky apod.

  • Obrázek - Radostná oznámení

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Libor.Spacek »

@Petr Bajgar: pravda, ZO, jako každý odbor, si většinou dělá na svém a není to třeba občas obecně známo. Právě proto jsem tohle postnul sem, tak si nestěžuj.
@Jiří Ulip: ano, projev v angličtině je zcela OK, to už jsem s nimi ověřil. V Rakousku mluví anglicky 80% lidí (u nás 17%). Průběžné tlumočení tam nevyžadují.
Leda kdybys chtěl mluvit česky a Mikuláš tlumočil přímo do němčiny. IMHO je to ale vždy bez tlumočení lepší. Takže někdo kdo dokáže hezky mluvit
buď německy nebo anglicky a zároveň je dostatečně obeznámen s CZ Pirátskou scénou aby informovaně odpovídal na otázky. Plynulá angličtina asi bude obecně
preferována před lámanou němčinou. Někdo kdo nám tam společensky neudělá ostudu by se asi taky hodilo. Je to tak trochu diplomatická role.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Karel.Rada

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Minule to bylo v Innsbrucku a byli jsme tam já a Marcel Kolaja s Lolinkou. Marcel šprechtil anglicky, já rakousky a Lolinka je prostě krásná :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Libor Spacek píše: @Jiří Ulip: ano, projev v angličtině je zcela OK, to už jsem s nimi ověřil. V Rakousku mluví anglicky 80% lidí (u nás 17%). Průběžné tlumočení tam nevyžadují.
Leda kdybys chtěl mluvit česky a Mikuláš tlumočil přímo do němčiny.
Preferuji angličtinu. V práci ji mám jako hlavní komunikační jazyk při obchodních jednáních, takže by to neměl být problém. Procento anglicky hovořících je u nás tristní - byli jsme v létě ve Finsku a tam mluví slušnou angličtinou asi úplně každý (jedinou výjimkou, kterou jsem potkal, byla osmdesátiletá kamarádčina babička).
Samozřejmě ale pokud bude chtít jet Marcel nebo kdokoliv jiný, tak za mne dobré. Nevnucuji se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvek:
Libor.Spacek
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas Peksa píše:@Petr Bajgar: 1) zajímavé je, že pár měsíců zpátky jsi pěl na výkony ZO taková slova chvály a teď? co ta změna? :) 2) Ale jinak, jestli cítíš činnost ZO jako nedostatečnou, bylo by výborné, kdyby ses do toho zapojil. 3) Rádi bychom rozchodili nějaký systém pro přímou resp. tekutou vnitrostranickou demokracii na evropské. Zatím to vypadá, že Julie měla nezávisle na nás podobný nápad, takže se to z kategorie "hurá akce" přesouvá do "ne-zas-až-taková-šílenost". 4) Určitě bude třeba zapojení schopných programátorů/administrativců. Btw. máš nějaký oblíbený programovací jazyk nebo nějaký, kterému by ses chtěl každopádně vyhnout?

Až budu mít chvíli čas, sepíšu krátký report v Němčině k těm Mariánkám/Praze. Podklady mám. Rakouský sjezd je něco, co by mě motivovalo samo o sobě, ale moc se mi to nehodí. Když se nepohne nikdo jiný, tak to holt bude muset být.
1) Ano skutečně, před pár měsíci to vypadalo, že ZO nabral zajímavou a hlavně vzestupnou trajektorii své činnosti a zapojovalo se do činnosti ZO více lidí. Takže jsem velice doufal a věřil, že toto bude trvalým trendem tedy, že lidé v ZO vnímají chápou a naplňují podstatu potřebné činnosti ZO.
Jenže po několika měsících jsem zjstil, že ZO v podstatě ustrnulo ve faktické nečinnosti a místo navazování součinnosti s dalšími PP umí tak akorát nechat přeložit nějakou zprávičku.
2) Ano dlouhodobě považuji činnost ZO za nedostatečnou a to především proto, že naše velké plus je právě to, že oproti jným politickým stranám máme mnoho na stejných principech založených a tedy potenciálně partnerských PP v EU a po celém světě. Toto považuji za výzvu jak právě my piráti můžeme vyvést Česko z dnešní izolace v EU, která vznikla díky V.Klausovi a jemu podobným exotům. Jde také o to ukázat, že i když jsme malou zemí s malým počtem obyvatel můžeme přinášet zajímavé pohledy a postřehy do evropského a světového vývoje a na jejich propagování a prosazování efektivně-dovedně spolupracovat s partnerskými PP a občanskými inciativami.
Proto se chci a velice rád budu, podle svých schopností a možností na činnosti ZO podílet.
3) k tekuté demokracii potřebujeme nejen nápad a není až tak podstatné kdo s ním přišel první, ale předvším soustavnou informační součinnost, tedy nacházet a spojovat ty, kteří už na tomto pracují s těmi, kteří chtějí tuto možnost součinnosti na kultivaci soužití spolupracovat. Technické prostředky jsou a vždy budou pouze pomůckami a nikdy nemohou nahradit mezilidské vyjednávání.
4) nejsem programátor. Velice rád budu pomáhat při vyjednávání o čem a proč je přínosná součinnost při kultivaci našeho soužití v jednotlivých zemí a celé EU, protože pokud najdeme a rozpohýbujeme pozitivní vývoj v EU(naproti dnes celosvětově převládajícímu konzervatizmu) bude toto velice potřebným přkladem i pro další země a seskupení zemí v dneším světě. Tak jako vždy v minulosti a vždy v budoucnsti celý svět je v pohybu a tedy záleží na tom jak dobré máme informace o tom co se kde děje(nejsme odkázáni na mediální manipulativní kaleidoskop) a jak umíme s těmito informacemi pracovat. K tomuto je také velice podstatné jestli budeme umět a sistematicky získávat další spolupracovníky pro činnost ZO.

Proto doporučuji pokud možnos co nejdřívě obnovit pravidelná jednání ZO přes mumble a jednat spolu mezi zájemci o činnost v ZO o hlavních prioritách a rozdělování činností.

Jistě jste většinou mladí lidé a máte mnoho dalších priorit: pracovních, školních vztahových a zájmových, ZO je pro vás také výzvou, školou a možností ukázat své schopnosti podílet se na vytváření mezinárodního zapojení PP-CZ a ČR do celoevropského i světového dění.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Martin.Smida »

z cizích jazyků hovořím pouze anglicky... rád bych nějak namotivoval a poradil Rakouským Pirátům, ale můj program je velmi nabitý. nerad bych to přislíbil.
Bajgarovy hemzy ingoruji...
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Petr Bajgar píše:OFFTOPIC[quote="Mikulas Peksa"]@Petr Bajgar: 1) zajímavé je, že pár měsíců zpátky jsi pěl na výkony ZO taková slova chvály a teď? co ta změna? :) 2) Ale jinak, jestli cítíš činnost ZO jako nedostatečnou, bylo by výborné, kdyby ses do toho zapojil. 3) Rádi bychom rozchodili nějaký systém pro přímou resp. tekutou vnitrostranickou demokracii na evropské. Zatím to vypadá, že Julie měla nezávisle na nás podobný nápad, takže se to z kategorie "hurá akce" přesouvá do "ne-zas-až-taková-šílenost". 4) Určitě bude třeba zapojení schopných programátorů/administrativců. Btw. máš nějaký oblíbený programovací jazyk nebo nějaký, kterému by ses chtěl každopádně vyhnout?

Až budu mít chvíli čas, sepíšu krátký report v Němčině k těm Mariánkám/Praze. Podklady mám. Rakouský sjezd je něco, co by mě motivovalo samo o sobě, ale moc se mi to nehodí. Když se nepohne nikdo jiný, tak to holt bude muset být.
1) Ano skutečně, před pár měsíci to vypadalo, že ZO nabral zajímavou a hlavně vzestupnou trajektorii své činnosti a zapojovalo se do činnosti ZO více lidí. Takže jsem velice doufal a věřil, že toto bude trvalým trendem tedy, že lidé v ZO vnímají chápou a naplňují podstatu potřebné činnosti ZO.
Jenže po několika měsících jsem zjstil, že ZO v podstatě ustrnulo ve faktické nečinnosti a místo navazování součinnosti s dalšími PP umí tak akorát nechat přeložit nějakou zprávičku.
2) Ano dlouhodobě považuji činnost ZO za nedostatečnou a to především proto, že naše velké plus je právě to, že oproti jným politickým stranám máme mnoho na stejných principech založených a tedy potenciálně partnerských PP v EU a po celém světě. Toto považuji za výzvu jak právě my piráti můžeme vyvést Česko z dnešní izolace v EU, která vznikla díky V.Klausovi a jemu podobným exotům. Jde také o to ukázat, že i když jsme malou zemí s malým počtem obyvatel můžeme přinášet zajímavé pohledy a postřehy do evropského a světového vývoje a na jejich propagování a prosazování efektivně-dovedně spolupracovat s partnerskými PP a občanskými inciativami.
Proto se chci a velice rád budu, podle svých schopností a možností na činnosti ZO podílet.
3) k tekuté demokracii potřebujeme nejen nápad a není až tak podstatné kdo s ním přišel první, ale předvším soustavnou informační součinnost, tedy nacházet a spojovat ty, kteří už na tomto pracují s těmi, kteří chtějí tuto možnost součinnosti na kultivaci soužití spolupracovat. Technické prostředky jsou a vždy budou pouze pomůckami a nikdy nemohou nahradit mezilidské vyjednávání.
4) nejsem programátor. Velice rád budu pomáhat při vyjednávání o čem a proč je přínosná součinnost při kultivaci našeho soužití v jednotlivých zemí a celé EU, protože pokud najdeme a rozpohýbujeme pozitivní vývoj v EU(naproti dnes celosvětově převládajícímu konzervatizmu) bude toto velice potřebným přkladem i pro další země a seskupení zemí v dneším světě. Tak jako vždy v minulosti a vždy v budoucnsti celý svět je v pohybu a tedy záleží na tom jak dobré máme informace o tom co se kde děje(nejsme odkázáni na mediální manipulativní kaleidoskop) a jak umíme s těmito informacemi pracovat. K tomuto je také velice podstatné jestli budeme umět a sistematicky získávat další spolupracovníky pro činnost ZO.

Proto doporučuji pokud možnos co nejdřívě obnovit pravidelná jednání ZO přes mumble a jednat spolu mezi zájemci o činnost v ZO o hlavních prioritách a rozdělování činností.

Jistě jste většinou mladí lidé a máte mnoho dalších priorit: pracovních, školních vztahových a zájmových, ZO je pro vás také výzvou, školou a možností ukázat své schopnosti podílet se na vytváření mezinárodního zapojení PP-CZ a ČR do celoevropského i světového dění.[/ot][/quote]

K tomu bych řekl, že osobně jsem měl chuť s členstvím ještě před týdnem seknout kvůli hádkům zpruzených lidí v PP-DE (mám za to, že jsme momentálně asi nejlépe fungující Pirátská strana na světe - ten pocit "všichni jsou mrtví, Dave" je deprimující). Už nechci a mám v úmyslu dohánět resty. Za ostatní mluvit nemůžu, ale mám dojem, že v toho poměrně hodně oddřeli v kampani ke komunálkám (protože nejsou jen v ZO, ale jsou taky hlavně Piráti).

Jsem schopen mluvit plynně Německy, ale rozhodně ne bezchybně a pořád musím spoustu věcí opisovat, protože si nevzpomenu na slovo. Pokud je Jirka schopen mluvit anglicky, je to nepochybně 1000x lepší varianta. Ostatně, oni si případně simultánní tlumočení z angličtiny budou umět zařídit.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Libor.Spacek »

Rozhodli jsme jestli a kdo jede? Andreas chce vědět. Já asi nepojedu, po pravdě jsem teď hodně demotivovaný a vypruzený kvůli výdajům za svoji kampaň do senátu, které asi budu muset nakonec zaplatit sám, protože holt nejsem Ivan Bartoš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Ondrej.Profant

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

To se snad nestane.. O Liborovi se jedná tady, RP usoudilo, že by to měl rozhodnout orgán nejvyšší, tak směle do toho. Já mám ráda 3 mušketýry :)

Až tam někdo pojedete, jestli pojedete, tak zkuste nadhodit pozvání rakouských pirátských zastupitelů na náš Piratecon pro zastupitele, který budou organizovat brňáci. Předání zkušeností a tak..

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Hele, tak zamluvte třeba 2 místa na couchsurfing. Když se nehecne nikdo jiný, tak my to tam s Alexem z Prahy otočíme, alternativně místa klidně přepustíme někomu povolanějšímu.

K tomu projevování - počítám, že projevování před sálem bude mít stejně spíš charakter krátké motivační zdravice než nějaké přednášky a nebude moc interaktivní, nepředpokládám, že by chtěli hlavní program vázat na nějakou dlouhou besedu s námi. Chtějí-li někde po straně besedu (s Jirkou nebo Martinem), je nutno počítat s tím, že bude v angličtině a sehnat si tlumočení (jsem schopen supportovat, když něco nebudete umět říct anglicky, ale nerad bych, aby na tom vystupení viselo). Je-li žádoucí nějaký motivační projev před sálem, jsem schopen si něco předem přichystat a přečíst to tam. OFFTOPICNěmci mě podle přízvuku typují na Švýcara, tak snad se v "jižním německu" neztratím.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozvání od Rakouských Pirátů

Příspěvek od Michael.Polak »

Necpu se do delegace, ale protože vlakové spojení Praha - Linec není myslím nic moc, a Student Agency nevím, jestli tam jezdí a za kolik, tak nabízím auto (celkem pohodlně pro 5 lidí, pro 4 pořád sleva stojí za to, spotřeba na téhle trase tak 6.5/100, pokud si nebudeme hrát na piráty silnic, tzn. za jednoho tam a zpět tak do pětikila), že bych se výletu zúčastnil jako řidič...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Mikulas.Peksa

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Oznámení“