Mimoni v Mimoni

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Odpovědět
Francouz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 18 bře 2019, 12:07
Profese: bývalý ředitel Zahradnictví
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mimoni v Mimoni

Příspěvek od Francouz »

Ahoj Piráti, je mi jasné že je můj příspěvek obsáhlejší, ale snad to některé neodradí a poradí. Jedná se o článek, který připravuji ke zveřejnění a pojednává o situaci u nás na,, venkově ". Je mi jasné že nebudu mít na růžích ustláno a vládnoucí garnitura mi dá čočku, ale po vzoru Lukáše Blažeje bych to rád podstoupil s vizí usměrňovat , umravňovat současné vedení a pomalu se připravit na příští volby do Zastupitelstva. Tímto tedy požádám o Vaše názory, zkušenosti a rady zda to má smysl a nebo bych měl postupovat jinak.

Pravda a lež v Království mimoňském
Demokratické volby 2018 do Mimoně přivály mj.i nový styl řízení na Radnici. Po létech strádání v opozici se nové vedení v čele s panem Králem ujalo vlády se vší vehemencí. Tak nějak po,, babišovsku “ zaklekli tu na ředitele Komunálky, tu na ředitele Zahradnictví, támhle na ředitele Domova důchodců atp.( zřejmě jenom náhodou členy opozičních stran). Kdo bude další? Aby to nevypadalo okatě, tak např. v mém případě nejdříve našli nějaký zástupný argument, kterým mne pošpinili, naházeli bahno, nepodložené lži plné konspirační teorie, zastrašovali kriminálem, posílali dopisy Městskou Policií atp. Hrdě a nekompromisně na mne naházeli přehnaná a vykonstruovaná obvinění bez možnosti se obhájit nebo argumentovat. Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Až se po čase dozvíme že to skutečně byly intriky, vymyšlená neověřená pseudoobvinění, tzv. účelovky, budou již ředitelé odstranění a neštěkne po nich ani pes. Prostě velká politika dorazila z Prahy až k nám na venkov. A také ano - hned šlo všechno rychleji, ředitelé se moc nevzpírali a cesta pro nové kamarády do funkcí byla otevřená. Vypadá to, že do Zahradnictví se připravilo Výběrové řízení přesně na míru pro kolegu zastupitele, když se to zadrhlo, tak se vypsalo nové Výběrové řízení , ale s již mírnějšími požadavky. Když i toto zase nějak nevyhovovalo, tak se toto Výběrko v polovině zrušilo úplně a rovnou jmenovali nového ředitele(ku) napřímo a bez soutěže. Do této chvíle jsem se domníval že to bez Výběrového řízení nejde. No, v Mimoni asi ano. Pan starosta tímto zahájil nový styl řízení a mimoňský precedens – po každých komunálních volbách je dovoleno rychle odstranit staré a rychle jmenovat nové ředitele i bez Výběrových řízení. Když se kdokoli znelíbí vrchnosti, něco se na něj najde a pošpiní, rychle vymění a pojedeme dál. Toto asi nově přicházející ředitelé neuslyší rádi, ale je to tak a měli by s tím již počítat.
Nezasvěcenému se může zdát tento postup v pořádku, nové vedení města chtělo změnu, mají kompetence takové změny provádět a jsou přesvědčení že noví ředitelé budou určitě spravovat městské organizace lépe. Forma a způsob odvolávání je sice diskutabilní, ale když na to mají žaludky, tak budiž.
Ovšem každá záležitost má svůj rub i líc. S kompetencemi je totiž spjatá i odpovědnost za tato manažerská rozhodnutí. Brzy poznáme zda budou tyto čistky ku prospěchu a lepšímu fungování organizací města. Pokud budou organizace fungovat lépe než v minulosti, bude vše v pořádku a budu muset dát architektům nových pořádků za pravdu. Pokud tomu ale bude naopak, plně využiji své opoziční role a kritikou šetřit nebudu. Nicméně kritikou slušnou a konstruktivní. V tomto smyslu je demokracie férová.
Co však nemá s demokracií a férovým politickým bojem nic společného jsou nepravdivé, smyšlené a překroucené výroky ze strany pana starosty. Protože jsem se, ač nedobrovolně, stal součástí této mašinerie, nehodlám se smiřovat se lživými výroky kohokoliv a budu na takovéto výroky adekvátně reagovat a pravdivě popisovat. Pan Král není král ale zvolený zástupce občanů města, který může být také kdykoliv odvolán až to někdy přežene za únosnou mez a až se některému ze spřízněných Zastupitelů omrzí. Proto by si měl i on uvědomit že služba občanům města by se měla zakládat na seriozních, pravdivých a férových základech. Ve svém týmu a koalici má jistě i mnoho slušných zastupitelů, kteří preferují spíše konstruktivní debaty o správě města a nechtějí dělat populistickou politiku založenou na nepodložené kritice čehokoliv.
Namátkou uvedu pouze několik málo nepravd a manipulací veřejnosti, aby si čtenáři udělali objektivní názor a byli obezřetní, protože tímto stylem řízení se může příště stát obětí a terčem útoků kdokoliv z Vás.
Pan Král např.v článku MF uvedl že Vánoční stromy v minulých letech stály město každý rok 100 000 Kč. A proto nákupem a výsadbou nového vzrostlého stromu za cca 50 tis. Kč na náměstí vlastně město ušetří. ( cituji z článku...„Ono vyjde levněji koupit sedmimetrový strom a nechat ho vyrůst, než každý rok shánět nový vánoční smrk. Už jen pouhé jeho pořízení, dovoz a ukotvení vyšly každý rok na sto tisíc, takže tímto krokem spíš ušetříme,“ vypočítává Petr Král... 
Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/mim ... pravy_jape)

Ve skutečnosti se ale v minulosti strojili již stojící živé stojící smrky u kostela nebo na náměstí, takže náklady na pořizování Vánoční stromu byly nulové. nestály ani korunu.
Náklady na zdobení, světla apod budou stejné i v budoucnosti, takže nákup nového stromu, výsadba, přeprava a ošetřování nebude žádné šetření, ale naopak navýšení nákladů města. Kromě toho na severní straně náměstí již takový strom roste a může být každoročně na Vánoce využíván.
Férové by bylo přiznat pravdu. Např. ano, chtěli jsme vánoční strom mít jinde než býval doposud, měli jsme to i v předvolebních slibech, koupíme ho za cca 50 tisíc z rozpočtu města .

Na Zastupitelstvu ve veřejném proslovu řekl mj. Pan Král ...Novotný pochybil - okopíroval Směrnici zadarmo z Vánočního balíčku…..
Opět smyšlená mystifikace. Ve skutečnosti jsem využíval dlouhodobě (mnoho let) služeb firmy Říha účetní produkty, která se specializuje právě na byrokratické změny zákonů a souvztažností, Směrnic Příspěvkových organizací . A podle této předlohy každý rok pracně doplňoval a přetvářel k obrazu Zahradnictví Mimoň. S touto prací je logicky spojené i kopírování vybraných odstavců a vět. Toto je nějaké pochybení, když jsem byl ve vedení společnosti pouze sám a město se svým aparátem mi nikdy nepomohlo?

Sníh a Směrnice – náhodou jsem četl až nyní, takže jsem o tom ani nevěděl
V dnes již starším chatu z Února se píše.. Co se týká chodníků, pak starosta města kontrolou města dne 26.1.2019 zjistil, že ředitel příspěvkové organizace Zahradnictví Mimoň pan Petr Novotný nařídil svým zaměstnancům, aby vyjeli k odklízení sněhu z chodníků až ve 12 hodin, což neodpovídalo Plánu zimní údržby chodníků. Starosta pak nařídil zahájit údržbu ihned, což bylo přibližně v 10.30 h.
Naopak vážení - plánu zimní údržby chodníků neodpovídal postup starosty. V těchto dnech jsem byl již perzekuován a účelově kárán, tak právě proto a v tento den jsem dodržoval platnou Směrnici přesně do puntíku. Tam je psáno že se vyjíždí po napadnutí 5 cm V tom čase nasněžilo pouze 4cm a čekal jsem tedy na těch 5 cm právě abych poukázal na blbosti byrokratické a rozpor se zdravým selským rozumem.
A co se nestalo? Starosta mezitím bez mého vědomí sám volal zaměstnancům a vydával příkazy – přitom dle platné směrnice měl koordinovat pouze se mnou a neúkolovat moje zaměstnance za mými zády. Může být rád že se jim nic nestalo.
A teď babo raď jaká byla lepší varianta - pokud bychom vyjeli dříve než napadne 5 cm sněhu, asi bych byl nařčen že neplním směrnici a provedl jsem městu škodu. Když jsem ale nevyjel dříve, tak zasahuje starosta a ještě mne veřejně pomluví.


Areál Veselého
V bývalém areálu pana Veselého má Zahradnictví Mimoň smluvní vztah na prostory garáží. Tuto skutečnost pan starosta veřejně kritizoval a uváděl brzký přesun do kasáren na Jaře 2019 atp. A co se nestalo? Město si v tomto areálu na černo vytvořilo deponii na uskladnění palivového dřeva - v rozporu s touto smlouvou Navíc je v areálu nahromaděno kůrovcové dřevo. Kůrovec se bude již brzy množit a může nakazit další stromy v okolí.
Férové by bylo, alespoň pro příště, zajištění potřeb města legálním způsobem a neokupovat cizí pozemky bez dohody s vlastníkem.

Novotný byl na Zastupitelstvu veřejně kritizován, obviňován a poté odvolán i z důvodu že údajně prodával palivové dřevo lacino a že měl prodávat za tržní ceny a že prodejem udělal městu škodu atd...
Nyní si porovnejme minulost se současností -
V jednoduchém příkladu prodeje kontejneru smrkového dřeva o objemovém rozměru 10 m3 se prodávalo za 300 Kč. Tzn za Novotného byla cena 3000 Kč
Nyní dle nového ceníku a Radou města schválené Směrnice objem kontejneru 10m3 znamená 10 prms a na m3 se přepočítává koeficientem 0,35. Tzn nyní se cena vypočítává 10x0,35x500 - 1750 Kč
Odpověď na otázku zda Novotný prodával hluboko pod tržní cenou a poškodil město ať si každý udělá sám.

Veřejné pošpinění a obvinění mojí osoby, videozáznamy ze Zastupitelstva, písemné dokumenty a jiné důkazy budou předmětem zkoumání mých právních zástupců a proto zatím nebudu veřejně příliš komentovat. Polopravd, převrácených skutečností a výmyslů ze strany Starosty je tam více než dost. Případným zájemcům však mohu tyto informace, argumenty a důkazy poskytnout individuálně.

Obchodní Rejstřík Mijany s.r.o.
V Obchodním Rejstříku Mijany s.r.o. i Zahradnictví Mimoň p.o.je stále registrovaný již v Lednu 2019 odvolaný Novotný jako ředitel, resp. jednatel Proč ještě město neprovedlo změnu v OR? Nerozhoduje o činnostech Mijany s.r.o. a Zahradnictví p.o. vedení města v rozporu se zákony této země ?
Francouz
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 18 bře 2019, 12:07
Profese: bývalý ředitel Zahradnictví
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimoni v Mimoni

Příspěvek od Francouz »

Ahoj. Přikládám otevřený dopis, ve kterém popisuji aktuální stav mojí cesty k očištění od Anoferťáckých praktik vedení Mimoně. Výsledek jasný pro všechny, kromě vedení města, které se nehodlá smířit s výsledky šetření nezávislých orgánů, a pokračuje proti duchu logiky žalobou i za cenu zbytečných nákladů a peněz daňových poplatníků.

Otevřený dopis, určený vedení města Mimoň, po ukončení šetření mojí pseudokauzy a politické čistky hnutí ANO v Mimoni

Styďte se !

Od voleb do Zastupitelstva již uplynula nějaká doba, a nyní přichází čas rekapitulace. V Mimoni vyhrálo hnutí ANO, zahájilo politické ,,čistky a ,,zaklekávání“ vybraných ředitelů příspěvkových organizací, a to se stejným scénářem – urážet jejich práci, veřejně dehonestovat, vydírat formou lží a vymyšlených procesů a následně podávat trestní oznámení s cílem poškodit zúčastněné a jejich rychlé a účinné odstranění z funkcí. Stejně to bylo i v mém případě, kdy se po krátkém čase po volbách našla záminka o tzv. rozdávání dřeva-majetku města zaměstnancům a tím údajnému poškození města o statisíce. Moje námitky, argumenty a důkazy nebyly zhola reflektovány a naopak se setkaly s absolutním nezájmem a opovržením všech členů Rady města, vedoucích úředníků samosprávy i zastupitelů města. Ztratila se i ta špetka pokory k člověku, který vedl společnost města 8 dlouhých let. Bohužel, a beru s velkou lítostí, se ztratila i podpora členů koaličních stran i hnutí Obroda, za které jsem ve volbách kandidoval.
Nyní je trestní řízení již ukončeno, a mohu tak veřejnosti představit výsledek. Po nebývale urputné aktivitě města, a zvláště starosty Krále, který neváhal v průběhu vyšetřování nezvykle napomínat a vytýkat vyšetřovacím orgánům, když se mu výsledek šetření nezamlouval, podával dokonce i námitky na Okresní státní zastupitelství. Zařídil tak např. policejní výslechy všech zaměstnanců Zahradnictví, mnoha úředníků města a mnoha jiných lidí, obtěžoval státní aparát a vyšetřovací orgány svými zinscenovanými výplody kriminalistické fantazie. Tato ,,legrace“ stála jistě mnoho psychických sil zúčastněných, zbytečně promrhaného času všech zainteresovaných lidí a stála jistě mnoho desítek tisíc Kč daňových poplatníků. Výsledkem Vašeho snažení a ješitné snahy ponížit člověka, který se vzepřel Vašim nechutnostem, pane Králi, je Vaše jasná prohra a veřejná ostuda.
Nemohu bohužel zveřejnit všechny pikantní náležitosti ve300 stránkovém spisu, takže pouze cituji z úředních listin Policie ČR a státní zástupkyně to podstatné:
- Postup správního orgánu ( města Mimoň) shledávám jako naprosto nežádoucí.
- I přes uplatněné výtky nejsem přesvědčena, že se jedná o spáchání jakéhokoli trestního činu
- Opakovaně uvádím, že v jednání pana Novotného neshledávám jakýkoli zlý úmysl město poškodit
- Závěrem prosím přijměte jako doplnění nejen k této věci, že jsem přesvědčena, že orgány činné v trestním řízení věnují každému trestnímu oznámení, které bylo poté, co došlo k politické změně ve vedení města podáno, náležitou pozornost.

Váš hanebný postup, za který by se nestyděli ani estébáci v 50tých letech, a arogantní jednání s mnoha občany tohoto města ve jménu politiky ANO mi připomínají ducha nesnášenlivosti, zavedeném v komunistickém režimu. Místo abyste občanskou společnost spojoval a motivoval k lepším výkonům, tak společnost rozdělujete a ničíte životy vybraným bezúhonným občanům. Svým arogantním postupem , dehonestací mojí osoby , zneužitím svého postavení ve vedení města jste u mne vyvolal rozhořčení a přesvědčení, že je nutné se takovým praktikám bránit i v budoucnosti. I nadále hodlám bojovat za rozvoj demokracie v Mimoni a celé České Republice. I nadále se nebudu smiřovat se zlovůlí a arogancí moci vyvolených, lží a nespravedlností. I když to může někdy vypadat jako snaha zbytečná a marná.
Vzhledem k jasnému výsledku mého trestního řízení očekávám respektování výsledku nezávislých orgánů činných v trestním řízení, tedy veřejnou sebereflexi členů Rady města a zastupitelů, kteří Vám tak naivně uvěřili Vaše domněnky a přesvědčování o mojí tzv. vině a nezabránili mojí dehonestaci. Očekávám jejich politování a omluvu za příkoří, kterému jsem byl vystaven. Od Vás omluvu neočekávám. Mám dojem, že toho nejste schopen, stejně jako Váš vzor - prolhaný amorální premiér. To, že jste kandidoval a hájíte hnutí ANO a premiéra Babiše jen dokazuje, jaký máte politický nadhled a morální úroveň. Vy, jako bývalý policista a kriminalista Byste měl být mezi prvními, kdo rozezná , že hnutí ANO je pouze prostředkem a nástrojem pana Babiše, které využívá ke svým soukromým osobním zájmům a žene naší republiku do pekel totality, morálního úpadku a obrovského zadlužení . Pokud přeci jen máte ještě trochu cti v těle, uznejte svojí chybu a přestaňte napodobovat toho oligarchu, kterému jste naletěli, a řiďte se zdravým selským rozumem, soustřeďte se spíše na rozvoj města a zlepšování kulturních a morálních hodnot jejich obyvatel. I když mám nyní možnost zahájit řízení své obrany, satisfakci za pošpinění mojí cti v očích veřejnosti, ( Vaše veřejná vyjádření vůči mojí osobě totiž naplńují skutkovou podstatu pomluvy např. dle par.184, odst.1.příslušného zákona), tuto možnost nevyužiji. Nejsem jako Vy. Nicméně doufám, že tato lekce Vám bude poučením, že funkce starosty není výtahem k moci, ale závazkem a pokorou ke všem obyvatelům našeho hezkého města. Podtrhuji – ke všem. Nyní tedy záleží na Vás, a členech Rady města, zda tuto kauzu ukončíme smírně Vaší veřejnou omluvou a respektováním výsledků šetření, nebo se rozhodnete pokračovat, nadále navyšovat veřejné finance a riskovat další ostudu u veřejnosti.

Novotný Petr, občan Mimoně, bývalý ředitel Zahradnictví Mimoň, bývalý jednatel Zahradnictví Mijana s.r.o, odstraněný politickou čistkou hnutím ANO a koaličního uskupení Mimoně.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“