T-Mobile

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Odpovědět
Martin.Basta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2016, 15:56
Profese: Řidič nákladních vozidel
Bydliště: Záhoří 8
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

T-Mobile

Příspěvek od Martin.Basta »

Zdravím Vás, na úvod bych se chtěl omluvit pokud jsem toto téma umístil špatně.

V letošním roce jsem si dne 3.3.2018 u operátora T-Mobile vzal službu Datové SIM, která má údajně bez omezení a jiných finančních nákladů, vyjma základního měsíčního paušálu, fungovat neomezeně po celé Eurozóně 1. V tento samý den jsem prodloužil i stávající smlouvy u tohoto operátora.

Během srpna letošního roku mi přišla SMS zpráva od T-Mobile, že mi budou za každý MB z této SIM karty, který využiji v zahraničí účtováno 0,18 Kč. Limit na této simkarte je 30gb. Tento poplatek je údajně roaminový příplatek.

T-Mobile semnou vyjednal zrušení této simkarty, ale SIM karta stále funguje. Dále mi ale bylo zamítnuto zrušení všech smluv, které byli prodlouženy ve stejný den tudíž 3.3.2018 z nedostatku důvodu.

Rád bych se zeptal jestli je možné aby to vůbec T-Mobile chtěl uhradit, protože já nebyl informován i při několika dotazech jestli je cena pevná a nejsou žádné skryté poplatky a když ani zaměstnanci pobočky T-Mobile nevědí o tomto poplatku. Dal by mě zajímalo jestli se otázka operátorů nějak řeší. Děkuji za informaci. Prosím jen nedávám jsem svůj problém aby ho někdo vyřešil za mě jen aby se o tom vědělo a zkusilo se na něj upozornit politicky a změnit přístup operátorů na občany, protože máme jedny z nejdražších služeb v EU. Přikládám SMS že sprna letošního roku od T-Mobile.

Screenshot_2018-10-11-14-54-22.png
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Jan.Bartko »

https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_cs.htm
V rámci politiky přiměřeného využívání může operátor monitorovat a kontrolovat objem vašeho roamingu za poslední 4 měsíce. Pokud jste v tomto období byli více v zahraničí než doma a využívali jste mobilních služeb častěji v zahraničí než doma , může vás mobilní operátor kontaktovat a požádat vás o vysvětlení situace. Vysvětlení musíte podat do 14 dní. Jestliže budete i nadále trávit více času v zahraničí než doma a využívat mobilních služeb častěji v zahraničí než doma, může vám operátor začít za roamingu účtovat poplatek. Výše dodatečných poplatků (bez DPH) je limitována takto:

3,2 centu za minutu odchozích hovorů
1 cent za SMS
6 EUR za každý GB dat (limit v roce 2018)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Ondrej.Profant
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Martin.Basta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2016, 15:56
Profese: Řidič nákladních vozidel
Bydliště: Záhoří 8
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Martin.Basta »

Je to dost velká prasárna protože o tomto jsem nebyl informován a ani zaměstnanci na pobočce o tom nevědí
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Ondra.kl »

.... a zkontroloval jste všechny relevantní smluvní dokumenty s nimiž jste vyjádřil souhlas? Tedy všeobecné obchodní podmínky a obchodní podmínky pro konkrétní služby?
Martin.Basta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2016, 15:56
Profese: Řidič nákladních vozidel
Bydliště: Záhoří 8
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Martin.Basta »

V ceníku jsem to nenašel a v poskytnutých materiálech při podpisu smlouvy nic takového nebylo. Ale T-Mobile uznal chybu a již znimenou Sim zrušil nebo povolil odstoupení od smlouvy, ale mě by zajímalo jestli se tímhle tématem roamingu který je tedy zjevně stále aktivní někdo zabývá
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Jan.Bartko »

tak ono to dava smysl. Roaming tak nejak z principu ma fungovat tak, ze kratkodobe/omezene clovek vyuziva telekomunikacni sluzby v jine zemi. Pokud tam je dlouhodobe, (a legislativne je tedy to obdobi nastavene na 4 mesice), tak uz 'neroamuje' (netoula se), ale je celkem usedlej a mel by tedy vyuzivat lokalni poskytovatele. Stejne tak jako pred nejakou dobou se vsude psalo o tech extra levnych francouzskych? simkach, ktere by si cech nemohl koupit a dlouhodobe je vyuzivat. Informace o tom nalezitelne jsou, jen to neni podminka operatora, ale EU
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_en.htm
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvek:
Ondrej.Profant
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Martin.Basta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2016, 15:56
Profese: Řidič nákladních vozidel
Bydliště: Záhoří 8
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Martin.Basta »

Ale já nejsem usedli jen pracuji v zahraničí.
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Jan.Bartko »

Predpokladam, ze tam jsi pres 4 mesice a tak nejak stale, nevracis se pravidelne do CR? Pak to prave spadne do te FUP definice EU - coz oni jinymi slovy pisou v te SMS
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Martin.Basta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 30 pro 2016, 15:56
Profese: Řidič nákladních vozidel
Bydliště: Záhoří 8
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Martin.Basta »

Vracím se pravidelně do ČR
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: T-Mobile

Příspěvek od Jan.Bartko »

V rámci politiky přiměřeného využívání může operátor monitorovat a kontrolovat objem vašeho roamingu za poslední 4 měsíce. Pokud jste v tomto období byli více v zahraničí než doma a využívali jste mobilních služeb častěji v zahraničí než doma , může vás mobilní operátor kontaktovat a požádat vás o vysvětlení situace. Vysvětlení musíte podat do 14 dní. Jestliže budete i nadále trávit více času v zahraničí než doma a využívat mobilních služeb častěji v zahraničí než doma, může vám operátor začít za roamingu účtovat poplatek.

Takze zalezi kde jsi byl vic, jestli v CR nebo zahranici, a jestli jsi pripadne nejak sikovne operatorovi vec vysvetlil. POkud ne, tak na to ma pravo (a ne tak, ze by si to vepsal on malym pismem do smlouvy, ale obecne platny evropsky ramec)
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“