Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Takže znovu, proces volby kandidátů na 2 - X tém místě (1/7) je debilní, neodpovídá ani demokratickému hlasování (vypovídá jen o přijatelnosti daného člověka jako kandidáta, nikoli jako kandidáta na tu kterou pozici), ani zdravému rozumu - podobných debilit je v předpisech více a místo, aby se debility rušili, jsou bez zdůvodnění opodstatněnosti obhajovány.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Simona.Skorepova píše:Do prdele fakt už.
Tys v době krajských voleb 2012 nebyla ve straně a svůj kredit jsi u mě ztratila svým pokrytectvím, kdy jsi se na mě usmívala na pirátském táboře a dokonce jsi byla na mé soukromé akci na Vyšehradě a následně jsi zhruba po dvou týdnech, kdy jsem se logicky chtěla vrátit do sčk, protože tady bydlím, jsi to zamítla, takže za mě - pokud mě někdo nesedí, nelísám se (v tom je Martin Schánil od prvního setkání neměnný), tudíž tobě budu odpovídat tak, jak si zasloužíš.
Žádné tajemství v sz není, pouze jasná reakce na tvé předchozí chování. Omluv se a můžeme se začít bavit realisticky.
Nemám se za co omlouvat, nebo za to, že jsem se usmívala, propagovala jsem veřejně prospěšnou akci a poskytla jsem ti svoje fotky? Nemám problém podpořit cokoliv smysluplného a personalie mám v tom případě na háku. Nemám potřebu permanentní konfrontace ani lísání se.

Považuješ za zhrubnutí vyjádření názoru hlasováním? Jestli najdeš něco jiného, sem s tím.

A jsi na omylu, nejen, že jsem členkou byla, ale v těch volbách jsem kandidovala.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od anonym2064 »

Vaclav.Fortik píše:Takže znovu, proces volby kandidátů na 2 - X tém místě (1/7) je debilní, neodpovídá ani demokratickému hlasování (vypovídá jen o přijatelnosti daného člověka jako kandidáta, nikoli jako kandidáta na tu kterou pozici), ani zdravému rozumu - podobných debilit je v předpisech více a místo, aby se debility rušili, jsou bez zdůvodnění opodstatněnosti obhajovány.
ano, taky v tomto případě předpisy budu obhajovat. Furt lepší nějaké předpisy o kterých víme že jsou funkční a umožní volbu bez zbytečných dohadů a uražených jedinců, než se spoléhat na nějaké dohody nepodložené hlasováním. Volební systém zvýhodňuje výše na kandidátce postavené kandidáty a pořadí je proto důležité a musí odpovídat vůli členů. Ta jde bezpečně zjistit jen hlasováním.
Když vedení sestaví kandidátku a nechá o ní hlasovat jako o celku tak to je právě případ, kdy hlasují jen o jejich přijatelnosti nikoliv o pořadí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Lenka.Kozlova píše:
Simona.Skorepova píše:Do prdele fakt už.
Tys v době krajských voleb 2012 nebyla ve straně a svůj kredit jsi u mě ztratila svým pokrytectvím, kdy jsi se na mě usmívala na pirátském táboře a dokonce jsi byla na mé soukromé akci na Vyšehradě a následně jsi zhruba po dvou týdnech, kdy jsem se logicky chtěla vrátit do sčk, protože tady bydlím, jsi to zamítla, takže za mě - pokud mě někdo nesedí, nelísám se (v tom je Martin Schánil od prvního setkání neměnný), tudíž tobě budu odpovídat tak, jak si zasloužíš.
Žádné tajemství v sz není, pouze jasná reakce na tvé předchozí chování. Omluv se a můžeme se začít bavit realisticky.
Nemám se za co omlouvat, nebo za to, že jsem se usmívala, propagovala jsem veřejně prospěšnou akci a poskytla jsem ti svoje fotky? Nemám problém podpořit cokoliv smysluplného a personalie mám v tom případě na háku. Nemám potřebu permanentní konfrontace ani lísání se.

Považuješ za zhrubnutí vyjádření názoru hlasováním? Jestli najdeš něco jiného, sem s tím.

A jsi na omylu, nejen, že jsem členkou byla, ale v těch volbách jsem kandidovala.
No to určitě bez tebe by se akce nekonala a hlavně bez tvých fotek.
Nic hledat nebudu, nezajímáš mě ani ty ani tvé zoufalé názory. Nemáš základní schopnost jak správně odhadnout situaci, natož ji zvládnout.
Vážně kandidovala? I to je možné, jsi taková neviditelná, no.
Jinak doporučuji, abyste neztráceli čas se mnou a spíš si konečně udělali kandidátku podle pravidel bílých ovcí.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Vaclav.Fortik píše:Takže znovu, proces volby kandidátů na 2 - X tém místě (1/7) je debilní, neodpovídá ani demokratickému hlasování (vypovídá jen o přijatelnosti daného člověka jako kandidáta, nikoli jako kandidáta na tu kterou pozici), ani zdravému rozumu - podobných debilit je v předpisech více a místo, aby se debility rušili, jsou bez zdůvodnění opodstatněnosti obhajovány.
Prosimte definuj v cem vidis tu debilitu, ja ji tam fakt nevidim. Demokraticke to je, promitne se jak prijatelnost tak poradi, ktere hlasujici vyjadri v druhem kole. Ten volebni rad schvalova RV, pravdepodobne jsi byl v te dobe clenem, to ti to nevadilo?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Moje vize nemá nic společného s nějakou dohodou o místech, debilní je to už v tom, že
1) neumožňuje osobě s největší podporou zvolit si místo, které tato osoba chce
2) neumožňuje hlasujícímu hlasovat o konkrétní osobě na konkrétní místo (proto se nebavím o volbě leadra - to je ok, nebo osobách ve zbytku kandidátky , tam je to nepodstatné)

Oba výše uvedené body považuji za podstatné, aby bylo v rámci primárek realizovat.
Může se stát, že někdo bude chtít být na posledním místě (poměrně častý požadavek), a dostane dostatečnou podporu, tak má právo na posledním místě být (platí na jakékoli volby).
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21689
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5189 poděkování
Dostal poděkování: 12547 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Způsob primárek - konsenzuální kandidátka?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Mno ono to v sobe ma totiz skryty problem a to ten, ze kdyz nebude dostatek kandidatu na vyplneni mezery, kterou pozadavkem na konkretni misto zpusobim, tak tim zablokuju sestaveni kandidatky. Pokud se dostatek kandidatu najde, tak je to jednoduse resitelne i ted: pokud te v soucasnem systemu v primarkach navoli na misto za tvym vysnenym, tak mas smulu, pokud jsi navolen vice dopredu, zeptas se kandidata na tvem miste, jestli by si misto vymenil. Kdyz souhlasi, pozadate spolecne RV, aby vas vymenili a oni to na 99 % odklepnou. Pokud neodklepnou,.tak muzes odstoupit a neblokujes tim kandidatku.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“